Sobota 19. července 2025, svátek má Čeněk
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 99 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuse

ZPRÁVA: Jak pomoci psům z Dětmarovického útulku

V Dětmarovickém útulku psů není dobudováno topení a už několik pejsků umrzlo! V útulku se rozpoutala velká záchranná akce a pejskové byli převezeni na různá místa - do útulku paní Synkové v Ostravě, do Vrbátek a k dočasným pečovatelům, kteří jsou již plně obsazeni.

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Vave

30. 1. 2006 17:38
Nemám čas sledovat dění okolo Dětmarovic,
jen ze zmínky Hely S. jsem pochopila, že jsou tam nějaké rozpory, bohužel. Já jsem ve čtvrtek předávala nějaké jídlo pro pejsky slečně/paní Kláře Rožkové, tak doufám, že v pátek doputovalo do těch správných misek.
0 0
možnosti

Hela S.

30. 1. 2006 19:48
Re: Nemám čas sledovat dění okolo Dětmarovic,
Vave, doputovalo. Zásilky byly rozvezeny, část jela k paní Synkové do Ostravy (paní Synková mi tu hromadu v neděli sama ukazovala, aniž věděla, že o té zásilce vím) a část jela do Vrbátek. Granule, konzervy, pamlsky, obojky, deky, léky ... se dostaly tam, kde je bylo potřeba - přinejmenším v Ostravě se dostaly 100% na správné místo. Ta nechutná debata se rozvinula vpodstatě až dneska a já mám dojem, že si někdo léčí nějaké komplexy. Jsem docela ráda, že to administrátor utnul a vymazal. Sice se tím ztratily kontakty, ale možná se předešlo větším problémům. Řekla bych, že teď potřebují opatrovatelé chvilku klid, aby se mohli postarat o nové přírůstky. Krmení pro ně mají, léky taky, deky rovněž, pokud vím, pár lidí poslalo i peníze. Pokud někdo nechce adoptovat pejska, myslím, že minimálně týden bude lepší je nechat v klidu dělat jejich "práci". Byl to stres pro ně i pro psy, potřebují všichni čas, v klidu se vyspat. Až se aklimatizují, přijde čas na další pomoc. O "domovu pro pejsky" paní Synkové se pokusím průběžně informovat. O Vrbátkách by to měl udělat někdo, kdo je blíž.
0 0
možnosti

Hela S.

30. 1. 2006 13:43
Jo jo,
škoda, že díky nesnášenlivosti mezi lidmi se už nedozvíte podrobnosti ani na jedné z uvedených stránek. Proč se taková pomoc nemůže dotáhnout do konce v klidu? Proč se musí lidé hádat a ubližovat sobě i psům?
Takže, kdo chcete kontakt na paní Synkovou, mrkněte na "její" stránky psidomov(tecka)unas(tecka)cz Nemá tam fotky všech pejsků, ale kontakt tam je. Kontakt na Šíblovi z Vrbátek najdete zatím na Hadopasech, dokud mě někdo nebude vyhrožovat žalobou ;-)
A prosím všechny dobré lidi. Nedejte se odradit podivnými boji v zákulisí. Pokud chcete opatrovatelům pomoci, kontaktujte přímo je a POMOŽTE. Při přímém kontaktu si uděláte vlastní obrázek o tom, zda o pomoc stojí nebo ne a jak8 pomoc je potřebná
0 0
možnosti

JanaK

30. 1. 2006 12:03
Moc smutné
Škoda, že jsem to nevěděla dříve. Už pár let organizuju s kolegyní v zaměstnání 2x ročně sbírku pro opuštěná zvířata v útulcích. Před vánoci jsme odeslali pár tisícovek jednomu útulku, kde víme, že peníze moc potřebují. Držím palce, ať všichni pejskové najdou domov. Prosím informujte o vývoji situace v dětmarovicích a taky o tom, zda bude někdo stíhán za to, že dopustil takové zacházení s nešťastná¨ými pejsky.
0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz