27.5.2018 | Svátek má Valdemar


BEST OF HYENA: Šup a byla tam

14.5.2014

Včera mě navštívila Bára Divišová z Novy a natočili jsme povídáno o selfies pro nedělní Střepiny. Doprovázel ji pan kameraman a pan zvukař a když natáčení skončilo, stáli jsme na chodníku a ještě něco probírali. Nora s Gari běhaly kolem a Gari uviděla otevřené dveře auta a šup, už byla uvnitř. Stala se z ní reportérka Novy.

Ona vleze do každých otevřených dveří, ať patří k domu nebo k autu. Je jenom jeden důvod, proč by nenastoupila do autobusu a neodjela, jak to udělal pes jedné mé kamarádce.

Autobus má vysoké schody a Gari by se nevydrápala nahoru.

Nora jen přihlížela

Letec začátečník

Ptáčkové opouštějí hnízda. Stejně jako není rovnosti mezi lidmi, nemají ani všichni ptáčkové stejné vlohy k letu. Některému to jde hned, jinému vůbec a ten má smůlu, dříve či později na něho přijde kočka, noční predátor. No a ta střední třída může padnout na Gari, nebo spíš Gari padne na střední třídu. Jako tuhle. Gari zkoumala zahradu a najednou letec začátečník vyletěl stylem létající brambory. Úlek mu dodal síly, vypracoval se až na vrchol plotu a pak spadl k sousedům do jejich tújí.

Skvělý letecký výkon to nebyl. Doufám jenom, že mu dodal sebevědomí a že už brzy bude předvádět vzdušné akrobacie nad naší zahrádkou. A rozdávat bílé autogramy na terase.

Delfín v osení

Nora umí dělat delfína, Gari neumí. Delfín: Nora běží osením a tělem se dostává nad jeho zelenou hladinu, zmizí a zase se vynoří o dva tři metry dál. Tomu říkáme delfínování. Gari běží po polní cestě a pozoruje to.

Takto to bylo až do včerejška. Gari roste a nabývá nových dovedností – a odvážila se i delfínování! Jakmile si toho Nora všimla, přiběhla k ní a pořádně ji pomuchlovala. Já v téhle rodině delfínuju, ne ty, mrňavá štěndo!

Snaha je to marná a k neúspěchu odsouzená. Při Gařině spotřebě granulí muselo dříve či později delfínování nastat. V další fázi možná bude tak svalnatá, že se vznese k nebi jako orel.

Další úvahy a poznámky najdete na stránkách The HyenaUpečte si jednoduchý slaný štrůdl z listového těsta
Upečte si jednoduchý slaný štrůdl z listového těsta

Poctivý štrůdl z domácího těsta se zelím a uzeným masem je ideální pro návštěvy.

Diskuse


J. Kraus
9:33
14.5.2014

V. Petrová
9:59
14.5.2014

V. Petrová
10:01
14.5.2014

J. Mrázek
5:55
14.5.2014

V. Huebschmann
17:38
14.5.2014

počet příspěvků: 5, poslední 14.5.2014 05:38

 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.