17.7.2019 | Svátek má MartinaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


ENERGETIKA: "Česká ulička" s TemelínemŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 12, poslední: 5.4. 2013 23:49, přehled diskusí

Re: Kvalita jistě:
Autor: J. Jurax Datum: 5.4.2013 23:49

Nepodceňoval bych.

Kontrolní otázka: Který ruský šmejd je momentálně jedíný schopný dopravit lidi na ISS a odvézt je zpátky? Kolik havárií a s jakými ztrátami na lidských životech utrpěl onen šmejd od uvedení do provozu (první verze v roce 1967)?

Re: Kvalita jistě:
Autor: J. Dlouhy Datum: 5.4.2013 20:38

Obavam se, pane Jurax, ze mate o kvalite ceske prace ponekud prehnane predstavy. Ano, Skoda auta, pod dohledem Nemcu, kvalitni jsou. To je ale asi tak vsechno.

Vetsina remeslniku, ktere jsem si pozval na opravy domu, az na svetle vyjimky, odvedla fuserackou praci. Vetsina ceskych produktu je podle me horsi nez produktu ze Zapadni Evropy. Takze pretrvavajici iluse o "zlatych ceskych rucickach" je opravdu jen ilusi. To platilo naposled za Rakouska-Uherska a do valky. Pak uz je 40 let straslive nekvality fuseractvi, z cehoz jsme se jeste nevzpamatovali. Do nedavna mozna zlate rucicky mely jeste tak holky na E55, dnes ani ty ne. :-))

A o ruske kvalite snad ani nema cenu diskutovat. Vetsi smejdy nez z Ruska se ani najit nedaji. Pak si od nich nechte postavit reaktor.

Re: Pokud nevypukne světová:
Autor: J. Dlouhy Datum: 5.4.2013 20:18

Naprosto spravna predpoved, pane Jasek. Rusove dosahnou sveho s Temelinem, jako dosahli sveho s americkym radarem v Brdech. Tech cca 28 "obcanskych sdruzeni", ktera vehementne protestovala proti radaru, bylo placeno z Ruska (pan Frybort si jednou dal praci a uverejnil seznam, sami bolsevici). Jak spravne rikate, Kocourek byl proti dat zakazku Rusku. Klausuv Kuba je pro, proto tam je. Zeman jiste take, naznaky o francouzske firme je jen kourova clona. Rusko svoje gubernie jen tak nepousti. Kde jednou bota ruskeho vojaka....Radarem a ted Temelinem jsme propasli a propasneme historickou sanci odtrhnout se definitivne od besu a bidy Vychodu, stat se soucasti civilisovaneho Zapadu.

Re: Kvalita jistě:
Autor: P. Khail Datum: 5.4.2013 15:27

Pane Juraxi vy jste nečetl pozorně. Autor píše o Metrostavu, dočtěte si článek celý.

Re: Kvalita jistě:
Autor: K. Dvořák Datum: 5.4.2013 13:30

Kde berete tu jistotu? Napr. tlakove nadoby budoucich reaktoru by mely byt vykovany z jednoho kusu a technologie, ktera by to umoznila, v CR nejen neni, ale nikdy ani nebyla.

Re: Pokud nevypukne světová:
Autor: J. Vyhnalík Datum: 5.4.2013 13:09

Napadlo Vás někdy, že ty články o preferování Ruska ze strany Zemana si může platit druhá strana?

Zeman se zatím pokoušel dostat do hry zpět Arevu a tím ztížit život jak Westinghousu, tak Rusům.

Re: Kvalita jistě:
Autor: R. Langer Datum: 5.4.2013 12:13

Tak tak.

Re: Kvalita jistě:
Autor: P. Jášek Datum: 5.4.2013 9:58

už jste někdy jel po nově otevřené dálnici, která je betonová?

Viděl jste opravené okresky po dvou letech?

Jak je možné, že firma, jejíž předchůdkyně, postavila metro pod historickým centrem Prahy a Vltavou má dneska každý rok zával tam, kde nic nikdy nestálo a nestojí?

Etc., etc., .....

Pokud nevypukne světová:
Autor: P. Jášek Datum: 5.4.2013 9:54

válka nebo celoevropská revoluce, nebo se Rusko konečně nezhroutí, tak JE budou stavět Rusáci!

Protože, proto přece na Kocourka našli odkloněné miliony když prohlásil, že fandi Američanům!

Protože, by jinak Zeman nevyhrál volby, jelikož by mu Šlouf nesehnal tolik prachů a tolik "bývalých" soudruhů by se u něj neangažovalo!

Protože, rusoidiocie je u nás stále ještě velmi progresívní a celé to Národní souručenství od KSČ(M) přes komunisty v ČSSD až po šílené Klausoidy jí trpí na 99,9%

Re: Kvalita jistě:
Autor: T. Kočí Datum: 5.4.2013 9:45

Ale s každým rokem nečinnosti tato schopnost klesá.Zatím se jen 20 let kecá.

Re: Kvalita jistě:
Autor: R. Langer Datum: 5.4.2013 9:16

Ale to víte že to umíme, a docela dobře - zatím.

Kvalita jistě:
Autor: J. Jurax Datum: 5.4.2013 2:47

Netuším, zda tuzemská nebo aspoň v tuzemsku vyrábějící firma umí tlakovou nádobu reaktoru či parovody a turbíny v patřičné kvalitě. Nicméně a stavbě jaderky je mnoho prací a technologií, jež přímo s jádrem nesouvisí a případně ani nejsou hitech - chladicí věže, stavba administrativních budov, síť cest a já nevím co všechno, co umíme stejně dobře jako firmy zahraniční - a to by mělo zůstat doma. Nakonec i mnohé hitech technologie se v tuzemsku zvládají ...