4.12.2021 | Svátek má Barbora


Diskuse k článku

VíP: Aneb víkendový pokecník

Prázdniny

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
T. Zana 29.6.2019 11:40

Prázdniny

Nejvíc vzpomínám na chalupu u Liberce, kde člověk mohl ležet na malé terásce, opalovat se a číst, kolem zpívali ptáci a bzučel hmyz.

Fakt je, že to nebylo jen povalování, protože se muselo chodit pro vodu (nějakých sto metrů, do kopce s 20 litry vody) a pro nákup, což bylo ze začátku ve vesnici, ale později se muselo do Liberce, což bylo pár kilometrů.

No a brigády - nevím, proč jsem si vlastně vybírala takové celkem podivné - letní úklid sladovny před sezonou, cihelnu, balíkovou poštu... ale bývalo to docela zábavné.

J. Hlavsová 29.6.2019 9:46

Nejlepší u babičky

Prázdniny, tak to byly třeba dovolené s našima pod stanem u vody, tenkrát po celé ČSSR, občas tábor, později brigády, převážně v továrně, ale vždycky a především prázdniny u babičky a dědy v blízké vesnici, a to až do skončení VŠ. Nebylo to nějaké povalování, ale tvrdá práce. Bylo záhumenkové hospodářství, kráva, koza, ovečka, králíci, drůbež, kočky a pes - takže jsme s bráchou, sestřenkou a bratránkem měli celý den co dělat. Taky televize dost dlouho nebyla a tak nám večer babička vyprávěla pohádky, příběhy, vzpomínky. Dědův kamarád jezdil v JZD s párem koní a vždy poslední týden v srpnu se jelo do sousedního města do kovárny. Moc ráda vzpomínám.

Z. Lika 30.6.2019 18:12

Re: Nejlepší u babičky

Jestli jste mohli i plavit koně, tak to byl úplný ráj. Krásné vzpomínky.

J. Hlavsová 1.7.2019 0:04

Re: Nejlepší u babičky

Na plavení koní tam nic není. Teče tam řeka Tichá Orlice, takže jsme maximálně chodili přes brod. Ještě si vzpomínám, poblíž jednoho pole byl pramen vody. Babička nám vždycky do lahve nalila domácí malinovou šťávu a dolejvali jsme to z toho pramene. Máloco se té chuti vyrovná.

Z. Xerxová 29.6.2019 6:14

hezký den

hezkou sobotu všem Zvířetníkům a zvířátkům :o) ...

Prázdniny... krásný čas. Vždycky tábor - měli jsme báječnou partu na základce a perfektní tábory. Pokaždé jinde a vždy na zajímavém místě. A pak s našima průzkumničení po kempech Čech, Moravy i Slovenska.

Dneska je doba prázdnin časem klidného areálu školy, časem restů a vyplňování papírů, na které v semestru nezbyl čas. A taky je to doba Trpajzlíků - se kterými nás čeká týden u slané vody a ještě nějaké ty dny kolem.

Z. Lika 29.6.2019 8:57

Re: hezký den

No ještě že máte Trpajzlíky, jinak jak to líčíš, zbyly by jen ztichlé chodby a síně dunící prázdnotou... :DD Já ovšem vím, že byste jistě prázdninově vyrazili v každém pádu.

Tak ať hromady papírů rychle ubývají!

Mmch - fakt papírových papírů, anebo jde už jen o metaforické vyjádření? O tempora, o mores!

Z. Xerxová 29.6.2019 10:33

Re: hezký den

my vyrážíme nejraději mimoprázdninově :) Takže mi rozhodně prázdné chodby nevadí.

Bohužel řada věcí musí být stále papírová. Však jásám za každé lejstro převedené do systému bezpapírového...

R. Enatae 29.6.2019 0:45

Prázdniny na základce

Naše úžasná třídní učitelka s námi tři roky jezdila na první týden prázdnin do kempu Konopáč. Bylo to koncem sedmdesátých let. Dodnes nechápu, proč to dělala, ale bylo to fantastické. Paní učitelka byla noblesní dáma, takže sice spala ve stanu, který jí někdo ze spolužáků zapůjčil, přivezl a postavil, ale spala v peřinách, které si dovezla ve svém Trabantu Kombi. Neměli jsme žádný program, jen co jsme si sami vymysleli. A když jsme si nic nevymysleli, tak jsme jen tak šťastně pubertálně žili. S láskou na ni vzpomínám.

Z. Lika 29.6.2019 8:55

Re: Prázdniny na základce

Tak to je opravdu parádní zážitek a učitelka vám dala do života něco nesmírně cenného.