29.2.2020 | Svátek má HorymírDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


KOČKY: Rozdvojený FelísekŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 47, poslední: 22.1.2015 10:31, přehled diskusí

Felísci měli štěstí:
Autor: Z. Matylda Datum: 21.1.2015 21:51

a taky kus rozumu, že do té přepravky vlezli. Měli jednodušší cestu ke štěstí :)

Felísci jsou krásní,:
Autor: Z. Vave Datum: 21.1.2015 19:40

je moc fajn, že Tě CD poslala zrovna v den D a hodinu H na cestu C. Vlastně - jak jinak, že? To by potom CD nebyla CD, kdyby to tak nezmákla. :o)

Tvé čtivé psaní jsem si užila už ráno, milá Ivano, a celý den jsem měla báječně hřejivý pocit. Felisci skvěle dobývají kótu za kótou, jsem moc zvědavá, kdy dosáhnout mety nejvyšší, tedy pelechu původně patřícího dvounožcům. ;o) Doufám, že neprodleně o tom podáš hlášení.

Držím vám palce na kastrace a těším se na další fotky, tyto jsem si užila. Felísci vypadají proti Kalíškovi jako miniatury kočenek. A fotka se slepičkami je senzační.

Přeju všem dobrý večer. <3

Milá Ivano,:
Autor: Z. Jenny Datum: 21.1.2015 19:19

dnešní psaní mne dojalo. Jste hodná rodina, že se staráte o tolik zvířat a Felísci jsou bezvadní.

U nás je taky plno a ještě jsem přibrala dvě venkovní kočky, co máme na chatě, taky jsem jim provedla zateplený bydlík a brzo budeme pokračovat v úkonech, zatím jsou ale velmi plaché.

Je zajímavé jak si CD vybírá spolupracovníky, většinou jde na jisto. :)

Malé OT- fotky,:
Autor: A. Lex Datum: 21.1.2015 19:14

opičím se po YZE, kdo se chce podívat jak si hraje "malinké" osmi měsíční štěně českého horského psa s Ajvi tak tady jsou fotky:

http://dig.rajce.net/Hratky

Re: Malé OT- fotky,:
Autor: M. Crossette Datum: 21.1.2015 19:39

Bury že je štěněěěě :)))Ale ta radost, jak si s Ajvi užívají honičky !!! Další rada, kterou jsem neznala. A to ještě poroste ?

Re: Malé OT- fotky,:
Autor: T. Zana Datum: 21.1.2015 19:47

Ajvi si užila s nerozbitným kamarádem, že :-) Moc hezké fotky.

další krásná koťata,:
Autor: M. Crossette Datum: 21.1.2015 19:07

na které se usmálo štěstí! To jsou ty momenty v životě - v tomto případě žvířecím - kdy se člověk později sám sebe často ptá "jak by to bylo dopadlo, kdybych ten den šla jinudy?" Ale odpověď raději nehledá, naopak s úsměvem pozoruje ty šťastné "zachráněné. Felísci za pozorování s úsměvem určitě stojí, jsou krásní a tobě Ivano moc děkuji za jejich záchranu (a též tvým rodičům, že ochotně rozšířili domácí zvířecí osazenstvo). Jak od sebe rozeznáš Felínka a Felinku? Mě přijdou na facku stejní, možná Felínek má pod krkem pár světlejších chlupů. Tak ať bez problem zvládnou kastrace no a pak....se uvidí, jak do bude dál s ubytováním :)

O.T. kamarád nám přivezl celý velký pick-up krásně nařezaných polen z pecanového stromu !!!! Nedávná vichřice mu strhla kus střechy na stodole a zlomila dva ořešáky (naštěstí už moc nerodily). Takže můžeme vesele "prskat a jiskřit" v krbu a prý doveze ještě další várku, nebo dvě.

Re: další krásná koťata,:
Autor: M. Crossette Datum: 21.1.2015 19:36

Úplně jsem zapomněla napsat, že jsem úplně okouzlená vzhledem Najty !!!! Pamatuji si jaké to bylo mrňavé štěně a teď je z ní překrásná fenka !!!!

Re: další krásná koťata,:
Autor: Z. Ivana Datum: 21.1.2015 21:19

Děkujeme :-) Rozdíl mezi Felínkem a Felínkou? Kocourek je větší a v srsti má víc stříbrné barvy. Kočička je zase trošičku s hnědým nádechem. Ale je pravda, že když jsou spolu, dají se rozlišit snáz než když jsou každý sám :-D No a dokud nebyl rozdíl ve velikosti tak patrný, bylo nejjednodušší je pohladit po zadečku - a kocour tam měl zkrátka něco navíc :-D

Milý příspěvek:
Autor: Z. Yga Datum: 21.1.2015 18:41

a Felísci se narodili na šťastné planetě. A tvoje smečka je krásná.

OTéčko - pokud se chcete podívat, jak zatím vypadá leden na jihu Jižní Moravy ...

http://yga.rajce.net/2015_Leden_-_okolo_Apolla_a_k_Pohansku

Re: Milý příspěvek:
Autor: M. Crossette Datum: 21.1.2015 19:13

YGO, krásné fotky i když ne zrovna paddle průpovídky "leden, za kamna vlezem" :) Jo, "zelené" stromy díky jmelí, takové tu take máme. Jinak fotky kmenů máš krásné - téměř strašidelné siluety, ale krásné.

Re: Milý příspěvek:
Autor: T. Zana Datum: 21.1.2015 19:55

Pravda, tu zimu zachraňuje jen zamrzlý rybník, ale krásné nostalgické barvy - a to rákosí!

Re: Milý příspěvek:
Autor: Z. Matylda Datum: 21.1.2015 21:51

Ygo, cestou na veterinu jezdím kolem jmelového stromu- je větší a napadený snad ještě víc, než na tvých fotkách. Už jsem minulý týden zvažovala (byla jsem na veterině dvakrát), že si snad příště vezmu s sebou foťák...

Sežralo mi to příspěvek,:
Autor: A. Lex Datum: 21.1.2015 18:03

ale máš moc hezkou kočko-psí smečku. A Felísci měli óbrovské štěstí, že Tě našli.

Díky:
Autor: Z. Asteris Datum: 21.1.2015 17:50

za pěkné povídání, máš to krásný zvěřinec Ivano. S koťaty si určitě ještě užijete spoustu zábavy, jsou kouzelná.

Ivano, to je skvělej článek o krásných věcech:)):
Autor: D. Ruščáková Datum: 21.1.2015 16:15

Mám vždycky ráda články na téma - jak opuštěné zvíře k domovu přišlo a tys ten svůj pojala moc hezky. A kočičáci jsou moc krásní - neumím to říct, jako Beda, tak se tímto na Bedu odkazuju:))

A užila jsem si fotky! Najty je s tou svou barevnou hlavou nepřehlédnutelná:))

Díky za komentáře :-):
Autor: Z. Ivana Datum: 21.1.2015 13:34

Omlouvám se, že nereaguju průběžně, k počítači jsem se dostala až teď. Felískům vaše vzkazy vyřídím :-) Pamatuju si, že kdysi jsem viděla kouřovou mainku a moooc se mi ta barva líbila. Tak teď to máme.

Později odpoledne se tady zase ukážu, prozatím musím zmizet... :-)

EditaK píše k barvě koček:
Autor: Z. Lika Datum: 21.1.2015 12:45

Len pre Tvoju informáciu k dnešnému článku a Tvojej otázke.

Čierna farba u mačiek sa plne vyfarbí až v dospelosti a obidve mačatá sú primladé na plnú farbu. Okrem toho vyzerajú byť niečim šmrncnuté, typovala by som v predkoch nejakého briťáka možno vzdialene aj peržana a tí spravidla nemajú takú plnú čiernu farbu ako krátkosrsté europanky.

Kika ani Benji nikdy nedosiahli tú plnú hlbokú čiernu farbu ako napríklad Filip. Vždy sa u nich objavovali záblesky hnedej. A to hovorím o mačkách s rodokmeňom.

moc jsem si dnešní článek užila:
Autor: M. Beda Datum: 21.1.2015 11:07

i když jsem oplakala Felíska prvního, který se plazil se zkrvavenými drápky domů... ale je fajn, že si ještě dovedl nějakou dobu život užívat :-))))))

"K mému zděšení silueta vstala, mňoukla a zamířila rovnou k nám..." tak tady už jsem se pro změnu culila od ucha až k uchu - ostatně z fotek už jsem věděla, jak to dopadlo... jen jsem nevěděla, že pesové vystavovali koťata tak prudce a divoce

líbí se mi, jak koťátka sama vlezla do přepravky, ona už asi věděla, že je u vás čeká teplý pelíšek, bašta a hromada vlídného zacházení... hm, pelíšky, krabice, záchůdky, dvířka(!!!!), dokonce se rýsuje pokoj pro hosty (sic!) - to skutečně zavání kočičkami venkovně-domácími (srdíčko, srdíčko, srdíčko)

je prima, že si se suverenitou koťat "přivlastnili" celou zahradu, je ještě víc fajn, že je všichni domácí přijali - ostatně oni se vám dle tvého popisu odvděčují skvělou povahou :-))))))

a nesmím zapomenout pochválit Najtynka, která (jak už je o mě známo) se mi moc moc líbí - tříbarevné koč- ech, teda pejsky jsou prostě báječné... je opravdu nádherná!!!!!!!!!!!!

Re: moc jsem si dnešní článek užila:
Autor: M. Beda Datum: 21.1.2015 11:13

a taky ještě fotky jsem zapomněla pochválit!!!!!!!!

jo a zrzavé kočičky jsou v přírodě ve výrazné menšině oproti kocourkům a vy tedy zrovna máte nádherný exemplář Haničku (srdíčko) - mám pocit, že ta mi dosud úplně unikla... ale nejspíš mám jen sklerózu, hned si to jdu ověřit na rajče a až uvidím své komentáře u Haničky, budu se rdít až na zadeli :-DDDDDD

Re: moc jsem si dnešní článek užila:
Autor: Z. Ivana Datum: 21.1.2015 13:22

No jo, máme toho moc :-D Mainské mývalí kočky Kalíška, Haničku a Pepita, teď k tomu tyhle dva Felísky, feny Najty a Ravenku, činčilu Meginu (o které jsem tady ještě nepsala, ačkoli už má 10 let a není tedy žádnou novinkou v naší smečce), slepice a králíky.

Re: moc jsem si dnešní článek užila:
Autor: M. Beda Datum: 21.1.2015 17:37

týjo, tak ona je Hanička taky mainka?? no pane - krásná zrzavá veliká mainská kočičí holčička, to je pane něco!!!! však už tady lovím fotky - třeba tuto moji oblíbenou (protože mňoukající)

http://1url.cz/kfzo

Re: moc jsem si dnešní článek užila:
Autor: Z. Dalmi Datum: 21.1.2015 11:29

Bedulko, já se k tomu lípnu, moc hezky jsi to shrnula. Lépe bych to nenapsala.

Mám slabost pro černé kočky:
Autor: Z. Lika Datum: 21.1.2015 10:19

a vlastně i pro mouraté a flekaté a... Na těch fotkách mi připadá, že kdybych Felísky zesvětlila ve fotošopu, že bych z nich byly želviny, nebo se mi to zdá? A jsem ráda, že se u vás mají dobře a dávají to patřičně najevo :-) A máte krásné slépky a kohouta :-)

Re: Mám slabost pro černé kočky:
Autor: M. Pajakerryková Datum: 21.1.2015 10:28

vidíš drůbež jsem nepochválila, fakt fajne slépky a kohót :)

já mám asi nejraději kočky černé a zerzavé :) a proto mám jednu celomourinku a bílomouratého frajera :)

Re: Mám slabost pro černé kočky:
Autor: Z. Lika Datum: 21.1.2015 10:45

Bílomoura taky doma máme :-) Dost žárlivého, takže když se černá Suzinka chová, Bílomour to těžko rozdýchává a hned jí to jde říct z oka do oka, čímž je rázem po siestě :-)

Re: Mám slabost pro černé kočky:
Autor: M. Pajakerryková Datum: 21.1.2015 10:53

náš Mourek je hodný co je vykastrovaný, dřív peklil Lindičku a ona se ho pořád bojí, syčí na něho

Oli je miluje, kočka lék na všechno - brečí - ukážu kočku a je po breku :) ale chce je dlábit což se nelíbí ani mě ani kočkám :) jen Terry drží jak hluché vrata bobek můj a neprchá, všeci ostatní prchají, učím ho hladit malá malá ale zatím bez většího úspěchu

Re: Mám slabost pro černé kočky:
Autor: Z. Lika Datum: 21.1.2015 11:35

Prý se osvědčuje učit děti hladit jenom jednou rukou, druhou nepoužívat. A správně díš, metoda "malá, malá" je nejlepší :-)

Re: Mám slabost pro černé kočky:
Autor: M. Pajakerryková Datum: 21.1.2015 12:26

hladím hladím jak vzteklá ale škubat ho zatím baví....

hladím ho po tváří a jeho rukou sebe, psa by škubal :)

Re: Mám slabost pro černé kočky:
Autor: M. Beda Datum: 21.1.2015 14:27

Pájo, já myslím že s věkem se to naučí bez škubání - vytrvej u "malá, malá" a ono se to najednou poddá :-))))))