23.1.2019 | Svátek má ZdeněkDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


EVROPA: A tuhle znáte?Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 76, poslední: 3.8.2014 22:41, přehled diskusí

Kdo by to byl řekl, že byl Jiřík multikulti:
Autor: J. Václavíková Datum: 3.8.2014 16:50

:-)))))

Re: Kdo by to byl řekl, že byl Jiřík multikulti:
Autor: M. Prokop Datum: 3.8.2014 22:21

Kremlík ne, takovou blbinu.

Husitský král:
Autor: B. Rybák Datum: 3.8.2014 13:08

Děkuji panu Kremlíkovi za zveřejnění překladu "Jiříkova projektu" na NP. Je z něho naprosto jasné, že jeho nosnou ideou byl návrat ke křesťanskému humanismu, který je podstatou "Nového zákona". Jeho politickým cílem bylo především odstranění válek mezi křesťanskými státy (tedy i proti "kališnickým" Čechům).

V tomto pragmatickém (velmi promyšleném) návrhu, který vyvažoval Galské, Germánské, Italské, (Španělské).. zájmy není sebemenší zmínka o omezení suverenity někoho jiného než vojenských agresorů. Byl to tedy křesťanský (většinově rozhodující) obranný spolek křesťanských států proti agresorům (vnitřním i vnějším). Tím vnějším, křesťanské hodnoty (státy) nejvíce ohrožujícím agresorem tehdy byla bezpochyby Osmanská říše.

V "Jiříkově konceptu" by spor mezi Ukrajinou (Polskem) a Ruskem byl mírově vyřešen dříve, než by se rozvinul a v žádném případě by agresivní (křesťanský humanismus odmítající terorističtí) mohamedáni nedostali nebyli podporováni např. proti Rusku!

Např. v rakouských a německých učebnicích jsou husité (J. Žiška) líčeni především jako krvelační lupiči, J. Hus jako pouhý fanatický imitátor J.Wycliffa. Podle vynikajícího profesora Šmahela (předního specialistu na středověk) jsme husitstvím cca o 100 let předběhli kalvínskou reformaci (která také nejednala v "rukavičkách"). Husitské hnutí bylo dlouho disentem intelektuálů rozhořčených degradací křesťanství na nástroj moci a bohatství (svaté říše římské národa německého), jeho nositelé byli házeni do šachet (kutnohorských), hromadně upalováni, jejich zbytky zahnány do lesů a až těsně před svým úplným zničením se v únoru 1420 rozhodli pro obranu "mečem"!

Pokud nebudou tato fakta v principu masově akceptována např. Germány, Galy,...nemůže být pro nás EU ani zdaleka dobrým spolkem!!

Re: Husitský král:
Autor: B. Rybák Datum: 3.8.2014 13:10

Oprava: J. Žižka.

Re: Husitský král:
Autor: P. Brodský Datum: 3.8.2014 22:41

TehdejŠÍ VELIKÝ KNÍŽE MOSKEVSKÝ, ivan třetí, byl spojencem muslimského krymského chanátu proti Polsku. Ani v patnáctém století se koalice nevytvářely jen podle náboženství, pane Huntigtonisto.

Jo, souhlas..:
Autor: J. Kanioková Datum: 3.8.2014 15:54

.

Spolupráce vždy vedla k pádu a zločinu.:
Autor: K. Janyška Datum: 3.8.2014 10:14

Motorem vývoje je konkurence... Dzp.

Re: Spolupráce vždy vedla k pádu a zločinu.:
Autor: P. Brodský Datum: 3.8.2014 10:32

Hlavně Kajane s nikým nespolupracujte. Mohl byste ho tím zničit.

Pane Kremlíku, jako na smrt jste zapomněl na Jana Žižku.....:
Autor: Z. Bureš Datum: 3.8.2014 9:04

.....to byl první opravdový komunista v zemích Českých !!!

Pane Kremlíku, obránci Doněcka dnes trpí vedrem,:
Autor: P. Brodský Datum: 3.8.2014 3:05

které vyvolali klimatologové z Bruselu. Zakročte prosím ve jménu opravdové vědecké klimatologie. Jestliže doněck padne, padnou i svobodné nacionální státy.U ruského Doněcka se dnes bojuje za Klausovu Prahu i samotný IVK. Ať žíje seriozní Klausovská věda.

Pane Kremlík, obránci Doněcka trpí vedrem, které:
Autor: P. Brodský Datum: 3.8.2014 2:57

nařídili klimatologové z Bruselu. Nezakročíte-li, Doněck padne a s ním i svoboda suverenních národních států. Na ruské Ukrajině se dnes bojuje za Klausovu Prahu. Nedopusťte vítězství pravdoláskařů.

Re: Pane Kremlík, obránci Doněcka trpí vedrem, které:
Autor: P. Brodský Datum: 3.8.2014 3:16

Počítač hlásí poruchu na Opeře. Omlouvám se.

Re: Pane Kremlík, obránci Doněcka trpí vedrem, které:
Autor: M. Prokop Datum: 3.8.2014 22:23

Kdo hlásí poruchu na vás?

Kremlik to s tim Jirikem vcelku vystihl:
Autor: J. Salek Datum: 2.8.2014 22:25

Kdyby Jiří z Poděbrad dnes žil, tak by možná volil Svobodné. I já jsem podporoval Svobodné dokud jsem nezjistil, že tam jsou i radikálové typu Jana Žižky a jeho sirotků (anarchokapitalistů). Bohužel se obávám že Svobodní budou peo mě opět volitelní až se zbaví těch svých radikálů v bitvě u Lipan tak jak to udělali kališníci.

Re: Kremlik to s tim Jirikem vcelku vystihl:
Autor: M. Prokop Datum: 2.8.2014 23:28

Já bych jen podotkl, že není v Česku ani na světě strana, v níž by nebyli lidé, s nimiž nesouhlasím.

Protože zde jich je u Svobodných zatím nejméně, můj hlas mají.

Jinak bych doporučil nejen podporovat, ale i co člen či příznivec se snažit ty výstřelky marginalizovat. Jiná podobná nadějná strana buďto není, nebo ji nevidím.

Pane Prokop, bě\žte bránit Doněck. Ten je na tom húře než Pe:
Autor: P. Brodský Datum: 3.8.2014 2:34

tr Mach a jeho Svobodní. O Petra Macha se Brusel finančně postará.

...:
Autor: J. Kanioková Datum: 3.8.2014 15:45

Masaryk byl také poslancem říšského sněmu.

Kdo by to řekl,:
Autor: S. Netzer Datum: 2.8.2014 11:48

že NATO a EU jsou dvě různé věci!

To je přímo převratný objev! :-))))

Re: Kdo by to řekl,:
Autor: V. Kremlik Datum: 2.8.2014 14:15

Ano pro nektere zmatene diskutery je to nutne zopakovat, protoze ani tak jednoduchou vec nechapou. NATO neni EU. Podebrad navrhoval vojenskou alianci. Vojensti spojenci mohou byt suverenni staty a nemuseji mit stejne predpisy o zarovkach okurkach atd. Nekteri diskutujici tady to nechapou.

Re: Kdo by to řekl,:
Autor: M. Prokop Datum: 2.8.2014 14:37

Pro vás se takových objevů najde i více.

NATO a EU jsou dve ruzne veci:
Autor: V. Kremlik Datum: 2.8.2014 11:29

NATO a EU jsou dve ruzne v veci. Spojene staty americke nemaji s CR stejne sazby DPH, stejnou menu ani stejne predpisy o zakrivenosti okurek. Presto to mohou byt nasi vojensti spojenci. Spojenci za druhe svetove valky take nebyli souasti jedine Federace. Je to tak tezke pochopit?

Já mám za to:
Autor: J. Tolman Datum: 2.8.2014 9:50

že Jirka o ekonomické integraci nic nepsal, protože v té době se o důležitosti ekonomie moc nevědělo. V té době vše řešila armáda.

Re: Já mám za to:
Autor: J. Jílek Datum: 2.8.2014 10:06

Kremlík to neví dodnes

a přidávám:

http://neviditelnypes.lidovky.cz/spolecnost-lisabonska-smlouva-a-jan-hus-v-kostnici-f8u-/p_spolecnost.aspx?c=A091009_203217_p_spolecnost_wag

Re: Já mám za to:
Autor: R. Brzák Datum: 2.8.2014 11:57

I Vy jeden ekonome! Protože se o důležitosti ekonomie moc nevědělo, války pravidelně vyhrávali ty strany, které měli větší ekonomické zdroje, ale stávalo se tak asi "navzdory" jejich přesvědčení, že nejdůležitější je armáda...

Re: Já mám za to:
Autor: J. Vlasák Datum: 3.8.2014 0:13

Zajímavé, netušil jsem, že Templáři byli povražděni pro nicotný důvod.

Re: Já mám za to:
Autor: J. Jurax Datum: 3.8.2014 0:26

Ale o důležitosti obchodu se už vědělo bratru nějaké tisíciletí. A o tom, že k vedení války jsou potřeba peníze taky. A že peníze lze nejlépe vydupat z panství či království toliko tehdy, když hospodářsky prosperuje - žírný skot se pase na tučných pastvinách, sýpky přetékají zrnem, horníci kutají rudu železnou i vzácnější a kšeft kvete.

Tolik blbosti a záště v jediném článku!:
Autor: M. Hoblík Datum: 2.8.2014 9:21

Autor je asi postižený.

Re: Tolik blbosti a záště v jediném článku!:
Autor: J. Svoboda Datum: 2.8.2014 14:17

Je jistě možné, že autor je postižený. Je ale otázka, zda autor článku, nebo příspěvku, na který reaguji a čím je postižený. To, čím, už nechávám na úsudku čtenářů.

Re: Tolik blbosti a záště v jediném článku!:
Autor: J. Jurax Datum: 3.8.2014 0:33

Mohl byste svou štěpnou myšlénku trochu rozvést, abychom i my uviděli, kde Vy vidíte zášť a blbosti?

Anebo ještě lépe - což kdybyste promyšlenou argumentací fakty podpořenou vyvrátil mylná tvrzení páně Kremlíkova a ukázal nám tak propastnou hloubku jeho omylů, jakož i pošetilost jeho vývodů, z čehož byste pak mohl dovozovat jeho postiženost? Pak byste nevypadal tolik jako Mates :-)

Slavit nejen Jirku z Poděbrad, ale i Žižku:
Autor: P. Maleček Datum: 2.8.2014 8:32

Tehdejší čin, byť nepodařený, Jiřího z Poděbrad by se měl slavit nejen v Poděbradech, ale celostátně. Všude na světě to dělají, jen v Česku se do slavných předků kope. Zvláště v rádoby intelektuálních kruzích.

To včetně našeho nejslavnějšího vojevůdce Žižky, který českým fištrónem a použitím nejmodernějších technologií porážel nejlepší armády tehdejší Evropy.

Jaký to vzor pro naše současné rádoby politiky, kteří hospodářství umí podporovat jen úplatky pro zahraniční investory stavící v Česku tupé montovny či velkosklady.