Neviditelný pes

ČLOVĚČINY: Harry

7.2.2024

Asi každá generace má své oblíbené hrdiny, ať už knižní, nebo třeba filmové. Pro tu mou to byli nejspíš kluci z Rychlých šípů; Robinsonka, Sokolí oko s Havranpírkem; Petr, Jenda, Toník a Jirka z filmu Cesta do pravěku; nebo náčelník kmene Apačů Vinnetou se svým přítelem Old Shatterhandem.

A tak i mé děti měly ty své hrdiny. Mezi ně patří zcela určitě čarodějnický učeň, Harry Potter. Poté, co vyšla první kniha s příběhy ze školy čar a kouzel v Bradavicích a bylo zřejmé, že vyprávění bude pokračovat, zajímaly se o vše související. Tak jsem si nakonec knížky přečetla i já sama. Děj je zajímavý, plný zvratů, nebezpečí, dobrodružství, zápletek; víc asi dodávat nemusím.

S přibývající popularitou Harryho Pottera přibyly ke knihám hry, puzzle, Lego stavebnice, plyšáci a další.

Děti už jsou dospělé, ale příběhy malého kouzelníka se líbí i mé vnučce. Když jsem si všimla upoutávky na výstavu v Chodově na podzim loňského roku, řekla jsem si, že se tam podívám. Pro děti tu byla spousta soutěží a her. Také obchůdky s kouzelnickou tématikou. Po celém centru byly umístěny rozcestníky, které odkazovaly k jednotlivým zastavením – např. k Začarovanému lesu, k Nástupišti 9 a ¾; bylo zde i Bradavické schodiště, Učebna lektvarů, Velká síň, Vrba mlátička nebo Prasinky. Děti atrakce opravdu bavily a návštěvu si s nimi užili i dospělí.

A co vy? Měli jste v dětství nějakého hrdinu, vzor, ať už knižní, divadelní, filmový? Chtěli jste se stát svým hrdinou? Nebo s ním jen prožívat jeho dobrodružství? A na co jste si hráli? Těším se na vaše vzpomínky!

Můžete si také vyzkoušet tematický test: https://testi.cz/testy/literatura/harry-potter-hermiona-grangerova/

Foto: Jitur. Další obrázky najdete níže v klikacím okénku nebo přímo zde na Rajčeti.

Jitur Neviditelný pes


zpět na článek