22.7.2019 | Svátek má MagdalénaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


EVROPA: Proč nesouhlasím s prezidentemŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 55, poslední: 1.12.2011 23:36, přehled diskusí

Děkuji!:
Autor: D. Drápal Datum: 1.12.2011 20:38

Skvělý článek - díky!

Jedna rada autorovi:
Autor: V. Skalová Datum: 1.12.2011 17:43

Zkuste se zeptat lidí(ne politiků) třeba ve Francii nebo v Itálii, ale i v Německu, zda se cítí být Evropany a zavrhují svůj národní stát...

Re: Jedna rada autorovi:
Autor: M. Prokop Datum: 1.12.2011 18:04

Kdo se moc ptá, moc se dozví.

To by pak nemohl dělat tuhle propagandu.

Nikdy se nemohou shodnout dva odlišné proudy vnímání EU:
Autor: J. Ráž Datum: 1.12.2011 15:53

Jeden proud vycházející z premise:Já jsem Evropan,ale chci být občanem suverénního státu a chci si udržet své liberální a realistické povědomí politiky.Centrálního nedemokratického řízení mám z doby komunismu,potažmo RVHP plné zuby. Za demokracii považuji mít prostřednictvím voleb vliv na to,kdo tvoří výkonnou moc státu ve kterém žiji.Za zásadní považuji,aby mnou volení politici stanovili rozpočet zajišťující nezbytné služby mého domovského státu.Vyznávám tradiční kulturní prostředí,které se v Evropě vybudovalo za staletí sporů i válek a které je založeno na antických a židovsko-křesťanských hodnotách zakódovaných v evropském pojetí lidských práv a kde základem společenského bohatství jsou výsledky tvořivé a usilovné práce a kde každý spoléhá především na sebe a ne na ochranitelský stát.Z toho vyplývá,že požaduji od státu aby svými zákony základní civilizační pravidla soužití všech občanů mého státu,bez vyjímky zajistil.

A druhý proud vycházející z premise:Jsem obyvatel regionu Evropy, odmítám národní stát a chci být Evropanem,to jest občanem sjednocené Evropy,preferující multikulturní soužití ovšem bez jakéhokoliv respektu k tradičním hodnotám západní "civilizace.Chci pohodlně žít v široce rozprostřené náruči sociálního superstátu otevřené všem přistěhovalcům.Rád se podřídím rozhodnutím anonymního centra,jmenovaného Německem, Francií a jejich satelity,které zasahují i do těch nejmenších detailů mého života.Nevadí mi,že mí sousedé odmítají se zapojovat do společenské dělby práce,a že jejich kulturní zvyky vytvářejí autonomní prostředí velice konfliktní s tradiční evropskou kulturou i lidskými právy.

Vzhledem k tomu, že autor patří zřejmě do skupiny druhého proudu, není možná s ním a s dalšími vyznavači evropského superstátu racionálně diskutovat.

P.S.Klause jsem nikdy moc neprožíval, ale musím konstatovat, že jeho názory sdílené se čtenáři jeho knihy " Evropská integrace bez iluzí" objasnily některá "bílá" místa v mém vnímání škodlivosti současného vývoje EU.

Re: Nikdy se nemohou shodnout dva odlišné proudy vnímání EU:
Autor: M. Prokop Datum: 1.12.2011 18:05

To sedí jak Jandák na hrnec.

Aha,:
Autor: R. Langer Datum: 1.12.2011 15:50

"Technokratická inteligence se tváří značně přesvědčivě, ale ideově nemá co nabídnout." Omyl, pane. Technokratická inteligence je jako jediná schopná nabídnout alespoň obraz reality, na rozdíl od jiných spolků a jedinců. Že ta realita lidem nevoní, to je druhá věc. Ale to je chyba, a bude draze zaplacená!

Re: Aha,:
Autor: J. Dobrý Datum: 1.12.2011 23:36

souhlasim. Pred cisly nelze utect.

Jsou tři důvody, proč nesouhlasit s přístupem pana prezidenta k EU:
Autor: B. Rybák Datum: 1.12.2011 13:56

Re: Jsou tři důvody, proč nesouhlasit s přístupem pana prezidenta k EU:
Autor: B. Rybák Datum: 1.12.2011 14:03

1. Dotyčný(á) trpí ve vztahu k panu prezidentovi syndromem trpaslictví.

2. Je za nesouhlas s panem prezidentem dobře placen(a) (nejspíše v Eurech )

3. Nebylo mu shůry dáno

PS: Jednotlivé důvody se pochopitelně vzájemně nevylučují

návrh pro autora:
Autor: M. Bezouška Datum: 1.12.2011 13:51

a také pro různé zde i jinde s jeho názorem souhlasící jedince: zkuste pro nás, euroskeptické hlupáky, švejky a i všelijak jinak nazývané lidi, kteří nevyznávají bez dalšího objasnění skvělou ideu sjednocené Evropy, sestavit alespoň v hrubých obrysech nástin, jak by to mělo fungovat. Čistě technicky. Stát, jakkoliv veliký, potřebuje pro svou existenci a fungování jisté penzum podmínek, bez nichž se státem buď vůbec nestane nebo se vzápětí rozpadne. Všichni tu tvrdíte, že je zapotřebí, dokonce bezpodmínečně nutná další "integrace", nikdo však zatím ani zmínkou nepopsal,  jak to bude konkrétně vypadat. Takže, prosím, do toho.

Re: návrh pro autora:
Autor: J. Kratochvíl Datum: 1.12.2011 15:01

Pro nás vyznavače sjednocené Evropa musí být federativní jako jakýkoliv jiný demokratický více národní stát se svými demokratickými institucemi, armádou, měnou apod, to není nic nového. A v tom jí při jejím vzniku a instalaci těchto institucí nesmějí bránit takoví vůdcové  a sprosťáci jako je Klaus a jemu podobní.

Re: návrh pro autora:
Autor: V. Hošek Datum: 1.12.2011 15:19

A která politická strana v jakékoliv zemi v Evropě hlásá alespoň společnou armádu a zahraniční politiku. Já o nikom nevím, jen náznaky jsou vidět v EK.

Zatím jsme většina, kdyby se stalo, že se staneme menšinou zřídíte pro nás koncentráky, aby jste to měli jednoduší prosadit?

Re: návrh pro autora:
Autor: M. Řepa Datum: 1.12.2011 15:22

Technicky a institucionálně si to lze představit. Jak ale chcete v realtivně krátkém čase (několik málo let) zajistit  ideové spojení tak rozdílných entit, jakými jsou současné evropské státy. A to prosím demokratickou cestou ( o jiné bychom snad neměli uvažovat). To co v tomto okamžiku spojuje všechny státy (národy) v Evropě nestačí na vytvoření Evropského federativního státu, těch společných ideí je žalostně málo. Tak to prostě je, můžeme s tím nesouhlasit, ale to je asi vše co s tím můžeme dělat. Současný společný zájem  dnes politicky nejlépe vyjadřuje    forma  unie a to personální, celní, hospodářské, právní, apod.. Musí být zajištěno právo k unii přistoupit, ale také z ní  vystoupit.  Technokratické násilné přístupy mohou přinést jenom zkázu.

Re: návrh pro autora:
Autor: M. Prokop Datum: 1.12.2011 15:20

Minimální podmínka je "politický národ".

Ani ta není splněna.

Buďto:
Autor: V. Dostál Datum: 1.12.2011 11:56

můžete jít na Čáslav, nebo na Žďár, ale o žádné třetí cestě nevím, leda y jste šli do pr...le

Myslím na totéž:
Autor: J. Vaníček Datum: 1.12.2011 11:40

Myslím na totéž, když přemýšlím o Evropě. Transformovat její fundament společnou vizí - tou je například dnes energetika a odstraňování příčin globálního oteplování. České švejkování spolu s jeho vrcholným producentem - Václavem Klausem - a v neposlední řadě i s diskutujícími fundamentalisty tzv. selského rozumu zde na Neviditelném psovi jsou alespoň k tomu dobré, abychom si uvědomili, jak moc tuto jednotící ideu potřebujeme. Díky za článek.

Re: Myslím na totéž:
Autor: M. Prokop Datum: 1.12.2011 12:07

"Odstraňování příčin globálního oteplování" není fundament EU, ale fundament zlodějny.

Mimo to už i IPCC se toho oteplování pro neudržitelnost pustil a momentálně straší ještě méně definovanými klimatickými extrémy.

A nahradit nebo vytvořit tím existenci politického národa holt nejde.

Re: Myslím na totéž:
Autor: J. Vaníček Datum: 1.12.2011 12:11

Bohužel mi nejde posílat odkazy na internetový Deník Referendum. Dnes tam vyšel článek od Jiřího Silného, který napovídá, že se tu přece jenom něco rodí. Podívejte se na to, pokud stojíte i o jiný názor, než je ten, který se neustále dokola omílá na tomto názorovém blogu.

Re: Myslím na totéž:
Autor: J. Jonášek Datum: 1.12.2011 12:20

Pro vás zase jiný pohled

http://www.osel.cz/index.php?clanek=6014

Re: Myslím na totéž:
Autor: M. Prokop Datum: 1.12.2011 15:21

Já nečtu jen tohle.

Každopádně díky za odkaz.

Re: Myslím na totéž:
Autor: V. Hošek Datum: 1.12.2011 15:24

Pokud má na teplejší počasí vliv vyšší aktivita slunce, tak jste bezesporu komunista, jen ti uměli poručit větru dešti, vy jste to rozšířil i o intezitu slunečního záření.

Re: Myslím na totéž:
Autor: M. Prokop Datum: 1.12.2011 18:07

To jsou dva různé pojmy.

Aktivita a intenzita.

Z jiné planety:
Autor: J. Pospíšil Datum: 1.12.2011 11:10

jste nám asi přiletěl,kde vše patří všem,nemají tam peníze a mají se všichni rádi!

Hrozné bláboly, pane autore:
Autor: J. Jonášek Datum: 1.12.2011 10:35

A krásná ukázka doublethinku (Nejsme ve slepé uličce, pokud přijmemes pokorou křesťanské evropské tradice a znovu si začneme věřit. + další)

Spousta vzletných slov a prázdných tezí...

chce to změnu:
Autor: K. Krbálek Datum: 1.12.2011 10:28

pokud není cesty zpět, tak ani přijetí křesťanství není cestou vpřed. Chápu, že v politických a mediálních kruzích se o tom neví, ale i v Evropě probíhá docela bouřlivá proměna chápání světa, je zde mnoho lidí, kteří hledají úplně jiné stezky do budoucnosti: například se zjišťuje, že změna musí začít v srdci každého z nás, že současné hledání vnějších viníků je k ničemu - takže nás nespasí ani EU ani křesťanství ani neviditelná ruka, ale když se rozhodneme, že ten současný systém politické a ekonomické moci nepodporuje život a je třeba ho nahradit jiným, tak k tomu dojde ať si o tom v Bruselu budou myslet, co chtějí.

Re: chce to změnu:
Autor: J. Charvát Datum: 1.12.2011 19:42

Doufám, pane Krbálku, že nemáte pravdu. Neboť je-li "změna musí začít v srdci každého z nás" opravdu jediným řešením, tak jsme definitivně v p....i.

Naprosto se mýlíte:
Autor: J. Pernica Datum: 1.12.2011 9:52

EU nemůže fungovat z principu věci, stejně tak jak nemohlo fungovat RVHP, stejně jako nemohl fungovat Sovětský svaz. Asi jste to nezažil a nebo minimálně nečetl. A proto, kdo nezná vlastní historii je odsouzen si ji prožít znova.

Re: Naprosto se mýlíte:
Autor: M. Prokop Datum: 1.12.2011 10:49

Přesně.

A není to:
Autor: J. Schwarz Datum: 1.12.2011 9:29

pokorné přijetí svých křesťanských tradic a obnovení sebedůvěry právě oním návratem o padesát let zpět? Pokračovat  vpřed se dá jen dalším zpochybňováním tradic, prohlubováním mutlikulturalismu, politické korektnosti, sypáním si dalších tun popela na hlavy, ustupováním a omluvami neevropským etnikům a vírám spolu s úpadkem jakékoli sebedůvěry. Cesta vpřed je cestou do pekel.

Souhlasím s Vámi:
Autor: B. Rybák Datum: 1.12.2011 13:28

Např. Pokračování v "zelené" válce proti vědecko-technickým základům této civilizace (např. JE) opravdu ani trochu nenavazuje na osvícenství a už vůbec ne na křesťanskou morálku.