26.4.2024 | Svátek má Oto


Diskuse k článku

ŘECKO. Tam na dovolenou nepojedu...

Byl rok 1939. Válka v Evropě byla v plném proudu a Německo si tehdy ještě bylo jisté svým vítězstvím.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
O. Horák 2.3.2015 21:18

paní ředitelko a platí vás za propagandu

nebo za zblbnutí klientů?

Míti totiž tolika dětí, být ředitelkou tak významné světové firmy co ovlivní všechny trhy světa, dělat i poradenství co máte v portfoliu a stíhat ke každému prdu napsat blog ... to musí bát úžasné.

Vy jste Bůh !!!!

P. Vaňura 2.3.2015 20:16

Ono to s tím plánem zas tak horné nebylo, jednalo se

o známou nacistickou výrobnu falešných liber v koncentračním táboře Sachsenhausen. Libry měly tři stupně kvality, nejlepší se měly dávat významným agentům, ty horší agentům, na kterých tolik nezáleželo a ty nejméně kvalitní se měly rozhazovat z letadel nad Británií.

Oni ale i Britové dělali něco podobného, rozhazovali nad Německem falešné potravinové lístky. Nacisté za jejich použití hrozili drakonickými tresty a tvrdili lidem, že padělky lze snadno poznat.

Nevím kolik falešných liber se ve skutečnosti podařilo Němcům "udat."

B. Rybák 2.3.2015 19:53

Viník je jasný

Protože před přijetím Eura žádné vážné hospodářské problémy Řecko nemělo, je viníkem jeho hospodářské katastrofy jednoznačně "Brusel", (který stav řeckého hospodářství pochopitelně znal) a jím řízení řečtí EU-Hujeři!

Euro bylo od počátku politickým a ne ekonomickým projektem. Maastrichtská kritéria, která byla podmínkou pro vstup do Euro-zóny v době jejího vytváření neplnil téměř nikdo a "kreativní" účetnictví provádělo i Německo, Francie, Itálie.. a Řecku s ním prý pomáhala i německá banka.

Řeckému "pokusnému králíkovi" byla drachma vyměněna v tak vysokém kurzu, že jeho cenová hladina vrostla tak, že se stalo naprosto konkurenceneschopné!

Řecko vynucenými úspornými opatřeními dosáhlo vyrovnaného rozpočtu(!!!) ale "jeho" dluhy nejsou v žádném případě splatitelné a pomoc Euro-zóny stačí jenom na splácení úroků, které končí v několika bankách "jádra EU". Kromě toho země jádra EU zcela ovládly řecké hospodářství, získávají jeho půdu, jeho přírodní a kulturní bohatství. Hospodářská Euro-válka jejíž obětí se stal jih EU (a především Řecko) je nejúspěšnější a nejlevnější válkou novověku.

V obavě před bankrotem nechtějí Řekové vystoupit z EUro-zóny, a nechce to to ani Brusel, takže je jasné, že dojde k dohodě. Nemám pro levičáckou Syryzu vůbec žádné sympatie, ale bude to ona, s kým bude nutno tuto situaci vyřešit! Návrat k drachmě naprosto v dohledné době nehrozí a kdyby někdy nastal pak inflace a devalvace drachmy by turistům zajistila v Řecku opravdu sladký život (tak jako našincům v době hyperinflace německé)! Pokud by tedy někdy později eventuální vojenská vláda skutečně požadovala odchod z Řecka z Euro-zóny, otvírala své přístavy loďstvu Ruska a Číny (tak jako to teď částečně udělal Kypr) určitě by "jádro EU" poděsila.

P. Vaňura 2.3.2015 20:11

Viníkem jsou ti, co by chtěli Řecku dluhy odpouštět,

protože jedině s vírou, že jim dluhy budou odpuštěny, si mohli Řekové tolik napůjčovat. A jakmile tu bude sebemenší naděje, že se jim něco odpustí, okamžitě začnou opět rozhazovat, protože šetřit je nepopulární a politik to udělá jedině pod tlakem nezbytnosti!

Pokud by Řecko mělo drachmu, tak ta by průběžně devalvovala a takovýto problém by nevzniknul. Řecko by nemohlo nadělat tolik dluhů, protože by mu nikdo NEPŮJČIL!

OPAKUJI, divné není, že problém s jižním křídlem nastal, ale to, že se Eurozóna dosud nerozpadla. To, co se stalo jsem předpokládal dávno PŘED vznikem Eura. Jde jen o to, kolik jsou státy Eurozóny ochotny tomuto projektu obětovat!

B. Rybák 3.3.2015 21:30

Re: Viníkem jsou ti, co by chtěli Řecku dluhy odpouštět,

Velmi špatný vztah Řeků např. k placení daní vznikl jako jejich projev odporu k osmanské tyranii, před níž z Řecka uprchla do západní Evropy jejich elita. Loajální vztah k "vlastní" vládě, která dlouho podléhala Britům, a pak nacistům dosud nevznikl, což bylo všeobecně známo. Jestli se i přes nás převalí muslimská teokracie, budeme Řeky určitě lépe chápat.

Řekům nikdo nepůjčí na rozhazování. Jejich dluhy jsou ale prostě nesplatitelné, vytvořila jejich EU-hujerská vláda s plným vědomím Bruselu. Je zřejmé, že banky, které hospodářsky slabému Řecku půjčovaly obrovské částky, cynicky počítali s tím, že vzhledem k politické nemožnosti vystoupení Řecka Euro-zóny jim jejich dluhy Řecko nebo celá Euro-zóna zaplatí (banky přece musí být zodpovědné za chybné úvěry).

S Vaším druhým odstavcem zcela souhlasím (přechod na Euro byl příčinou jejich pádu do dluhové pasti)!

Pokud by důvody pro vznik Euro-zóny byly ekonomické, měl by jste bezpochyby pravdu (Euro-zóna jako celek je ekonomicky nejproblémovějším uskupením celého "západu"). Ona ale je výhradně politickým projektem jehož cílem je spojení (ovládnutí) národních států v EU jeho "jádrem". Řeči o vyhození Řecka z Euro-zóny je součást jeho politického vydírání (protože to jeho současná levičácká vláda nechce)!

P. Mach 2.3.2015 20:23

Viník je jasný - populistické řecké vlády

Blábolíš nesmysly. Řeky nikdo do eurozóny vstupovat nenutil, naopak vnutili se tam podvodem. Představa, že před přijetím eura neměli žádná hospodářské problémy je taky velmi srandovní. TO, že ty víš prd o ekonomické historii řecka a ještě se tím chlubíš znamená akorát to, že bIbec na sebe vždy upozorňuje. Za ekonomický úpadek řecka mohou jen a pouze léta rozhazovačných socanských vlád. Mimochodem "vynucená úsporná opatření" taky nikdo nenutil řeky přijmout s pistolí u hlavy. Mohli si vše řešit po svém - nepřijímat pomoc MMF a ECB a vystačit s tím co vybrali na daních (protože jim už nikdo nechtěl půjčit). Sice by to znamelo, že by na státu závislí lidé nedostali plat či důchod nebo mohli vystoupit z eurozóny a začít tisknout hyperinflační drachmy z devíti nulama, čímž by byly zlikvidovány veškeré úspory řeckých občanů. A nebo mohli přijmout stovky miliard od MMF a ECB a s nimi i patřičné podmínky. Tohle ovšem vylízaný levičák nechápe.

B. Rybák 3.3.2015 21:32

Re: Viník je jasný - populistické řecké vlády

S hulváty nediskutuji!

P. Bryndza 2.3.2015 14:46

jen dodatek

plán Německa nebyl nijak geniální,ale starý jak lidstvo samo a mnohokrát zkoušený,např.v dobách bojů za americkou nezávislost ho zkoušela i Velká Británie...

J. Kohoutek 2.3.2015 12:12

Hmmmm

Hňup zůstane hňupem.

M. Pivoda 2.3.2015 10:57

Řecko řeší v předstihu evropské problémy

V každém případě jde v Řecku mnohem o víc, než jen o potenciálně zkaženou dovolenou paní Šichtářové. (Mimochodem: Já jsem se už upsal na jiné teritoriu, jinak bych letošní cestu do Řecka, případně Španělska, uvítal jako významný studijní pobyt.)

Řecko je dnes v situaci, kdy už musí nutně inovovat sociálně ekonomický systém, zatímco my můžeme zatím tu nezbytnou změnu oddalovat. Podívejme se dále do historie, než do doby druhé světové války a tištění falešných bankovek: Evropa byla zralá na sociálně ekonomickou inovaci již v roce 1848, ale tuto změnu se podařilo oddálit o 70 let, tj. až do roku 1918. Mezitím ale šlechtici Rakouska-Uherska jezdili na dovolenou právě do USA, aby tam na vlastní oči mohli vidět, co je v budoucnosti čeká doma. Říkalo se tomu "vládnutí s revolucí za hrbem".

B. Rybák 2.3.2015 18:41

Re: Řecko řeší v předstihu evropské problémy

Souhlasím s Vámi pane Pivodo. Neudržitelně předimenzovaný, pro konkurenceschopnost ničivý sociální systém mají všechny státy EU (i ty jejichž vývozu teď pomáhá pro ně nízký kurz Eura). Odstranit ho, se teď nedaří žádnému státu EU. Až jádro EU spotřebuje to co získalo vítěznou hospodářskou Euro válkou na jihu EU, pak dojde i na ně!

M. Pivoda 2.3.2015 19:33

Počkejme

Děkuji za reakci, ale nesnažte se mi vnutit svou odpověď (řešení problému), když ještě přesně nevíme s čím nakonec přijdou Řekové a španělé v situaci, když jsou pod velmi silným tlakem. Je to složitější. Řekové a Španělé ale hovoří spíše o nové formě socialismu než o drsném kapitalismu.

Poněkud podrobnější komentář jsem ochoten poskytnout až zde na NP bude zveřejněn článek Pavla Kohouta ze sobotního (28.2. 2015) vydání Lidových novin (příloha Česká pozice). Ten článek se jmenuje "Dvě verze ráje na zemi" a věnuje se právě socialistickým úvahám v Řecku (Syriza) a Španělsku (Podemos).

Jsem si dost jistý, že finančníci na tu potřebnou inovaci (pro Řecko, Španělsko a nakonec i Evropu) určitě nepřijdou, přestože paní Šichtářová pojmenovala svou firmu "New Finance".

B. Rybák 3.3.2015 21:55

Re: Počkejme

Děkuji Vám za Vaši odpověď. Máte bezpochyby právo interpretovat svůj postoj, já jsem ho prostě pochopil tak, jak jsem to napsal. Jenom bych Vás chtěl upozornit na to, že "zelený" politicko-korektní multikulturní neo-socialismus ovládá minimálně severozápad EU (ten na jihu EU je reakcí na něj)!

Články pana Kohouta čtu také rád (ty, které psal na počátku své publicistické činnosti byly skvělé). Díky za typ na další jeho článek!

K. Janyška 2.3.2015 9:49

Pikorovi, začnětě s prezentací spontánního řádu

lidské interakce a Kompozitivní teorie na budete slavní. Takto jste zbytečně jen za takové poštěkávače... Dzp.

T. Kočí 2.3.2015 9:46

Tam na dovolenou

Všimněte si,jak vypadá ministr financí (řecký).Jasnej gangster.

O. Zuckerová 2.3.2015 19:00

Re: Tam na dovolenou

Ano, ano, souhlasím!! Toho jsem si všimla hned první den, co vylezl na obrazovky.

Z. Švrček 2.3.2015 8:57

Takový případný fórek jsem vytáhl z paměti

Vždycky když padají ceny cenných papírů stoupá cena toaletních papírů...

J. Boleslav 2.3.2015 8:30

Vládnoucí řecké syrečkářské juntě

nelze věřit ani nos mezi očima. Řekové šetřit nebudou, očekávají , že je hloupí Frankové budou nadále živit, když si je koupili. Pořádek tam může udělat jenom junta vojenská, jako kdysi.

D. Polanský 2.3.2015 7:51

Vcelku se tohle ví,

ovšem nevím, zda situaci zachrání autorka tím, že nepůjde na dovolenou do Řecka. Možná tam již byla několikrát a říká si, prodám to, že tam tento rok nepojedu. Chci se podívat jinam.

P. Vaňura 2.3.2015 9:47

Mohu přispět jiným případem, on se jeden můj

známý se před lety dostal do problémů v Chorvatsku, když mu v rozporu

s tvrzeními jako banky, nefungovala v Chorvatsku bankovní karta a on se

nemohl dostat ke svým penězům. No a úřady před pár lety zablokovaly např. bankovní systém na Kypru!

S. Rehulka 2.3.2015 4:49

Zajímavá úvaha.....

....jenom si dovolím maličkou opravu ! Jestli tedy nacisté chtěli "sypat" z letadel librové bankovky, byly by s portretem tehdejšího krále Jiřího (George VI.), otce naší současné královny Alžběty II., která tehdy jako mladá dívka sloužila Britanii jako řidička WAACF.

A jen malá připomínka k Řecku ! Řekové byli stateční bojovníci za svobodu země proti nacismu, ale už tehdy se tam projevil špatný vliv levicové inteligence ve vedení. To vyvrcholilo po válce válkou občanskou, krvavou a nesmiřitelnou, kdy mnoho Řeků se svými (i ukradenými) dětmi emigrovalo do "zemí socialismu", včetně Československa. Ti "skalní" tam zemřeli se "zatatou pěstí", ale jejich děti, které poznaly real socialismus, se vrátily do Svobodného Světa. Osobně jich několik znám tady, v Austrálii !

T. Kočí 2.3.2015 9:44

Re: Zajímavá úvaha.....

Spíš e tam byla Viktorie, v Britanii nebývají měnové reformy.Neměli tam Zápottondu. Šťastlivci.

E. Pavel 2.3.2015 17:11

Re: Zajímavá úvaha.....

K těm bankovkám - nebyly s portrétem krále Jiřího VI, ale buď bez figurálních motivů, nebo s motivem sedící Britannie.

http://www.bankofengland.co.uk/banknotes/Pages/denom_guide/default.aspx

M. Gavlák 2.3.2015 4:18

Jeďte třeba do....

voni expertko

L. Křivan 2.3.2015 6:33

Re: Jeďte třeba do....

A argumenty místo hloupého kecu by nebyly ?  Máte možnost nás oslnit vaší moudrostí !

P. Zeman 2.3.2015 9:44

Re: Jeďte třeba do....

Teď jste ji to nandal, argumentační gigante :-D!

V. Kusý 2.3.2015 15:27

Re: Jeďte třeba do....

Že by Lombroso měl pravdu? Gavlák by tomu celkem odpovídal.

P. Papež 2.3.2015 19:38

Re: Jeďte třeba do....

Gavláku, Gavláku, stále kvokáte, stále kvokáte? Chce to léčbu.

K. Pavlik 2.3.2015 2:20

Pokud ma autorka pravdu

Pokud ma autorka pravdu tak kdo jsou ti blazni co pujcuji Nemecku a Finsku na zaporny urok?

Proc si autorka mysli ze akcie jsou predrazeny? Na jejim miste bych nepsal do novin ale prodaval bych akcie ktere bych si vypujcil (short sell).

J. Schwarz 2.3.2015 9:33

Re: Pokud ma autorka pravdu

To není tak jednoduché - akcie klidně můžou růst ještě pět let, zvlášť pokud ECB začne s "kvantitativním uvolňováním". Nově generované peníze půjdou - při nedostatku skutečných projektů - do spekulací a nákupů akcií. Vygenerovaná bublina pak může splasknout  kdykoli později když dojde k nějakému ekonomickému šoku.