19.6.2019 | Svátek má LeošDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


GLOSA: Jedna sťatá hlava hydry nemusí nic znamenatŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 5, poslední: 3.5. 2011 20:04, přehled diskusí

Re: Ondra:
Autor: M. Stuchlik Datum: 3.5.2011 20:04

To je poněkud paranoidní do všeho tahat židy.

Re: padl:
Autor: M. Koutný Datum: 3.5.2011 18:50

Pokud je popis akce pravdivý, a narozdíl od vyznavačů konspiračních teorií zatím nemám důvod tomu nevěřit, nezemřel jako "voják v boji", ale jako zbabělec schovávající se za ženskou. Ostatně to je pro tyto "hrdiny" typické - minomety na střechách škol, skrýše v nemocnicích, živé štíty ze zajatých vojáků... Inu, to je možná ten přínos islámu světové kultuře.

Ondra:
Autor: S. Ševeček Datum: 3.5.2011 9:57

MarcinkoZadny zraneni na strane amiku. A zretelne se ridili narizem "zastrel je vsechny, buh si to prebere." coz binladin zrejme netusil kdyz si vzal tu babu jako zivej stit :)

A pochybuju ze by to byla prace cia, nejspis jim ho prodal mosad za to ze jim pomuzou vyridit si to s irancama.

padl:
Autor: J. Poláček Datum: 3.5.2011 8:51

Bin Ládin nebyl zabit, on padl v boji. 1) Vyhlásil a odstartoval válku, 2) V této válce pokračoval - a ta měla více bitev, 3) Potrpěl si na frontový étos - kalašnikov a maskáče ve kterých se nechával točit je pro mě dostatěčným důkazem permanentního džihádisty = bojovníka, a vůbec nevadí že něměl hodnostní označení nebo jiné mezinárodně uznané atributy vojáka. Chtěl ním být a byl jim ! 4) Vyzíval neustále k boji proti "nepřátelům islámu", mír si s nimi nepřál. 5) Obydlí kde zemřel nebyla žádná normální stavba ale bunkr, pevnost. Ládin nezemřel jako "nějaká" studentka na diskotéce kde bouchne trhavina, zemřel jako voják, připravený k boji, vzdát se nehodlal, byl připraven - doživotně, nechoval se jako Saddám Hussejn. Usáma bin Ládin padl ve válce kterou pomáhal rozpoutat, přejme si aby byl její poslední mrtvolou. Nejásáme nat tím. Možná jsme opatrní a bojíme se toho co by mohlo nastat po tom, odveta ? Ani Rusové nečekají že po té co "asi" zabily Doku Umarova bude klid. Nečekali to ani Izraelci, když jejich raketa našla cíl -šajcha Jásína. Nečekejme to ani my. Tento typ konflikti asi nevyústí v akt bezpodmínečné kapitulace. Na druhé straně nesuďme spontánní reakce pozůstalých po nevinných obětech - tento moment je pro ně satisfakcí - nedokonalou, jejich blízké jim to nevrátí, jakési povědomí spravedlnosti tu ale je.

Ještě že:
Autor: O. Kadlec Datum: 3.5.2011 1:02

lidi jako vy ten boj s nimi nevedou.

Zkouším si představit teroristickou buňku jak po dlouhé přípravě vyhodí něco do povětří a místo oslavy jim šéfiček řekne: euforie? přijde další úder US.

Oni umírají pro nesmyslný boj, prohrávají. Už dlouho. A vy bagatelizujete úspěch, a obáváte se dalšího jejich úderu, místo abyste očekával další úder náš.