22.5.2019 | Svátek má EmilDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


SPOLEČNOST: Jsi-li v Římě…Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 57, poslední: 23.11.2013 14:36, přehled diskusí

Příklad?:
Autor: O. Kadlec Datum: 21.11.2013 23:42

Chtěl bych vidět zemi na světě, kde Evropani přestávají žít jako Evropani a Američaani jako Američani. Američani, nepřizpůsobiví v cizině, jsou ovšem mnohem tolerantnější v USA, než si xenofobní Češi dokážou připustit.

Re: Příklad?:
Autor: P. Han Datum: 21.11.2013 23:58

Zase jen podivné děje uvnitř vaší lebky. Evropani budou dál žít jako Evropani i v jiné zemi, Američani zase jako Američani, Židé jako Židé, Číňani jako Číňani. Pochopitelně se vnější vlivy do jejich života promítnou, ale nedonutí je se vzdát své kultury. To je samozřejmé a není o tom pochyb. Ale na rozdíl od militantních muslimů nebudou své okolí nutit, aby žilo jako oni a podřizovalo se jim.

Stručně řečeno.:
Autor: Š. Hašek Datum: 21.11.2013 17:46

A dobře řečeno.

Taky se říká, že není možno sedět na dvou židlích. Či být na dvou posvíceních.

Zvláště, když  ti přicházející "obohacovatelé" evropské kultury tu kulturu chtějí z našich hlav vymlátit.

Re: Stručně řečeno.:
Autor: J. Jurax Datum: 22.11.2013 1:22

Občas to už dělají. Podpalují domy i redakce, vraždí, podřezávají, nechávají se vybuchnout v autobuse nebo metru, kladou bomby do vlaků, zapalují auta a ničí majetek při pouličních kraválech (to ovšem nedělají jen oni, ale i všelijací anarchisté a extrémističtí bojůvkáři), bují mezi nimi kriminalita, zatěžují sociální systémy  ... naštěstí u nás zatím ne ...

Dobrý článek. Souhlas.:
Autor: M. Sedláček Datum: 21.11.2013 17:18

Re: Dobrý článek. Souhlas.:
Autor: J. Boleslav Datum: 21.11.2013 19:23

Připojuji se.

Především bychom neměli mít mezi sebou zrádce,:
Autor: L. David Datum: 21.11.2013 15:51

jako je Karel Scwarzenberg, který prohlásil ať si u nás muslimové postaví mešit kolik jen potřebují.

Buď je ten člověk pomatený nebo vystupuje jako škůdce v cizích zájmech.

Celá západní Evropa je z muslimů zoufalá, ale Karel (prý pravicový politik ! ? ! ?) fandí té svoloči, aby k nám přitáhla a stavěla si zde mešity ! ! !

Karlíkovi bych vzkázal pouze to, ať si tu muslimskou sebranku ubytuje ve svých zámcích a zkusí, zda mu ta líná pakáž bude pracovat na jeho pozemcích a v jeho lesích.

Re: Především bychom neměli mít mezi sebou zrádce,:
Autor: O. Kadlec Datum: 21.11.2013 17:01

Hehe, ale máš nás mezi váma, co s tím budeš dělat?

islam: neasimilovat se:
Autor: J. Cervenka Datum: 21.11.2013 14:05

V Los Angeles byla konference predstavitelu Americkych muslimskych organizaci. Zaver bez vyjimky byl tento: 1) chceme byt respektovani jako Americane, Americti obcane se vsemi pravy. 2) Nebudeme se asimilovat, neb zdejsi kultura je neslucitelna s islamem. Tento postoj je znam po celem svete -- a pres to je dovolena imigrace muslimu do Cech, do Evropy. Clanek "jsi-li v Rime" ukazuje na ZAKLADNI problem, ktery vsak lze resit.

Re: islam: neasimilovat se:
Autor: O. Kadlec Datum: 21.11.2013 14:47

To je prastarý problém. Týká se židů i křesťanů, ne jen muslimů. Týká se jistě i těch, o nichž nic nevím, třeba Číňanů nebo Indů. Amerika je DOKLADEM, že to nemusíte vůbec řešit. Žijte si tam jak chcete, je tam dost místa i pro nás. Nejenom pro vás. Tady taky. Xenofobií spoutaní, jako tenhle Kučera, akorát dělaj dusno. Nesmíme jim dovolit, aby směli víc než psát na netu. Vzali by nám svobodu, a možná i domov.

Re: islam: neasimilovat se:
Autor: P. Han Datum: 21.11.2013 20:45

Prd a vořech, pane. Amerika je dokladem, že ani tam muslimové nehodlají respektovat většinovou kulturu, vlastně žádnou jinou kulturu a žádné jiné náboženství, než vlastní. To NENÍ integrace ani asimilace. Žil jsem dost dlouho ve světě, abych to dokázal poznat. Žádné jiné z "velkých" náboženství se takto nechová. Křesťané, židé, buddhisté, hinduisté atd. jsou schopni integrace v jiném prostředí bez jakýchkoliv problémů. Osobně jsem poznal (ne potkal na ulici nebo viděl z rychlíku) množství Číňanů, Indů nebo třeba Japonců, žijících v cizím prostředí. Všichni respektovali kulturní a náboženské zvyklosti svého okolí a současně si byli schopni podržet vlastní. Jediní, kdo nejsou ochotni se přizpůsobit okolí, respektovat ty, kdo mají jinou víru nebo původ, jsou muslimové. Ale ne všichni, téměř beze zbytku to platí pro Araby, částečně pro Pákistánce. Muslimové jiných národností jsou daleko tolerantnější. Pokuste se mi uvěřit, když sám nemáte zkušenost jinou než z kavárenských debat.

Re: islam: neasimilovat se:
Autor: O. Kadlec Datum: 21.11.2013 23:36

Ani omylem vám neuvěřím. Stejně se mluvilo v Americe před válkou o Italech, a v XIX.století o Irech. Hloupá generalizace.

To že jste žil ve světě, neznamená nic. Těch, co žijí ve světě dodneška, a mají na to úplně jiný pohled, jsou milióny.

Re: islam: neasimilovat se:
Autor: P. Han Datum: 21.11.2013 23:51

Miliony hlupáků z několika miliard obyvatel planety není zas tak strašné. Sice nechápu, proč se snažíte celý svět podřizovat nejméně tolerantní skupině ze všech, ale jistě máte nějaký dobrý důvod. Nejsa psychiatrem, nebudu po něm pátrat. Můj příspěvek jste pravděpodobně stejně nečetl, protože v něm negeneralizuji, naopak se snažím určit tu podskupinu, které se to týká. Cokoliv, na co reagujete, se odehrává poze ve vaší vlastní hlavě.

Šátek jako problém?:
Autor: K. Vážný Datum: 21.11.2013 13:53

Především mi připadá, že by něco takového jako je pokrývka hlavy, pokud to není klobouk, přes který ostatní nevidí, stát, potažmo škola vůbec regulovat neměla. Mj. i podle naší etikety je pokrývka hlavy u ženy přípustná ve veřejných prostorech, práci, divadle (pokud je přes ni vidět), kostele. Budeme nutit, aby šátek odložila jeptiška ve škole? Budeme nutit, aby odložil židovský student jarmulku? Budeme zakazovat nošení křížků? Budeme zakazovat třeba rádoby evangelizační trička stylu "Bůh tě miluje..."?

Představa, že český národ něco ztratí na tom, když budou do školy chodit cizinky v šátcích, považuji za typické české provinční zápecnictví.

Představte si, že nepůjde o dceru exulanta, ale diplomata, profesora na univerzitě apod. Také je budete nutit? Proč to v mezinárodní anglické škole, kam jistě tyto dívky chodí, nevadí? A proč nejdou například do české školy?

Proč nebyl problém, když jsme na fyzikální olympiádě ve Varšavě soutěžili i s dívkami z některých arabských zemí (pamatuji na Kuvajťanky), samozřejmě v šátku? A ony nám rozdaly na památku drahá pera se státním znakem, zatímco my burani z končící ČSSR jsme je mohli podarovat tak akorát ukázkami naší měny, pro ně stejně exotické (čímž nezpochybňuji krásu a uměleckou hodnotu přední strany tehdejší korunové mince). Zde uznávám, že jsme byli burani my středoškoláci i páni z ministerstev školství, že jsme neměli s sebou dárky.

Re: Šátek jako problém?:
Autor: J. Boleslav Datum: 21.11.2013 19:30

Případ 2 dívek ve zdravotní škole byl přece o dodržování školních předpisů. Doma ať si nosí, co chtějí, třeba skafandry.

Re: Šátek jako problém?:
Autor: J. Jurax Datum: 21.11.2013 20:12

Dcera diplomata, profesora na univerzitě a vůbec vzdělance by regule hostitelské země měla dodržovat tuplem, neboť to asi nebude nevzdělaná fanatická muslimka, ale inteligentní a světaznalá dáma.

Prej chyba není ve školním řádu!:
Autor: O. Kadlec Datum: 21.11.2013 13:08

To je přece furt dokola: nesměly se vlasy. Pak se nesměla náušnice v uchu. Teda jen mužském uchu. Teď se nesmí šátek, pro změnu na ženské hlavě.

Jste furt stejní Kučero, prudiči, fízlové-amatéři.

My jsme ve svobodné zemi, patří do ní i muslimové a vůbec přistěhovalci, a váš odpor je potřeba zlomit. Jen si koledujte, a mládež vymyslí šátkovou módu a půjdete do bažin.

Re: Prej chyba není ve školním řádu!:
Autor: R. Tichý Datum: 21.11.2013 14:43

Tobě to je asi všechno jedno. Dáš si jointa, pustíš nějkou vymývačku palice a je ti všechno šumák. Proč by sem měli patřit přistěhovalci, natož ze zemí s úplně jinou kulturou a mentalitou? K tobě domů taky může každý, kdo si řekne, a ještě mu poděkuješ, až tě kopne do řiti?

Re: Prej chyba není ve školním řádu!:
Autor: O. Kadlec Datum: 21.11.2013 14:53

Tupý Tichý, tato země ti NEPATŘÍ. Tvůj domov je jen za tvými dveřmi, pokud sis ho vybudoval. Tam si pozvi koho chceš. Ve veřejném prostoru, což je i škola, však musíš respektovat ty, které tam potkáš. Pokud jsou oblečení tak se zdrž poznámek o tom, co mají na sobě. Jinak nepatříš do společnosti, chlapče!

Re: Prej chyba není ve školním řádu!:
Autor: L. Křivan Datum: 21.11.2013 15:39

Islam je nepřítel Evropy už 1300 let, a kdo ho do Evropy pouští je pátá kolona nepřítele. Žádné muslimy v Evropě, smrt jejich podporovatelům.

Re: Prej chyba není ve školním řádu!:
Autor: O. Kadlec Datum: 21.11.2013 15:41

Rasista Křivan...říkal jsem si že jste ještě nedorazil. Tak jste dorazil.

Re: Prej chyba není ve školním řádu!:
Autor: J. Barto Datum: 21.11.2013 15:43

S Vámi se alespoň člověk zasměje !!!

Re: Prej chyba není ve školním řádu!:
Autor: J. Jurax Datum: 21.11.2013 20:09

Jak chodíte oblečen Vy, Kadleci? Asi dost výstředně a lidi se Vám smějou ...  jdyž jste na to tak citlivý.

Ve veřejném prostoru v dané zemi chodí moudrý člověk oděn tak, aby souzněl se zvyklostmi v dané zemi panujícími.

A mimochodem tém, s nimiž diskutujete a jimž jste dosud nebyl představen, byste měl vykat - český jazyk to umožňuje a je to výraz zfvořilosti běžné mezi slušnými lidmi. Tykají jen soudruzi a nevychovanci - to Vás měli naučit rodiče ještě než jste začal navštěvovat první třídu ZŠ.

Re: Prej chyba není ve školním řádu!:
Autor: J. Jurax Datum: 21.11.2013 20:15

Pardon - když, těm, zdvořilosti ... překlepy :-)

Re: Prej chyba není ve školním řádu!:
Autor: O. Kadlec Datum: 21.11.2013 23:38

Tomu, kdo mi tyká, tykám taky. Tomu, kdo se ani nepředstaví, jako Jurax, tykám většinou taky.

Re: Prej chyba není ve školním řádu!:
Autor: J. Jurax Datum: 22.11.2013 1:32

Takže nevychovanec nebo soudruh? :-)

Re: Prej chyba není ve školním řádu!:
Autor: L. David Datum: 21.11.2013 15:45

Tupý Kadleci, nastěhuj si pár muslimů k sobě do bytu a za chvíli uvidíš, kdo v tom bytě bude pánem.

Re: Prej chyba není ve školním řádu!:
Autor: S. Landa Datum: 21.11.2013 16:44

Máte takovou zkušenost?

Re: Prej chyba není ve školním řádu!:
Autor: J. Jurax Datum: 21.11.2013 19:52

Jste zcela mimo mísu, Oline Kadleci. Zatímco vlasy mániček či náušnice v mužském uchu byly a jsou jen výkyvy vrtkavé módy, šátky muslimských žen jsou symboly nám - našemu životnímu stylu a naší civilizaci - nepřátelské a škodlivé ideologie islámu.

Do svobodné evropské země jistě patří přistěhovalci - pokud ovšem jsou přínosem a ne jen pobírači socdávek - pokud jsou schopni a ochotni se asimilovat, přizpůsobit a dodržovat psané i nepsané normy hostitelské země, chtějí-li zde žít. A tohle moslemíni z principu své víry odmítají a navíc vyžadují pro sebe toleranci, jíž vůči jiným nejsou, resp. kvůli své víře ani nemohou být schopni. V západních zemích, kde se muslimové příliš pomnožili (Francie, Španělsko, Holandsko, Velká Británie, Německo, taky Švédsko) působí jako žíravina rozkládající společnost. A mimoto jsou tam nositeli kriminality a terorismu a znamenitou zátěží pro sociální systémy.

Proto u nás nevadí ani židovská jarmulka, ani křížek na krku, dokonce ani oranžové roucho budhisty (protože budhistů je málo a nejsou militantní), ale vadí symboly islámu. Protože začíná to symboly, pokračuje protesty proti vepřovému ve školních jídelnách a oslavám Vánoc, neboť tyto hrubě urážejí islámskou víru, zákazu vozit psy v MHD a chodit s nimi veřejně po lázních, neboť tato zvířata jsou pro muslima nečistá a končí požadavkem na muslimské právo pro muslimské komunity (viz Anglie).

V Dánsku, konkrétně v části Kodaně, muslimové jasně dali najevo, že jimi ovládání místní samospráva nebude křesťanské a evropské svátky podporovat, ale bude podporovat pouze ty islámské.

Re: Prej chyba není ve školním řádu!:
Autor: S. Landa Datum: 21.11.2013 20:27

Není mi jasné, proč by měli muslimové nějakým způsobem podporovat křesťanské svátky a chápu, že si chtějí dát voraz ve dnech důležitých pro ně. Nevím, komu tím škodí.

A pokud jde o psy v MHD, tak ti mi vadí také a byl bych pro zákaz, i když muslim nejsem.