17.12.2018 | Svátek má DanielDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


SPOLEČNOST: K zakázanému předvolebnímu spotuŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 52, poslední: 8.5.2014 22:22, přehled diskusí

dejme tomu, ze pan bartos ...:
Autor: P. Adler Datum: 8.5.2014 17:47

... je gauner ... rikam: dejme tomu ... jenze: koncesni poplatky plati? asi ano ... dane plati? asi ano ... cili: je spolumajitelem ceske televize? asi ano ... a ted vazneji: jakkoliv nesnasim antisemity, ktere nesnasim stejne, jako zidy a cernochy (citat z jednoho starsiho ceskeho filmu), nesnasim censuru ... a muzete mi tisickrat rikat, ze rozsirovat nenavist je nespravne ... zenska nemuze byt castecne tehotna ... svoboda je nedelitelna ...

Re: dejme tomu, ze pan bartos ...:
Autor: J. Babicka Datum: 8.5.2014 18:26

Tady je ovsem otazka, zda demokracie a svoboda slova je smlouva o sebevrazde, nebo ne. Nekdy se musi hajit proti tem co ji chteji znicit, a vyuzivaji k tomu vsech moznosti, ktere jim svobodny system naskytne. Neni vetsich obhajcu svobody a vyzadovani neustaleho rozsirovani na vsechno mozne, nez prave mezi privrzenci totalitnich ideologii. To je vecne ta otazka, zda je pravo svobodneho projevu vykriknout v precpanem kine "hori" i kdyz je pak uslapano v panice desitky lidi. V dobe boje proti mafii v USA pred valkou, nebylo vetsiho pobhajce svobody a pristupu k informacim i vyzadovani korektniho a otevzeneho vedeni soudniho procesu nez Mafie. Cheli vedet vse, jak byli provinilci vypatrani, aby se to jiz neopakovalo, kdo je vypatral, informoval a kdo u soudu svedci, aby je mohli zlikvidovat, nebo pohrozit likvidaci rodin, svedku a policie, Jmena soudcu a poroty. proste vse, aby pod heslem svobody a bemokracie znemoznili cokoliv proti nim podniknout.  Zajimavy pripad je s druhe svetove valky, kdy americka rozvedka rozlustila japonsky tajny kod a tak mohla zjistit budouci utoky a plany nepritele a zachranit spoustu zivotu vojaku a dokonce i zlikvidovat samotneho adm Yamamoto. No a americky novinar se to dozvedel a protoze je svoboda slova a informaci, uverejnil to v novinach. Japonci samozrejme kod zmenili. Neprimo tim zavinil smrt vojaku, jenze se mu nic nestalo u soudu dokazal, ze svoboda sliova je zarucena ustavou. No a tak abych zakoncil. Vzdy kdyz ctu ty obhajce absolutni svobody, tak si nejsem jisty, co tim sleduji.

Re: dejme tomu, ze pan bartos ...:
Autor: J. Zeman 421 Datum: 8.5.2014 22:22

Přesně tak.

Taky způsob:
Autor: V. Mlich Datum: 8.5.2014 14:15

Oni jen prostě spolehli na to, že zafunguje cenzura a ten jejich klip se stane nejsledovanějším. Ještě i při vysílání cenzurované verze budou lidi se zatajeným dechem přisátí na obrazovku a budou hledat, co je jiné proti originálu. Ti, co jsou u koryt, zabrali televizi, kdo na to má, koupí si médiá, tak těm malým holt nezbývá, než vsadit na cestu provokace. A podle počtu zhlédnutí klipu se jim to povedlo.

Tak jak je to s tou:
Autor: J. Zeman 421 Datum: 8.5.2014 11:32

svobodou slova?

Re: Tak jak je to s tou:
Autor: H. Lukešová Datum: 8.5.2014 11:43

Jak by potvrdil pan Sulc, či jiní lidé žijící v USA, absolutní svobodu slova mají lidé v USA.

Jenže v Evropě (tedy u nás v ČR) máme zákon o hanobení rasy, národa a přesvědčení a zákon platí pro všechny. Jenže ne úplně. Kdo by někdy neslyšel výkřiky "JUDE SLAVIE, JUDE SLAVIE!" , že? A nic se neděje...zákony na ochranu menšin platí jen pro některé menšiny...

Re: Tak jak je to s tou:
Autor: E. Sevrát Datum: 8.5.2014 11:58

Ovšem to by museli nechat vyklidit každý zápas Slávie,nebo většinu. Podle pana Pelty se to dá tolerovat stejně jako pokřik SMRT SPARŤE .

Re: Tak jak je to s tou:
Autor: H. Lukešová Datum: 8.5.2014 13:47

Ne všichni, ale velká část fanoušků jsou hovada a kazí dobrou pověst fotbalu... Slušný člověk vůbec nemůže jít na fotbal, aby ho nějaký chuligán nezmlátil.

Re: Tak jak je to s tou:
Autor: E. Sevrát Datum: 8.5.2014 14:11

Bohužel máte pravdu.

Re: Tak jak je to s tou:
Autor: J. Zeman 421 Datum: 8.5.2014 22:22

Svoboda slova buď je nebo není. Pokud ji účelově omezuji (z jakýchkoliv důvodů), pak není. Jakým právem ČT "kádruje" volební spoty?

Re: Tak jak je to s tou:
Autor: J. Slanina Datum: 8.5.2014 11:59

Tvá starost, soudruhu majore Grigoriji Zahradníčku, vedoucí starší důstojníku 968, z velitelství vojenské policie Tábor je opravdu úsměvná.

Re: Tak jak je to s tou:
Autor: P. Kmoníček Datum: 8.5.2014 16:58

Ano majore,braňte ji!

Evropská unie je supoerzlem. O tom nemám žádných pochyb.:
Autor: K. Janyška Datum: 8.5.2014 11:00

A na blbých klipech různých idiotů to prd záleží..... Dzp.

Re: Evropská unie je supoerzlem. O tom nemám žádných pochyb.:
Autor: S. Netzer Datum: 8.5.2014 11:02

Buranovi z Vrbna pod Pradědem se EU musí jevit jako zlo.

Re: Evropská unie je supoerzlem. O tom nemám žádných pochyb.:
Autor: V. Vlach Datum: 8.5.2014 11:52

táhni! Kapej svůj jed jinde, ropucho!

Vedení Evropské unie je supoerzlem. :
Autor: K. Křivan Datum: 8.5.2014 11:23

Maoista Barroso, agentka KGB Ashtonová, komunistický absovent moskevské elitní diplomatické školy Füle,...a spousta dalších socanů,....     TO je superzlo !

Re: Vedení Evropské unie je supoerzlem. :
Autor: H. Lukešová Datum: 8.5.2014 11:37

A pak se můžeme divit tomu, že EU zastává protiizraelské postoje. Ale můžeme si za to sami, že je volíme!

Každý má takovou vládu, jakou si zaslouží!

Všechno zlé pro něco dobré. :
Autor: K. Křivan Datum: 8.5.2014 10:20

Alespoň si mnoho evropských Židů uvědomí, že jejich  jedinnou záchranou a nadějí je Israel.

Zní to paradoxně, ale Israel je i nadějí Evropanů.  Nadějí těch Evropanů, kteří nechtějí, aby nad Evropou, nad evropskou civilizací zvítězil její odvěký nepřítel, islám. 1300 let starý nepřítel.

V žádném:
Autor: M. Malovec Datum: 8.5.2014 9:43

případě nehodlám obhajovat takové obskurní strany, ani nějakého Bartoše. Vezměme ale na vědomí, že pokud se EU neuklidní a nereformuje, bude takových stran přibývat, možná ne tak debilních. Sama EU tomu pomáhá.

Re: V žádném:
Autor: V. Vlach Datum: 8.5.2014 11:54

Je to jak kolovrátek holého neštěstí - EU je přece nereformovatelná!

Odvysílat?:
Autor: J. Fleiszner Datum: 8.5.2014 7:35

O té straně nic nevím, ale pokud ten spot neporušuje zákony ČR, tak by ho ČT odvysílat měla.

Re: Odvysílat?:
Autor: P. Lenc Datum: 8.5.2014 8:23

Pane Fleisznere, přečtěte si článek ještě jednou, tady jde o jasný antisemitismus nejhrubšího zrna.Spíše mně zaráží, že jinak tak agilní st. zástupci již nejednají, jak je jejich zákonná povinost.Holt, není to "úkolování"rozvědky a "uplácení" poslanců.

Re: Odvysílat?:
Autor: O. Zuckerová Datum: 8.5.2014 8:44

V noci na dnešek ho odvysílala. Zpočátku jsem ani nevěděla, oč jde (už jsem byla ospalá), ale když se na obrazovce objevil hrdinný jezdec napřahující kopí na hadovitou příšeru, připomnělo mi to ty nacistické plakáty "uchvátí-li tě, zahyneš" - s dračím spárem nad Hradčany (ještě je dobře pamatuju). Za války se k nim připisovalo "My se nebojíme, my tam nebydlíme". - Jinak u nás tedy antisemitismus kvete jako jarní louka! Na svých propagačních materiálech ho šířila např. iniciativa "Ne základnám".

Re: Odvysílat?:
Autor: H. Lukešová Datum: 8.5.2014 11:10

A také antisemitismus rozšiřují nevládní "lidskoprávní" organizace, ISH (Mezinárodní hnutí solidarity), Amnesty International a další...

Náckové, bolševici a islamisté jsou jedna verbež.:
Autor: H. Lukešová Datum: 8.5.2014 0:06

A není to nic neobvyklého. Někteří muslimové s nacisty spolupracovali během druhé světové války a mnozí nacisté unikli do muslimských zemích a posléze někteří muslimové spolupracovali s bolševickým komunistickým blokem vedený Sovětským svazem.

Adam Bartoš? Taková malá obskurní postavička,alespoň víme, kdo je vlastně proti Izraeli. Náckové, bolševici a islamisté. Jsem ráda, že do takového molochu nepatřím a nikdy patřit nebudu.

Re: Osobně kašlu na nějakého Bartoše.:
Autor: J. Gogo Datum: 8.5.2014 0:34

Kdyby se o něm stále nepsalo, tak drtivá většina lidí neví, že někdo takový existuje. Teď mu akorát presstituti dělají reklamu. Marně ale vzpomínám, jestli někdy autor napsal jeden jediný článek, kde nebylo slovo Palestinec nebo Izrael. A jen tak mimochodem s Hitlerem spolupracovaly USA do roku 1942 a také katolická církev a to po celou dobu. S nacisty a komunisty spolupracovali i ti, kteří pak házeli kamenem. S nacisty spolupracovali předci našeho knížepána a také rodina Havlova. Nacistické zločince dodnes chrání "demokratické? Německo.  Zlato a peníze ukradené vězňům v koncentračních táborech dodnes spravují "demokratické" švýcarské banky. Ale  vězte, že proti Izraeli jsou nejen ti, které jste vyjmenovala. A mají k tomu dost dobrých důvodů. Když se víra a ideologie povyšuje nade všechno, je to špatné a je jedno, jestli je to muslim, katolík, komunista nebo žid.

Re: Osobně kašlu na nějakého Bartoše.:
Autor: H. Lukešová Datum: 8.5.2014 0:43

Jistěže, kdokoliv kdo nadřazuje sebe sama jen na základě etnicity a víry je vždycky špatně. Ale není mnoho Židů, kteří by se vyvyšovali nad jiné.

Zato někteří muslimové považují jen sami sebe za jediné dokonalé bytosti a nosí transparenty o tom, že islám bude dominovat světu. Pevně věřím, že je islamistů v rámci muslimské komunity menšina, leč toto nebezpečí je nutné nepopírat a proti extremismu důsledně bojovat. Kdyby Američané nepodcenili nebezpečí islamismu, nestalo by se 11.9.2001.

Re: Osobně kašlu na nějakého Bartoše.:
Autor: P. Sulc Datum: 8.5.2014 2:01

Tentokrate bych si dovolil odporovat: " Ale není mnoho Židů, kteří by se vyvyšovali nad jiné."  Opravdu neni?   Narod vyvoleny, Buj miluje jenom je, vsak si je proto vyvolil. Ostatni, zbytek sveta, je co, povl ? Ono asi velka vetsina zidu tomuto nesmyslu neveri, ale zeptejte se Hasidiku, tech kasparu v cernem, co  jim trci z pod kabatu takove ty bile , pletene francle a co v sobotu chodi do synagogy i nekolik mil pesky, protoze nesmi pracovat a ridit auto //i rozdelavat ohen// je preci prace. No jo, krestanstvi vzniklo jako hereticka sekta a tak polejt vodou a krest, slava nazdar, take jsme vyvoleni a buh nas ted bude milovat.. Ale reknete to hasidikum......

Re: Osobně kašlu na nějakého Bartoše.:
Autor: M. Koutný Datum: 8.5.2014 7:51

Ten pojem "Vyvolený národ" je velmi matoucí. Počátky judaismu leží v dobách, kdy se tlupa špinavců toulala pouští a Jahve nebyl víc než jejich kmenovým bůžkem. Židé (spíš jejich předkové) byli jeho vyvoleným národem a sousední kmen zase vyvoleným národem jiného bůžka. (Zjednodušuji, samozřejmě)

V současnosti je ten pojem chápán tak, že Bůh si Židy vyvolil k těžkým zkouškám. A nevím, jak byste byl nadšený z toho, že jste "vyvolen" k šoa...

Re: Osobně kašlu na nějakého Bartoše.:
Autor: J. Sova Datum: 8.5.2014 16:24

http://cs.wikipedia.org/wiki/Ovadja_Josef