21.2.2020 | Svátek má LenkaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


PSI: Velcí psi v naší rodiněŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 42, poslední: 20.1. 2019 7:41, přehled diskusí

Diana je krasavice:
Autor: V. Glover Datum: 19.1.2019 21:15

Mirko, děkuju za krásný a poutavý článek, jenom skončil moc brzo. Jsem teď celá napnutá jak to bude dál se všemi vašimi rodinnými pejsky. Vlkodavy žádné neznám, jenom jsem je viděla z dálky na výstavách, jsou krásní a Diana taky byla roztomilá. Zvykla si nakonec muškáty a keříky nechat žít?

Re: Diana je krasavice:
Autor: M. Dvořáková Datum: 19.1.2019 21:42

Srdečně zdravím a děkuju za pěkné hodnocení. Diana zpočátku opravdu okusovala, co jí přišlo pod nos. Ale poté co se narodila Anička, a Diana se stala její zanícenou pozorovatelkou a pečovatelkou, přestaly být pro ni okrasné dřeviny atraktivní.

Re: Diana je krasavice:
Autor: V. Glover Datum: 20.1.2019 7:41

Naše Kesinka blahé paměti zaníceně kradla noviny, letáky a magazíny z bedny na recyklování a cupovala je na kousíčky po bytě. Přestala to dělat až když byla slepá líná stařenka

Na vlkodaví články se těším,:
Autor: Z. Vave Datum: 18.1.2019 13:38

protože vlkodav je nádherné zvíře. V Praze jsem ho občas potkávala a vždycyk jsem se za ním zálibně ohlížela. Děkuju za pěkný článek.

Krásný příběh:
Autor: Z. Hanča Datum: 17.1.2019 20:58

dogy Diany! Musela to být moc fajn pejsková, navzdory prvotním zážitkům u milovníka muškátů.

Těším se na další příběhy dogy i vlkodavů. Potkala jsem se s vlkodavem u naší paní chovatelky, když jsme se přijeli podívat a potom si vyzvednout našeho strakáče Denise. To byl úžasný pes!

Dobrý večer Mirko,:
Autor: E. Šusová Datum: 17.1.2019 19:37

velké psy oblibuju a vlkodav byl můj sen. Tak se těším na to další pokračování a věřím, jak oni, tak Diana vám do života vnesly velký věci, jak se na velký psy sluší :-)

Re: Dobrý večer Mirko,:
Autor: M. Dvořáková Datum: 19.1.2019 21:43

Máte naprostou pravdu:))

Poděkování autorky:
Autor: M. Dvořáková Datum: 17.1.2019 18:20

Velké díky všem komentujícím za vlídné přijetí mého prvního zvířetníkového článku. Doufám, že nebudete zklamáni následujícími již hotovými příspěvky, ve kterých přijdou na řadu vlkodavové Arras a Geralt z Rivie. Rovněž mohu slíbit, že se zde rýsuje vyhlídka na další epizody - ve kterých se například dozvíte, proč nosila Diana mašličku na ocase, seznámíte se s příhodou, ve které jeden všímavý investigativní houbař napsal do regionálního plátku, kterak v Kosteleckém lese potkal velkého a chlupatého bílého medvěda (Arras v hlavní roli). V plánu je i hororový příběh s dobrým koncem o tom, jak Geraltek sežral pět minut po půlnoci půl krabice hořké čokolády, s podrobným a nervy drásajícím vylíčením postupu, jakým jsme situaci vyřešili, potažmo proč od té doby důsledně ukládáme hořkou čokoládu mimo dosah vlkodaví mlsné mordy.

Re: Poděkování autorky:
Autor: Z. Lika Datum: 17.1.2019 19:34

Ty upoutávky znějí dobře!!

Díky a těším se. Hlavně jestli to dobře dopadlo :-)

Re: Poděkování autorky:
Autor: M. Beda Datum: 17.1.2019 20:16

přislíbené články vypadají moc dobře, už se na ně těším - a ne že z toho ucukneš Mirko :-DDDDDDD

Re: Poděkování autorky:
Autor: Z. Jenny Datum: 17.1.2019 20:24

Šmánkote, tak to se budu těšit i bát najednou, príííma a díky!

Ehm, vlkodav:
Autor: Z. Matylda Datum: 17.1.2019 17:54

no, tak já po něm netoužím, ale znala jsem vlkodavku Amálku, ještě když jsem žila v Brně. Občas jsme ji s Borůvkou potkaly a majitelka mě obvykle úpěnlivě prosila, jestli se Amálka smí s Borůvkou aspoň očuchat, že je hrozně hodná, ale nikdo k ní psa nechce pustit. Amálka byla něžný obr a strakatá kavalírka si z ní viditelně dělala srandu, protože byla mnohem obratnější :)

Dogy.... ach dogy. Mně se hrozně moc líbí, ale doma mi jaksi velcí psi neprošli- jsem ráda, že u nepsího páníka prošli aspoň kavalíři :)

Vítám novou autorku a těším se na pokračování :)

Ahoj Mirko,:
Autor: Z. Tora Datum: 17.1.2019 17:34

jak jsem slíbila na FB, nadšeně komentuju :) (to abys mě byla schopná zařadit).

Mně se velcí psi taky líbí, vyrůstala jsem jako dítě v rodině, kde byl německý ovčák, zlatý pes, ten náš Astor. Pak jsme se ale přestěhovali a žádná další zvířata už nebyla, až si nás našly naše kočky, a u těch už jsem zůstala. Vlkodavové se mi moc líbí, jsou nádherní, obrovští, prostě mám ráda, když je psa kus. Jenže vím, že to se psy neumím, tak se raděj věnuji těm kočkám. Ale kdybych měla mít psa, tak bych fakt chtěla vlkodava nebo rhodéského ridgebaka (a někoho k nim, kdo by to s nima uměl). Těším se na další článek.

Ahoj kamarádko,:
Autor: M. Dvořáková Datum: 17.1.2019 18:49

Jsem moc ráda, že se článek líbí i osobě v oblasti literární činnosti spřízněné. Kočky jsou taky moc fajn. Náš kocour Anakin a vlkodav Geralt jsou nejlepší kámoši. Ostatně, kdyby ses chtěla pomuchlovat s velkým psem, stačí napsat na FB, kdy pojedeš kolem:))

Moc se těším:
Autor: A. Bytová Datum: 17.1.2019 15:03

na vlkodavy! Legenda o Gelertovi a princi Llewellynovi ve mně už před mnoha lety nastartovala obdiv k těmto psům.

A Dianka byla bezpochyby úžasná pejska.

Těším se:
Autor: D. Ruščáková Datum: 17.1.2019 15:01

na články - vlkodavy v podstatě neznám (jednou jsme s psinami jednoho potkaly a líbilo se mi, jak byl milý a jak mu obě vlčice volně podbíhaly pod břichem:)) a zajímají mě. Těším se na vyprávění i na fotky :)

vlkodav:
Autor: M. Beda Datum: 17.1.2019 14:38

se mi taky líbí, Xerxová promine, ale pes prostě "má" být chlupatý (třeba něco jako Dráčkové od Li)

vítám zde novou autorku a těším se na pokračování, kde už tedy bude ten vlkodav (předpokládám), i když Daisy byla taky moc pěkná psina a dožila se skutečně úctyhodného věku :-))))

Impozantní psi!:
Autor: Z. Janaba Datum: 17.1.2019 11:58

Už se těším na pokračování!

S vlkodavem jsem se seznámila prostřednictvím provazu. V polední přestávce jsem si všimla uvázaného vlkodava a protože není tak často k vidění, šla jsem si s ním pohovořit. Byl přátelský, ale něco v jeho očích mě kapánek zneklidnilo. Byly jakoby zrazené. No nic, šla jsem pracovat a po skončení mi to nedalo a jukla jsem za roh. Psík byl na stejném místě. Neklid vzrostl, ale říkala jsem si, že čeká na některého studenta, který si v čítárně snaží vtlouct do hlavy pár mouder. Odjela jsem. Dojela jsem domů, začalo pršet, připravovala jsem večeři a najednou jsem vzala ručnik, auto a odjela zpátky. Byl tam. Promočený, v očích rezignaci, nevíru. Odvázala jsem provaz, vydrbala ho a vzhledem k jeho velikosti ho jako koně vodila po čítárnách. Studenti oživení uvítali, ale nikdo se k němu nehlásil.

Takže policie, odchytová služba, ve mně vztek s pocitem úlevy. Ještě že ho ten zmetek uvázal u univerzity, kde předpokládal velký pohyb lidí. Leč stejně to zbylo na mne. Ale byla jsem ráda a vyslala tichý dík Tomu nahoře, že mě tentokrát nasměroval správně.

Mimochodem, nikdo se o něj nepřihlásil, byl předán útulku.

Re: Impozantní psi!:
Autor: D. Ruščáková Datum: 17.1.2019 14:59

Jano, vím, že se tyhle případy stávají pořád, ale ten strašnej vztek mě nikdy nepřejde. Díky za toho psa!!!

Re: Impozantní psi!:
Autor: A. Bytová Datum: 17.1.2019 15:07

Sem se lípnu. Já taky. Obé. Bezmocnej vztek a díky Ti, JanoBa.

Re: Impozantní psi!:
Autor: Z. Tora Datum: 17.1.2019 17:36

Já bych si tak moc přála, aby karma fungovala a mlýny mlely... všem podobným bych fakt naložila co by to šlo. Ach jo. Ještě, že aspoň tak, já když vidím kolikrát ty příběhy, tak je mi fakt do breku. Díky za psa, Jano.

Krásné čtení :
Autor: T. Zana Datum: 17.1.2019 11:22

A taky vítám novou autorkou a těším se, že vykoukne zpoza buku a něco sem do diskuze připíše :-)

Těším se na pokračování!

Když nám odešlo Mimi:
Autor: Z. Inka Datum: 17.1.2019 11:06

moje volba byl buď fudlák, nebo vlkodav. Tak tam jsem narazila, jestliže velký pes, tak jedině NF, pravila moje lepčejší polovička. A protože můžu být ráda, že mi trpí zástupy koček a psa - co psa, pejsánka - v posteli, musela jsem vlkodava odložit zcela. Ale jsou to nádherní psi, kdysi jsme s holkama dělaly ostudu na výstavě v Hradci Králové a tihle krasavci mne tam zcela uchvátili

Také zdravím:
Autor: Z. Jenny Datum: 17.1.2019 10:29

novou autorku. Velcí psi jsou moji oblíbenci. Moc jsem chtěla za mlada vlkodava ale po přemístění z rodinného domu to už nebylo možné. Dogy miluji,taky jsme s několika kamarádili.Až mi život umožnil,přešli jsme na boxery a taky jich měli přes 40 let za sebou, vždy fenky. Vím dobře, co je pes mého srdce, achjo! Diana byla krásná a moc si zasloužila pěkný život. Díky Xerxové tady o dogách víme mnohé. :-) Mým údělem jsou taky tak trochu nechtěňátka. Těším se na vlkodava,konečně mi nebude chybět.

Vřeeele vítám mezi:
Autor: A. Lex Datum: 17.1.2019 9:35

nás autorku! A jako bonus pro mne, zrovna začala s německou dogou :-) . Vlkodavy znám osobně pouze z výstav, jednou jsem u nich sloužila v kruhu. Bylo zajímavé sedět na židli, baštit o přestávce svačinu a z každé strany mít ve stejné výšce mých úst rozesmáté rozježené tlamy, které kontrolovaly co mám dobrého :-) . Těším se na pokračování, neboť chov tohoto nejvyššího psa má svá úskalí.

Byla dobrá jako chleba s máslem:
Autor: Z. Yga Datum: 17.1.2019 8:24

To je úžasné přirovnání! A Diana se dožila hezkého věku, je vidět, že jí venkovský styl svědčil. Navíc i vzhledově krásný pes.

Ale už se moc těším na vlkodavy - mně se nesmírně líbí (ano, mám ráda ty fousaté tlamajzny) a kdybych se (hypoteticky) dostala do situace, že si musím vybrat mezi některým z velkých plemen psů, určitě bych po něm sáhla ... Proto mne moc těší, že tady bude článek od někoho, kdo s těmito psy žije.

Re: Byla dobrá jako chleba s máslem:
Autor: Š. Matyášová Datum: 17.1.2019 8:36

článek o baskervillských psících bude určitě pěkný :-D

Re: Byla dobrá jako chleba s máslem:
Autor: J. Hlavsová Datum: 17.1.2019 9:31

Já to mám naprosto stejně. Vlkodav mě upoutal, když jsem před mnoha lety přečetla knížku Irčák Fin. A to přesto, že obrázek na obálce připomínal spíš šedého bernardýna ;o)). Internet tenkrát neexistoval a to plemeno tu bylo zcela neznámé. Když jsem po letech v psím atlasu nebo v nějakém časopise uviděla, jak skutečně vypadá, líbil se mi ještě víc. Bohužel jsem nikdy neměla podmínky, abych si ho mohla dovolit.(Pak jsem zahořela pro catahoulu, kterou jsem si dovolit mohla, ale asi jsem neměla - to je jiná kapitola, kterou sem snad jednou taky umístím ). Jedni známí, chovatelé landseerů, si k nim pořídili i vlkodava, moc ráda jsem je potkávala, tenhle ale odešel za Duhový most poměrně brzo, nevím přesně, ale myslím, že se nedožil ani osmi let. Takže se také moc těším na pokračování!

Re: Byla dobrá jako chleba s máslem:
Autor: Z. Yga Datum: 17.1.2019 11:45

No určitě o leopardovi napiš - u tohoto psa mám velmi silný dojem, že je jen pro duševně odolné a důsledné jedince. Jinak vlkodavové délkou věku jsou na tom stejně jako dogy - odchází příliš, příliš brzo. I proto zůstávám u menších a déležijících pesanů.

Vítám novou autorku:
Autor: Z. Lika Datum: 17.1.2019 8:22

a hnedle s tak pěkným článkem. O velkých psech tu články moc nemíváme - vyjma dogáka Nighta - tak se těším na další díly.

Užasla jsem nad Dianiným věkem. A jsem moc ráda, že i přes krušné začátky se z ní vyklubalo rodinné zlato. Díky za moc pěkné psaní.