21.10.2018 | Svátek má BrigitaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


SPOLEČNOST: Aby nám už brzy nezvonila hranaŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 186, poslední: 6.1.2010 10:20, přehled diskusí

Re: Takových článků jsem četl plno a pořád jsou to stejné nesmysly:
Autor: V Datum: 6.1.2010 10:20

"jenže jejich platy jsou z našich daní"

To ano, ale i jim dane snizuji plat ktery dostavaji a proto by byli motivovani dane snizit jako kazdy jiny, jen by se jim nelibilo snizovani poctu uredniku, ale tak chytri oni zase nejsou aby videli tak daleko.

Re: Dejme tomu, ale:
Autor: V Datum: 5.1.2010 11:57

k cemu me bude ta vase prima demokracie, kdyz to bude jen znamenat, ze budu znasilneny primo svymi spoluobcany a ne politiky, to uz vyjde nastejno, jestli jsem otrokem primo pod taktovkou spolecnosti, nebo neprimo pod taktovkou jejich politiku

Re: Dejme tomu, ale:
Autor: V Datum: 5.1.2010 11:54

"kdo a jak má podle Kajana omezovat ty, co slušní nejsou."

no, sakra, prece policie!! od ceho myslite ze ji mame? aby jen buzerovala?

a nepouzivejte slova jako 'neslusnost' pro nasili pachane statem (spolecnosti) na svych obcanech, kdy jsou nedobrovolne znasilnovani, hlavne majetkove a pri vydelavani si na zivobyti (podnikani), to bych si vyprosil.

Re: Dejme tomu, ale:
Autor: V Datum: 5.1.2010 11:50

svoboda neznamena anarchii, tedy delat si co se mi zlibi, protoze pak ostatni me omezuji, nebo ja omezuji je... to je ale pomyleny nahled na svobodu.

svoboda spociva ze si kazdy dela svoje na svem a za svoje a kdyz potrebuje nejakou spolupraci ostatnich, tak je nesmi nutit, ale musi ziskat jejich dobrovolny souhlas (a to bez podvodu). To je cely princip svobody v lidske spolecnosti - vse musi byt na bazi dobrovolnosti a na to dohlizi policie aby nikdo nikoho nenutil bez jeho souhlasu (podvody a kriminalni ciny jsou nedobrovolnym natlakem na spoluobcany a jako takove jsou trestne).

Svoboda takto definovana pak je absolutni. Anarchie je opakem svobody.

Re: Pane Robejšku,:
Autor: V Datum: 5.1.2010 11:40

pouzivejte Firefox a instalujte si do nej pridavky NoScript a AdBlock a budete mit pokoj od vselijakych tech 'mavani rukou pred ocima na privolani pozornosti', protoze ty rusici veci proste zmizi jakoby kouzlem

Re: Článek:
Autor: V Datum: 5.1.2010 11:33

'pouceny volic', to komunisti zase volali po uvedomelych volicich a vyslo to nastejno

Jedinym resenim by bylo prejit na plne soukromou ekonomiku, kdy jedine by politika prestala byt korytovymi pasaliky a volby hlasovanim o co nejplnejsi koryto pro obcany pasiky. Ale nasi mudrlanti budou porad perestrojkovat nejakou treti cestu s nasimi socialistickymi institucemi a prerozdelovanim bohatstvi coz neni nic jineho, nez socialismus pozpatku.

Re: Článek:
Autor: jirka.s. Datum: 4.1.2010 23:56

Voláte, milý Juro, po poučeném voliči ! Opravdu se domníváte, že tohoto poučení se mu dostane v blesku, aha či šípu? Nic jiného totiž to stádo nečte, respektive neprohlíží, neboť čtení je přímo bolí!

Re: Tesat do kamene:
Autor: jirka.s. Datum: 4.1.2010 23:53

Domníváte se, že by se tento článek vyjímal dobře v blesku třeba mezi tequilou paroubkovou a žertovným prezervativem leoše mareše?

Tesat do kamene:
Autor: Karel-M Datum: 4.1.2010 23:45

Tesat do kamene. Nebo alespoň publikovat v nejčastěji čtených novinách. Třeba trochu  zkrácené, aby to stačili přečíst ti, kterých se to nejvíc týká.

Re: Pane, právě členové stáda:
Autor: Jura Jurax Datum: 4.1.2010 23:39

Hm ... nepochybuji o své inteligenci, nicméně vím, že z toho, co nevím, by se dala napsat encyklopedie ... a nejsa již mlád, získal jsem zkušenost, že ti, kdož tvrdí, že rozumí všemu, nerozumí zpravidla ničemu ... a i inteligentní lidi lze profesionálně vedenou kampaní oblbnout jak jehňata, co kráčejíce na porážku jásají ... jak byste kupříkladu hlasoval v referendu o odsunu brněnského nádraží? Pro nebo proti? A proč proti a proč pro - fundovaný rozbor. Možná o tom nic nevíte - ale nepochybujete o své inteligenci, takže ... a což třeba prolomit limity těžby v severočeském revíru - ano nebo ne a fundovaně zdůvodnit ... ne podle titulků v novinách - a začněte studiem zprávy Pačesovy komise ... promiňte, že si dělám srandu, taky volám po poučených voličích, ale vidím to černě ...

Re: tohle napsal politik:
Autor: Jakub S. Datum: 4.1.2010 23:34

Moebie, zní to hezky - jenže pletete velice nešťastně a nebezpečně zcela různé sféry, světy, oblasti aktivit/činností: na i-netu se nová společnost nerodí. Tady je vše virtuální, společnost je jinde, reálná. Jak praví JJ.

Re: Článek:
Autor: Jakub S. Datum: 4.1.2010 23:31

Ano, ano, ano - jenom k tomu referendu: nejenže by všeobecná referenda o všem nic nezlepšila, nýbrž ihned a podstatně definitivně  z h o r š i l a . A v první řadě těm, co po nich volají a nevědí co činí. Howgh.

Re: Politický analfabetismus je jen důsledek chabé inteligence "průměrného" voliče:
Autor: Jura Jurax Datum: 4.1.2010 23:30

Hm ... pravíte "Sám bych byl pro si zákon přečíst a pak pro něj hlasovat nebo ne. ". To Vás šlechtí - ale abyste mu taky - nejste-li právník - rozuměl, resp. abyste měl přinejmenším čas a erudici ke studiu, abyste mu porozuměl ...

"Rozhodně lidé mají na to, aby se vyjádřili k tomu, zda postavit silnici A nebo B, zda chtějí obchoďák nebo ne apod" - možná, akorát se nedohodnou (viz osud svrchovaně potřebné R43) a taky si to zhusta představují jako Hurvínek válečný konflikt střední intensity ... a nezapomeňte na mentalitu typu anywjere but not on my backyard ...

Re: Politický analfabetismus je jen důsledek chabé inteligence "průměrného" voliče:
Autor: Jakub S. Datum: 4.1.2010 23:29

Přesně, jako bych to napsal sám, krajane... bude. Gaussova křivka. Zoufalé. Masy.  L i d .  Ulice. Plebs. Blbý, utáhnutelný na provázku, podplatitelný pitomostmi, jdoucí okamžitě jiným směrem za jakoukoli vábničkou. Teprve poslední rok-dva mám chuť emigrovat. Dřív to bylo jasné. Teď - co? Proti  v ů l i  l i d u - ?

Re: Politický analfabetismus je jen důsledek chabé inteligence "průměrného" voliče:
Autor: Jura Jurax Datum: 4.1.2010 23:24

No, a proč myslíte, že to bylo míněno ironicky? Sociální jistoty - toť heslo davu těchto dnů, cena za ony jistoty je pro ně druhořadá, neboť nejsou štont si ji uvědomit - a jsou ochotni ji zaplatit doufajíce, že to nebude z jejich. Jenže ono bude.

Článek:
Autor: Jura Jurax Datum: 4.1.2010 23:20

naznačuje pochmurnou, leč možnou alternativu. Demokracie se smrskává na boj PR agentur jak co nejvíce oblbnout voliče ve prospěch skvadry, která to platí (a která  musí vynaložené prostředky - když vyhraje i když prohraje - dostat zpátky od těchže voličů, kteří si naštěstí neuvědomují, že jsou oblbováni na své náklady). Nezachrání to ani svatý grál některých utopicky naivňoučkých demokratů - referenda všeho lidu třeba skrze internet. Neboť ani blbost odsouhlasená vším lidem (najmě cíleně oblbeným zmíněnými PR agenturami) nepřestává být blbostí.

Vcelku to znamená, že současná demokracie je jednak parlamentní žvanírna (to říkal Hitler a soudím, že neměl tak zcela nepravdu), jednak divadlo pro lákaní voličů. Znamená to, že bolavé problémy se neřeší, protože by to znamenalo nepřízeň zpohodlnělých voličů, co chtějí chléb a hry a ne námahu a odříkání. Takže se může řešit, až vznikne průser natolik veliký, že si i většinový (v našich podmínkách tzv. třicetikorunový) volič uvědomí, že se mu jde po blahobytu, jenž nečinností ohrožen ... a to je už pozdě. Příkladem budiž osud třeba zdravotní reformy nebo fakt, že do reformy penzijního systému se nehrne nikdo - bolelo by to a přišlo by se o hlasy pt. voličstva..

Protože demokracie potřebuje poučeného voliče, voliče, který je ochoten studovat problémy a nalézat řešení, voliče, kterého nezajímá posudek vizážistů, jak je ten který papaláš oděn a zda má sladěny fusekle s kravatou, nýbrž který rozumí tomu co říkají (a neříkají) a je informován o problémech, jež jest řešit, až do odborné úrovně ekonomických, technických, přírodovědných, právnických a jiných rozborů- a takových je jako šafránu.

Ostatní to dílem nebaví, dílem na to nemají čas, protože se musí otáčet ve své profesi, aby uživili sebe a rodinu a ještě nenasytného bumbrlíčka státu, co jim béře a dává těm, kdož se uživit neumí, aniž by byli handicapováni, leč chtějí si též užívat, a dílem na to nemají jaksi intelektuálně, neboť jsou nadáni jinak (nebo taky nijak).

Re: tohle napsal politik:
Autor: Jura Jurax Datum: 4.1.2010 22:51

Ale kuš - stát a daně budeme potřebovat vždycky - ledaže se vrátíme zpátky na stromy. A internet to nespasí - ono je to vlastně kombinace knihovny, novin a telefon, resp. dálnopisu v jednom, žádný zázrak. Sociální sítě vyšumí ... stejně je to fenomén pro lidi, co neví co s časem a co s vlastním životem.

Re: Tak Robejšku:
Autor: Mára Datum: 4.1.2010 22:39

Kdepak, tyto peníze prožrali lidé napojení na státní penězovody, tedy přebujelá administrativa plýtvající svěřenými prostředky apod.

tohle napsal politik:
Autor: moebius Datum: 4.1.2010 22:39

zase nás někdo straší a manipuluje s námi, hle internet, nebezpečí pro demokracii!!! zase si tu nějaký politik či politolog přihřívá polívčičku. Kdo mu na to skočí?

Hlavní nebezpečí informační společnosti spočívá pro politiky v tom, že nebudou třeba, že se společnost bez nich obejde. Demokracie není vrcholem evoluce, jak už věděl Winston Churchill, akorát tehdy nevěděl, čím jí nahradit. Ale pomaličku se ta další vývojová etapa vynořuje ze tmy, je jasné, že to nebude současná demokracie, ale také to nebude tyranie či autoritativní systém. Ta změna probíhá právě teď, rodí se nová společnost, na internetu, sociálním sítím jsou dva tři roky, počkejme, co se z nich vyvine za deset let, až se do jejich světa implementují peníze, zjistíme, že nepotřebujeme stát, daně ani politiky.

Krásný článek.:
Autor: Hašek Datum: 4.1.2010 22:29

Poněkud hořká pravda.

Re: Dejme tomu, ale:
Autor: Minutus Datum: 4.1.2010 20:44

Jistěže demokracie, ale maximálně přímá.

Pane, právě členové stáda:
Autor: Minutus Datum: 4.1.2010 20:42

potřebují zastupitelskou demokracii. Pohybují o své inteligenci a tak to chtějí svěřit jiným. Patříte mezi ně?

Re: Politický analfabetismus je jen důsledek chabé inteligence "průměrného" voliče:
Autor: Minutus Datum: 4.1.2010 20:39

On ten superinteligentní Peman tu ironii nepochopil. :-))

Re: Ano, to je pravda co píše pan Robejšek.:
Autor: Jakub S. Datum: 4.1.2010 20:22

Už to beru!

Re: Tak Robejšku:
Autor: a. Datum: 4.1.2010 20:04

 Dobry vecer, Vas dusevni vyvoj skoncil u rikanky pro deti do 3 let.Zrejme Vas tak okouzlila,ze jste  si dost oblibil a tak chapete svet podle teto ,jinak roztomile, rikanky.   

 Pro osvezeni Vam ji pripomenu: " Kalamajka mik,mik,mik,ozenil se kominik,vzal si sobe za zenu,pastejrovic Marenu"

Re: Nesmysl:
Autor: Kon Datum: 4.1.2010 19:11

Carl Friedrich Gauss: "Nejsem pro demokratické reformy, poněvadž schopnost myšlení je dána jen nemnohým..."

Re: Politický analfabetismus je jen důsledek chabé inteligence "průměrného" voliče:
Autor: Queribus Datum: 4.1.2010 19:05

Tesat do kamene Vaše slova!

Re: jaká demokracie? - Lepší řešení::
Autor: Kon Datum: 4.1.2010 19:05

Volební právo jen těm, kteří si stát platí - tedy plátcům daně z příjmu.

Re: Politický analfabetismus je jen důsledek chabé inteligence "průměrného" voliče:
Autor: Kon Datum: 4.1.2010 18:47

Oni nám nevládnou ani tak politici jako média, která manipulují myšlení voličů i politiků samých. Demokracie tak přerostla v mediokracii. Naříkat nad budoucím zánikem demokracie je pozdě. Demokracie už zanikla: Základním předpokladem demokracie je svoboda slova. Ta zanikla se zákazem zpochybňování holokaustu, propagace fašismu, rasismu atd., a bude toho stále víc. Nedávna kdosi navrhl uzákonění trestů za zpochybňování globáního oteplování Zůstala jen hra na demokracii a na svobodné volby, ale z pozadí přes média řídí stát i Evropu i  veřejné mínění rudí i zelení neomarxisté. Moderní autoritáři se poučili z chyb Hitlera, Stalina, a jejich následovníků, předstírají že jsou demokraté a že podporují demokratickou ústavu. Nepříliš inteligentní volič nechápe, že volby jsou jen hra na demokracii, a že jednotlivé povolené strany se moc od sebe neliší. Je pak otázka jestli opravdová demokracie, jako vláda lidu, je vůbec možná v  moderním státě s miliony obyvatel, kde volič své politiky osobně nezná a politice a zvláště ekonomice vůbec nerozumí, a rozhoduje se spíše na základě mediálních drbů a skandálů.. Takže nakonec nejde o to, zda demokracie nebo autorita, ale spíše o to jaká autorita. Marxistická nebo pravicová?

Re: Pane Robejšku,:
Autor: JaS Datum: 4.1.2010 18:33

Nepodlehnout reklamě? Není problém v podlehnutí reklamě. Problém je v tom, že když hledáte informaci, tak narážíte na samou reklamu a utajování informací. To je odporná zdržovačka i když tu reklamu ignorujete! Další hnus je v tom, že když něco hledáte a vypadá to, že jste to našli, tak to, co se vám ve skutečnosti otevře pro download, je zase něco jiného než co jste hledali a co ta stránka třeba i výslovně nabízí. Neustálé pokusy vnutit vám pod rukama něco jiného než hledáte. Když takhle hledáte často, tak si uvědomíte, že je to úmyslné.To je to svinstvo, o kterém mluvím. Děti dělají něco podobného, když na sebe chtějí upozornit: něco pozorně sledujete (třeba krajinu nebo knihu) a dítě vám neustále mává rukama před očima. Dítě právem vyžaduje pozornost a tak někdy nepříjemně ruší. Takhle funguje "informační" společnost, která taky především brání jakémukoliv soustředění pozornosti.