19.7.2019 | Svátek má ČeněkDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


MOBY DICK: Upřímní křesťané, náckové, estébáci a demokratiŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 29, poslední: 13.7.2007 2:24, přehled diskusí

Upřímní křesťané, náckové.......:
Autor: Siegfried Datum: 13.7.2007 2:24

S tím Hlinkou je to naprosto v pořádku. V Německu by mohli postavit pomníky dvěma vělikánům. Adolfu Hitlerovi a Heinrichu Himlerovi. Také by je měli opatřit státním znakem a napsat: Pro to dobré co pro Německo a lidstvo vykonali.  Je to samozřejmě ironie. Nemám slov.

nacku boj se!!!:
Autor: Sheriff Datum: 22.6.2007 18:00

zdar!! davam výzvu k boji (myslím ferovýmu boji) mezi mnou a jakým

koliv náckem nebo fašounem. Nemám rád rasisty.!! Okolí Liberce !! má

někdo zajem???????? mám chut někomu zpříjemnit život na vozejčku!!:D Mě

už srát nebudete řikám!!! Kdo má zajem připojit se k boji o Svobodu at

to neodkláda a jde si najít svého nacka kteremu udělá tuli tuli :D:D

Excelentní!:
Autor: Jiří Studený Datum: 3.5.2007 16:30

Prostě jedním slovem skvělé! Nenechte se odradit demagogy, troufáte si myslet otevřeně odvážně, to zastánci pravých cest nesnesou. Padám na hubu v tomhle pseudosvětě pseudověr a pseudoprezidentů, alespoň chvíli se zase stavím na nohy, když se setkám s humorem, nadhedem a kritickým mylšením v jednom!! Ať žije svoboda, protože bez ní ani láska není nic než další údernické hnutí!!!

Soudruhu Moby Dickovi:
Autor: F. Čech Datum: 24.4.2007 10:32

Začněte se léčit s fanatismu a nenávisti. A až se vyléčíte tak si opatřete nějaké solidní knihy a čtěte a čtěte. Vaše informace z kurzů stranického vzdělávání už nejsou postačující. 

ceny za urážky:
Autor: neston Datum: 24.4.2007 1:41

Článek odhaluje denní přísun informací z minulého týdne o kterých se nedá nepřemýšlet.

Na první pohled  je to soupis kontroverze,  padni komu padni. Vlastně je to celé o kontroverzi kolem nás. Jednou odsoudili Tisa a popravili za to, že se dal k Němcům. Někomu naopak vyhovuje, jak se s nepřáteli národa (jak židy sám pan doktor Tiso nazývá), vypořádal.  Byl popraven a nepomohl mu ani nejvyšší, ačkoliv všechno dělal v jeho jménu a v národním zájmu . Konečně tak to dělali skoro všichni, kdo uvěřili nápisům Gott mit Uns! na svých opascích a Hitlerovi. - - - O všem se dá polemizovat.  O Osvětimi ne! Na Osvětim se nesmí zapomenout! 

Jestliže někdo, nachytán na švestkách se musí omluvit (příkladně slovy: „Nikdy jsem neměl v úmyslu ranit pozůstalé a oběti.“),  je to jen jeho chyba a neomalenost, že pozůstalé ranil a omluva je namístě. Platí to, ať  se omlouval, premiér německé spolkové země Bádensko-Würtenbersko Günter Oettinger, nebo se musel obdobně omluvit ředitel Památníku Lidice JUDr. Milouš Červencl za reklamu Totalburnout of Lidice. - - - Jak by to asi ale vypadalo, kdyby pan premiér svoji omluvu zpochybnil tím, že by převzal cenu v souvislosti s tím, za co se dříve musel veřejně omluvit. Premiér chválabohu žádné ocenění nepřevzal ani by nemohl, ztratil by voliče, ale možná i křeslo a stejně by se musel omluvit.  To je ale jen spekulace. Pravdou zůstává, že pan ředitel  Památníku Lidice „Epica Bronze Finalist“ a bronzový „Louskáček“, převzal aniž by mu vadilo, že s tím opět pozůstalé po obětech Lidické tragedie raní. 

„Má veliký štěstí, že nežijou ostatní lidický ženy, který tady přišly třeba o sedm i vice rodinných příslušníků, ty by ho rozcupovaly“ těmito slovy komentuje převzetí cen bývalý  starosta Lidic, pan Václav Zelenka.

Jeho slova  jsou nejen přesvědčivá, ale i pravdivá, protože on je posledním nalezeným  dítětem ze starých Lidic a tedy ví o čem hovoří. - - - Díky Moby Dicku za nakousnuté téma!

Lety a jejich mýtus:
Autor: Magor Milda, Dr. Sc. Datum: 23.4.2007 22:21

stejně, jako v Terezíně, sbírali nacisté, čili podle tehdejšího výrazu Němci, všechny, které chtěli zlikvidovat. U Židů vadil jejich rasový původ, i pokřtění židé byli zasvěceni smrti. V Letech se sbírali naproti tomu všichni nomádové, tudíž lidé, které se nedařilo zapojit do válečné výroby. Už proto ne, protože neměli pevné bydliště, obdoba dnešních bezdomovců.

Byli to převážně příslušníci etnika Sinti, dnešní Romové s nimi mají asi tolik společného, že pocházejí také z Indie. Sinti byli zpravidla kotláři a brusiči, uživili se na rozdíl od jiných vlastní prací.

Pokud je z těch Letů opravdu nedeportovali do Březinky, kde byl zplynovací tábor, umírali spíše sešlostí věkem a nezvyklou prací, vzhledem k  hygienickým problémům obvyklým u Sinti tam také řádila epidemie tyfu. Čeští strážníci je měli pouze držet na jednom místě, o nějakých vraždách internovaných zatím není zpráv.

Těch asi 300 zemřelých nelze považovat za oběti násilí, i v běžném českém městě s přibližně stejným počtem obyvatel občas také někdo zemře. Násilí bylo nepochybně v německých koncentrácích, zejména Březinky  nebo Treblinka, Sobibor a pod.

60 roků po skončení této internace je nesmysl, vymýšlet si nereálné historky.

Všichni jsou stejní?:
Autor: Richard III. Datum: 23.4.2007 18:45

Moby Dick uplatňuje princip kolektivní viny a ne poprvé. Dnes se mu to povedlo, zejména, pokud jde o křesťany. Nevšiml jsem si (a jsem hodně všímavý), že by se Moby nějak angažoval v miulém volebním období SRN, kdy byl ministrem zahraničí zjevný, byť oficiálně neprokázaný přítel či dokonce řidič teroristů z dob Rudých brigád. Taky bych mohl tvrdit "inu, oni ti zelení jsou teroristi".

Co bylo Moby Dickem napsáno je pravda:
Autor: Sobek Datum: 23.4.2007 18:28

Jestliže si 92% lidí něco myslí,:
Autor: Ignacy M. Datum: 23.4.2007 13:07

normální člověk by se aspoň zamyslel, jestli třeba náhodou nemůžou mít pravdu. To ovšem ani na okamžik nenapadne Jediné Skutečné Humanisty zvláštního ražení s patentovaným rozumem. Ti jsou právě tak chytří, jako jsou všichni ostatní blbí. Moby Dicka budu ode dneška při čtení přeskakovat.

Re: Jestliže si 92% lidí něco myslí,:
Autor: serž Datum: 23.4.2007 13:54

 Nevím, kde někdo vzal nějakých devadesátdva procent. Nikoho v okolí neznám, že by se ho někdo ptal na názor. Mně se tedy nikdo neptal a nikdy. Jsou to jako vždy vycucaniny z palce. Výhodou je, že můžete beztrestně číst co se jen vám líbí. Je to ale nevýhoda oproti těm, co čtou co možno nejvíc. Tak si utvoří nezávislý názor. Těch je u nás velmi málo.

Nějak nevím, o co Vám jde.:
Autor: Ignacy M. Datum: 23.4.2007 14:20

92% diváků z televize Prima cituje Moby Dick v sobotu. Co to má společného s tím, jestli čtu nebo nečtu hodně, nevím.

To vite, slovaci musi hlasite adorovat Tisa:
Autor: Jenda Datum: 23.4.2007 12:11

aby si nemuseli priznat, ze kdyby cesi kdysi nepotrebovali naredit svoji nemecky mluvici nemcinu tak se na uzemi soucasne Slovenske Republiku stale nachazi Horni Uhry. O tom, ze to uzemi zahrnuje i oblasti, kde v roce 1918 mluvil slovensky tak mozna nejaky obcasny drotar ci murar, nemluve. Ale psssss, o tom se nemluvi.

Re: To vite, slovaci musi hlasite adorovat Tisa:
Autor: Jenda Datum: 23.4.2007 12:12

Sakra, preklep. Samozrejme "nemecky mluvici mensinu". Sorry.

Re: Re: To vite, slovaci musi hlasite adorovat Tisa:
Autor: serž Datum: 23.4.2007 13:56

 Vy už jste naředěný angličtinou?:-D

Re: To vite, slovaci musi hlasite adorovat Tisa:
Autor: Peterka Datum: 23.4.2007 23:03

Jaksi zapomínáte, že  nápad vytvořit společný stát Čechů a Slováků je od Štefánika a ten  uvedl do vyšší - politické- společnosti  Francie  Masaryka! Před nějakou dobou vysilaly česká televize český film s názvem  "Nenapravitelní blázni"  (nebo tak jak) a tam se řikalo, že když se Tiso někdy v 1944 rozhodl vzdát funkce prezidenta , tak skupina Židů ho žádalo nim zůstat, protože jim bylo jasné, že to potom bude ještě horší. Italský komunistický časopis VIE NUOVE, který se prodával tady v r. 1961-2 uveřejnil fotokopii dopisu, kde Vatikán vytýká  Slovenské  republice, že nechrání  Židy. (Časopis mám stále schovaný ve sklepě). Fakt je, že Tiso měl odstoupit a nedělat ostudu kat. církvi - Neměl  spolupracovat  s ďáblem! 

-:
Autor: j Datum: 23.4.2007 11:44

Papez byl v Hitlerjugend jako u nas deti v pionyru.Kdyby se narodil o deset let pozdeji, tak o cem byste psal -  ze je Nemec nebo vyrustal v kapitalismu ? V Hitlerjugend nebyl  proto, aby udelal karieru v NS rezimu, jiz jako chlapec vedel, ze jeho zivotnim poslanim je stat se knezem.

Re: -:
Autor: harry Datum: 26.4.2007 18:06

byl jsem taky v pionyru a nestal jsem se komunistou. jsem rad, ze vubec nejaky pionyr byl a ze se deti nemusely potloukat po meste kdyz rodice byli v praci. nejakou ideologii clovek zapomene, nebo si vubec neuvedomi ze ma nejake ideologii verit, uci se poradku, pracovitosti, pomahat starsim lidem a i pravdomluvnosti!!!!! i kdyz to posledni by byt nemuselo--prekazi to kariere.

Re: Re: -:
Autor: sertu Datum: 6.5.2007 22:00

myslím.že v tomto přtíspěvku je hodně praktické pravdy

Kdo chce plivnout, slinu najde!:
Autor: Dáša Datum: 23.4.2007 10:51

Myslím si, že motat páté přes deváté a vyvozovat z toho závěry a hlavně kolektivní vinu umí každý. Motat křesťany, demokrat s nácky a estébáky může snad jenom ten, kdo chce snížit vinu nacistů a STB nebo naopak  prosadit heslo devadesátých let: "Každý máme máslo na hlavě".

není čemu se divit!:
Autor: JH Datum: 23.4.2007 9:32

Ta nejodpornější spodina se po roce 1989 dostala konečně k moci, vše na co článek poukazuje je pro ni charakteristické. Římští katolíci včele s Al Kajdou Vlkem v rouše beránčím se spolu se svými kumpány opět předvádí a jsou stejní nepoučitelní jako před sto lety!!! Třídní a rasová nenávist je v praxi propagována a hlavně provozována smečkou vládní garnitury pravičáckého směru a není divu, že takto "vzdělana a inteligentní" je i jejich skřehotavá vrána Klaus!!

Re: není čemu se divit!:
Autor: Dáša Datum: 23.4.2007 11:00

Nedivím se, že nenávidíte křesťany, nebylo vám s hůry dáno.

Rasismus se projevuje nestejným přístupem k různým skupinám lidí.

Cunek:
Autor: GLOWi Datum: 23.4.2007 8:45

Nechapu, jak vyrok pana Cunka muze byt chapan jako rasisticky. Je totiz protirasisticky!

Je namiren proti stavajici, byt nepsane, praxi, ze ve vztahu k Romum je postupovano jinak, nez k ostatni populaci. Tudiz na urade s vami bude jednano ruzne podle Vasi rasy.

Je snad volani pro rovnosti pro vsechny rasisticke?

Moby, vrať se do textáren:
Autor: ja Datum: 23.4.2007 7:53

Tehdy to bylo zajímavé. Ale podpásovky proti komukoli, kdo bezmezně neadoruje židy a cikány, tím se shazuješ.

Re: Moby, vrať se do textáren:
Autor: jao Datum: 23.4.2007 10:37

Souhlas.

Kdo kritizuje POLITIKY a NOVINÁŘE že se zastávají verbeže:
Autor: Petr Kohout Datum: 23.4.2007 7:47

ten je samozřejmě těmito politiky a novináři okamžitě napaden, ale NENÍ rasista. Kromě toho - pan Čunek ve svém výroku hovořil (bohužel) čistou pravdu.

Rád bych autora informoval, že podle závazného předpisu mohly být koncentrační tábory klasického typu zřizovány pouze na velkoněmeckém území, v protektorátu být NESMĚLY. Kromě toho je to jedno - i v Letech byl NĚMECKÝ tábor (v tu dobu ztratila ozbrojená moc Československé republiky kontrolu nad píseckým okresem a v Letech řádily (sudeto)německé bandy.

v Letech byl NĚMECKÝ tábor (v tu dobu ztratila ozbrojená moc Československé republiky kontrolu nad píseckým okresem a v Letech řádily (sudeto)německé bandy.:
Autor: VladaPing Datum: 23.4.2007 9:51

Zajímavý postřeh. Tedy na území "Protektorat Böhmen und Mähren" byli pouze (sudeto)němečtí policisté, (sudeto)němečtí soudci, (sudeto)němečtí strážci (například táboru v Letech u Písku ?

A pracující v německých zbrojovkách, rafineriích, železnici pro vítězství Velkoněmecké Říše, to byli všechno (sudeto)němečtí dělníci, (sudeto)němečtí železničáři....

A všichni Češi byli v partyzánských oddílech v Brdech, ve Stromovce, v průhonickém parku a podobných lokalitách, kde se pod vedením illegální KSČ věnovali odboji.

Taky dobrý.

A tu o čevené Karkulce znáte? 

Re: v Letech byl NĚMECKÝ tábor (v tu dobu ztratila ozbrojená moc Československé republiky kontrolu nad píseckým okresem a v Letech řádily (sudeto)německé bandy.:
Autor: Vlad Datum: 23.4.2007 10:38

Místo pohádky informace: Tábor NENÍ v místě prasečáku.

Jestli za tím není majitel prasečáku. To by to trvalo a co by to dalo práce, než by vydělal 80 čistého.

Cokoliv řeknete, může být použito proti vám. . . :
Autor: Peterka Datum: 23.4.2007 1:17

Také cokoliv  napíšete  může být použito proti vám. A je  to zaznamenáno  na "věčné časy"  (to není fráze)  a autor riskuje,  že to může  na věčné časy litovat.  Měl byste být opatrnější ve svých výrodích a soudech, ale asi to neumíte. . .

Re: Cokoliv řeknete, může být použito proti vám. . . :
Autor: jepice Datum: 23.4.2007 9:51

To konkrétně znamená co? Hodí mu někdo do okna zápalnou bombu?