21.5.2022 | Svátek má Monika


UKRAJINA: V Putinově Rusku bych žil velmi nerad

26.5.2014

Já tedy opravdu ne. Důchodový věk mám už dávno za sebou, rusky mluvím velmi špatně, i když "němnožko panimáju", džob tam nemám žádný, žádné příbuzné ani byt, tak co bych tam proboha dělal?

To samé, v bleděmodrém, bych ale mohl říci i o Německu. I když německy hovořím plynně s přízvukem a vím, co znamená Kuhhandel na rozdíl od Kuchenhandel.
Ovšem Küchenhandel by bylo něco zcela jiného. Das sind die Feinheiten der deutschen Sprache.

Prostě většina lidí je ráda tam, kde se narodili, kde jsou doma, kde jim každý rozumí, znají dobře řeč a jsou, jak se říká, společensky ukotveni.

V tom slova smyslu nebyla pozice emigrantů v Německu vůbec lehká. Odnaučit se přízvuku je prostě těžké až nemožné, protože člověk netuší, kde dělá chybu.

A proto mi připadá ujeté, praštěné až hloupé, aby zde jedni druhé známkovali "rusofily" a posílali je do Ruska. Stanovisko k nějakému zahraničnímu konfliktu přece vůbec nemusí (ale může) vyjadřovat názor na strany ve sporu zúčastněné.

Konflikt, který je zde prezentován jako ukrajinsko-ruský, je ve skutečnosti konfliktem uvnitř Ukrajiny a tento konflikt má převis do sousedních zemí.

Rusko k němu přišlo trochu "jako slepý k houslím". Nechtěně. Prostě dlouhá společná hranice, silná ruská menšina na Ukrajině, rozdíl mezi východem a západem Ukrajiny a na problém je zaděláno.

Vzniku Majdanu zcela rozumím. V soukromém životě by tomu odpovídalo zjištění manželčiny nevěry. A pak, podle svého naturelu, by každý z manželů musel tu věc řešit. Mohl by si nasadit klapky na oči a uši a hrát hluchého a slepého nebo manželku zavraždit.

Ale mezi těmito dvěma extrémy je nekonečně mnoho variant, stejně tak jako mnoho variant měl i postup demonstrantů na Majdanu. Zpočátku to byly protesty kultivované, civilizované, neozbrojené a obecně i akceptovatelné.

Stejně jako by tomu bylo v manželství. Ale v okamžiku, kdy manžel ženu začne mlátit železnou tyčí, polévat ji benzinem a zapalovat, tak se vyčleňuje z lidské společnosti, stává se agresorem a vrahem a ztrácí sympatie okolí.

A jestliže Západ, reprezentovaný USA a EU, tak nepokrytě podporoval násilníky a vrahy na Majdanu, pak je prostě něco špatně, ale vůbec z toho nevyplývá, že kritik tohoto postoje opouští západní hodnoty a přebírá ty východní, Putinovy.

Ale v jedné věci bych s Vladimírem Vladimirovičem na 100 % souhlasil. V jeho negativním postoji k "homosexuálním" exhibicím, u kterých, jak jsem hluboce přesvědčen, hrají nemalou roli heterosexuální tajtrlíci, kteří v nich našli vhodnou platformu ke své realizaci.

Normální, průměrný a střízlivý (není myšleno jako neopilý) homosexuál se takovýchto pitomostí prostě nezúčastňuje. Je mu to putna. Pokud bychom totiž počítali 4 % z dospělého obyvatelstva ČR, tak nám vyjde asi 200 000 lidí. A kde jsou?

Převzato z blogu autora s jeho souhlasemAkční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!