21.3.2019 | Svátek má RadekDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


BERNSKÁ SMEČKA: Expedice Brusel - část první, výstavníŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 52, poslední: 11.10.2016 15:11, přehled diskusí

Moc gratuluju:
Autor: M. Sedláková Datum: 11.10.2016 15:11

Pejsek i fenky jsou moc hezké.

Brusel také, ale popravdě řečeno, se trochu bojím tam jet.

Re: Páni, moc blahopřeju k výstavním úspěchům!:
Autor: R. Menšíková Datum: 11.10.2016 4:56

My jsme těch výstav už navštívili tolik, že si dnes vybíráme, podle prostředí i podle rozhodčích. Platíme si to, tak chceme, ať se nám tam líbí. Nejlepší jsou akce tohoto typu - když už jsme na druhém konci Evropy, tak to spojíme s dovolenou. Tentokrát došlo i na návštěvy přátel a našich štěňat, moc jsem se těšila (a bála, že to nemusí vyjít) a byla to paráda...

Páni, moc blahopřeju k výstavním úspěchům!:
Autor: D. Ruščáková Datum: 10.10.2016 22:25

Děláte zjevně svoji práci v chovné stanici s láskou a ještě to to i umíte:))Já jsem na výstavě ještě nikdy nebyla, jen na svodu a bonitaci:)) Nebaví mě to, čistokrevné psy si kupuju z jiných důvodů - a jako majitel ocením kvalitní chovatele. nakonec, i kvalitní chovatelé potřebují prosté majitele - nemůže a neměl by chovat každý!

Jinak pes bežící přes rušnou ulici je noční můra, taky to znám. Hlavně, že to dobře dopadlo!

PS:Máte moc pěknej bydlík:))

Také blahopřeji k výsledkům:
Autor: M. Crossette Datum: 10.10.2016 20:11

vaši pejsci si to zaslouží a můžete být právem pyšní. Moc se mi líbí váš "pojízdný domov". V takovém mohou pohodlně cestovat nejen páníčci, ale i pejsci, dokonce v počtu větším !!!

Pes uprostřed silnice musí být pro majitele na infarkt a jsem ráda, že to dobře dopadlo !

Re: Tý jo, :
Autor: Z. Dalmi Datum: 10.10.2016 19:08

Jak ho znám, tak tam šéfuje. A dvoří se fenkám. Všem :-)

Re: Blahopřeju k úspěchu!:
Autor: Z. Jenny Datum: 10.10.2016 18:16

Ojojoj, v Přerově není bezpečno a nejen kvůli silnicím. Tam bych omdlela hned. Ještě, že to tenkrát dobře dopadlo. :-)

Re: Tý jo, :
Autor: Z. Jenny Datum: 10.10.2016 18:14

Ronny byl vždycky šampión a machr! Určo si užívá se všemi našimi.

Re: Výstavy:
Autor: Z. Jenny Datum: 10.10.2016 18:12

Pro mně osobně jste všechny šampiónky a basta fidli. A pihy jsou vždy roztomilé. Chtěla bych jednou v tom kruhu lítat ty rozhodčí a hodnotitele, haha, to by bylo pokoukáníčko!

Re: já jsem ještě nebyla :
Autor: Z. Yga Datum: 10.10.2016 16:08

Je - ale na těch výstavách bylo líto mne! (:o)))

Re: já jsem ještě nebyla :
Autor: R. Menšíková Datum: 10.10.2016 15:11

Jé, my byli v Poznani (2x světový vítěz z 8 zúčastněných)i v Bratislavě (světový vítěz, BOB z 16 zúčastněných), to je trochu výhoda málopočetných plemen. Souhlasím, že šampionát během víkendu je hlavně stroj na peníze pro pořadatele, ale nikdy jsem takové výstavy nenavštívila, třeba bych se divila...

Re: já jsem ještě nebyla :
Autor: M. Pajakerryková Datum: 10.10.2016 15:02

neboj když psa pochválíš každý majitel roztaje a když se zeptáš jestli už se vystavoval či ne a jestli ano tak jak to dopadlo a atd tak tě nechá pohladit :) - vlastní zkušenost

i když já třeba nemám moc ráda když si fotí psa jak ho připravuju do kruhu.....ale už to neřeším - úsměv

Re: Výstavní úspěch:
Autor: Ž. Petrs01 Datum: 10.10.2016 14:37

Mě víc štvalo, že mne stejná paní stejným způsobem připravila o vítězství na loveckých zkouškách. Bohužel to, že ona své dva psy mimo nástupy ani nevytáhla z auta, jsem se dozvěděla až zpětně (byla v jiné skupině). Ještě bych rozdýchala, že s nimi "udělá zkoušky", ale proč je potřebovala nacpat na první místa?

Blahopřeju k úspěchu!:
Autor: L. Bláža Datum: 10.10.2016 14:30

Nám se stalo něco podobného s tehdy mladým a neklidným Krejgem na Moravě, tam se nám v Přerově nějak vysmeknul po nějakém leknutí a běžel přímo přes silnici. Naštěstí zrovna nebyl velký provoz a pak jsem ho odchytila, ale bylo mi na omdlení. :)

Krásní psi,:
Autor: Z. Jenny Datum: 10.10.2016 14:17

gratuluji k úspěchům ! Je za tím hodně práce jak chovatelů, tak i psů. Přeji ještě hodně radosti, které si navzájem úžasně děláte.

Re: Výstavní úspěch:
Autor: Z. Jenny Datum: 10.10.2016 14:14

Takhle přesně to fungovalo u boxerů. Edna byla z našich fenek nejúspěšnější ( boxerka II. 80.leta) a přes to jsme byli leckdy zklamáni,v duchu Tvého příspěvku. Pak jsme na výstavy přestali jezdit.

Teď pojedu asi někdy v listopadu ale jen s Conny,uvidíme. Jenka by mohla taky ale nebudu ji pěstovat dlouhou srst, ona je sportovec,takže bude pořád nakrátko a běhat po lukách.

Re: Dík za nakouknutí na výstavu:
Autor: Ž. Eva Datum: 10.10.2016 13:50

No, natěšený - jak kdo. Naše Derča byla zaprdlá, Eda je otrávený (když náhodou je ochotný se předvést, tak je to vždy na dobré umístění). Jen Fleur je pro každou špatnost, ale ona je mladá. Obecně - psi, kteří jsou výstavní specialisti se předvádějí lépe. Oni totiž mají výstavy jako hlavní zábavu v životě, tak ji milují. Ti, kteří pracují, berou často výstavu jako nutné zlo. Ale je to jedinec od jedince. Ája se předváděla většinou ráda. Ginny to nenáviděla, Derče se tam nelíbilo, Fleu je po letech "předváděcí". Pes, který se rád předvádí i pracuje je poměrně ceněná kombinace.

Re: Výstavní úspěch:
Autor: Ž. Petrs01 Datum: 10.10.2016 13:47

Když je to pokaždé od jiného rozhodčího, tak si řekneš, že holt každý preferuje jiný typ. Když ale jedna rozhodčí vždy na první místa nacpe své odchovance, ač sama dobře ví, že tam nepatří a na jiné výstavě, kam je dosazena na poslední chvíli, najednou posuzuje úplně jinak (protože ti její tam nejsou), to pak štve.

Re: Výstavní úspěch:
Autor: R. Menšíková Datum: 10.10.2016 13:47

Taky mám ráda posudky od specialistů, ale bohužel, často nebývají ani na klubových výstavách. My pravidelně jezdíme na klubovky do země původu (Švýcarsko). Naše plemeno má čtyři barevné variety, které se posuzují zvlášť. Ve Švýcarsku zdaleka ne každý rozhodčí má aprobaci pro všechny čtyři, takže těm, které posuzuje, fakt rozumí. A dostanu tam posudek na 3/4 stránky - rozhodně se nijak neliší od toho, co jsem dostala na stejného psa minule třebas od někoho jiného. Snažím se, aby se u nás taky na klubové výstavy zvali tito rozhodčí, ale není většinový zájem...

Re: Výstavní úspěch:
Autor: Z. Lika Datum: 10.10.2016 13:47

Aha, tak to jsem se fakt utnula, "res" jsem vůbec neodhadla. Ale kdybyste to nezkusili, asi by vás to mrzelo. Jak jsem vyrozuměla, jde i o štěstí, a to se jednou usměje.

Re: já jsem ještě nebyla :
Autor: Ž. Eva Datum: 10.10.2016 13:42

No, my máme dlouhosrsté a muchlat se nechají i n výstavě moc rádi. S ondulací to nepřeháníme. Jenže to je podle plemene a majitele. Pro nás je pes furt hlavně kamarád a nedopřát mu kvůli výstavě kontakt s lidmi nemůžeme. A před vstupem do kruhu jen párkrát přejedeme kartáčem (vyčešeme bahno a jdeme). Štěkot je hlavně u malýc plemen. Ti velcí jsou většinou ticho.

Re: Výstavní úspěch:
Autor: Ž. Eva Datum: 10.10.2016 13:37

Reserve se právě nepočítá. Potřebuje poslední titul k šampionátu (na Grand šampiona) a na toho reserva nestačí. Ono to jednou klapne, ale ve třídě šampionů je dost konkurence. Já bych se na to vykašlala, ale majitelé fen to řeší a chtěla bych, aby se Eda aspoň trochu uplatnil v chovu. Má naprosto úžasnou povahu.

Re: Výstavní úspěch:
Autor: Ž. Eva Datum: 10.10.2016 13:31

Naše Derry je moc hezká v typu. Ale ta jiskra jí vždy chyběla a tak ji porážely feny o dost horší. Ale na druhé straně i výborná bez titulu od specialisty rozhodčího potěší. A to, že si tam rozhodčí nechá jen 4-5 psů, to je na větších výstavách běžné. U nás jim ještě napíše posudek, jinde ani to ne. Výstavy sice absolvujeme, ale tolik neprožíváme. Na to jsme jich zažili dost. A když dostanete na stejnou fenu jeden den dobrou (z hlediska výstavního skoro to nejhorší) a druhý den ve stejné sestavě máte výbornou 3., tak to člověk nedokáže brát úplně vážně. Vím, co mám, a vím, že žádný pes není dokonalý.

Tý jo, :
Autor: Z. Dalmi Datum: 10.10.2016 13:24

to je velký úspěch a náleží mu velká gratulace. Až se budou vystavovat corsosetři, zúčastníme se :-)

Vzpomínám na Ronyho, který jednou ztratil Markétku a ona jeho. Jela jsem z práce a z autobusu vidím utíkající cérenku bez psa. Doma byli oba, ale co předcházelo. Ztratil se na Mariánské skále a doběhl domů přes obrovskou světelnou křižovatku z několika směrů, přes most přes Labe a celé dlouhé nábřeží. Bydleli jsem v bytě asi týden, on to tam ještě neznal. Vždycky byl víc koukací než čuchací, ale dokázal to.

Krásný úspěch:
Autor: T. Zana Datum: 10.10.2016 12:49

blahopřeju, vaši psi jsou vážně skvělí! A vy zjevně taky :-) Je to docela dřina, ve vedru s více "reprezentanty!, že?

Re: já jsem ještě nebyla :
Autor: T. Zana Datum: 10.10.2016 12:46

Ygo, není ti líto jí ten zážitek odepřít :-))) ?

Re: Výstavní úspěch:
Autor: T. Zana Datum: 10.10.2016 12:44

Evo, taky blahopřeju!

Re: Výstavní úspěch:
Autor: Ž. Petrs01 Datum: 10.10.2016 12:42

Bohužel jen res CAC a ten se často moc nepočítá. Ale tak už to ve výstavních kruzích chodí.

Re: já jsem ještě nebyla :
Autor: Ž. Petrs01 Datum: 10.10.2016 12:39

My byli ještě na světovce v Poznani (CWC, bíglů byly 3 kruhy, čeští tam obecně dost propadli, Barouš byl nejúspěšnější!) a pak i v Bratislavě (jen V, to už to Barouše nebralo a podle toho to vypadalo). Obecně se mi líbilo vyhrávat, u bíglařů bylo fajn, ale výstavy jako celek se mi nelíbily. Ono mezi těmi tisíci psů se vždycky najde pár nevychovaných, spousta uřvaných, pár páníků co neuklidí, očůrané všechno, přelidíno a přepsíno, občas miniaturní kruhy... Líbily se mi klubovky, kde byl poměr psů na plochu výrazně jiný. Absolutně se mi nelíbí zájezdy "šampionát během víkendu" - vyjede se někam, kde vaše plemeno ani moc neznají a tudíž jste v kruhu sami a DUOCACIB v kapse - u některých plemen je to šampionát. Takže kdo má dost peněz, prostě si interšampiona vyjezdí i s obludou, která doma dostane s bídou VD.

Re: Výstavní úspěch:
Autor: Z. Lika Datum: 10.10.2016 12:06

Evo, blahopřeji Fleur i všem okolo! Edovi "jen"k CAC, to se taky počítá.

Re: hezký den:
Autor: Z. Lika Datum: 10.10.2016 12:03

Hodně lesklá podlaha dělá problém i mně, musím zmobilizovat veškerá vnitřní ucha a nejradši bych si vzala i takovou tu tyč pro provazochodce.