23.9.2017 | Svátek má BertaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


SPOLEČNOST: Svitne naděje v české kotlině?Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 11, poslední: 3.5.2012 19:23, přehled diskusí

Komu věřit ?:
Autor: P. Schuh Datum: 3.5.2012 12:18

I komunisté tvrdili, že jejich vláda je spravedlivá, prolidová a demokratická.

Dle osobních zkušeností demokraticky neovlivním ani prd. Akorát jednou za pár let se jde k volbám, aby se vyměnili kmotři....

V kulisách demokracie:
Autor: B. Hamal Datum: 3.5.2012 11:57

Říkáte že žijeme v demokracii, systému parlamentní demokracie který je třeba respektovat...

V čemsi parlamentním žijeme, ale že by to byla zrovna demokracie? V demokracii přece nerozhodují kmotři.

Re: V kulisách demokracie:
Autor: J. Boleslav Datum: 3.5.2012 19:19

Máte to nějak popletené. V demokracii, i naší, rozhodují voliči. Pouze mnozí z nich rozhodují (volí) blbě. Jednou lidovce, jindy zelené, jindy veverky. Nebo ještě hůř. A na následky své blbé volby potom nadávají, místo aby nadávali sami sobě.

Truismus: v politice je hodně náčelníků, ale málo indiánů.:
Autor: J. Matuška Datum: 3.5.2012 11:25

Škoda, že Petr Havlík odešel z ODS a založil stranu Občané.cz, v které je snad stále ještě místopředsedou p. Pilný. Pár milionů pánové utopili v show Hledáme superobčana, výsledek nula. Rovněž počáteční představa o výši členského podílu také nesvědčila o potřebném selském rozumu. Žijeme ve svobodné zemi, ať si každý zakládá novou stranu a ať ukáže těm politickým dinosaurům, jak se to má dělat. V Moskvě jsem nebyl, ale troufnu si radit. U nás existuje řada tzv. zavedených stran, snad každý si může vybrat podle  libosti. A tam se pokoušet přesvědčit spolustraníky o SVÉ pravdě. Vytvářet frakce, platformy. Nefunguje to tak v cizině? Zejména v USA? Proč objevovat Ameriku?

Re: Truismus: v politice je hodně náčelníků, ale málo indiánů.:
Autor: T. Blecha Datum: 3.5.2012 11:50

http://www.ceskapozice.cz/domov/politika/partajni-tygrici-sturmuji-na-snemovnu

To jsou strany co mají v příštích volbách šanci se dostat do PS. Paroubek, Zelení a lidovci se už předvedli. Pak už teda zbývají jen Svobodní(pravice) Suverenita (střed) a Piráti (levice).

Záleží na každém jestli dá hlas znovu současným parlamentním stranám a doufat, že dostanou rozum, nebo si vybere z bývalých profláknutých parlamentních stran a nebo zkusí úplně nové strany.

Re: Truismus: v politice je hodně náčelníků, ale málo indiánů.:
Autor: J. Boleslav Datum: 3.5.2012 19:20

Naprosto souhlasím.

Já bych to tak špatně neviděl:
Autor: J. Kočí Datum: 3.5.2012 9:08

Samozřejmě vše řečené má své opodstatnění, ale příčiny vidím v systému. Jednak se mi nelíbí přebujelý stát, na který je napojeno strašně moc lidí. Tím pádem, kdo ovládá stát, má příležitost se na něm nakapsovat. Tak si to naší politici přebrali. A protože vítězství přináší tolik výhod, tak se o něj bojuje natvrdo, žádné servítky. Proto se propírají ty nejhorší skandály, aby se poškodili ti ostatní. Měl by se omezit vliv politiků na chod státu - míň ministerstev, míň náměstků atd. Vliv politiků na úřady by se měl prostě zákonně omezit.

Další, co vidím jako příčinu chaosu, je poměrný volební systém, který pravidelně generuje obskurní strany, které přijdou s ideály, ale po čase jsou semleti systémem a už jenom škodí. Zažili jsme x-krát. Vždycky to dopadne tak, že nakonec vládne ta nejmenší strana, která účině brání reformám, zdánlivě sbírá body, ale jde jen o peníze. Jediné řešení vidím ve většinovém systému, který by vymazal rochlokvašné pokusy a umožnil vládě skutečně vládnout a ne se zabývat blbostma.

Co se týče odborářů, těch se asi nezbavíme, ale už by jim měl někdo vysvětlit, že se mají jako prasata v žitě. Tak se nikdy neměli. Nemluvím o starších generacích, to snad vidí každý, že se má líp než jeho rodiče, ale jak se měl před 10ti nebo 20ti lety. Takovou statistiku jsem ješte neviděl ani v seriózním tisku natož v bulváru. Pořád jen čtu, jak je to špatné a bude hůř. Prostě negativní vliv novinářů.

Výše uvedené body považuji za základní směry, co by se mělo udělat. Potom snad svitne naděje. Jinak to bude zase stejný.

Vůle:
Autor: F. Pavlis Datum: 3.5.2012 8:37

k dobru je optimistický moment textu. Cesta k němu je ovšem řádně zarostlá plevelem. Ani samet ani šmirgl k dobru nevedou.Taková je historická skutečnost. Léto vzácné a milostivé bývalo jednou za sedmdesát let... A potom zase ta trudná cesta lidskou džunglí. Kdysi se tomu říkávalo dědičný hřích. A pokání, cizím slovem metanoia, je strašně obtížný akt lidské vůle. Vyžaduje sebezapření. Zkuste to u naší populace jen vyslovit...A to nejen v Čechách ...

pane Pilný:
Autor: P. Kolář Datum: 3.5.2012 7:44

mýlíte se jenom v závěru.Taková strana určitě u nás nevznikne.Taková strana může vzniknout jenom ve státě,kde se dodržují zákony a kde jsou tyto zákony zcela jednoznačně vykládány.Jak chcete změnit poměry,když většina národa není schopna dodržovat ani pravidla silničního provozu,která navíc může zpochybnit i kdejaký advokát.U nás umíme docela dobře využívat předností demokracie ale dost dobře nechápeme základní povinnosti občana.Z tohoto hlediska je každá politická strana ,nejenom VV,podnikatelským záměrem.Naše vědomí je stále více masírováno různými programy a sliby o skvělé budoucnosti,když budeme volit jednu nebo druhou stranu.Pamatujete si,jak si národ myslel,že se bude mít dobře,když se nebudou platit poplatky ve zdravotnictví a koho to vyneslo k moci?Socdem si národ koupila za 30 korun.Tak levně jsme prodali budoucnost.

Ona už se taková strana zformovala.:
Autor: J. Štrobl Datum: 3.5.2012 7:23

Je to Pirátská strana. A k Vašemu povzdechu dodám: mají oči a nevidí, mají uši a neslyší.

Re: Ona už se taková strana zformovala.:
Autor: J. Boleslav Datum: 3.5.2012 19:23

Škoda, že si nedala nějaký lepší název. Dávat si krádeže do názvu a programu asi moc kvalitních lidí nenadchne.