16.7.2019 | Svátek má LubošDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


SPOLEČNOST: Sčítání (duší)Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 15, poslední: 1.3. 2011 22:29, přehled diskusí

Re: Nesčítám se.:
Autor: O. Kadlec Datum: 1.3.2011 22:29

O-MYL! Ščítání na vás počká. A pokud bude u vás někdo doma, sečte vás za vás. A pokud jste sám nebo cestujete s celou rodinou, sečtete se po návratu, neb ščítání zaznamenává, kde v rozhodný okamžik skutečně BYDLÍTE, nikoli např. to, že jste celou noc pařil s kamarády v tenisovém klubu. Neščítají se pouze osoby dlící v zahraničí 12 a více měsíců.

Nesčítám se.:
Autor: V. Michl Datum: 1.3.2011 21:49

Všechny požadované údaje stát má a to každý nejméně ve třech evidencích. Vyhodit za nesmysly další tři mld. je zhovadilost. To, že to nakonec zneužije jen pár firem pro svů marketing, je jisté. 25.3. odjíždím do zahraničí a vracím se až 27.3. Proto se ani sečíst zde nemohu. Je mi to zakázáno.

Tato diskuze by nebyla kdyby....:
Autor: A. Reček Datum: 1.3.2011 12:33

V roce 1949 KSČ nezabrala majetek církvím přijetím nového církevního zákona s tím, že stát plně přebírá na sebe veškeré zabezpečení jejich potřeb.  V roce 1991 byl federálním shromážděním přijat restituční návrh vyrovnání se s církvemi, ten nebyl přijat rozdílem jednoho hlasu.  A nedávno za vlády Topolánka poslanec Tlustý kdyby nezablokoval projednání téhož v poslanecké sněmovně.  

Re: Pane Vejnar,:
Autor: R. Langer Datum: 1.3.2011 10:13

Já s tím souhlasím, rád budu platit jenom ty, které jsem volil...

Re: Pane Vejnar,:
Autor: J. Stejskal Datum: 1.3.2011 10:11

Přesně tak!

Re: Pane Vejnar,:
Autor: J. Hejna Datum: 1.3.2011 9:51

Konečně rozumné tvrzení: faráře si mají platit věřící (popř. může některým pomoci papež).

Re: Církevní restituce na základě sčítání:
Autor: J. Roth Datum: 1.3.2011 9:43

Bohu žel víte o církevních restitucích holé prd.

Re: Nikdy jsem nikomu:
Autor: J. Roth Datum: 1.3.2011 9:42

Jestli to nebude tím, že rakouský erár nikdy církvím jejich majetek neukradl tak, jako u nás.

Re: Pane Vejnar,:
Autor: J. Roth Datum: 1.3.2011 9:41

Jistě. Jakmile vrátíte, co jste českým církvím ukradli. A jo, vy ne, vy jste jistě neukradl ani rohlík. Anebo jinak - vadí mi, že ze svých daní platím politiky stran, které jsem nevolil. Nemyslím tím jejich platy v PS, ale státní příspěvek. Takže - vy si plaťte komouše a socany a my si budeme platit faráře.

Církevní restituce na základě sčítání:
Autor: K. Frejlach Datum: 1.3.2011 9:40

Z tohoto článku jsem pochopil, že údaje zapsané občany do sčítacích archů budou podkladem pro restituce církevního majetku. S restitucemi majetku, který vlastně církvím nikdy nepatřil a byl panovníky a majiteli panství propůjčován, zásadně nesouhlasím. Proto jsem se rozhodl, náboženství ve sčítacím formuláři neuvedu. I když jsem pokřtěný jako katolík.

Nikdy jsem nikomu:
Autor: M. Franková Datum: 1.3.2011 8:41

nebrala jeho víru, pokud on, či ona, nechala existenci mé osoby na pokoji. V České republice to tak ovšem bohužel není. Tím, že jsou církevní hodnostáři placeni erárem, jsou placeni i z mých daní a s tím souhlasit nemohu a ani nechci. A je mi zcela fuk, dle jakého klíče stát tyto platy vyplácí. Pokud bych si měla vybrat nějaký civilizovaný model, tak zcela jistě rakouský. Tam si své církevní hodnostáře platí sami ovečky. Nemáš ovečky-nemáš plat. A tečka. A chtěla bych pak konkrétně u nás vidět ten věřící dav, pokud by měl odvádět svým vlkům svoje povinné desátky.

Re: Pane Vejnar,:
Autor: R. Jonák Datum: 1.3.2011 8:27

Když víte na co ty faráře potřebujete, tak si je také plaťte.

Re: Pane Vejnar,:
Autor: J. Roth Datum: 1.3.2011 7:53

Nejsou? A kvůli komu? Jděte se už konečně vycpat a vykvajzněte se na nás, kteří členy nějaké té církve jsou a dobře vědí, na co faráře potřebují.

Vy se necháte sečíst?:
Autor: F. Eliáš Datum: 1.3.2011 7:04

Sčítá se lid. Lidi by měli na sčítání kašlat.

Pane Vejnar,:
Autor: O. Kadlec Datum: 1.3.2011 0:14

Vy to píšete stále znovu a všude jako modlitební mlýnek, a jako on jste hluchý: stále nechcete pochopit, že vy duchovní tu nejste kvůli svým členům. Škoda.

Kromě toho jsem osobně přesvědčen, že zmíněná kolonka ve sčítání je matoucí. Dosud nikdy nevydala ani přibližná čísla, která by odpovídala skutečnosti. Důvody jsou jasné. Je to subjektivní a náhodné, zatímco jinde v kolonkách se sčítají lidi a věci objektivní a v rozhodné datum.