28.9.2023 | Den české státnosti


Diskuse k článku

VíP: Aneb víkendový pokecník

Kdo zaváhá...

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Š. Matyášová 12.6.2023 8:59

tuhle mne zaujala vrba celolistá,nádherně růžově zelená..a tak jsm es erozhlédla po cestě k drahému,jestli ji někdo má v zahradě a žasla jsem, napočítla jsme jich 10kousků..někdo ji má velikou ,neupravovanou,jiní ji udržují v oblíbené velikosti a tvaru..ale je to nádhernej strom..

https://moravske-sady.cz/cs_CZ/p/Vrba-japonska-HAKURO-NISHIKI-na-parezu/127?gclid=EAIaIQobChMIvvGli5S9_wIVmIXVCh2uYQN3EAQYASABEgJ_yvD_BwE

A. Zemanová 11.6.2023 20:30

"Mám zkušenost, že když mě něco zaujme, nemám čekat." A to je dilema. Když třeba mobil leží na křesle a já někde v zahradě vidím ještěrku, ptáka, motýla, nebo třeba si všimnu stínohry květin či oblak. Utíkat pro mobil a riskovat, že všechno někam uteče a rozplyne se, nebo si tu chvíli naplno vychutnat? Přiznám, že už několik let preferuju tu druhou možnost. Občas mě tedy přepadne pocit, že bych měla dokumentovat třeba zahradu, tak nacvakám fotky, obvykle v mizerném osvětlení, a když si je pak prohlížím na počítači, zdají se mi nepoužitelné

...ehm, napsala ráno, odklikává teď.

T. Zana 11.6.2023 16:31

Mám pěkný zážitek od našeho krmítka (teda kdybyste viděli, jak vypadá podlaha na balkoně 8-o:-P).

Malí ptáci (zejména sýkorky, ale i zvonci) už zřejmě vylétají z hnízda. Poznám to tak, že z obrovského kaštanu před oknem (a před krmítkem) se soustavně ozývá takový specifický zvuk, který podle mého vydává junior, sedící mezi žrádlem a žádající rodiče, aby ho krmili.

Oni časem přijdou na to, že se to dělá jinak ;-).

Létají i na krmítko, kde je ohromně zábavné je sledovat, jak se různě pošťuchují, snaží usednout (ono to krmítko je schválně maličké, protiholubí) a tak. No a dneska nějaký obzvlášť velký patlal doletěl na zábradlí, tam dosedl - a zřejmě mu někdo zapomněl říct, že vsedě je lepší mít křídla připažená. Takže tam seděl a vypadal jak mírně posmrkaný kapesník, byla vidět jednotlivá péra jak byl rozpažený ;-D.

Chtěla jsem ho vyfotit, ale ten pohyb (jsem od krmítka tak metr) stačil, aby se vzpamatoval a frnknul R^.

Z. Janaba 11.6.2023 17:03

Si myslím, že on nemusel být patlal, ale žebral na mámě jídlo. To alespoň dělají naše mladé straky i vrány. Roztáhnou křídla, někdy s nimi kvůli větší pozornosti potřásají, přičapnou a ječí, mámo, žrát!! A máma chudinka do nich to kočičí žrádlo nacpe. Pokud si ale dovolí část menáže spolknout, ve stejné pozici za ní běhají a samozřejmě ječí.

T. Zana 11.6.2023 19:33

Aha, tak to je možné...

Tady je slyším pořád, ale na krmítku tohle nedělají.

Z. Matylda 11.6.2023 8:51

Včera jsme se byli podívat na mezinárodní soutěži policejních koní- ti toho musí umět fakt hodně! No a v pátek pršelo všude, jen nad naší dědinou byla modrá díra- máme zase sucho....

Z. Mawe 11.6.2023 6:21

A zjistila jsem, ze pustoryl je ta nadherne vonici kytka co ted s kamoskou potkavame a nevedeli jsme presne, co to je:)

Z. Xerxová 11.6.2023 5:53

hezkou neděli všem Zvířetníkům a zvířátkům :-)

dneska půjdeme za humna směr houbařsky zajímavá místa... neboť jsem v týdnu našla letošního prvního hřiba (kováře - ti u nás jsou vždy první)

T. Zana 10.6.2023 16:18

Tak nevím, příspěvek se mi ztratil a nechce se objevit. Tak ještě jednou pochválím fotku mako-chrpovou (je teda už docela letní ;-)).

Tady teď chvíli bouřilo, ale spadlo sotva pár kapek.

L. Lika 10.6.2023 20:50

Díky za pochvalu - ta fotka, co zmiňuješ, vypadá spíš už jako srpnová :-/ Ale sprchlo a zase se zazelenalo, zítra ráno beru foťák.

Z. Mawe 10.6.2023 12:04

Aaaach louka s vlcimi maky!

Zdravim z Kourimi, 3x jsme sly na prohlidku kostela a 3x marne:D tak uz je konecne po desti, tak nas ceka skanzen a snad pak ten kostel uz klapne.

Kamoska je z kourimi nadsena, takze omrknuti terenu v breznu a navrat do poutnich stop s otevrenyma pamatkama byl dobrej napad.

Taky jsme objevily luxusni parcik a prijemnou malpu restauraci a neodolatelnou zmrzlinu:)

Z. Xerxová 10.6.2023 12:16

my dneska aši šli v tvých stopách květnových - od Zdislavy ke Kryštofovi přes Malý Vápenný... a hezky jsme zmokli. Krátký, ale výživný lijáček nás potkal, až Yoda chtěl pod strom zalehnout a u kmene v suchu sečkat...

Z. Xerxová 10.6.2023 12:16

asi šli a nebo ašišli... prostě šišlám ;-D

Z. Mawe 10.6.2023 13:35

Tak to jsi paradne odhadla, po cervenr pres velky a maly vapenny jsem sla:) usny hrby tam mate, prudky:D

Prvni dil bude snad v nedeli, chybi mi popsat fotky, ale ujel by mi spoj :D tak to cekaaaa a cekaaa

Z. Xerxová 10.6.2023 14:23

vždyť už se těším - na tvůj pohled na místa, která máme hodně prochozená...

T. Zana 10.6.2023 16:16

Kouřim je moc pěkná.

L. Lika 10.6.2023 10:26

Vzpomínám si, že pod pustoryly byly dobré schovávačky a rostly pod nimi hadovky smrduté :-) Asi aby vyrovnaly vůni ;-D Medard zatím drží slovo, chvilku poprchalo. Přeji co nejpříjemnější sobotu.

M. Crossette 10.6.2023 15:22

Hihi Liko, jak čtu o hadovce smrduté, hned se mi vybavil moment, když jsem při procházce šumavským lesem prvně tuhle houbu ukáyala choti. No nestačil se divit, že něco takového v lese vůbec roste. Její parfém už byl totiž hodně uleželý a vedle se už z bílého "vajíčka" klubala další.

Jinak moc hezké fotečky, vlčí máky mám také moc ráda. Když je vidím, málokdy odolám udělat si alespoň z jednoho květu "makovou panenku", oblíbená to zábava z dětství.

A ještě. Když jsem ráno pouštěla kočky ven, Rusty se loudala a tak na ní volám "tak poběž miláčku". A najednou mi došlo, že na ní volám "mužským rodem" a že ženský rod u toho není - nebo ano? Tedy miláčka se rozhodně neříká a "pojď milenko" mi jaksi volat na kočku nesedne:-). Podobně " tak pojď drahoušku, nebo zlatíčko :-) Jak mám něžně na kočky volat a "neurazit jejich ženskost" :-)

Hezký víkend všem přeji !

L. Lika 10.6.2023 15:53

Volat na jakoukoli kočku miláčku je naprosto vhodné, ba žádoucí. Čeština má jiné kořeny a vývoj než angličtina. Miláčku je univerzální, potvrdí každá zdejší žena :-)V

T. Zana 10.6.2023 16:19

Ano, prosím ;-).

A. Alimo 10.6.2023 9:49

Chrpy a vlčí máky jsou nejkrásnější kytky, které znám. Tady jich je po okrajích polí hodně, škoda, že jen krátce. No, já vím, že ze statku na to mají jiný názor ;-D

Pustoryl nám kvete za oknem ložnice, je to součást sousedovo džungle. Voní nádherně, občas je to až moc:-)

M. Skálová 10.6.2023 10:38

U nás máme proti oknu ložnice akáty, mám ráda všechny kytky co voní.

Z. Xerxová 10.6.2023 5:54

hezkou sobotu všem Zvířetníkům a zvířátkům :-)

půvabné divoké ječmínky se šíří a šíří (vyhovuje jim vyžínání a sucho) a stávají se ve městech trávní monokulturou... Blbý je, že jejich obilky rády zalézají do psích uší a meziprstí... a prostě pak osiny útočí