25.6.2019 | Svátek má IvanDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


SPOLEČNOST: Poklidné místo pro sebevražduŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 4, poslední: 25.1. 2012 20:50, přehled diskusí

Život je jen život:
Autor: F. Eliáš Datum: 25.1.2012 20:50

Stejně cenný je život starce jako život dítěte. Život nenarozeného dítěte je plně v rukách jeho matky a neměli bychom do toho mluvit. Zejména, jsme-li muži a nemáme tudíž potuchy, oč běží.

Pandořina skřínka:
Autor: B. Rybák Datum: 25.1.2012 14:53

Euthanasie patří mezi ty věci, které je nejlepší nechat dobře zamčené. Dosavadní praxe totiž řeší tuto problematiku i u té malé části lidí, kteří nejsou schopni tuto záležitost vzít do "vlastních rukou" uspokojivě. Paliativní medicína umí potlačit prakticky každou bolest a u naprosto nevyléčitelných pacientů postupným vysazováním pouze trauma prodlužujících prostředků ukončí beznadějnou léčbu a tím i život pacienta (i to může být někdy sporné).

Euthanasie neznamená svobodu (nikdy nebude proveditelná bez souhlasu jiných lidí). Znamená neúměrné riziko závislosti života pacienta na jiných lidech (státu). Ti mohou z důvodu dědictví, pomsty, ušetření nákladů, lenosti, potřeby získat jeho orgány..) pacientův souhlas obejít (zfalšovat), stejně jako jeho zdravotní podklady (už přece byla odhalena i mafie lékařů zabíjejících pacienty za peníze od pohřební služby).

Ze dne na den může "příroda" udělat zázrak (pacienti se probrali i když tomu žádný lékař nevěřil). Ze dne na den může dojít k medicínskému objevu, který z nevyléčitelně nemocného udělá zdravím kypícího.

Ten, kdo usmrtí člověka, protože trpí léčitelnou nemocí (depresí!!!) je stejně odporný vrah, jako ten, kdo ho zabije při loupežném přepadení, protože v obou případech jde pravděpodobně o peníze).

Zrovna třeba ta vaše babička, která omluvně říkávala "pán Bůh si mě k sobě nebere", by teď omluvně prosila o "slitovné zavraždění", aby nebyla na obtíž.

etika:
Autor: F. Matousek Datum: 25.1.2012 11:50

Církev, která se dovolává etiky mi pripomíná soucasné komunisty, kterí se dovolávají demokracie a svobody.

Církev ( jakákoliv ), je nejlicomernejsí spolek bud vycuránku, nebo pomatencu, to prijde na to. Brát pri eutanásii ohled na jejich názor, dostali bychom se opet o nejakých 100 let nazad, jako uz v historii mnohokrát.

Eutanasie není nic proti etice. Kazdý at je svého zivota a smrti pánem. Osobne vnímám eutanasii jako lidumilnou a vysvobozující.

A proč by:
Autor: J. Schwarz Datum: 25.1.2012 8:20

naše vlastní věci, interní stavy a pocity  měly být mimo naši volbu?