21.7.2019 | Svátek má VítězslavDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


UKRAJINA: V Putinově Rusku bych žil velmi neradŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 47, poslední: 27.5. 2014 21:26, přehled diskusí

Re: Pane Čulíku,:
Autor: P. Čulík Datum: 27.5.2014 21:26

Protože jsem svá nejlepší léta v totalitě prozil, tak o ni mohu psát zasvěcené. Není vše tak, jak bych si představoval, nicméně nesrovnatelné lépe, než za totace. Ono se lehce bouralo 40 let a teď těžce staví. Za totace byste už za takovouto kritiku poměru dostal slušný flastr, hlavně neexistovala fora, kde byste si mohl postěžovat. Už jste zapomněl?

Re: Takže podle autora :
Autor: J. Holič Datum: 27.5.2014 10:09

Když vám někdo ukradne peněženku, také budete říkat, že je to normální, že jen hájí vlastní zájmy? Rusko totiž hájí své zájmy bez ohledu na zájmy země, kterou tím poškozuje.

Re: Takže podle autora :
Autor: J. Holič Datum: 27.5.2014 10:07

Takže povolit průvod homosexuálů je podle vás a autora populistické zviditelňování? Mají se tedy všechny průvody městem rovnou zakazovat, aby se někdo nezviditelnil?

TENHLE PRISPEVEK STOJI ZA POZORNOST !:
Autor: P. Kolar Datum: 27.5.2014 2:56

Pane Tolmane, to jste velice krasne vystihnul. Posledni dobou se jenom rojej podobna prohlaseni, ktera jakoby Rusko odsuzuji, ale ve skutecnosti Rusko podporuji. Klaus je tim uz proflaknutej, ale Zeman dela totez. A mnoho dalsich se ochotne pripojuje.

Re: Ukrajina, nebo lepe udalosti:
Autor: J. Šejnoha Datum: 26.5.2014 23:06

Ano. Je to síla.

Re: Kdo chce kam,.........:
Autor: J. Šejnoha Datum: 26.5.2014 23:05

Ještě  s zjistěte, jak se v Evropě  vzali Tataři a  čím se  živili ve  středověku.

Když už  jsme u té historie.

Re: Takže podle autora :
Autor: J. Šejnoha Datum: 26.5.2014 23:03

Co je na tom nelogického ?  Představte  si, že  by  USA  měly ztratit přístup k  některému oceánu !?

Putin prostě  hájí Ruské zájmy.  Z Ruského pohledu koná dobře. Že se to nelíbí USA a  Evropským loukám, to je věc druhá.

vidím to stejně:
Autor: J. Šejnoha Datum: 26.5.2014 22:58

Nejvíc  mě  děsí, kromě  amorálnosti  našich poitiků, kolik  našinců obecně je  ochotno názorové oponenty sprostě  urážet  a vyhánět do exilu.  Zpravidla se  vydávají za  zastánce svobody a demokracie.

blahopřeju, ...:
Autor: O. Mayer Datum: 26.5.2014 22:05

tak se vám podařilo proasociovat se od záludností němčiny k homosexuálním tajtrlíkům. Opravdu Nejedlý hadr. (a samozřejmě, Vladimír Vladimírovič je fakt skvělej chlap).

Re: Otázka zní jinak:
Autor: P. Mach Datum: 26.5.2014 20:54

Co vám brání to napsat? S největší pravděpodobností se vyskytne řádově menší množství magorů, kteří na vás budou plivat než kolik by se jich vyskytlo pokud byste si dovolil otřít se o rusko.

Další odkopaný KGBák hrající si na objektivistu:
Autor: M. Stuchlik Datum: 26.5.2014 20:54

Chaos na Ukrajině má 2 složky: domácí a zahraniční. Domácí mají na svědomí místní mafiáni, kteří to s tím kradením přeháněli. Zahraniční složka je negativní ruský vliv na ukrajinskou politiku. Oba tyto faktory vedli k Majdanu. Odstranění ruských poskoků z vedení Ukrajiny rusové neunesli a poslali tam své vojáky. Tím chaos záměrně eskalovali s cílem rozbít Ukrajinu. Doufám, že se Ukrajinci ruským teroristům a ruské propagandě dokáží ubránit. Pan autor to druhé zjevně nedokázal

Otázka zní jinak:
Autor: J. Krásenský Datum: 26.5.2014 19:22

Proč například nečteme: "V Dubai bych fakt žít nechtěl?"

Re: No vidíte a mnoho našich spoluobčanů:
Autor: J. Babicka Datum: 26.5.2014 18:12

Takze kdyz spoustu ceskych emigrantu zije v Saudske Arabii, tak je to duvod, proc se nesmi kritisovat Rusko.

Re: Kdo chce kam,.........:
Autor: J. Babicka Datum: 26.5.2014 17:46

Rozhodne Mnichovska dohoda byla mezinarodni pravo pro Sovetsky Svaz, ktery ji uznal a uznal Slovensky Stat a vymenil si s nim velvyslance. Jinak Krym patril tatarum,. To ze je vyvezli a castecne zlikvidovali a nahradili etnickymi rusy, je spravne podle vaseho mezinarodniho prava, ktere rika, co rus cini dobre cini.

Re: Takže podle autora :
Autor: J. Kanioková Datum: 26.5.2014 17:45

""tvrdí, že v průvodech homosexuálů se realizuje plno heterosexuálů""

Problém je, že čtete něco, co autor nemyslel. Že nepochopíte, že se na té gayparádě populisticky přiživují svým zviditelněním různí negayové, tím, jak to chválí, povolují, atd. atd.. tak za to autor nemůže..

poznamka:
Autor: J. Babicka Datum: 26.5.2014 17:38

Kdysi me pokrokovi lide na zapade dopalovali tim, kdyz rikali. Pod rusy, tenkrat to znamenalo Sovetsky Svaz, bych zit nectel, ale myslim, ze pro ty vychodni narody a to mysleli i nas, je to dobre a vyhodne. Na  a tak sem rad, ze jiz pod nimi nejsme a nasi pokrokovi liude to muzou rikat ci prat to, tem vychodnejsim narodum, nez sme my.. I kdyz to stejne jako tenkrat povazuji za aroganci.

Re: Takže podle autora :
Autor: J. Boleslav Datum: 26.5.2014 17:14

Text je ve své podstatě docela velký blábol.

No vidíte a mnoho našich spoluobčanů:
Autor: J. Krásenský Datum: 26.5.2014 16:53

žije ve státech, které potlačují svobody a lidská práva mnohonásobně více, než je tomu v Rusku a ani si nehrají na demokracii, ale vůbec si nestěžují na místní poměry. Je tam totiž daleko vyšší životní úroveň. Dubai, Katar, Saudská Arábie... A tak mi přijde odsuzování Rusů a Ruska jako čiré ideologické maskování vlastních pragmatických cílů.

Re: no jo:
Autor: D. Nowodny Datum: 26.5.2014 16:49

Ještě, že tady máme chytroliny jako jste vy !!

Re: Kdo chce kam,.........:
Autor: D. Nowodny Datum: 26.5.2014 16:45

Před tím patřil ..... Turecku ?  co sem pletete Mnichov ?

Re: Takže podle autora :
Autor: J. Holič Datum: 26.5.2014 15:59

To, že na Ukrajině jsou Rusové, kteří mají úkol popuzovat proti stávajícímu vedení Ukrajiny místní obyvatele, nebo že jsou ti ozbrojenci (minimálně na Krymu tomu tak bylo) členy ruské armády, autor úplně vysklil, prostě to nepřipouští ani jako variantu, stejně tak se chová k násilnostem na Majdanu. Dodnes není vyjasněné, kdo začal střílet, co byli střelci zač atd. To také autor nějak zapoměl zmínit. Poslední odstavec zcelá postrádá smysl. Na jednu stranu tvrdí, že v průvodech homosexuálů se realizuje plno heterosexuálů - autor asi chce říci, že ty průvody jsou podezřele velké? Nakonec vypočítá 200 000 homosexuálů a ptá se kde jsou - to mu zas připadá, že na průvodech nikdo nebyl? V podstatě si předem vytvořil představu, že ty akce jsou dílem pomatených heterosexuálů, z čehož mu plyne, že ti homosexuálové tam nejsou. Když si pak spočetl jejich přibližný počet, nikde jinde je nevidí, tak mu z toho jasně plyne, že tu nejsou ani ty 4 % a že to je asi výmysl. Alespoň tak na mě ten text působí.

Re: no jo:
Autor: J. Berger Datum: 26.5.2014 15:28

pane kolego, ozvěte se mi na jiberg@volny.cz, ztratil jsem Váš mail. Pošlu Vám dost osobních poznatků na toto téma. Zdravím JB.

Re: Jedno zlo nahrazené druhým:
Autor: J. Boleslav Datum: 26.5.2014 15:27

Přesně tak, naprostý souhlas.

Takže podle autora :
Autor: J. Boleslav Datum: 26.5.2014 15:26

byl vlastně chudák KGBák ke své agresi a okupaci Krymu EU a USA přinucen. Otřesná logika.

Pane kolego,:
Autor: J. Berger Datum: 26.5.2014 15:18

ztratil jsem Váš mail, buďte tak laskav a ozvěre se mi na " jiberg@volny,cz". Pošlu Vám dost vlastních poznatků. Zdravím. JB.

V Putinově Rusku:
Autor: J. Tolman Datum: 26.5.2014 14:45

V Putinově Rusku bych žil velmi nerad, ale... varianta na oblíbenou frázi místních klausofilů "Klause já moc nemusím, ale tady mu zase tleskám. Věřím, že ani autor Klause moc nemusí. Ten by také v Rusku nechtěl žít: "Ano, Rusko je jiné než my. Máme jiný politický systém, jinou míru politického pluralismu, jiný stupeň demokracie. V žádném případě bych neměnil, ale bát se Ruska je něco úplně jiného," řekl Klaus v rozhovoru pro časopis Kommersant.

Re: Pane Čulíku,:
Autor: S. Donát Datum: 26.5.2014 13:11

Někteří lidé prostě potřebují nějakého nepřítele a mít přesně naškatulkováno, před kým se co smí říkat a co nesmí. Když si nejsou jistí, optají se na výboru, tam mají vždycky přehled, takže si není potřeba s ničím lámat hlavu :)

churaky:
Autor: V. Stejskal Datum: 26.5.2014 13:01

A taky by mohli nahradit zidaky, slovaky, rusaky a takove jako vy - churaky.

Re: Pane Čulíku,:
Autor: J. Kombercová Datum: 26.5.2014 11:52

Jestli berete to, o čem mluvíte v úvodu, jako klady totality, pak Vám není pomoci.

Pane Čulíku,:
Autor: L. Šádek Datum: 26.5.2014 11:15

zajímalo by mě, kolik je vám roků, když tak zasvěceně mluvíte o odborářích a totalitě. To co se nyní odehrává, to je horší než totalita. Tam jsme věděli přesně kdo je naším nepřítelem, před kým můžeme mluvit a před kým ne, a také jsme věděli, co si můžeme dovolit a co ne. Dnes si dovolí každý cokoliv a vraždění lidí je úplná zábava, bydlení pod mostem je normální, pitomé řeči politiků posilují naše nervy, dluhy se nám množí jako krysy, mít zaměstnání je boží dar a místo politické nesvobody, máme nesvobodu ekonomickou. Je 24 let po Sametovce a pořád slyším jak to bylo za totality, ale pořád neslyším, jak to bylo prvních 15 let po převratu !?