20.7.2019 | Svátek má IljaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


Reforma made in akváriumŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 574, poslední: 21.1. 2012 13:49, přehled diskusí

Opatrný nesouhlas s panem šéfredaktorem:
Autor: T. Cikrt Datum: 20.1.2012 1:29

Vidím, že pan šéfredaktor se stále vrací k naší výměně názorů před několika lety. Ba co více, ještě si s postupujícím časem své trauma prohlubuje. Nijak jsem mu nenaznačoval, že je idiot, navíc tento svůj pocit ventiluje poprvé. Naopak jsem očekával, že mé námitky vezme s nadhledem a zamyslí se nad tím, jakou cenu má komentář někoho, kdo se o téma do té doby  vůbec nezajímal a chtěl jsem tehdy poukázat na skutečnost, že vysvětlujeme, seč můžeme, ale nemůžeme se dostat přes mediální blok. A na google jsem ho opravdu neodkazoval.

Pan Neff je chytrý pán a já ho mám rád. I přesto, že jsem dost možná idiot a on mě z nějakého důvodu nemůže ani cítit. Přesto si neodpustím: povrchní komentáře o tématech, o kterých toho autor nic neví, protože se  o ně nezajímá (to jest si nezjistí základní fakta), jsou na pendrek.

A ještě k aktuální revoltě: Docela bych chtěl vidět, co by dělal Aston, kdyby měl tu odpověnost a jednal s takovým člověkem, jako je pan rektor Hampl. Když šlo o univerzitní nemocnice, nebyl se schopen dohodnout na ničem, argumenty bojové a jalové zároveň. Byl jsem tehdy dost překvapen "úrovní" člověka , který vede nejvýznamější univerzitu u nás.

Re: Možná se Astone mýlíte. Ve čtvrtečním poledním rozhovoru:
Autor: T. Neumann Datum: 20.1.2012 1:09

Domnívám se, že pokud by byl dostatek komunikace, potvrdily by to obě strany ne jen jedna, krom toho, že nejde ani tak o četnost komunikace jako o její efektivitu.

Na ČT24 jsem nekoukal, ale byl jsem přímo na místě, kde o 9000,- nic nepadlo(tzn. bylo zmíněno 16 000,- jako dvojnásobek minimální mzdy, ale pouze cca 2/3 mzdy průměrné) ostatně tomu se věnovala minimální pozornost. Kritika k tomuto návrhu byla na základě jeho údajné(nejsem právník, nedokážu posoudit) tragické formální stránce(paskvil).

Jaké nepokoje? :-D

Možná se Astone mýlíte. Ve čtvrtečním poledním rozhovoru:
Autor: F. Doušek Datum: 20.1.2012 0:48

na Radiožurnálu dostal prostor i náměstek ministra školství p. Wilhelm - mimochodem bývalý rektor UK, který nedostatek komunikace s VŠ popřel a vyvrátil zásadní připomínky "vyvolávačů nepokojů".

Ostatně, co si o nich myslet, když operují s takovými údaji, jako například současný rektor UK, který večer na ČT24 řekl, že studenti budou dle zákona nuceni splácet své půjčky na studium již od dosažení dvojnásobku minimálního platu, tedy od 9000.-Kč, a co jim vlastně zbude k živobytí? 

Nelze než souhlasit s min. Dobešem, že se jedná o úmyslné vyvolávání nepokojů.

Aston je ve finančních otázkách reprezentativní laik:
Autor: O. Kadlec Datum: 20.1.2012 0:31

- nedůvěřuje důchodovým fondům, které ještě neexistují - to je normální. Já taky ne, já však jsem poučený laik a mám důvody.

- domnívá se, že stát nemůže zajistit zhodnocování vkladů - to je pravda, instinkt ho nezrazuje, to opravdu ani nemůže, ani nehodlá!

- domnívá se, že to prokazují výsledky stávajících penzijních fondů - to se ovšem domnívá zcela laicky mylně. Tyto výsledky s budoucností nesouvisí, laik netuší, proč zrovna výsledky těchto fondů jsou tak dalece sobě podobné, proč jsou tak dobré nebo špatné, jak se na to kdo podívá. Taky netuší, že ty tři fondy "nad inflaci" jsou irelevantní.