19.4.2018 | Svátek má RostislavDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


POLITIKA: Devadesát dvě procentaŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 7, poslední: 15.5.2012 14:51, přehled diskusí

Chceme reformy !:
Autor: P. Schuh Datum: 15.5.2012 14:51

A kdy, že začnou ty reformy ? Nemyslím tupé hovadské škrty, ale opravdové reformy státní správy, policie, soudnictví, zdravotnictví ?

Prokazatelnost nabytí majetku u politiků, veřejné zadávání zakázek včetně podrobné kalkulace třeba ve zdravotictví, odpovědnost za škody státních úředníků, větší právo na obranu soukromého majetku....atd. kdy se to konečně začne reformovat ?

Spíše je třeba:
Autor: V. Venc Datum: 15.5.2012 11:08

si všimnout, jak je 92% údaj zneužíván a potměšile využíván: média, odboráři, studenti, všemožné občanské aktivity a hnutí.

Ten, kdo provádí průzkum a také jej vyhodnocuje, si jako odborník musí být vědom všech těch okolnosti, které uvádí článek!

Jak je výsledek interpretován pro širokou veřejnost je signifikantní a leccos vypovídá o praxi, jak formovat veřejné mínění!

Stoprocentně souhlasím!:
Autor: P. Pavlovský Datum: 15.5.2012 2:43

Jen malé upřesnění: "...ta část voličstva, která dala svůj hlas Věcem veřejným, inklinuje dnes k levici...". Po mém soudu volili VV už před dvěma lety voličové vlevo od středu. VV se už před volbami jako levicově populistické deklarovaly (spíš svým programem a příklonem k přímé demokracie než deklaratorně) a já byl po volbách příjemně překvapen, když se staly součástí pravicové koalice a ne levicové.

Samozřejmě jsem jim nevěřil, protože se projevovaly zcela nekonzistentně, R. J. je politický diletant a V. Bárta je cvok od pohledu i od poslechu, to je identifikovatelné i z obrazovky, natož na živo.

Rozštěpila se strana, rozštěpila se jistě i voličská obec, resp. ta její část, která se od VV neodklonila úplně. Pro příští volby už to asi nebude důležité, ale docela by mě zajímalo, kolik procent voličů - z těch, kteří VV neopustili - se přiklání k V. Bártovi a kolik k K. Peake. Ona - LIDEM - by totiž mohla přistoupit k nějaké předvolební pravicové koalici.

Re: Stoprocentně souhlasím!:
Autor: P. Lenc Datum: 15.5.2012 9:38

Také z článkem naprosto souhlasím,ale co se týče K.Peak,i když se mi tato mladá dáma líbí,tak si myslím že její vliv na politiku bude bohužel naprosto mizivý.

Re: Stoprocentně souhlasím!:
Autor: P. Pavlovský Datum: 15.5.2012 9:58

Jaký její vliv bude, to nevíme, ale až do nejbližších voleb je a bude veliký, ať už se to komu líbí nebo ne. Tato vláda s ní doslova stojí a padá.

Bartoni, zcela mimo mísu. Jděte se bodnout.:
Autor: J. Urban Datum: 15.5.2012 1:07

Re: Bartoni, zcela mimo mísu. Jděte se bodnout.:
Autor: I. Schlägel Datum: 15.5.2012 7:18

Děkujeme za velmi kvalitní, vyargumentovaný příspěvek. Hned je o čem přemýšlet :-))