2.8.2021 | Svátek má Gustav


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
A. Zemanová 13.6.2021 18:54

Včera na nás na vzpomínkové slavnosti docela zapršelo, ale ještě předtím jsem si stihla zaplavat v lomu, bylo to báječné, nádherná voda. Tady doma pršelo nepatrně, ovšem silný vichr nejenže vysušil záhony, ale ulomil mi i korunu plody obsypaného černého rybízu. To mě moc mrzí, nahradit ho budu moct až na podzim, škoda.

Dnes je tu chladněji, teď navečer se konečně vítr utišil. Od rána se také značně změnila předpověď počasí na příští týden. Budu tu mít dětičky, tak trochu nakukuju a plánuju. Ale ono stejně bude, jak bude, a nějak se s tím popasujeme, jako vždycky. :-)

J. Hovorka 13.6.2021 18:52

Kromě pohledu do zahrady to chce také kouknout občas na zeměpisnou mapu světa, že té zelené příjemné k životu tam moc není. Máme vlastně docela kliku a politické harašení si vedle toho tolik pozornosti nezaslouží.

T. Zana 13.6.2021 14:43

Tady včera večer lilo, ale netrvalo to moc dlouho. Snad se trochu zalilo. Bohužel dnes dost fičí, tak se to asi vyfouká.

Vlastně jsem nenapsala o výhledu ;-) - všechna okna máme na západ, paneláky jsou sestavené do čtverce (resp. čtvrtá strana je škola), uprostřed je prostor se zelení a různými hřišti. Přímo před oknem do ložnice (na dotek), kde mám počítač, roste obrovský kaštan. Na něm sedají ptáci, když se chystají vletět na naše balkonové krmítko.

Z. Xerxová 13.6.2021 5:59

hezkou neděli všem Zvířetníkům a zvířátkům :-)

Je chladné ráno - asi abychom se nadechli před předpovídaným vedrem příštího týdne. U nás napršelo maličko, ani sudy nedotekly.

Z. Jenny 13.6.2021 10:13

U nás pod mrakem, v noci lilo,včera dost dusno a k večeru velmi příjemně. Vytáhla jsem zvěř ještě v 19 hod. na prochajdu k rybníku,paráda,ani jsme nezmokly. Psice spaly jak jéžíšci. :-)

Z. Xerxová 13.6.2021 10:22

dnešní chladné ráno s nebem všech barev - od jasně modré, přes bílou, šedou až skoročernou, rozkvetlé louky u Jítravy všech barev - jestřábníky, kopretiny, zvonky... zajíc ušák i krásně vybarvená srnka... nadšený psisko (včerejší Jizerky mu únavu nepřinesly) nikde ani človíčka - a ještě jsem dojela autem tam a zase oklikou zpátky... z garáže do garáže... Pepa vítězí (nutí mě vrátit se po 30 letech neježdění za volant)

Z. Jenny 13.6.2021 10:25

Fandím Pepovi! R^V:-)

Z. Janaba 13.6.2021 10:50

I já. Tobě samozřejmě taky.R^ Nemůžeš si objednat pár kondičních jízd?

Z. Jenny 13.6.2021 11:40

Hihi, jak znám Xerxovou, zvládne to excelentně! :-)V Pepa bude zírat!;-D

Z. Xerxová 13.6.2021 11:56

on jezdí se mnou - kantor je skvělý, nebojím se s ním a nehádáme se ani když sedím za volantem ;-)

Z. Janaba 13.6.2021 21:45

Tak to jste svatá rodina!

A. Alimo 13.6.2021 11:35

My jsme se včera vrátili z procházky po páté s prvními kapkami deště. Jen jsme vešli dom, jako když pustíš sprchu a pršelo až do pozdního večera. Krásně jsme to stihli, ne jako dva dny před tím, kdy jsme byli na kůži, i prádlo jsem musela měnit. A sušit psa, neměl by moc zmoknout a hlavně ne zůstat mokrý.

Dneska je chladněji, ale svítí sluníčko:-), hezký den všem:-)

J. Hlavsová 12.6.2021 22:48

Mám přízemní byt, z obytné místnosti vstup na terasu, před terasou pruh trávníku, kolem pozemku, který patří k domu, jsme se sousedy nechali vysadit živý plot - habry.:-) Habry chráníme ovčím pletivem, na jejich údržbu vždy zvu profesionála. Habříky si oblíbilo ptactvo, na podzim zavítal ježek, ale nezůstal. V zimě provozuji dvě ptačí krmítka a mám přichystaný hmyzí domek. Za živým plotem je docela velký travnatý pozemek. Měl tam stát ještě jeden stejný dům jako ten náš, ale stavební firma se prý i se zálohou vytratila.;-€ V roce 2018 vysadili na okraji strom republiky a letos na jaře v rámci nějaké "stromové" akce město nechalo na pozemek vysadit asi dvacet stromů (zatím jsem je nepočítala).R^ Takže mám z výhledu habrostromového obrovskou radost.;-DVV Teď se ale pár týdnů kochám kvetoucími truhlíky (již jsem tu psala), vidím na ně i z gauče.:-) Lavičku na terase užívám málo, protože na ni většinu dne pere slunce, ale chystám se na pořízení pergoly, tak pak si snad užiju kochání nejen z gauče. V ložnici mám rohové okno, jedna část stejně jako obývák, druhou hledím přes habry a úzký pruh trávníku na silnici a domy za ní. Většinu času, co trávím v ložnici, jsou zatažené žaluzie, tak výhled neřeším.;-)

V. Verenková 12.6.2021 22:12

Ešte OT.Ako to máte s dedeníkom.Mne to nefunguje

Z. Jajka 13.6.2021 8:42

Mně také ne

Z. Jenny 13.6.2021 10:24

Dede píše na FB, že problém je složitější a pracuje se na něm, dostal se jim tam nějaký malware.8-o

V. Verenková 12.6.2021 22:11

Prave som sa vrátila nie z Hradu,ale zo záhradky,trochu som robil-kopkala,kosila,trhala burinu,pustila závlahu...Hlavne som ale odpočívala a kochala som sa bujnou zeleňou-to sú parádne odtiene tejto farby.Potom som bola tťrochu kradnúť čerešne od suseda z tých konárov,čo prerastajú nad moju záhradkuDoma z jednej strany okná na ulicu,kde mi pod oknami rastu sakury,ale je tam aj špina zo smetníkov/ľudia sú špiny!/Z druhej strany do dvora a na mlynský náhon,ktorý vytvára s riekou Nitra ostrov Sihoť,ktorý je oddychovou zˇonou mesta:stromy,psíčkari,detské ihrisko,hrádza okolo dlhá 3 55 m-to je moja denná dávka chôdze s paličkami.Pekný deń som mala.

Z. Jajka 12.6.2021 21:35

Z kuchyně koukám přes naši ulici na sousedovic předzahrádku a keře za plotem. Letos už jim tam kvetl šeřík (jsou to všechno novostavby patrových domků a zahrádky se teprve budují). Z obývací části vidím za naší zahradou stráň pod vedením, teď všechny možné ostíny zelené, kvetou akáty a začínají šípky. Poblíž okna mám ptačí bufet a pítko, které funguje i jako koupaliště... Každodenní divadlo zaručeno. Z patra je to podobné, trošku méně zeleně, ale o to víc oblohy. Na to jsme v kopci pod Strahovem zvyklí nebyli. Přesněji zeleň byla, ale ta obloha moc ne.

V rámci stěhování jsem převezla i záclony... Jediná místnost, kam jsme je nakonec dali, je ložnice.

M. Crossette 12.6.2021 20:09

Nelino, moc hezké "šťavnaté" výhledy:-)

No my máme na zahradě celoroční zeleň, přes zimi zhnědnou vlastně jen trávníky a ani ta tu není dlouhá. Jsou to výhledy vlastně monotóní, furt stejné, ale zvykla jsem si a ptáci, kteří neodlétají, v nich mají trvalé útočiště. Bohužel od koupi domu jsou všechny naše cedry nejméně 2x tak vysoké a široké, takže ač okna do zahrady jsou na jih, stromy zcela stíní vnitřek domu a svitit musíme také celoročně. Jenže teplé a horké měsíce tu převažují a pak je stinný dům vítaný. Na oknech jsou závěsy (a žaluzie), které jsem dříve - dokud byly stromy nižší - museli v horku hned po ránu pro stín zatahovat. Teď už stíní stromy a nejen jejich husté větve, ale i dřevěná ohrada poskytuje dokonalé soukromí od sousedů. Takže večer pro soukromí zatahujeme jen závěs v pokoji, když sedíme u PC a okna vedou k silnici (a koukáme na domy sousedů na její druhé straně). Ale ani to neděláme často, protože naopak okna sousedů směřují na jih, takže všichni je mají celý den zatažené.:-)

M. Skálová 12.6.2021 19:13

A já ! z kuchyně na potok, do křoví a lesa, z ložnice na stráň s akáty a do lesa, z obýváku na silnici olemovanou křovím, na vodu a na polorozpadlý barák, který je za obrovským kaštanem....

Z. Matylda 12.6.2021 16:39

Z kuchyně koukám do zahrady, ta je zelená a jsou tam i stromy, i když je mrňavá- a je tam i vodní plocha. Z ložnice a obýváku koukám do ulice na předzahrádky, každý má něco minimálně křovitého...

L. Jakovljevičová 12.6.2021 15:55

Do okna kuchyně se mi dere obrovský ořešák. Je sice fajn mít vlastní ořechy, ale v kuchyni se musí celý den svítit (okna jsou na sever). Jinak se všechno krásně zelená, tráva roste jako zběsilá a největší radost z toho mají slimáci, hnusáci. Už dvakrát mi sežrali okurkové sazenice, dvě cukety a tak sázím znova, co jsem si dopěstovala doma. Ale moc šancí tomu letos nedávám:-( A to mám všude okolo sazenic nasypaný logr z kávovaru. A ani ten nefunguje8-o

Z. Janaba 12.6.2021 12:29

Z ložnice ráno první vidím velký, krásný javor a přes střechy vilek pod námi fjord, prosvítající v této době mezi listy. Od podzimu do jara se výhled otevře. Ale co mě pořád překvapuje - já ten fjord vidím na kopci! Z druhého okna vidím upravenou sousedovic zahradu, na jejímž jednom konci je skupina vysokánských smrků. Z těch jednou drnkala dolů naše rozdováděná, opilá straka. Z okna kuchyně mi nyní zakrývají pohled na sousední zahrady naše lípy. Zeleně kolem je zatím dost.

Oslo je všeobecně hodně zelené. Vilové čtvrti se ale zahušťují a velké zahrady postupně mizí. A archtekti, nebo stavební firmy očividně nemají rádi stromy. Ty jdou z pozemku pryč první. Mrzí mě to, okolí se mění k horšímu, ale je to vývoj, který nelze zastavit. Ale zatím jsme zelení obklopeni ze všech stran.R^

A. Lex 12.6.2021 12:27

Když jsme před čtyřiceti lety zakládali zahradu, tak už tehdy byla plná keřů, konifer a nepravidelných záhonů s kytkami. Chloubou byla a je skalka, kterou máme rovnou u obýváku nebo u posezení pod střechou pergoly. Furt tam něco kvete. Ze všech oken vidíme do zeleně, protože malé borovice jsou už vyšší než dům, takže ráno pozorujeme rovnou z postele, z prvního podlaží, poskakování, zpěv a švitoření. Ale má to háček. I borovice shazují "listí" jehličí a mne je láskyplně shazují do skalky. To obnáší neustále skalničky čistit od jehlic, podsypávat vápno, protože když je skalka od jehličí moc kyselá, tak ji musmí zezásaditět. A to bolí. Mne.

A. Alimo 12.6.2021 11:37

Z kuchyně koukám na naši stodolu a to teda moc povznášející pohled není;-D . Z obýváku koukám na krásné letité lípy, které lemují silnici na druhé straně, z ložnice nevidím nic, resp. vidím sousedovo džungli, které u našeho okna vévodí pustoryl, právě začíná kvést a nádherně vonět. No vonět, v noci je to někdy až moc:-) . Jen co odkvete, bude ostříhán a to velice velmi, abychom měli alespoň trochu světla. Ostříhat to musíme my, soused jen kývl hlavou:-). Ale krásný výhled je z pergoly, to vidím na zahrady v sousedství a za potůčkem na krásné lípy a šeříky, ještě kvetou.

T. Zana 12.6.2021 11:33

Zelené výhledy - přidám album z výletu: https://1234zana.rajce.idnes.cz/Z_Maslovic_do_Nelahozevsi_8.6.2021/

Z. Iva 12.6.2021 9:35

Po dvaceti letech od rozježděného pozemku kolem domu máme zahradu jak anglický park. Jen mě už od března můžou ruce upadnout, protože se pořád něco stříhá - nejdříve levandule a tavolníky, pak odkvetlé zlaté deště a to co přerůstá všechny meze. Teď se chystám na odkvetlé kaliny, následovat budou vajgelie, pak pustoryly... Pak chvilka klid a začne se hrabat listí. Je to pěkné, ale dřina celý rok.

A. Lex 12.6.2021 12:21

Ivo, naprostý souhlas. Mne nebolí ruce, ale necítím záda a kolena.....

Z. Iva 12.6.2021 16:49

Mně naštěstí bolí záda, jen když sebou někde praštím a vyhodím si "esíčko", případně se to podaří psům, když mě dobře trefí. Ruka bolí už 19 let, ono je spíš div, že s ní dělám všechno. Přeťatý nerv, sešitý bez mikroskopu, přeťatá tepna, která nešla sešít...

Z. Iva 12.6.2021 16:51

Mě - no občas se hrubice vetře