20.4.2018 | Svátek má MarcelaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


POLITIKA: Václav Klaus a Ústavní soudŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 11, poslední: 11.5.2012 15:50, přehled diskusí

Průhledná demagogie:
Autor: B. Rybák Datum: 11.5.2012 15:50

Je pozoruhodné že tohoto "politického analytika" zřejmě vůbec nezajímalo, např. koho bude pan prezident jmenovat do bankovní rady ČNB, která je podle mnohých analytiků nejméně tak důležitá jako vláda, jaké mezinárodní smlouvy podepíše nebo nepodepíše, což je při současném útoku na národní suverenitu otázka naprosto zásadní (ústava mu v tom dává plnou volnost).

Zajímalo ho pouze to, koho bude navrhovat do ústavního soudu (jehož předsedou je tvůrce komunistické ústavy).

Autorovi je zcela jasné, že návrh soudce, který je členem ČSSD, která ovládá senát, je jeho chybou a ani mu na mysl nepřijde věc tak očividná, že "rudý" senát mu prostě neschválí žádného kandidáta (pomsta trpaslíků).

Vůbec nepochopil, že d´Hondtova metoda je dlouho známý způsob zpracování výsledků poměrného hlasování a že její nepřijetí ústavním bylo stejnou postkomunistickou (pravdoláskařskou) arogancí, jako jeho rozhodnutí o tom, že odměn soudců se žádné šetření nedotkne (co také čekat od soudu, který tvrdí, že předávání naší suverenity do "Bruselu" je v souladu s naší ústavou!!! (nejspíš s tou komunistickou).

P.S. Jak jsem dodatečně zjistil, nebyl jsem sám kdo na počítačovém modelu došel k tomu, že d´Hondtova metoda zvýhodňuje velké strany velmi málo ( 5% volební limit je mnohem mohutnějším nástrojem posílení velkých stran).

Pěkná analýza!:
Autor: J. Urban Datum: 10.5.2012 23:33

Díky za ni. Jinak ten tzv. "konzervativec" už to má jen za 301 !

Pane autore,:
Autor: V. Váňa Datum: 10.5.2012 13:09

jsem toho názoru, že žádná paralýza ÚS nehrozí. Takové období, kdy nebyl plně obsazen už mám za sebou, a nic tak strašného se nedělo. V plném počtu zasedá ÚS totiž jen výjimečně.

A jinak - pokud jde o různé právní názory - ty nejsou na doživotí. Sám jsem sepsal řadu žalob, jejichž výstavbu mi napadla protistrana nebo soud, a argumenty druhé strany byly tak dobré, že jsem je uznal a převzal. Nestydím se za to, protože nikdo nemá patent na rozum. A v našem právním řádu už vůbec ne, ujišťuji Vás.

Pro Klausovy kritiky platí totéž, co pro Vás: hůl si vždycky najdou. Kdyby VK navrhoval každý den jednoho kandidáta, činil by tak bez rozmýšlení, tedy by ÚS veřejně pohrdal. Když navrhuje kandidáty uvážlivě, je to proto, že chce paralyzovat ÚS, který nemá rád.

Mě by spíš zajímalo, co bylo skutečným důvodem, proč Koudelku senát nezvolil. Kecy o tom, že dělal pod Veseckou jsou směšné. Veseckou tam dosadila socanská vláda, senát je socanský, Koudelka je socan. Někde ale bude zakopaný pes.

Re: Pane autore,:
Autor: S. Donát Datum: 10.5.2012 14:42

Zřejmě se to řídí aktuálním vydáním seznamu "hochů, co spolu mluví" a ke kterému nemá vřejnost přístup...

Re: Pane autore,:
Autor: P. Schuster Datum: 10.5.2012 17:40

Po těsném neschválení pana Sváčka, jsem se taky domníval, že pan Koudelka bude ČSSD potvrzen. Pak už zbývá jenom souhlasit se senátorem Jaroslavem Kuberou, který se domnívá, že se sociální demokracie rozhodla nezvolit prezidentovi Klausovi už žádného kandidáta na ústavního soudce.

Soudruhu Mlejnku,:
Autor: P. Vaníček Datum: 10.5.2012 10:59

Vám už asi dlouho nikdo nenamlel! Vaši oblíbenci jsou samí "bejvalí!" Jenže,když je měl okolo sebe Havel,bylo to O.K. Ale když se o ně otře p.Klaus,hned je oheň na střeše. Ono je to tak,že máte z p.Klause mindráky.což?

Ano, nový prezident nebude smět:
Autor: J. Kadeřábek Datum: 10.5.2012 10:41

dávat milosti a navrhovat ústavní soudce. Věnce ke hrobu neznámého vojína smí položit jen s výslovným souhlasem předsedy vlády a senátu. Další variantou je schválení zákona, který určí kolik kandidátů na ústavního soudce musí denně dodat prezident, jejich věk, bydliště, vzdělání a křestní jméno.

Re: Ano, nový prezident nebude smět:
Autor: A. Richter Datum: 10.5.2012 11:21

Jj. Vnuk, když měl 2,5 let, tak se mě z kočárku, po setkání s někým známým (známou, ty na něj dělaly ťuťuťu ňuňuňu a on mlčky zatvrzele trpěl),  vždycky ptal: kdo to byl, jak se jmenuje, kde bydlí. V kočárku byl v 2,5 a ještě potom, bo má vadné nohy.

.... *8-D

Holt nejsou lidi:
Autor: S. Ševeček Datum: 10.5.2012 9:01

... jak vidno i v politologii, že, pane Mlejnku?

Nebo - že by za to zase mohl ten Klauz, jak tu zavedl ten kapitalizmus?

A co paradox Rychetského??:
Autor: V. Němec Datum: 10.5.2012 8:19

Pokud vím, dokud byl v parlamentu, hlasoval pro přílepky. Jako ústavní soudce je prohlásil za neústavní...

Tak černě bych to neviděl:
Autor: P. Pavlovský Datum: 10.5.2012 4:27

Uvažujeme-li ty potenciální  presidentské kandidáty, které nám průzkumy ukazují, nezdá se, že by měli s jmenováním ústavních soudců větší problémy než V. Klaus, ba právě naopak. Fischer, Švejnar, Dienstbier, Roithová, Schwarzengerg. Bál bych se jen Zemana a Bobošíkové, ale ti snad nehrozí.

Umanutost a záludnost V. Klause v otázce jmenování soudců vůbec je úděsná a po mém soudu nepřekonatelná. Každý nový president bude v tomto ohledu lepší.