9.5.2024 | Svátek má Ctibor


Diskuse k článku

ŠKOLSTVÍ: Inkluze made in USA

Článek Lepší inkluzi musí vybojovat rodiče, nikdo jiný to neudělá obsahuje řadu informací, jak se v USA vyvíjel systém inkluze postižených dětí. Základem byl „tlak rodičů postižených dětí“ i prostřednictvím soudů.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Chaloupka 22.7.2016 13:36

Vracíme se do středověku, kdy bohatí platili platili svému

synkovi jeho osobního učitele. Veřejné školy začaly vznikat, když bylo potřeba postupovat efektivněji, tj. jeden učitel mohl naučit číst, psát a počítat více žáků a to i těch chudých. Takže dnes to bude jeden asistent na jednoho žáka, protože každý má nárok na individuální přístup, nad tím vším bude bdít učitel. Tak proto ta Valachová chce stále víc a víc našich peněz. Otázka je, jestli jsme již tak bohatí, abychom mohli zaplatit každému žákovi učitele resp. asistenta?

Dovoluji si předvídat: bohatí dají své děti do soukromých škol, kde žádní "momentálně zaostalí" nebudou a chudým zbude ta slavná americká "džungle před tabulí". No neberte to!

P. Smatlak 22.7.2016 9:17

???

Americké školství.?Viděl někdo Americký dokument o tom jak to ve skutečnosti je a jak se i normální děti stěží dostanou do slušných škol?Tady může do normální školy chodit každý zatímco v té americe ne a třeba z tisíce zájemců se do normální nebo chcete li lepší školy dostane jen pár jedinců třeba při losování.Takže demokracie a rovné podmínky pro všechny jako poleno že!!!

I. Schlägel 22.7.2016 11:20

Re: ???

Jo, milý pane, rovnost nadevše. Na té Americe je rovněž vidět, jak ty lidi nic neumí. Jak by mohli něco umět, vždyť na slušnou školu se jich dostane jenom pár. To v zemích, kde je rovnost, to je jiná. Samý nobelista.

A. Alda 22.7.2016 13:31

No, nobelisté amerického původu,

tedy osoby, jejichž předkové se do Ameriky přistěhovaly aspoň před dvěmi generacemi, se také moc nevyskytují.

Američané od první světové války cucají z ostatního světě chytré hlavy. A tyto chytré hlavy pak za pobytu v USA učiní objevy, za které dostanou Nobelovu cenu. Tedy v naprosté většině případů Nobelových cen, putujících do USA, nejde o důsledek amerického školství.

I. Schlägel 22.7.2016 13:53

Re: No, nobelisté amerického původu,

Američané nemusejí nic cucat, chytré hlavy jim tam utíkají sami, protože vědí, že USA jsou stále zemí pro chytré hlavy zaslíbenou. Pokud si najdete americké držitele cen, zpravidla se jedná o rodilé Američany, což je s podivem, že? A je to k nevíře, zpravidla to jsou absolventi amerických univerzit. Dejte si tu práci a najděte si žebříček vysokých škol dle kvality. Velmi poučné čtení. Mimochodem, čím si vysvětlujete vysoký počet Nobelových cen v Izraeli? Taky cucají? Když je to tak jednoduché, proč necucají stejným způsobem jiné silné země? Už vím, Číňanům stačí kopírovat a Rusům jejich "křemíkové údolí" zarůstá plevelem, asi nemají dostatek zájemců o pronájem.

P. Kersch 22.7.2016 8:29

představivost

Chtěl bych zde znovu opakovat, že výrok, začínající: NEUMÍM SI PŘEDSTAVIT, ŽE... není žádným argumentem (ani v daném článku ani jinde), nýbrž pouhým důkazem o upřímnosti a nedostatku představivosti autora.

I. Schlägel 22.7.2016 11:23

Re: představivost

Tento autorův upřímný výrok může být rovněž důkazem o jeho schopnosti reálně uvažovat, což nutně nemusí souviset s jeho možným nedostatkem představivosti.

P. Maleček 22.7.2016 8:11

Vládou uplacený Bartoň

Tak nám Bartoň vysvětlil, že se učitelé nechali vládou uplatit zvýšením platů o 8%. Přitom Bartoň nemůže nevědět, že učitelé jsou nejhůř placenou skupinou s požadovaným VŠ vzděláním a jejich průměrné mzdy jsou pod úrovní řady dělnických profesí. To nemluvě o tom, že to zvýšení, pokud tedy vůbec bude, školští papaláši obratem "vykompenzují" snížením výše odměn.

A tak tak nějak samo vyplývá, že ne učitelé, ale Bartoň je vládou uplacen. Za lži v prospěch na státu přisátých politických štěnic.

M. Prokop 22.7.2016 9:14

Re: Vládou uplacený Bartoň

Ono by to ale fakt chtělo jiný způsob placení, než velmi nepružné tabulky a plošné úpravy.

J. Jurax 22.7.2016 23:38

Re: Vládou uplacený Bartoň

No jo, ale od září dostanou učitelé nastojte celých osm procent přidáno od štědré vlády - no a taky jsou v září volby. To se nám to pěkně sešlo, není-liž pravda?

Je fakt, že za osm procent k nevalnému platu bych socany ani anonisty nevolil. Ale je taky fakt, že nejsem učitel ...

J. Novak 22.7.2016 7:53

US inkluze

Pokud jsem si mohl všimnout, tak každá škola v US má samostatné třídy pro mentálně postižené, kde je jeden učitel a někdy i asistent na cca 7-12 žáků, asi podle finančních možností školy a také podle stupně postižení většiny z nich.

Opěvovaný systém školních autobusů je ve skutečnosti nutností - v zemi, kde je MHD buď minimální nebo vůbec žádná (konkrétně stát Mississippi) by se velká část žáků do školy jinak vůbec nedostala. Pěší chůze po silnici bezpečná není, chodníky většinou nejsou a vzdálenost školy od bydliště může být i více, než 10 mil (16 km).

A. Alda 22.7.2016 13:32

No a u nás nejsou třídy pro hendikepované,

ale přímo školy pro hendikepované. Tedy donedávna byly. Teď už budou všichni smícháni do jednoho pytle a všichni na to také doplatí.

V. Oslej 22.7.2016 1:16

Omyl

Cituji: Naproti tomu věřím, i když se o tom expertka nezmiňuje, že rodiče „normálních dětí“ by na tom samém principu nepřijali podstatné zhoršení kvality výuky svých dětí, takže tu musí existovat i právo rodičů dětí zcela normálních vybojovat si pro své děti nezhoršování vzdělávání svých dětí.

Nikoli, přijali by zhoršení. Donutí je k tomu ona oblíbená politická korektnost. Hlasitě bojovat za práva postiženého, to všichni ocení, dotyčný bude hrdina. Stejně hlasitě bojovat proti jejich začlenění, to z vás je zpátečník a špatný člověk.