25.5.2019 | Svátek má ViolaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


USA: Čtyřicátý čtvrtý! (1)Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 11, poslední: 31.3.2009 7:13, přehled diskusí

Článek o tom, jak malej moricek:
Autor: qwerty Datum: 30.3.2009 18:20

chápe dějiny.  Být vámi, tak svou ohromující ingoranci veřejně neroztrubuju, ale každej jsme nějakej.

Re: Článek o tom, jak malej moricek:
Autor: Jaroslav Datum: 30.3.2009 20:54

Asi toho Oberblbce z Oregonu moc neznate, von se uz davno proslavil jako pindalek jak na Psu, tak v BL a dokonce i na cs-magazin. Inu ceskel vseznalek v Oregonu. ;-D

Tohle znáte?:
Autor: Jurajda Datum: 30.3.2009 17:33

Dluhů se chraň hotově plať na dlaň!!!

Americe:
Autor: MR Datum: 30.3.2009 17:28

jsem za spoustu věcí vděčni a bez ní bych si svět nedokázal představit. No ale k opěvované dokonalosti má hodně daleko. Když pan autor považuje New deal a Fair deal za úspěšné politiky, tak to by si měl sundat klapky z očí. A co může dokázat Obama? V kampani vše skryl do nicneříkajícího hesla o nutnosti změny (samozřejmě v socialistickém duchu) a teď dokázal akorát protlačit do ekonomiky nějakých slabých 730 milard dolarů. Mohl by také seriózně řici svým voličům, kde je sebral, na stromě určitě nevyrostly. Věřím tomu, že až se ukáže, že "úspěch" je jen dočasný, tak tam naperou určitě ještě další miliardy. A pokud zrovna se sejde "úspěch" s kampaní na další období, tak možná bude ještě jednou presidentem.        

Re: Americe:
Autor: J.G. Pašek Datum: 30.3.2009 18:54

Také jsem byl velice kritický k FDR a jeho New Deal a jeho zoufalé pokusy, jak dát práci 30%+ nezaměstnaných a ukončit hlubokou ekonomickou krizi . . . až jsem jednoho dne narazil na jednu větu, která můj názor pozměnila . . . . FDR single handily  managed, that USA didn't become communist . . . . 

Když jsem si uvědomil, jak SSSR lilo horem dolem do KSUSA, jak byla ppopulární, kolok miliónů členů a miliony sympatizující inteligence měla, a v to počítaje Hollywood  . .  .

Vždyť populární herečka komediantka Lucie Ball prosila na TV diváky, aby jí odpustili, že byla členkou KSUSA  a ve5ejn2 sp8lila legitimaci. . . . a bylo jí odpuštěno. Arogantní Hollywood pitomci, kteří tvrdili, že do toho nikomu nic není zda byli, či ne . .byli vyhozeni z práce. V té sam0 době ČSR vesele popravovalo takové odpůrce režimu . . .

V době krize unie přišly za FDR, aby podržel jejich děti déle ve škole, aby nezaplavovaly pracovní trh levnou pracovní silou . . .FDR to považoval za dobrý nápad a uzákonil, že každý žák musí ukončit tzv. High School .  . což do té doby mělo stejnou reputaci, respekt a kvalitu, jako mělo gymnázium za1. Republiky . . . do té doby ne každý byl přijmut a dělaly se obtížné akademické přijímací zkoušky . . . . bylo to prdlajs platný . . .žáci vychodili High School , hledali práci a práce nebyla a krize neskončila  . . .   

Taprve treti president a uz...:
Autor: takypametnik Datum: 30.3.2009 9:27

Teprve treti president a jiz vim odkud vitr vane. Roosevelt byl v Jalte jiz temer na smrtelne posteli a chudak Churchill mohl toliko prihlizet, jak s presidentem Stalin hraje habaduru.. My jsme pak zustali pres vice ne ctyricet let dale v podruci, jenom tentokrate mraz prichazel z Moskvy, ne Berlina.

Eisenhower, ktery vyhrozoval Pattonovi (ktery mohl byti v Praze jiz 5. kvetna a ve zbytku Cech, den na to) protoze nechtel aby se uncle Joe nezlobil, pokracoval ve svem "hamletovani" i jako president.

Jiz tusim, jake bude pokracovani dal. Kennedy, Carter, Clinton .....

Re: Taprve treti president a uz...:
Autor: J.G. Pašek Datum: 30.3.2009 14:05

Hmmm, za blbost českých voličů pohodlně vinit jako vždy USA . . .

Zde je výsledek svobodných voleb v květnu 1946 . . .  a to nikdo nedržel pistoli u hlavy voličů . . . Už za 1. Republiky KSČ byla velice oblíbená politická strana v ČSR . . .

Výsledky voleb 1946  . . . KSČ nedostalo nejětší % a nejvíce mandátů  . . .

http://www.totalita.cz/volby/volby_1946_07.php  

  

Pardon . .:
Autor: J.G. Pašek Datum: 30.3.2009 14:08

napsal jsem . .  . .KSČ nedostalo nejětší % a nejvíce mandátů  . .

chtěl jsem napsat . .   . KSČ dostalo nejvíce % popularity a nejvíce mandátů . .    

Re: Pardon . .:
Autor: takypametnik Datum: 31.3.2009 7:13

Vy verite, ze kdyby Prahu a cele Cechy obsadili Americane misto Rusu, tak ty volby by mely stejne vysledky? Prave takto komuniste mohli poukazat, ze Americane byli hodinu cesty z Prahy a pet dnu nehnuli ani prstem, kdy lide byli v Praze vrazdeni a Praha bourana a strycek Stalin proto vyslal sovetske hrdiny, aby pospisili Praze na pomoc, az z dalekeho Berlina.

To, ze zastupce komunistu v Ceske narodni rade Smrkovsky se vehementne branil tomu, aby narodni rada pozadala primo gen. Pattona, jak ji to on nabidl skrze sveho zplnomocnence, ktery jeste 5. kvetna prijel od Rokycan na Smichov, aby mohl tak obejit zakaz ktery mu dal Eisenhower, to komuniste pri volbach samozrejme nerozsirovali.

Nakonec Prahu zachranili Rusove, ale ne ti kteri dorazili den po valce do Prahy, ale Vlasovci. Americane je pak vydali, vcetne gen. Vlasova, Sovetum, podobne jako zase Britove vydali v Korutanech desetitisice kozaku, vsechny na jistou smrt. Proste blbci byli (a jsou) vsude.

Obama uz nevyhovuje!:
Autor: Josef Datum: 30.3.2009 2:48

http://www.euportal.cz/Articles/4263-video-z-usa-demonstrace-proti-obamovi.aspx

Poučná přehlídka. Ale co stím Obama ?:
Autor: Nový Datum: 30.3.2009 0:56

Jsem příznivcem  Ameriky, ale  nějak  nechápu jak by je (a také nás) mohl zachránit  nějaký  mesiáš. A určitě  ne  pan Obama, který  se celý život  živil  jako levicový aktivista.

Američané  musí  odvyknout životu  nad poměry  a  životu  na dluh.  Naštěstí  pokles  z jejich  životní úrovně  nebude, objektivně  vzato, nic  katastrofálního. Subjektivně to  ale všichni ponesou těžko. 

Každopádně  nemohou čekat, že jim Čína  a  ropní  šejkové  budou půjčovat donekonečna peníze, aby mohli soutěžit kdo si koupí na úvěr  větší SUV nebo jiné  zbytečnosti !

A my  bychom si z tohoto příběhu měli vzít ponaučení.  Skromnost, pracovitost  a spořivost jsou  opomíjené ctnosti, ale  neškodilo by  je oprášit.