24.5.2019 | Svátek má JanaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


SPOLEČNOST: Politicky korektní EvropaŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 21, poslední: 19.1.2016 21:47, přehled diskusí

To je nanic:
Autor: J. Holič Datum: 19.1.2016 21:47

Tohle je jen další stripek do nekonečné haldy blabolu, z níž každý má trochu pravdu a každý si myslí, že ji má uplne. Nedávno byl na novinkách (což mě překvapilo) velmi dobrý článek, který samozřejmě sklidil v diskusi tvrdou kritiku (což mě na novinkách nepřekvapuje). Všichni teď mají dojem, že se musime rozhodnout, jestli budem volit Losnu, nebo Mažňáka, jenže problém je v tom, že potřebujeme Bahnaka. Kdo někdy hájí muslimy, je z něj slunickar, pravdolaskar a multikulti, kdo varuje před riziky neregulovane migrace, je nacek. Přitom je hloupost jak zváni lidí do EU bez prověření, či pečlivěji výběru, stejně jako považovat každého muslima za teroristu, nebo se ke 40 milionům muslimů chovat podle pár tisíc mago.. z jejich rad. Místo toho, abychom vrsili důvody proč je ten druhý idi*t, nebylo by plodnejsi vnímat realitu? Patří k základním hodnotám naší kultury pomoc lidem v nouzi? Určitě ano. Znamená to pomáhat všem, kdo natáhnou ruku? Ne. Je jednou ze základních hodnot náboženská svoboda? Ano. Znamená to, že je náboženství nad zákonem? Určitě ne. Pomůže nám proti terorismu, když každému muslimovi budem dávat najevo, že je šmejd? Naopak. Znamená to, že emigranti nepředstavují riziko? Nikoliv. Prostě svět není černobílý.

Uvědomte si, že politici změní chování až tehdy, pokud:
Autor: P. Vaňura Datum: 19.1.2016 17:46

budou REÁLNĚ vidět, že nás neoblbnou a je nezvolíme. Že si opravdu raději vybereme vládu, kterou bude tvořit koalice Úsvitu, Svobodných a DSSS, NESMÍME NIKDY připustit, že by někdo, kdo sem natahá nebo jen pustí migranty mohl být volitelný. Volitelný být NESMÍ, i kdyby to byl jinak pánbůh!

I kdyby:
Autor: V. Hejdak Datum: 19.1.2016 14:01

I kdyby nebylo nic jiného než 11.září, budu do konce života zevšeobecňovat všechny příznivce Alláha jako netolerantní hajzlíky, komu tohle nestačilo, tak jen z poslední doby stačila Paříž, ta ekonomická migrace vyžírků, předtím nobelovka teroristovi Arafatovi. Islám je prostě nereformovatelný životní názor, do Evropy to nepatří a skoro je pozdě po hlouposti frau Merkel. Směřuje to k vládám diktátorů pokud se ty současné strany nepostaví za většinový názor a odmítnutí příjmu utečenců.

RE:
Autor: P. Götze Datum: 19.1.2016 13:54

Je taky nutno podotknout, ze svou vlastni preferenci clovek nemusi nijak zduvodnovat. Pokud ve svem nechci neco, nemusim nikomu zduvvodnivat proc. Stejnetak v demokraticke spolecnosti pokud nechci uislam a preferuji krestantsvi, vubec se nemusim zpovidat, proc. Proste protoze to tak chci. A ten vyraz kazdy dava u voleb. O tom je demokracie. Az mne nekdo bude rpesvedcovat, proc nechci muslimske uprchliky, proste protoze je nechci, tecka.

Re: RE:
Autor: Z. Lapil Datum: 19.1.2016 15:12

Přesně tak. "Váš obličej se mi proklatě nelíbí, cizinče".

Re: RE:
Autor: P. Čech 567 Datum: 19.1.2016 16:51

"Ten výraz každý dává u voleb?" Mám za to, že to je poněkud jinak. Náš nedemokratický a nesvobodný systém voleb lidem diktuje koho musí volit, pokud chtějí využít svého volebního práva (musí volit pouze politické strany a hnutí, nikoliv své konkrétní zástupce) a dále jak musí volit, pokud volit chtějí (nesmí volit napříč politickým spektrem a pod.). A tak tedy, "ten výraz dává u voleb každý" kdo volit odmítá. To však také není řešení, ikdyž nevolících voličů již bylo i 70%. Není to řešení proto, že i kdyby přišel k volbám jediný volič a volil např. ODS, byla by tato strana zvolena 100% hlasy voličů. To je ten dopad nedemokratických a nesvobodných voleb u nás. Jinak s Vámi naprosto souhlasím.

Politicko korektní politiky zavřít do blázince, některé:
Autor: P. Vaňura Datum: 19.1.2016 12:14

ovšem zastřelit pro velezradu.

http://sport.aktualne.cz/byvaly-kickboxer-ochranil-divky-pred-znasilnenim-skoncil-ve/r~717cabf6bd8e11e59e52002590604f2e/?utm_source=centrumHP&utm_medium=dynamicleadbox&utm_content=A&utm_term=position-4

Poitická korektnost:
Autor: J. Berger Datum: 19.1.2016 11:41

je jen jiný název pro „lež, lakující věc na růžovo“. „Sluníčkáři“ a multikulturníci označují každého, kdo s nimi 100% nesouhlasí za „xenofoba a rasistu“. Což ovšem ve většině případů není, jde jen o zkušenost. Např. moje kamarádka, architektka, byla už 3x přepadena cestou z divadla - vždy cikánkami. Proto, když vidí partu Cikánů, přejde raději na druhý chodník. Ovšem, xenofobkou je těžko, když jako stavbyvedoucího má Cikána... Jestliže si přečtu vyjádření předního islámského teoretika Usmáního, že „muslimové jsou povinni žít ve státech, v nichž je hlásání islámu povoleno, s obyvateli v míru, ale jen do té doby, dokud nejsou dostatečně silni, aby mohli začít bojovat“ no, těžko nebýt obecně proti islámským migrantům. A to mám, prosím, 3 přátele Araby, dokonce Palestince! (a taky toho stavbyvedoucího Cikána). Takže asi taky nebudu xenofob, i když jsem proti TAKOVÉ migraci.

To se toho nažvaní:
Autor: J. Schwarz Datum: 19.1.2016 11:07

o nepřípustnosti aplikace principu kolektivní viny ve "vyspělé společnosti", přitom co jiného je šílenství spojené s bojem proti CO2 kdy se kolektivně po bílé populaci žádá pokání za industrializaci? Proč se mají běloši en bloc kát za kolonialismus a otroctví, když to ani nevymysleli ani nebyli jediní co to provozovali? Nikdy jsem neměl otroka ani v sedmnáctém století párou hnanou manufakturu a tak žádám, aby ke mně bylo přistupováno individuálně stejně jako s žadateli o azyl. Na "boj s CO2" jakož i na pomoc rozvojovým zemím vám se-ru stejně tak jako komunistům na spojené proletáře. I když těm proletářům bych se dnes skoro omluvil, protože jejich potenciál škodit byl a je oproti dnešním "spojeným intelektuálům" mizivý...

Výraz politicky korektní Evropa, nevím však koho nebo co tím:
Autor: K. Janyška Datum: 19.1.2016 10:06

myslíte, Evropa je kontinent a lhát neumí, neboť ani nemluví, jak také kamení a hlína by se to mohly naučit. Pokud myslíte však EU, nevím proč jí říkáte Evropa, pak je tento výraz jen ekvivalentem tvrzení prolhaná až na kost... Dzp.

Klolektivní vina je v právní oblasti uplatňována denně.:
Autor: Ś. Svobodová Datum: 19.1.2016 9:40

EET - někteří živnostníci podvádějí, všem zavedeme EET. Někdo někoho zastřelí - zákonem se ztíží všem lidem přístup ke zbraním. Někdo falšuje alkohol, všechny likérky musí namontovat kamery atd...

Žádné omlouvání, ale německá touha po moci nad EU:
Autor: P. Maleček Datum: 19.1.2016 9:08

Tak Němci dle autora uplatnili vůči Židům princip kolektivní viny. Hm, zajímavé. A mohl by autor upřesnit čeho že se tedy jednotliví Židé vůči Německu dopustili, když pak na ně byla dle autora uvalena kolektivní vina???

Tam nešlo o vinu, ale o likvidaci konkurenčního, nebezpečně ekonomicky i vědecky schopného etnika, ke všemu se značným majetkem, který pak spadl Němcům do hrsti. Což se o dnes politickou korektností chráněných, zvlášť těch dnes hrnoucích se do Německa, ani v nejmenším říct nedá.

Ona za tím spíš bude zas ona germánská touha vládnout celé neruské Evropě. Plán byl jednoduchý - povinnými kvótami se islámští nájezdníci na EU sociální systém rozdělí do všech zemí EU, ty následně zkolabují a pak je ekonomicky i až totalitním ordungem zachrání kdo? No přeci Německo! No a při tom se jaksi mimochodem zmocní vlády nad celou EU, které už stejně víceméně vládne.

Tohle nevidí jen onen příslovečný "slepej a eště k tomu blbej". Naštěstí se to těm Němcům s mamá Merkel v čele jakasi začíná vymykat z ruky. To díky tomu co oni dávno zapomněli - sexuálnímu apetitu islámských samců, neutlumenému chemií cpanou EUropanům obchodními řetězci.

Prostě matka příroda opět vítězí nad mocí zpitými a tím se základními existencionálními pudy nekalkulujícími byrokraty.

Re: Žádné omlouvání, ale německá touha po moci nad EU:
Autor: J. Schwarz Datum: 19.1.2016 11:13

To nemá s chemií nic společného. To je výchovou! Arab, který by po spatření spořeji oblečené ženské nebyl hned celej říčnej by byl za eunucha, kdežto "náš chlapec" by byl považován za někoho kým cloumají vášně a nemá své emoce pod kontrolou. Arabské společnosti jsou taky vlivem porodnosti mnohem mladší, což je v přelidněném světě jejich mínus pokud z toho sami neuděláne jejich plus hlásáním takzvaných "univerzálních všelidských hodnot".

Máte pravdu, že žádné universální všelidské hodnoty :
Autor: P. Vaňura Datum: 19.1.2016 15:19

neexistují a neměli bychom si nechat namluvit opak. Protože tím se automaticky stavíme do nevýhody!

Barbaři např. uznávají jenom sílu, ne humanitu! Slabost protivníka je pro ně DŮVODEM k agresi a nemají ani potřebu to nějak zdůvodňovat, ač já takových "zdůvodnění" vymyslím na posezení deset!

Vždycky uvádím příklad náčelníka lidojedů, který nechal zabít a sežrat jednoho příslušníka kmene a na dotaz etnografa, proč ho snědli odpověděl, že se k ničemu jinému nehodil!!!

Kolektivní vina v oblasti právní je nepřípustná?:
Autor: P. Čech 567 Datum: 19.1.2016 8:42

Je nutno se ptát zase, proč tomu tak je. Tuto právní nepřípustnost stanovili a uvedli v život lidé, lépe řečeno politici a právníci, nicméně lidé obecně jsou tím kolektivně vinni, protože to připustili. Je totiž velmi mnoho případů, kdy není možno zjistit konkrétního vinníka nepravostí, které jsou obecně prováděny. V tom případě všichni, kteří tomu pouze přihlíží a nepostaví se proti tomu, jsou kolektivně vinni a zaslouží si za svou nečinnost trest. Nelze se vymlouvat stylem "musel jsem", "byl na mne činěn nátlak" a pod. Každý je svým způsobem spoluzodpovědný, jeden více, druhý méně. Tak to vidím já:

Re: Kolektivní vina v oblasti právní je nepřípustná?:
Autor: Z. Lapil Datum: 19.1.2016 12:59

Spíš než kolektivní vinou bych zavedení onoho ustanovení nazval kolektivní zásluhou.

Ale ano: kolektivní vina existuje a vinou je i neodporování zlu; ovšem - jak velký musí být nátlak, aby neodporování zlu přestalo být vinou? Nebo ji aspoň minimalizovalo k nepatrnosti... Jsem přesvědčen, že taková možnost existuje. Neboli: otázky jsou dvě, a obě - řekl bych - řešitelné pouze individuálně: 1/ Zda osobní podíl na té které konkrétní kolektivní vině je vůbec "měřitelný". 2/Zda patří mezi trestné činy. Správně říkáte: někteří jsme vinni méně, někteří více. Dodávám: se soudní spravedlností opatrně, je slepá. Miluji latinské "IURE ERUI". V originále čteno tam i zpět, česky bohužel pouze jednosměrně: Právem jsem dobyl. Paragrafy byly kroucené už v dobách feudálních. Viz Kuks, socha Golema.

...jsem se nějak rozkecal. Ale ještě si dovolím připomenout: Havel - Moc bezmocných. Asi moje interpretace až extrapolace: vyvěšování komunistických hesel v zelinářství JE individuální částí kolektivní viny, přestože ten člověk vlastně ani neví, že podporuje tyranii. A pochybuju, že by se našel soud, který by ho odsoudil, protože by musel odsoudit těch 99,8% lidí, kteří volil strany Národní fronty.

A dobře, že jsem se rozkecal. Uvědomil jsem si totiž: mluvíme, zdaleka ne jen my dva, o vině a trestu. Tou třetí nohou celé záležitosti je odpuštění. Tvrdím, že odpuštění je záležitost naprosto individuální, týkající se jen a jedině těch dvou.

Nefvím:
Autor: P. Vaňura Datum: 19.1.2016 14:59

Nevím, jestli existuje kolektivní vinna, ale docela určitě:
Autor: P. Vaňura Datum: 19.1.2016 15:12

v praxi existuje kolektivní odpovědnost a kolektivní trest. Právně vzato by totiž byl jediným člověkem, zodpovědným za zločiny nacistického Německa Adolf Hitler, protože tam platil Fuhrerprinzip a všichni ostatní pouze plnili rozkazy! A Hitler by se k té odpovědnosti dokonce sám přihlásil, udělal to několikrát. Např. "Zodpovědnost za stalingradskou porážku nesu já. Mohl bych sice říci, že mě Goering mylně informoval o možnosti letectva dopravit tam zásoby, ale já jsem jej do funkce ustanovil a tak odpovídám za jeho činy."

S tím zelinářem, ten zelinář, v 70 letech především dával najevo, že si netroufne odporovat režimu, nemyslím, že by tomu někdo věřil. Ku podivu jeden můj známý snad už na podzim 1969 předvídal, že cílem husákova režimu bude "formálně loajální občan," takový, který sice komunismu nevěří, ale netroufne si nejít do prvomájového průvodu.

Je to paradox, jeden filosof napsal "Lidé se nedokáží zbavit tyranského režimu ačkoliv to jediné, co by museli udělat, aby se zbavili tyrana je přestat ho poslouchat."

Re: Kolektivní vina v oblasti právní je nepřípustná?:
Autor: P. Čech 567 Datum: 19.1.2016 16:42

Někdo je vinen více jiný méně. Příklad: Mezi lety 1948 - 1989 bylo 1 000 000lidí v KSČ, ostatní až na nepatrné výjimky mlčeli. Ti co mlčeli byli vinni méně, členové KSČ více. Jde totiž o to, že členem této opovrženíhodné a zločinecké organizace dělá z lidí v ní sdružených opovrženíhodné zločince. Nefunkčností dnešního systému je vinen méně ten, kdo na stav jakkoliv upozorňuje a více ten, kdo mlčí a volí stále stejné politické strany a tím i jejich darebáky.. Atd.

Včera v televizním prostřeno ukázala ruská Kát'a-muslimka :
Autor: J. Fridrich Datum: 19.1.2016 7:37

Zdánlivá " maličkost " :

Včera v televizním prostřeno ukázala ruská Kát'a-muslimka jejich netoleranci v praxi. To, že ona nepije alkohol je její věc a o svém dnu ho nalévat hostům nemusí - i když by klidně mohla. Ona ale donutila odsouhlasit 4 své hosty k tomu, aby ani oni po celý týden si nepřipili.......... Takto oni budou nám v Evropě organizovat život a rušit naše zvyklosti a naši kulturu...........

Re: Včera v televizním prostřeno ukázala ruská Kát'a-muslimka :
Autor: P. Čech 567 Datum: 19.1.2016 8:43

Opravdu jen "zdánlivá", ale velice důležitá "maličkost".