24.5.2019 | Svátek má JanaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


SPOLEČNOST: Morálním nedochůdčetem v 85 letechŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 82, poslední: 13.6.2014 19:28, přehled diskusí

Chomského "znám" minimálně,:
Autor: J. Kanioková Datum: 11.6.2014 22:42

a to jen z pár článků na Zvědavci, kam mě zavál občas nějaký odkaz v diskuzích jinde. Na Zvědavci je nesmírně ceněn, ale já nikdy ty jeho neobjektivní žvásty nedokázala dočíst..

Re: Chomského "znám" minimálně,:
Autor: S. Rehulka Datum: 13.6.2014 12:15

Noam Chomský je špatný Žid, špatný Američan, proto je na Zvědavci ceněn ! Zvědavec je zajímavá směska intelektuálních, ale nacisticko-bolševických keců. Zajímavé jsou osudy pana Zwory - šéfa Zvědavce a původ jeho financí.

Podivný tanec mezi vejci:
Autor: B. Rybák Datum: 11.6.2014 20:56

Konzervativní publicista (ředitel občanského institutu) pan R. Joch kupodivu přehlédnul, že pan N. Chomský nevyčítá americké demokracii jenom nějaké vady na kráse (její zahraniční politiky). Že u něho jde o levičáckou, anarcho-syndikalistickou nenávist k demokratickému kapitalismu, tedy k parlamentní demokracii a k jeho základním institucím (např. politickým stranám), které by chtěl naivně nahradit samosprávou "rad pracujících".

Přehlédnul, že nebezpečný není provokující pan Chomský, ale "nová" (elitářská, byrokratická, morálně relativistická), západní svět už téměř plně ovládající levice, která si m.j. pěstuje i s realitou téměř nic společnéno nemající kult spravedivého bojovníka "Chomského".

Tento "tanec" pana Jocha pochopíme, když si uvědomíme, že tato "levice" ovládá EU na jejíž EU-socialistické pozice pan Joch hanebně přeběhl. Svým ubohým zhodnocením exprezidenta V. Klause, jako "zbabělé prokremelské baby", si zajistil svou bezvýznamnou EU-"konzervativní" živnost a ztratil nárok na sebemenší respekt v české společnosti.

Re: Podivný tanec mezi vejci:
Autor: J. Tejkl Datum: 11.6.2014 21:55

Pan Joch nazval VK nikoliv prokremelskou bábou ale " kremlofilní bábou". Když už někoho odhalujete jako hanebného přeběhlíka a vynášíte nad ním ortel jménem české společnosti, neměl by jste se připravovat o jadrnější výrazy a citovat přesně! Vašim slovům to dodá naléhavosti a čtenáře možná ani nenapadne se ptát, kde berete puvoir vynášet soudy jeho jménem.

Jaký je rozdíl mezi významy výrazů -:
Autor: J. Kanioková Datum: 11.6.2014 22:45

"prokremelská bába" a "kremlofilní bába" ?

Re: Podivný tanec mezi vejci:
Autor: B. Rybák Datum: 13.6.2014 19:28

Máte pravdu, nebyl jsem přesný, dokonce je možné, že ta kremlofilní bába byla ufňukaná (pan Joch totiž reagoval na chování VK po té co byl terčem "střelby" toho komunistického kreténa po níž ho vytočila až reakce "novinářů", kteří nenašli jediné slovo kritiky pro "útočníka" čemuž pak nasadil pan Joch "korunu", kterou jsem ani podle Vás nezveličil!

Právo vynášet soudy něčím jménem opravdu nemám. Nevěřím, že by česká společnost tolerovala "vlastizradu", pokud by o ní věděla!

Re: Podivný tanec mezi vejci:
Autor: M. Stuchlik Datum: 11.6.2014 22:37

jste další kremlofil, kterému vadí EU? Nebo vám vadí jen to, že je EU socialistická až hamba? Pokud to druhé bojujte proti EU socialistům, pokud to první chápu váš klausoidní boj proti EU.

Je morálním nedochůdčetem, byť pětaosmdesátiletým.:
Autor: J. Lepka Datum: 11.6.2014 14:30

Dovolím si nesouhlasit. Příměr je to sice hezký, ale v případě tak inteligentního jedince jako je Noam Chomský zcela mimo. V jeho případě to je jen a pouze CHUCPE, které má zvýšit jeho cenu na mediálním trhu !

Re: Je morálním nedochůdčetem, byť pětaosmdesátiletým.:
Autor: P. Pokorný Datum: 11.6.2014 14:35

Co je to chucpe? Jsem Čech, takže bych prosil český výraz. A stejně tak by bylo záhodno napsat konkrétně, co řekl špatně. To, že někdo je vůl, protože je vůl, znamená, že vůl je ten, co to vysloví a nikoliv ten, co je tak nazván. Děkuji.

Re: Je morálním nedochůdčetem, byť pětaosmdesátiletým.:
Autor: E. Sevrát Datum: 11.6.2014 15:58

Někdo zde zavádí čertovinu,pardon židovinu-chucpe ?? Taky pamatuji,když zde byly záváděny rusismy,chucpe to je něco jako chozraščot.  Nikdo tady neví co to znamená.ale řada lidí to používá aniž ví proč.

Pro pány Pokorného a Sevráta::
Autor: J. Lepka Datum: 11.6.2014 19:12

protože asi neumíte pracovat s vyhledávačem, jeden odkaz : http://cs.wikipedia.org/wiki/Chucpe.

Pokud dáváte přednost listování v knize : Eduard Světlík, Velká kniha židovských anekdot, slovník pojmů,str.15.

Ale definice na wikipedii je rozsáhlejší a výstižnější.

Pro p. Sevráta : Víte, že N.Chosky je Žid ???

kdo tady co zavádí?:
Autor: J. Tejkl Datum: 11.6.2014 20:59

Výraz chucpe je v hovorové i literární češtině přítomný nejméně sto let, což by Sevrát věděl kdyby si občas místo Práva přečetl nějakou knihu. Doporučuji začít Karlem Poláčkem - Muži v ofsajdu, Pásky na fousy nebo Hráči, Vy jedna židovino!

Re: Je morálním nedochůdčetem, byť pětaosmdesátiletým.:
Autor: J. Boleslav Datum: 11.6.2014 14:36

Myslel jste tím hovado?

Re: Je morálním nedochůdčetem, byť pětaosmdesátiletým.:
Autor: J. Lepka Datum: 11.6.2014 19:06

Taky hezký překlad !

morálka Romana Jocha:
Autor: V. Král Datum: 11.6.2014 13:17

Tak hlavně, že nás Roman Joch poučil o morálce... Mohl by to jít vykládat rodinám pozůstalých po 500 000 mrtvých civilistů po bombardování Vietnamu. A to jsou dost střízlivé odhady. A co ta podpora Pol Pota Reaganovou administrativou v 80.letech, po Vietnamské intervenci do Kambodži. Řádění Rudých Kmehrů zastavil Vietnam a ne Spojené státy.

Takže Romane, ta šedá je v případe USA někdy už dost do černa

Pol Pota NASTOLIL Vietnam, nikoliv:
Autor: P. Vaňura Datum: 11.6.2014 14:38

Spojené státy. A sice z toho důvodu, že vláda v Kambodži nechtěla nadále poskytovat své území pro agresi severního Vietnamu proti Vietnamu jižnímu.

Nehledě na to, že vietnamský režim byl sice lepší, než režim Pol Potův, ale asi ve stejné míře, jako byl oproti Pol Potovi lepší i tehdejší režim Kim Ir Sena v severní Koreji!

Re: Pol Pota NASTOLIL Vietnam, nikoliv:
Autor: V. Král Datum: 11.6.2014 23:11

A celé to vzniklo jak? Že už si národy indočíny nechtěli nechat srát na hlavu od bělochů, potom japonců a pak zase bělochů...ale to nemá cenu tyhle diskuse.. Fascinující je ta nenávist vůči jiným názorům v českém mainstreamovém tisku.. Za komárů se lezlo do pr....Rusáků a ted Amíkům..ale jinak mam radši Amíky, treba ten bankovní socialismus maj

vychytanej

Severní Vietnam se dopustil agrese:
Autor: P. Vaňura Datum: 11.6.2014 14:42

vůči Vietnamu jižnímu právě tak, jako svého času KLDR napadla jižní Koreu. A zásluhou individuí, jako je Chomski, tato agrese uspěla.

Když někdo začne válku, mohou tím trpět i jeho civilisté a civilisté v napadené zemi trpí často ještě více!

Re: morálka Romana Jocha:
Autor: P. Kmoníček Datum: 11.6.2014 15:25

Králi,to jste ještě mezi nevinné oběti nezapočítal mrtvé a zraněné obyvatele německých měst.Ty také mají na svědomí vrazi z Wall Streetu,že soudruhu?

Re:logika pana Krále:
Autor: F. Navrátil Datum: 11.6.2014 17:43

Pane Král vaše logické myšlení ve spojení s historickými fakty lze velmi lehce doplnit o další zločiny Spojených států. Třeba podpora soudruha Stalina, který v počtu mrtvých, jež lemovali jeho cestu k socialismu daleko předčil nacistického zločince Hitlera. Rovněž tak by bylo vhodné porovnat počty mrtvých v holokaustu s počtem mrtvých ve druhé světové válce. Ten holokaust je v tomto porovnání zanedbatelný a naopak je třeba odsoudit pomoc USA , kterou prokazují Izraeli. Jinak by Izrael byl ve spravedlivém boji s mnohonásobnou arabskou přesilou dávno vymazán z mapy. A v neposlední řadě bombardování německých měst ve druhé světové válce lze také klasifikovat jako barbarství.

pan Vlk:
Autor: M. Hanko Datum: 11.6.2014 13:07

Zde se pan Vlk může poučit, kterak lze Chomského zkritizovat korektně a slušně. Panu Jochovi tleskám a co napsal podepisuji, a za svou kritikou dva dny starého článku pana Vlka si o to víc stojím.

Většinu toho, co Chomsky vyslovil, je pravda:
Autor: P. Pokorný Datum: 11.6.2014 12:11

A to se hrubě hrdinům Havlistům nelíbí. Oni chtějí další pomníky Ruzyně - letiště, chtějí další finanční dávky a najednou nějaký Chomsky. Prý tady nebyl. Albert Einstein také vudělal "jenom" teorii. Teorii relativity. Tak je stejný vůl jako Chomský. Dle stejné logiky místních pitomců, nikoliv mé. Má poklona...

Re: Většinu toho, co Chomsky vyslovil, je pravda:
Autor: M. Stuchlik Datum: 11.6.2014 22:40

ještě máte volební právo?

Ľavicoví intelektuáli:
Autor: o. istvanfy Datum: 11.6.2014 11:53

typu Chomski vo vyspelých krajinách celkom bežne patria k akademickému folklóru. Na Západe to nikoho príliš nevzrušuje, iba postkomunistická pravica to nedokáže stráviť. Poturčenec horší Turka.

Chomského názory nejsou podstatné:
Autor: V. Podracký Datum: 11.6.2014 10:55

podstatné je, že jim svět naslouchá a univerzity dávají diplomy jako na běžícím pásu člověkovi, který je na úrovni "královny krásy", tedy mediálně přitažlivý svým extrémismem. Proč obhajuje totalitní režimy? Aby byl mediálně přitažlivý a diplomy dostával. Naše univerzity nejsou jiné, navíc nemají žádnou samostatnost, jsou závislé na evropských dotacích, musí plnit nějaké zadání západních organizací, které je platí. A co je dnešní Evropa? To je marxismus.

Pan Chomski je mi ukradenej, stejně jako pan Joch:
Autor: F. Netopil Datum: 11.6.2014 10:12

ale proč mu nadáváte do debilních levičáků ? Vždyť on má vlastně stejný názor jako většina našich pravičáků, když říká že naši disidenti se měli v kriminále, s odpuštěním, jako prasata v žitě. O Havlovi to například říká kdekdo, kdo za komunismu držel hubu (jako třeba Klaus).

Re: Pan Chomski je mi ukradenej, stejně jako pan Joch:
Autor: P. Zeman Datum: 11.6.2014 11:50

Jak můžete soudit, jak se měli naši disidenti? Byl jste jim snad? Líbilo by se vám mít za prdelí stále StB nebo každý týden chodit "vysvětlovat" každý pšouk (v tom lepším případě). A tom, že by se v bolševickém kriminále měl někdo jako prase v žitě, sakra pochybuju :-/

Re: Pan Chomski je mi ukradenej, stejně jako pan Joch:
Autor: V. Novak Datum: 11.6.2014 11:52

Problém se čtením? Nebo s pochopením?

Re: Pan Chomski je mi ukradenej, stejně jako pan Joch:
Autor: P. Zeman Datum: 11.6.2014 14:15

S nepochopením psaného textu máte evidentně problém vy, milý Víťánku ;-)

Re: Pan Chomski je mi ukradenej, stejně jako pan Joch:
Autor: P. Pokorný Datum: 11.6.2014 12:05

Za prdelí, pane Zemane, jsme měli STB kde kdo. 3-4- zákroky byly na hraně, ale jinak to byla přetahovaná.