18.2.2020 | Svátek má GizelaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


PSI: LesanŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 18, poslední: 18.2. 2019 21:46, přehled diskusí

Prima:
Autor: D. Ruščáková Datum: 18.2.2019 21:46

příběh - dali jste si hodně navzájem:)) Lesan byl prima parťák!

U nás také nečekaně skončil jezevčík (pravda tehdy sotva 6 týdnů starý) a také to bylo nezapomenutelné :) Jo a pokud si náš Max někam odběhl, také si chodil sedat na známá místa, kde se domníval, že asi měl být - třeba před školku nebo před pekařství. To, že jsme šli původně jinudy, neřešil... :P

Lesan:
Autor: Z. Hanča Datum: 18.2.2019 18:51

musel být moc prima pejsek a jako správný jezevčík měl za ušima. Pobavila mě zmínka o tom, jak si došel pro rodiče na vrátnici. :-)) Taky jsme doma jednoho takového krátkosrstého zrzavce měli. Jmenoval se Buk, miloval celou rodinu horoucně, což mu nebránilo v občasných samostatných výletech. Zvlášť o nervy bylo, když takhle párkrát zmizel během výletu daleko od domova - většinou pak na nás čekal u auta. :-))

Moc hezká vzpomínka, Kimi.:
Autor: Z. Vave Datum: 18.2.2019 18:24

Koča Káča (líbí se mi jméno) to měla skvěle zmáknuté a Lesan byl zjevně jezevčík, jak má být. Je fajn, že jste se ho ujali, měli jste díky němu veselejší a bohatší život.

Kimi, hezká vzpomínka na Lesana:
Autor: M. Crossette Datum: 18.2.2019 17:52

který si u vás prožil krásných 12 let a váš rodinný život jím byl též obohacen :) Také mě pobavila zmínka o Kačce a jejích koťatech.

Ano, zvířeči granule tenkrát nebyly a ani lidé maso na talířích denně neměli. Tak se kočky a psi krmili tím co doma bylo, co zbylo. Maminka presto občas přilepšila naší tehdejší kočce Monice mletým masem. A když ho kupovala, paní v řeznictví prý vždy s úsměvem dodávala "áá, večer budou karbanátky"! Maminka jen přikývla, neměla odvahu přiznat, že maso kupuje kočce.

To je hezký vzpomínání:
Autor: Z. Dalmi Datum: 18.2.2019 13:35

Já měla psa jen u babičky, byla to má skvělá kamarádka. Hladkosrstá foxteriérka, s tou taky nuda tedy rozhodně nebyla :-)

no já vždy nejdřív:
Autor: M. Beda Datum: 18.2.2019 12:23

koukám na fotky, a tady jsem si hned řekla - jééééééé, pejsek, kočička a kotě :-))))))))))

taky věta "když Káča měla koťata a chtěla jít ven, naskládala je Lesánkovi do bedýnky a odkráčela" mě dostala, to je božííííííííí

Kimi, moc hezká vzpomínka, na pejska, se kterým jsi sdílela kus života, šťastné jsou děti které vyrůstají se zvířátkem :-))))

a vaši byli moc fajn, že si pejska nechali!!!!!!!!!

Hezká vzpomínka:
Autor: Z. Lika Datum: 18.2.2019 9:30

Lesan byl správný domácí pes a jsem ráda, že jste se ho lidsky ujali. Základ chování ke zvířatům se získává v rodině, a jsem ráda, že se to u vás povedlo. Moc pěkné čtení, děkuju, Kimi.

Je vidět:
Autor: T. Zana Datum: 18.2.2019 9:24

že Lesan byl moc príma pes. Užil si u vás správný psí život a ty s ním fajn kus života.

Hezké čtení na pindělí :-)

Kimi,:
Autor: Z. Jenny Datum: 18.2.2019 8:58

moc hezké vzpomínání. Dříve opravdu nebyly žádné granule a psi se živili ledasčím. My hodně vařili různá masa jako plíčka a pod. a leckdy to moc vábně nevonělo,to podle toho, kde se to dalo sehnat,vždyť nebyl dostatek masa ani pro lidi.

Lesan měl u vás dobrý život a to je fajn,zůstane ve vzpomínkách.

Kimi:
Autor: E. Šusová Datum: 18.2.2019 8:38

to je hezký vzpomínání :-) . Je fajn, že Lesan našel domov a rodinu zrovna u vás :-). Líp to pro něj dopadnout nemohlo.Žil tak, jak pes má žít -se svou rodinou a se vším všudy. Hodná maminka, hodná, že netrvala na tý mrtvole :-)

Připomnělo mi to dobu, když jsem byla hodně malej škvrček a občas mě hlídala "teta" Cukrová. Stará paní ze sousedství. Žila v paneláku a protože máma s námi byla sama, občas mě hlídala. A!! Měla Peggču - zrzatě zrazatou józepfčici. Klasický jezevčík, dneska už se tenhle typ moc nevidí. Neměla ráda děti, protože ty jí zlobily přes plot. A tak jsem byla čestná výjimka.

Re: Kimi:
Autor: Z. Jenny Datum: 18.2.2019 8:53

Taky jsme měli zrzavou jozéfku jménem Zorinka, chodila jsem ji venčit k bábince mečové. Vždycky jsem se na ni těšila a ona na mně.

Babička s tetičkou ji bohužel překrmovaly, což se projevilo na jejím zdraví. Byla moc hodná a měla ráda děti.

Re: Kimi:
Autor: E. Šusová Datum: 18.2.2019 9:15

No ehm, Peggča taky nebyla Twiggy, to je pravda :D , trooošilinku v pase širší byla. Ale byl to drak, tak jak správnej jozefpčik má být.

Re: Kimi:
Autor: Z. Yga Datum: 18.2.2019 10:49

My měli zrzavýho jezevčíka Robina - teda, živenej byl asi dobře (dodnes mi Jeník nemůže zapomenout, že když mne přišel navštívit, tak jsem mu namazala chleba sádlem a Robinovi šoupla hustou obarnicu - tedy zabijačkovou polívku!), ale tlustý nebyl - za to vážil dobrých patnáct kilo. Tak si říkám, jestli to nebyl spíš baset ... (:o)))

Re: Kimi:
Autor: Z. Vave Datum: 18.2.2019 18:23

Chicht! Co by ale Jeník chtěl, dokud nebyla ruka v rukávu, tak by bylo lehkomyslné investovat do nápadníka obarnicu. Kdežto u Robina už dávno bylo jisté, že Tě nikdy neopustí. :)

Jééé:
Autor: Z. Yga Datum: 18.2.2019 8:07

to byla krásná vzpomínka na Lesana. Dali jste mu krásný domov.

Jo, je pravda, že někteří psi jsou pro blechy přitažlivý ... a kdyby jenom pro blechy! Za včerejšek jsem z Erníka vytáhla osm klíšťat!! kdežto po Brůče lezlo jedno a to jsem na něj došla ještě na louce. Holt nastal čas na letní střih a Bravecto.

Užil si to, frajer, :
Autor: Z. Matylda Datum: 18.2.2019 7:34

měl u vás bezva psí život. Ty blechy.... někteří psi je fakt přitahují. U nás pokud jde kolem blecha, tak si zatancuje na Světlušce :)

když rozcházející se nebo rozvádějící se odkládají zvířata,:
Autor: Š. Matyášová Datum: 18.2.2019 6:44

protože je nechtějí..je div, že si nechávají děti...

ještě,že jsou lidi,jako Tvoje rodina....Lesan měl u vás parádní život a fotka s pruchatou kočenou a jejími koťaty,je parádní....

hezký den:
Autor: Z. Xerxová Datum: 18.2.2019 6:21

hezké pondělí všem Zvířetníkům a zvířátkům :o) ...

krásná vzpomínka na psíka, kterému jste dali nový domov. A měl báječnou smečku, která mu umožnila pohodový psí život