19.1.2019 | Svátek má DoubravkaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


EVROPA: Velká zeď - poslední nadějeŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 45, poslední: 26.2.2011 10:22, přehled diskusí

Re: něco se mu asi stalo.:
Autor: J. Martinek Datum: 26.2.2011 10:22

Když se islám vzdal rozumu - opět článek z dnešního Psa. K němu není co dodat. Soudný a přemýšlivý člověk mu porozumí, zaslepenec, licoměrník a provokater nikoli.

Re: něco se mu asi stalo.:
Autor: J. Martinek Datum: 26.2.2011 10:03

No vidíte - aniž jsem to tušil, tak v podobném duchu napsal do dnešního Psa článek p. Hruška, t.j. že společenská objednávka (strach z militantních muslimů) ovlivňuje politiky Evropy již nyní - vizjejich  prohlášení že multikultipolitika selhala = oni si jsou dobře vědomi, že nemůžou jít proti svým voličům, protože nebudou zvoleni. Tyto články svědčí  o sílící poptávce po obraně Evropy jejích hodnot, našeho životního prostoru, budoucnosti našich potomků - tomu už nemůže zabránit nálepkování protagonistů těchto postojů jakožto xenofobů, nacionalistů, rasistů. Evropa se probouzí ze svého humanistického multikulturního poblouznění - přichází totiž realita, začíná se lámat chleba.

Re: něco se mu asi stalo.:
Autor: J. Martinek Datum: 26.2.2011 9:45

Předpokládám, že víte, co je společenská objednávka - jeden český politik na tom stavěl svoji karieru, jiní v Evropě na jejím základě už karieru dělají. Nemusím jít do politiky, jenom jít k volbám, až pro mě akceptovatelná nabídka od nějakého politika přijde. Stačí pár prasáren a lidi se zaktivizují, on už se nějaký šikovný politik, který se na té nasranosti sveze, najde - viz Holandsko, viz Švédsko, viz VV a TOP9 u nás (i když tady byla hnacím motorem nasranost na korupci.....A nasranost stoupá - možná i uměle živená, všechno dobré, co odvede pozornost lidí od příčin a důsledků krize. I to je možné.

Re: něco se mu asi stalo.:
Autor: O. Kadlec Datum: 25.2.2011 22:27

No právě.

Tak se nechte zvolit, vyhrajte volby a vládněte...

Asi se vám to zatím nepodařilo, takže politici a jimi spravované instituce dělají něco jiného, než byste jim rád zadal zrovna vy.

Re: něco se mu asi stalo.:
Autor: J. Martinek Datum: 25.2.2011 22:15

No já žil v domnění, že politici slouží lidu :-), že si je volíme proto, aby v náš prospěch spravovali věci veřejné za pro nás únosné náklady (daně). Já tady militantní muslimy prostě nechci, bude-li tohoto názoru většina, co si myslíte, že se asi stane? Půjdou-li politici proti této vůli, pak nebudou zvoleni a lidi zvolí toho, kdo jimi požadované řešení nabídne. Obávám se, že se touto cestou dopracujeme pouze opakování nedávné historie.

Re: africký zabedněnci:
Autor: O. Kadlec Datum: 25.2.2011 22:13

I já jsem nadšen z afrických fotbalistů v Evropě. Naopak nejlepším dárkem Evropy Africe byla rally Dakar, škoda že na západní Saharu dnes nesahá moc rozumných institucí, takže se rally zatím odstěhovala. Sport maří skutky ďáblovy jako spojenec církve.

Příliš rozumný názor aby ho přijala EU.:
Autor: J. Šejnoha Datum: 25.2.2011 21:55

Příliš  rozumný názor aby ho přijala  EU.  Bohužel.

africký zabedněnci:
Autor: M. BENGHOUINI Datum: 25.2.2011 21:47

Kdýž Evropané rozpoutali druhou světovou válku, zatáhli do těchto bojů i severní Afriku. Bojovalo se na africkém území a například v Lybii jsou dodnes miny. Mnoho Maročanů, Alžířanů a Tunisanů bojovalo na straně spojenců proti fašismu. Například slavný běžec Mimoun, podle autora článku nějaký africký odpad. Mnoho jich padlo za evropskou svobodu.

Tak se zamyslete nad tím, kdo komu co dluží.

A jako fanda fotbalu jsem z africké vlny do Evropy nadšena. To velmi přispěje k zvýšení úrovně. To bude nových Zidanů, Benzemů, Affelayů, Chamaků. A víte kdo je Faruk El Baz? Jeden z autorů programu Apollo, pochází z Egypta.

žaloba:
Autor: M. BENGHOUINI Datum: 25.2.2011 20:48

Uvažuji , že na autora tohoto článku podám žalobu pro rozdněcování rasové nesnášenlivosti.

Co dělaj somalští piráti?:
Autor: E. Hagara Datum: 25.2.2011 20:40

Jak to, že africké běžence neunáší? Jistě by jim Kadáfy zaplatil v dolarech za ně!

Bohatá EU??? Jak to, že máme takové dluhy? Řecko, Irsko, Portugalsko, Španělsko...... i Nečasové Česko 1,2 biliónu.

Není na důchodce, kteří celý život dělali, zato jistě bude na Afrikánce, kteří pro rozvoj EU neudělali nic a v budoucnu taky jen budou natahovat ruku!!! Nebude zde další diskriminovaná menšina a dokonce ještě snědější???

Co dělá vládní zmocněnkyně pro lidská práva Monika Šimůnková? Již víta v Itálii africké běžence a nabízí jim humanitární pomoc a přepravu do ČR!!!

Re: Jednoduché, stručné, výborné:
Autor: O. Kadlec Datum: 25.2.2011 20:24

To taky, jo.

A taky ukáže, kdo sice používá cizí termity které viděl na intermezu ale není v nich moc suterénní a končí kolikrát fiakrem.

Re: Jednoduché, stručné, výborné:
Autor: K. Křivan Datum: 25.2.2011 20:13

Ukáže taky kdo je multikulturní blbec-humanista.

Re: Jednoduché, stručné, výborné:
Autor: O. Kadlec Datum: 25.2.2011 19:50

:-))...článek toho zachrání! Článek akorát vyprovokuje lidi a ukáže, kdo je buran a kdo ne.

Re: Zadání:
Autor: O. Kadlec Datum: 25.2.2011 19:43

No - to zní jinak. Pravděpodobně to Evropa bude muset řešit v zemích odkud přicházejí. Najít způsob, jak se angažovat v severní Africe.

Zároveň asi bude nutné uprchlíky soustředit v uprchlických táborech. Do nich kdyby se investovalo přijde to levněji. Pokud by se zároveň podařilo nastolit v severní Africe legitimní vlády které vládnou slušně, uprchlíkům bychom pak mohli odmítnout azyl. Mnozí by se pak vraceli z těch táborů vzdělanější, než když tam přišli, a nebyl bych proti tomu aby navrátilci dostali nějakou rozumnou sumu do začátku. Mohli by si odvést i obchodní kontrakt, pokud by toho byli schopni.

Zkrátka Evropa se nesmí zavřít, ale musí zase umět expandovat. Jinak než dřív.

Osobně jsem přesvědčen, že by pomohlo i přijmout Turecko do Unie. Turecká vláda je totiž přesvědčena, že jejich země je nedosídlená, a má pravdu. Má větší kapacitu než my tady, a mohli by si klidně osobně vybírat komu azyl dají a komu ne.

Samozřejmě nelze úplně zabránit nelegální migraci, ale je třeba ji co nejvíc omezovat. Toto by bylo řešení i pro ně: musíme mít kam je dát když je chytíme.

Re: Jednoduché, stručné, výborné:
Autor: F. Svoboda Datum: 25.2.2011 19:39

Díky za článek, konečně hlas, který hodlá chránit nás - domácí !!!

Re: něco se mu asi stalo.:
Autor: O. Kadlec Datum: 25.2.2011 19:32

S vaším zadáním nesouhlasím.

Aspoň vidíte, že diskuse na netu se netýkají řešení, ale zadání - toho, co po politicích chceme. Vy například jste zřejmě z "nepřizpůsobivého etnika", ale nelze chtít po politicích že vás tu nechceme a ať to zařídí.

Jednoduché, stručné, výborné:
Autor: D. Švik Datum: 25.2.2011 18:51

Zaplat´ pánbů, že má někdo dostatek rozumu a nedostatek politické korektnosti k napsání takového článku. Jediné peníze, které máme "uvolnit" pro Afriku a Asií, musí být na nákup kondomů....

Re: něco se mu asi stalo.:
Autor: J. Martinek Datum: 25.2.2011 18:12

Zadání je jednoduché: nechceme zde další nepřizpusobivé etnikum, které bude parazitovat na výsledcích naší práce a ve finále nás bude fyzicky ohrožovat (zločinnost).

Zadání:
Autor: J. Skotnica Datum: 25.2.2011 18:11

Evropa čeká příliv velkého množství chudých a nevzdělaných uprchlíků převážně muslimského vyznání. Do toho!

Nic není na světě nového !:
Autor: J. Kos Datum: 25.2.2011 17:46

Pro připomenutí roky 1529 a 1683 - tažení Osmánské říše do Evropy.

Souhlasím!:
Autor: J. Fiedler Datum: 25.2.2011 17:12

Totéž platí v domácích podmínkách.

Re: něco se mu asi stalo.:
Autor: O. Kadlec Datum: 25.2.2011 16:08

Stále mi od vás chybí to zadání. Není co řešit.

Re: něco se mu asi stalo.:
Autor: L. Kalina Datum: 25.2.2011 15:47

Fajn, už jste toho na přípravu vašeho návrhu na řešení napsal dost.  TAK A TEĎ TO REŠENÍ. 

souhlas:
Autor: M. Jelínek Datum: 25.2.2011 14:24

souhlas je potřeba se bránit !!

I prostředky námi darované:
Autor: M. Prokop Datum: 25.2.2011 14:06

na školství budou rozkradeny a promrhány. Pokud si někdo nepomůže sám, nelze mu pomoci - tedy dlouhodobě a zásadně, pomoc po náhlé katastrofě je něco jiného.

Re: Autore - máte sice úplnou pravdu . . . ale ::
Autor: V. Kain Datum: 25.2.2011 12:06

Jsem také pro vybudování jakéhosi ochranného valu.Má to ale jeden háček.Byla by to obrovská investice která by byla pod veřejnou kontrolou a všichni ti zlodějští političtí šíbři by těžko uhráli malou domů,tak jak je jejich zvykem.A co chudáci v Bruseli? Těm by se tím pádem přivřel kohoutek.Nakonec si stejně myslím,že už je pozdě,protože trojský kůň v Evropě pěkně nabobtnal.

Re: něco se mu asi stalo.:
Autor: O. Kadlec Datum: 25.2.2011 11:29

řešení? nejdřív prosím zadání. kde je zadání, může být i řešení, existuje-li.

Chyba bývá na tomto politickém poli totiž v zadáních. Zadání vycházejí od nás, občanů. Řešení mají nalézat k tomu určené instituce.

Člověk, který od stolu v hospodě nebo od svého počítače nabízí "řešení" nějakého složitého světového problému je prosim vidlák. Ničemu nerozumí, proto může bejt chytrej.

Nejsem si jist, že autor článku skutečně patří do této kategorie, myslím že ne. Ale článek je blbej a může to být z toho vyděšení.

Re: něco se mu asi stalo.:
Autor: O. Kadlec Datum: 25.2.2011 11:22

Evidentně vám utekla podstata věci, takže vám to z článku zkopíruju:

"Jedinou šancí Evropy je okamžitě začít budovat „Velkou evropskou zeď", byť v nějaké moderní, spíše organizační podobě. Jakousi společnou evropskou obrannou linii - a vojensky ji obsadit. A střílet, když to bude nutné."

Tedy - kdo: mnozí, naposledy Sovětský Svaz a jeho satelity. Před tím mnozí, čínská zeď nebo limes ze starověku jsou nejslavnější.

Projevem "chorého mozku":
Autor: K. Křivan Datum: 25.2.2011 10:28

je multikulturismus a dementní pseudohumanismus.

Re: Autore - máte sice úplnou pravdu . . . ale ::
Autor: K. Křivan Datum: 25.2.2011 10:26

nejdřím musíme zlikvidovat pátou kolonu nepřítele. Socialistické  pseudo-humanisty.