22.5.2019 | Svátek má EmilDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


SVĚT: Migrační krize a Evropská unie jako evropský problémŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 23, poslední: 30.5.2016 22:28, přehled diskusí

Proč se vracet o deset let nazpět ? Raději o 20.:
Autor: J. Šejnoha Datum: 30.5.2016 22:26

A ještě lepší situace s migrační vlnou, i životní úrovní v zemích původu, to bylo než USA svou vojenskou angažovanost (proč se autor vyhnul termínu agrese ?) zahájily.

Arabskému národu vládli pevnou rukou místní despotové, tak jak je u nich zvykem, a všechno bylo v pořádku.

Vaše úvahy autore jsou skvělé,:
Autor: L. David Datum: 30.5.2016 18:32

avšak s bruselskými satanisty bohužel nepohnou.

Naší obraně před zničením země, potažmo Evropy by pomohla jediná věc: Vzít vidle a vyrazit do Brusele.

Jestli podpora migrace je prostředkem :
Autor: J. Ráž Datum: 30.5.2016 17:26

Tak si říkám, že přece ti, kdo organizují kolonizaci Evropy migranty z arabského světa a Afriky, nemohou být takoví hlupáci, aby nevnímali následky.

Fabuluji: Mocní pochopili, že projekt federalizované Evropy je mrtvý a věděli, že nahlas to přiznat nemohou.Využili proto populačního přetlaku Africe i přesunu lidí v důsledku bojů v Afghánistánu a Sýrii k tomu aby rozpad EU měl jako vnější důvod nezvladatelnou migraci!

Řecko se uzavřením balkánské cesty už běženců, kteří tam jsou nezbaví. Další přibývají i když "jen" v desítkách denně a zadlužené Řecko náklady na jejich pobyt nemůže zvládnout, zvláště když má na krku nůž od MMF a věřitelských bank.. Rakousko postaví plot na Brenenu a spolu se Slovinskem uzavře běžence v Itálii. Řecko i Itálie, obě nepřiměřeně zadlužené země, budou omezovat sociální výdaje, což se neobejde bez občanských bouří. Jak to vypadá, tak Německo si už myje ruky jako Pontský Pilát a dělá, že se ho to netýká. Francii čekají obrovské vnitropolitické i ekonomické problémy, protože uz nemůže zvyšovat svoje zadlužení, kterým financuje svůj socialismus. Švédský štědrý sociální systém není dlouho ufinancovatelný než dalšího zvyšování daní, i díky migrační vlně, takže vnitropolitické zemětřesení se dá čekat i tam.

O "Schengenu" optimisticky mluví jen ti, kdo si nevšimli, že volný pohyb osob je chimérou už teď.

Dá se očekávat, že přísun peněz na bruselské socialistické nápady bude omezen a občané z mnoha zemích EU se budou brzy ptát: "Má ještě EU smysl"? A politici tak budou mít legitimní důvod projekt federalizované Evropy oficiálně odpískat a vrátit se k původní myšlence hospodářke a celní unie ekonomicky porovnatelných zemí pod vedením Německa, ale bez jeho současně praktikovaného politického diktátu.

Re: Jestli podpora migrace je prostředkem :
Autor: M. Prokop Datum: 30.5.2016 18:01

Nehledejte úmysl tam, kde je pravděpodobnější prostá hloupost, případně ještě podpořená popletenou ideologií (parafráze Hanlona).

Re: Jestli podpora migrace je prostředkem :
Autor: J. Šejnoha Datum: 30.5.2016 22:28

Asi jste to trefil.

EU je šílená organizace:
Autor: P. Aron Datum: 30.5.2016 17:20

Je překvapivé, že se ještě najde někdo, kdo stojí o to být součástí této organizace :

http://www.novinky.cz/domaci/402289-moravsky-kras-potrebuje-lodni-kapitany-kvuli-eu.html

Re: EU je šílená organizace:
Autor: M. Prokop Datum: 30.5.2016 18:04

Co kdyby přišel tajfun ....

A jinak, lodníci nejezdí (naximálně do práce na Babetě), v lodích plují.

Kdo má zbraně a nebrání se...:
Autor: A. Alda Datum: 30.5.2016 14:06

je ... přímo korunovanej.

:))):
Autor: J. Kanioková Datum: 30.5.2016 15:56

Rusko způsobí i otočení směru otáčení:
Autor: J. Mrázek Datum: 30.5.2016 13:59

..zeměkoule..... jak se do něčeho jako politika pustí filosofie, je blábol to nejmenší neštěstí, co může vzniknout. A když filosof potřebuje grant.....tak je to tenhle, ještě horší, výsledek .

Ano. Východiskem pro bruselské a berlínské:
Autor: J. Urban Datum: 30.5.2016 10:02

"elity" bude další omezování až likvidace demokracie, protože demokraticky se tato pra§árna - proti vůli většiny obyvatel - ustát a prosadit nedá. Nacházíme se v okamžiku zlomu-přechodu od demokracie k naprosté totalitě. Soudruzi za totáče tehdejší uspořádáná nazývali "socialistickou demokracií". Jak se bude nazývat toto? "muslimská demokracie" nebo "islámská demokracie" nebo jen (prozatím) "politicky korektní demokracie"?

Re: Ano. Východiskem pro bruselské a berlínské:
Autor: Jiří_K Datum: 30.5.2016 10:16

EUchalífát

Re: Ano. Východiskem pro bruselské a berlínské:
Autor: J. Kanioková Datum: 30.5.2016 15:52

Pamela Geller: EU nyní vyhrožuje blokováním "populisticýché stran" - http://pamelageller.com/2016/05/pamela-geller-breitbart-news-eu-now-vows-to-block-populist-parties.html/

AAAA:
Autor: p. smatlak Datum: 30.5.2016 9:41

ASIMILACE MUSLIMŮ A ISLÁMU DO EVROPY?To je spíše ve sféře scifi nebo phádky a kdo si to myslí je ne naiva ale duševní impotent bez logiky v myšlení jak vždy píši a že jich tady v Evropě je.Takže částečný souhlas s tím článkem ale ta opatrnost co v něm zaznívá není také nic ořechového a je to podobné ostatním názorům a je málo radikální a i pravdivý a hlavně nevyjadřuje skutečný problém v té podobě která nastane až se tady islám rozšíří ale to už bude pozdě a příkladů už je v Evropě dost abychom neplácali ty nesmysly o multikulturné Evropě.

Re: AAAA:
Autor: J. Urban Datum: 30.5.2016 10:03

multi kulti Evropa je pochopitelně nesmysl, bude se jednat o mononekulturní islámskou Evropu :-(

A přidejte také chudou Evropu. Protože je bohatá jen:
Autor: J. Chaloupka Datum: 30.5.2016 13:12

tím, že naše národy pracují, nemodlí se a nečekají nic zhůry. PRÁCE je největší hodnota naší evroamerické civilizace. Ta solidarita je až následná, až když máme, co rozdávat, tak rozdáváme. Bohužel jsme rozdali moc a vzbudili jsme představu, že u nás létají pečení holuby do ... úst, takže se mnoho těch, co jsme jim posílali tzv. rozvojovou pomoc a zachraňovali od hladomorů, rozhodli do toho ráje, odkud vše přichází, prostě nastěhovat. Ani Amerika by nebyla bohatá, kdyby v ní byli většinou Indiáni, Portorikánci, Mexičané apod. S Trumpem má poslední možnost zůstat bílá a pracovitá.

V podstatě ztráta času.:
Autor: K. Frauknecht Datum: 30.5.2016 9:12

Jen ten myšlenkový veletoč, že odchod Američanů z Afghánistánu nastartoval migrační vlnu, mě dost pobavil.

Ano, z podstaty. Socialistická EU je jako socialistický :
Autor: K. Janyška Datum: 30.5.2016 9:08

SSSR. Lidský svět je spontánním řádem, ne organizací. V tom to je... Dzp.

Nahradit jiným útvarem a systémem ...:
Autor: D. Polanský Datum: 30.5.2016 8:10

Že by nový pokus o novou EU, tedy již pod jiným názvem. A jaké že by měly být ty správné zásady tohoto nového spolku? Ideově bude na čem postaven? Na křesťanství, ateismu, sekularismu, svobodě vyznání (pak neřešitelný rozpor s islámem)...? Článek mě spíš pobavil, než mi něco dal. Je to typický pokus o souhrn všech činitelů, které vyvolaly krizi. Klasický kompilát. Ovšem autor zapomněl na jeden veledůležitý činitel. Svět se změnil technologicky, je jaksi o řád menší než byl ještě před 30 lety. Svět se nám kapánek více a více mixuje. Už není tak jednoduše uhlídatelný jak byl kdysi. Kdepak ty loňské sněhy jsou.

Re: Nahradit jiným útvarem a systémem ...:
Autor: M. Valenta Datum: 30.5.2016 8:31

Pan Bednář (prý filozof) je ideově tak silně zaměřený, že o filozofii už u něho nemůže být řeč. Je to obyčejný ideolog.

Re: Nahradit jiným útvarem a systémem ...:
Autor: Jiří_K Datum: 30.5.2016 10:15

Když se vrcholní představitelé EU řídí podle hesla, kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody. Tak je výsledek prakticky zaručen. Na společenství občanů EU tak dochází k enormnímu tlaku zvenčí i zevnitř a myslím, že to vůbec nedopadne dobře. Jen tak pro zajímavost pár čísel: Afrika měla v roce 2013 1,1 miliardy obyvatel, Evropa 718 milionů, průměrné zalidnění Afriky je 30,5 obyvatele/km2, Evropy 72,5 obyvatele/km2. Připadá mi, že chce někdo procpat velblouda uchem jehly.

Re: Nahradit jiným útvarem a systémem ...:
Autor: V. Povolný Datum: 30.5.2016 11:29

Jednoduché to není, ale to ani nikdo netvrdí. Nicméně závěr, že největší nebezpečí pro evropské státy a jejich obyvatele představuje současná EU pokládám za naprosto správný. Z EU se stává nepřítel číslo 1 a jako s takovým by s ní mělo být nakládáno.

Evropská Unie jako:
Autor: S. Ševeček Datum: 30.5.2016 7:55

evropský problém.

Ano - Evropská Utopie je fatálním problémem Evropy.

Spojit, zničit a ovládnout jako protipól Rozdělit a ovládnout.