21.4.2024 | Svátek má Alexandra


ČLOVĚČINY: Harry

7.2.2024

Asi každá generace má své oblíbené hrdiny, ať už knižní, nebo třeba filmové. Pro tu mou to byli nejspíš kluci z Rychlých šípů; Robinsonka, Sokolí oko s Havranpírkem; Petr, Jenda, Toník a Jirka z filmu Cesta do pravěku; nebo náčelník kmene Apačů Vinnetou se svým přítelem Old Shatterhandem.

A tak i mé děti měly ty své hrdiny. Mezi ně patří zcela určitě čarodějnický učeň, Harry Potter. Poté, co vyšla první kniha s příběhy ze školy čar a kouzel v Bradavicích a bylo zřejmé, že vyprávění bude pokračovat, zajímaly se o vše související. Tak jsem si nakonec knížky přečetla i já sama. Děj je zajímavý, plný zvratů, nebezpečí, dobrodružství, zápletek; víc asi dodávat nemusím.

S přibývající popularitou Harryho Pottera přibyly ke knihám hry, puzzle, Lego stavebnice, plyšáci a další.

Děti už jsou dospělé, ale příběhy malého kouzelníka se líbí i mé vnučce. Když jsem si všimla upoutávky na výstavu v Chodově na podzim loňského roku, řekla jsem si, že se tam podívám. Pro děti tu byla spousta soutěží a her. Také obchůdky s kouzelnickou tématikou. Po celém centru byly umístěny rozcestníky, které odkazovaly k jednotlivým zastavením – např. k Začarovanému lesu, k Nástupišti 9 a ¾; bylo zde i Bradavické schodiště, Učebna lektvarů, Velká síň, Vrba mlátička nebo Prasinky. Děti atrakce opravdu bavily a návštěvu si s nimi užili i dospělí.

A co vy? Měli jste v dětství nějakého hrdinu, vzor, ať už knižní, divadelní, filmový? Chtěli jste se stát svým hrdinou? Nebo s ním jen prožívat jeho dobrodružství? A na co jste si hráli? Těším se na vaše vzpomínky!

Můžete si také vyzkoušet tematický test: https://testi.cz/testy/literatura/harry-potter-hermiona-grangerova/

Foto: Jitur. Další obrázky najdete níže v klikacím okénku nebo přímo zde na Rajčeti.

Jitur Neviditelný pesKONTAKT na Liku z redakce Zvířetníku je zde více... 
ARCHIV ZVÍŘETNÍKU od února 2010 do prosince 2013 najdete na stránkách Dagmar Ruščákové DeDeník
HLEDÁTE POMOC PRO NALEZENOU VEVERKU?
Vše potřebné zjistíte zde...
Víte, jak správně psát - a to nejen na Zvířetník? Podívejte se do Nápovědníku !