22.6.2021 | Svátek má Pavla


Diskuse k článku

VíP: Aneb víkendový pokecník

Pohled do kalendáře :-)

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Z. Xerxová 30.8.2020 6:42

hezkou neděli všem Zvířetníkům a zvířátkům :-)

máme tady Trpajzlíky, tudíž je veselo. I když momentálně jsem vzhůru jen já - i Night po první procházce zase zapadl spinkááááát

T. Zana 30.8.2020 11:34

Night žije bohatým společenským životem a k tomu patří i vyspávání ;-D;-D.

M. Crossette 29.8.2020 19:44

Netopýři nám stále večer tiše lítají nad zahradou, jen se mi jich zdá méně, než ještě tak před měsícem (tedy jeden, dva, místo třeba hloučku šesti).

Začátek školní docházky je už jen dáávná vzpomínka. Myslím, že po dvou měsících prázdnin jsem se do školy zase už těšila. Ale jen do ZDŠ, kde učení ještě nebyla taková fuška, jako později na ekonomce, kam už jsem se na návrat "do lavic"těšila podstatně méně, spíše vůbec. Ale něco si při svém vzpomínání nemohu vybavit. A sice přezouvání ve třídě! Na ekonomce si pamatuji (mám přes očima) drátěné klece-šatny, které byly na jedné straně chodby, třídy pak na druhé. Tam jsem pověsili kabáty, přezuli boty. Ale úplně mi vypadl obrázek, jak to bylo na ZDŠ (ve Štěpánské ul). Žádnou šatnu před očima nemám a nevybavuji se, že by ve třidě byly lavice a věšáky nad nimi. Ale asi tam byly, přeci jsme se přezouvat museli, ne? Dokonce si nevybavuji, jak vypadaly moje přezůvky, při tom vím, že jsem je nosila v plátěném sáčku, v jedné z dvou velkýchpředních kapes aktovky ? A ještě tělocvik v ZDŠ? Na něj jsem asi nosila vedle přezůvek ještě navíc cvičky (také si můj mozek nevybavuje!). A co cvičební úbor? Měli jsme nějaký jednotný? (ano na spartakiádě stejné trenky a třičko, ale ve škole???) Velkou šatnu u tělocvičny "vidím", ale zda jsme se i převlékali (přinesli si to v aktovce) nebo "něco" na cvičení už měli na sobě z domova? V tomto ohledu mám okno!!!

T. Zana 29.8.2020 19:57

Maričko, v základní škole, kam jsem chodila já (náměstí Svobody v Praze 6) jsme měli drátěné šatny, kde se nechávaly kabáty a boty - přesně jako to píšeš ty. Na tělocvik byly navíc cvičky (jarmilky), modré trenky a tuším bílé tričko. Převlékali jsme se v šatně u tělocvičny.

Stejné to bylo na gymplu... a gympl jsem měla raději než základku :-).

M. Crossette 29.8.2020 20:45

Díky Zano. Ano zajímavé je, že kluci měli trenky červené a děvčata modré. Jen se v nich"vidím" na té spartakiádě, v tělocvičně ne. Holt paměť vynechává! A nezdá se mi, že stejný úbor jsme měli i na ekonomce, přeci jen už jsme byli starší, ale co místo něj si také nepamatuji. Střední ekonomická byla na Vinohradské a na tělocvik jsme přebíhali do Riegrových sadů, byl tam nějaký sportovní areál (hřiště a tělocvičny). Už jsem myslím někdy psala, že při jedné hodině zrovna v tělocvičně trénovala Věra Čáslavaská svoji sestavu (na Smetanovu Vltavu). Tak nám cvičení odpadlo a místo toho jsme seděli na lavicích u zdi a sledovali její skvělé cvičení (druhá polovina 60. let).

A. Zemanová 29.8.2020 8:56

U mě se začátek školního roku projeví tím, že dnes po obědě vrátím dětičky rodičům a podlaha se stane zase podlahou, ne překážkovou dráhou plnou stavebnic, stopovacích značek a plyšáků. :-) Kolenu to ale nakonec asi docela prospívá, protože je méně nateklé, hybnější a v určité polože docela v pohodě, dokud neudělám blbý jauvaj pohyb.

Netopýry tu někde v okolí máme, zkraje léta hodně pískali nad zahradou, často jsem je večer sledovala. A i teď, mi občas večer nad hlavou přeletí, mám je ráda.

Konec léta vítám i nevítám (on taky ještě není konec, září prý bude nadprůměrně teplé). Jsem ráda za ústup vysokých teplot a sucha. Čím dál víc si uvědomuju, jak velký vliv na mé tělo, na metabolismus i psychiku mají horké letní dny, jak nedobře se v nich cítím. A posunutý soumrak (letní čas) s tím souvisí, úleva z náročného dne přichází až hodně večer. Nutí mě to chodit spát později, protože nějaký čas tmy mezi dnem a ukládáním se k spánku. k večerním činnostem běžně potřebuju. Zkrátka konec prázdnin pro mě znamená, že jsem aktivnější a cítím se lépe.

Přeju všem pohodový víkend.

T. Zana 29.8.2020 8:14

Dobré upršené ráno :-)

Konec prázdnin jsem pochopitelně ráda neměla, kupodivu mi ho odhlašovali hlavně kytky - vřes a vratič.

Ale naši mě moc netýrali :-))

Netopýry naopak mám ráda, občas jsou k vidění i u nás v Bohnicích :-)

Z. Xerxová 29.8.2020 6:31

hezkou sobotu všem Zvířetníkům a zvířátkům :-)

nám škola začne taky tento týden - zápisy do prváku. Jinak máme ještě měsíc času...

Jedeme do hor

Z. Xerxová 29.8.2020 10:54

tak jsme si dali mlžný krásný okruh na horách - sice jen dvě hodiny, ale i to stačilo na pořádné protažení nohou. Obří borůvky, mokrá tráva vyšší než Night, mokro pod tlapátky (chvilku i nafasoval pláštěnku, aby mu na záda nepršelo), hříbci praváci a nikde nikdo... Prostě paráda

Netopýří lety pozorujeme každý večer na zahradě - rozlišujeme dva "druhy" - malé a velké

Z. Lika 29.8.2020 11:47

Tak to byl nádherný výlet. Night vlastně "knajpoval" :-)