20.6.2019 | Svátek má KvětaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


POLEMIKA: Proč byl ředitel ČT vyzván k odstoupení…Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 5, poslední: 27.6.2012 21:16, přehled diskusí

Pokud tomu dobře rozumím,:
Autor: P. Gabriel st. Datum: 27.6.2012 17:58

pane Svobodo, váš postoj k řediteli Dvořákovi a tomu ci v ČT páchá sice nebyl koordinován s posrojem Dr. Mezuláníka, nicméně byl s tímtopostojem prakticky totožný.

Jiří Svoboda:
Autor: Š. Šafránek Datum: 27.6.2012 17:24

Pokaždé, když někdo vysloví tezi, že každý komunista musel být svině, vzpomenu si na charakterního člověka a režiséra úžasných filmů (především zmíněný Zánik samoty Berhof) Jiřího Svobodu. Jeho politický osud mi připomene, jak jsou všechna černobílá hodnocení  primitivní. Oč je mi sympatičnější Svoboda než jiní předlistopadoví komunisté (např. Dlouhý, Fišer, kteří dokonce nyní nestydatě kandidují na prezidentský úřad), jenž se bláhově a donkichotsky pokusil liberalizovat polistopadou KSČ! A který si to v době, kdy ostatní dávno převlékli kabáty, dobrovolně vyžral až do dna.

Re: Jiří Svoboda:
Autor: P. Skřivan Datum: 27.6.2012 21:16

Každý komunista určitě svině nebyl ... . Rozhodně byl ale každý, který ze systému táhl, tj. měl funkce a měnil názory podle momentální situace, aby si ty funkce udržel. ... to bylo na té straně hlavně svinské, že průběžně měnila názory a lhala ... .

Hvížďala a Jerevan...:
Autor: A. Koenigsmark Datum: 27.6.2012 14:16

...je dobré spojení, i když KH v Jerevanu nestudoval, to bylo severněji. Nicméně ověřovat si informace k žurnalismu patří i v Moskvě, tedy mělo by.

Problém ČT spočívá v nerozhodnosti - budeme honit sledovanost a sloužit politikům, nebo budeme dělat kulturu. Jakou kulturu preferují tzv. politici, to vidíme.

Tou poslední větou jste zřejmě trefil kladívkem o hlavičku.:
Autor: J. Chaloupka Datum: 27.6.2012 8:25

Bohužel přibývá nedouků a neználků, kteří se dostávají do vysokých funkcí. Tento trend začal kolem r. 1998, kdy byli do vedoucích funkcí nasazování tzv. mladí (domluvili se anglicky), aby přivedli tento stát k rozkvětu. ČT si to vyzkoušela již  za panování jistého Jakubského a po něm ještě jednoho mladého právníka. Bohužel společnosti mají své vzestupy a pády. Nyní jsme na cestě dolů, takže se není čemu divit, že se to projevuje i v ČT. Ostatně v radě sedí jako místopředsedkyně jistá Eklová, dříve Makrlíková, která se zviditelnila nejdříve v Bobovizi a pak jako přismrdávačka Přemka Podlahy v Primě. To je zjevně hodnotná příprava na tak zodpovědnou funkci.