23.2.2020 | Svátek má Svatopluk


Diskuse k článku

VíP: Aneb víkendový pokecník

Tentokrát chcípavý s leknutím na konec.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Z. Matylda 10.11.2019 19:05

Dneska jsem si z procházky přivedla dvě zabahněné psice- Karamelka spolupracuje a podává packy na umytí, Vanilka spolupracuje jen u předních- zadní nevidí, ty neexistují :-) ale nakonec se stejně domluvíme. Místo husy byly kusy krůty, kdo nekoupí včas , má krůtu :-)

A. Lex 10.11.2019 17:30

Před setměním jsme se vrátily s Ajvinkou z prochajdy kolmo. Sice nesvítilo slunce, vykouklo těsně před tím, než zapadlo, ale bylo nádherně. Chladno, ale bezvětrno. Zlátnou modříny, jejich štíhlé, žluté jehlany momentálně vévodí krajině.

Z. Tečka 10.11.2019 10:54

Tady je taky hezký den, proti šedivému včerejšku. Ale taky slušný mrazík, auta omrzlá, dole na zahradě šedivák. Čekám, až auto roztaje, chtěla jsem si dojet na nákup už včera, ale do té hnusoty se mi nechtělo.

Mně se včera podařilo zavřít Vivi v komoře. A to jsem jen otevřela, nakročila a uložila sklenici. Jenže ona je velmi zvědavá a velmi rychlá. Přiznávám, že během dne ztrácím přehled, kde kdo je. Navíc se tu trochu usadil i ten nový kocourek, takže frekvence pouštění ven a dovnitř se navýšila. Nepřítomnost Vivi jsem pustila z hlavy. Až po nějaké době, kdy jsem se pohybovala na chodbě, jsem uslyšela naléhavé mňoukání. Ačkoli jsem netušila, kdy se podařilo Vivině vběhnout do komory, odhadla jsem její přítomnost dobře. Až v kuchyni mi lehce zatrnulo, protože jsem si uvědomila, že jsem předtím dala do komory talíř s uvařeným uzeným. No, naštěstí bylo dost vysoko a přístup k němu takřka nemožný. (i když vím, že kočky taky dokážou nemožné:-)).

Z. Xerxová 10.11.2019 10:19

hezkou neděli všem Zvířetníkům a zvířátkům :-) ...

Rozmrzám po lesní dvou a půlhodinové procházce a koukám... že tu není ranní hlášení 8-o Tak holt dneska pozdě - ale přece

V lese bylo krásně - námraza se vypařovala ve slunečních paprscích, kaluže byly zamrzlé, psík běhací, jeleni už slezli z hor do podhůří... Je tu krásně slunečno

Z. Jenny 10.11.2019 9:44

Achjo, zmizelá zvěř,horor pro všechny zvířecí lidi. tak vzpomínám na Aju II,taky Daníka,život by dali za zajíce, než se nalezenci ukáznili to byly nervy. A pak 3 dny nezvěstná Ćita a totéž Mia,dřepící ve sklepě,pak jednou jak nám zahořela mikrovlnka, tak se Mia objevila na opačné části sedlové střechy ale za oknem a sítkou, to ani nepočítám dobře utajené zálezy do skříní,prostě někdy radost až do rána. ;-)

Husa bude, spraví to pro jistotu 10 kapek cholagolu a plznička,ale až zítra, dneska je velmi zdravý vepřový gulášek. Pro zeleninu a ovoce MLP odjel zrovna ted do marketu. U nás je také mírné vlhko s mlhou,všechno to doma chrní. Přeji všem krásný zbytek víkendu.

T. Zana 10.11.2019 10:13

Tady taky mlhavo, vlhko... u nás bude buřtguláš ;-).

M. Crossette 10.11.2019 2:24

Sobota večer. Na lívancové snídani to bylo fajn. Bylo tam hodně lidí, někteří s dětmi. A pobíhala tam roztomilá malá holčička, které pískaly botičky. Prvně jsem je viděla nedávno v Amstr. na letišti. Dělala jsem sudoku a najednou slyším pískání, jako když si pes hraje s pískací hračkou. Tak jsem se rozhlížela po psu a ona to byla malá holčička které pískaly botičky - co krok to písk. Maminka na dcerku nijak nedohlížela, koukala do mobilu a jen občas zvedla hlavu. Asi proto, že slyšela to pískání, věděla, kde dítě je. Asi to není zas taková novota, nikoho jiného to moc neudivilo jako mne. No a dneska jsem viděla další holčičku "pískat při chůzi". Tak jsem koukala na net (Squeaky Shoes). To pískání prý má děti rychleji naučit chodit (chtějí slyšet pískání). Našla jsem několik videí, na většině byly děti pískáním nadšené (no třeba ne hned), a opravdu s radostí dupaly a capaly. Některé se ale naopak pískání bály, plakaly a nechtěly se hnout z místa. Musím říci, že na obou maličkých holčičkách to bylo roztomilé, uznávám výhody (rodič ví, kde dítě je. Dítě rado chodí , chce "pískat" ), ale že bych to chtěla poslouchat třeba celý den, to asi ne (vždyť ani u psa ne :-)). Naštěstí se pískadlo dá vytáhnou (či vypnout), asi když už i rodičům leze na nervy. Tak by mě zajímalo, jestli tyhle botičky znáte (prodávají se v cz), nebo je dokonce má nějaké mrňě ve vaší rodině? Máte na ně názor?

Jedna z (těch kratších) ukázek.

https://www.youtube.com/watch?v=PgmWJPAyXrg

M. Crossette 10.11.2019 2:28

A chtěla jsem na konci popřát všem hezkou neděli, tak dodatečně.

Z. Hanča 10.11.2019 16:12

Maričko, v reálu jsem pískací botičky ještě neviděla, ale jak jsem zjistila, prodávají se u nás také. Vypadají hezky, což o to, ale osobně bych je dítěti nekoupila, určitě by mi pískání po chvíli lezlo na nervy, a ani pro dítě to myslím není žádný komfort, když každý jeho krůček provází zapískání. Možná je to zábavné chviličku... Našla jsem i názor, že snaha o zapískání vede k tomu, že dítě víc tlačí na patu a tak se vlastně učí chodit nesprávně. No nevím, možná to nejvíc vyhovuje těm maminám, jak píšeš, které potřebují stále koukat do mobilu. ;-)

M. Crossette 10.11.2019 21:55

Hančo, děkuji za komentář a mám na botky stejný názor. O špatném našlapování jsem nečetla, ale dává to smysl, pískadlo je v patě botičky.

L. Bláža 9.11.2019 19:17

Naše Mařka blahé paměti ráda utíkala vchodovými dveřmi v paneláku do mezipatra a přitom strašně mňoukala, takže na sebe upozorňovala. Taky se ráda procházela po zahradě na chatě, ale jen pod naším dozorem.

Bubíček se nechce ani přiblížit ke dveřím, je to strašpytel. O to víc nás jednou vyděsil, když se procházel po parapetu otevřeného francouzského okna a my ani nedutali, abychom ho nevyplašili a on náhodou neskočil dolů. Nakonec se sám vrátil. Od té doby máme všude v oknech sítě. Jeden nikdy neví.

Přeju pěknou neděli všem, už tu snad zítra pršet nemá, potřebuju fotit šperky do eshopu..

M. Crossette 9.11.2019 15:08

Tedy Liko, ten starch, kdy jedné srdce skočí do krku také znám a jsem moc ráda, že to dobře dopadlo.

Suzinka cyklistka mě rozesmále ;-D

Můj (asi zatím) největší šok jsem zažila s bývalou kočkou Kotětem. Nebudu to vypisovat, je to delší povídání, ale jestli chcete, můžete si to přečíst tady, psala jsem o tom kdysi do Dumky.

http://dumka.info/dumka00/0802dum.htm

Jinak my jdeme za půl hod. na "Pancake Breakfast".(am.lívance) :-) Už jsme na téhle akci byli několikrát. Je to charitativní akce, veškeré peníze jsou na pomoc zdejším kteří ji potřebují. Dlouhé stoly, spousta lidí, fronta u stolů, kde dobrovoloníci na el. pánvích dělají lívance jak na běžícím pásu a na papírový talíř vám jich naloží kolik chcete(klidně si můžete i přidat). O kus dál masové placičky, nebo páreček a o další kus dál sirupy na polití a kafe. No a pak si najedete volní místo k sezení a při jídle vesele debatujete s přísedícími - těmi vedle i přes stůl. Je to fajn, ale dobře, že se tahle akce nekoná zase tak často :-) Naše konverzace se soused je vždy vlastně jen takové "kolem stolu", milé, ale tak trochu o ničem (pokud náhodou nenarazíme na někoho známého), protože do zdejší "komunity" nejsme skoro vůbec zapojení. Ale i tak je skvělé vidět, jak se jinak každý s každým zná a v celé místnosti (a ta je jak tělocvična) to bzučí jak v úle.

Z. Lika 9.11.2019 16:01

Ono člověku udělám moc dobře i jen tak pobýt v lidské společnosti, vlídně naladěné :-)

A na to povídání o Kotěti si pamatuji. A dnes už vím, že i jen shora vyklopené okno je pro kočku nebezpečné - kočka ve škvíře často uvízne a když se brzy nedočká pomoci, udusí se. Kotě dopadla - a to doslova - dobřeR^

Přeji krásné odpoledne, Maričko, a zdravím chlupaté osazenstvo :-)

A. Lex 9.11.2019 14:30

Celé dopoledne hustě mrholilo, kocour se vyvaluje v křesle. Zima není, takže přemýšlím nad prochajdou kolmo.Koncem října, to bylo ještě krásně zářivo jsem byla s Ajvi na kole nad Svinošicemi a Šebrovem. Moc hezky ještě bylo, tady jsou fotky:

http://dig.rajce.net/Kolmo_nad_Svinosice

Z. Yga 9.11.2019 11:04

Krásné upršené skoro poledne. Jo jo, zavřená kočka v místech, kde by ani být neměla, to je u nás dost běžné. Naštěstí to naše kočičí zlato je dost hlasité, abych ho odlovila - většinou je v zádveří, prádelce či garáží (vše přístupné z haly, která je propojena s kuchyní a obývákem, takže ho vždy uslyšíme). Horší je, že takhle se umí ztrácet i Erník - to fakt nechápu. Jdu do předsíně položit jeho obojek, prakticky neopustím prostor dveří (který dobře vyplňuji ;-D), vše trvá cca 20 sekund a pes běžně se pohybující stylem Rolling Stones (teda valící se kameny) mi proklouzne za zády jako myška...

Zikiho jsem jednou, když jsme ještě bydleli na bytě, zavřela přes noc na balkoně - tenkrát byl ještě málomluvný, tak se ozval až ve tři ráno. Naštěstí bylo krásné teplé jaro, takže nenastydl... Od té doby opouštěl balkon jenom v náručí ;-)

Z. Yga 9.11.2019 11:05

P.s. my na husu nevěříme, proto je dneska kačena a kus bůčku...

A. Lex 9.11.2019 14:32

:-P My měli houbovou omáčku:-P!

Z. Lika 9.11.2019 11:21

Jestli on Erník nebude částečně kočka ;-) Jsou to miláčkové, ale občas na infark:-)

Z. Lika 9.11.2019 11:26

Ještě dodám, že Suzinka se ráda nechává zavřít v šatních skříních. Jedna je dost nepřehledná (obsahuje i různé krabice a kufry) a když ji tam hledáme, je zticha. Když zavřeme, začne se odněkud z hlubin ozývat mňoukání. Když skříň otevřeme, Suzinka ztichne. Očividně soudí, že když nás vidí, vidíme ji i my. Z toho dedukuji, že Suzinka je cyklistka ;-D

A. Zemanová 9.11.2019 10:33

Jsou to opravdu hbité potvory, kolikrát jsem už zavřela kočku venku, tedy na chodbě! Většinou hned protestovala mňoukáním, nebo ji prozradila další kočka, která si ke dveřím sedla a mňoukala uvnitř. Ještě v Praze se mi ztratil Bertík. Když jsem šla s Ankou, proklouzl a já ho neviděla. Naštěstí ho odchytil soused, přestože Bertík bojoval jako lev, a pak mi ho vrátil hned po návratu domů, dřív než jsem stačila zjistit, že zmizel. A tady se mi ztratil Mikeš, proklouzl za dveře a schoval se do sklepa. Hledala jsem ho po okolí, naštěstí nakonec na volání v domě odpověděl mňoukáním a nechal se vylovit z prostoru mezi skříní a zdí.

Dnes u nás prší, je dušičkově. Na husu se chystáme zítra. Přeju všem dobrý den. :-):-)

Z. Lika 9.11.2019 11:23

Hlavně že se našli. Neznám kočkaře, kteří by vyhledávali bungee jumping a podobné adrenalinové blbostě, mají to doma.

A jo, dnes je správně listopadově. Všechno je, jak má být. Doufám, že si pochvaluješ, že prší!

A. Zemanová 9.11.2019 15:01

No jéje! Vlastně mám moc ráda, když mě v tohle ročním období počasí nepouští ven. Jak píšeš, tak to má být. Pracuju na quiltu, který šiju ručně. Zapojila jsem se do projektu Pražské Jezulátko, celá kolekce bude představená v dubnu na PPM. Tak nějak to všechno hezky do sebe zapadá, je bezva den na šití.

Z. Xerxová 9.11.2019 7:03

hezkou sobotu všem Zvířetníkům a zvířátkům :-) ...

Ufff - nedivím se, že ses lekla. Zapomenout černou krasavici venku - hlavně jestli ti odpustila ;-D

Dneska jdeme k ségře na husu - to zase bude akcička (my dodali domácí husu, ségra ji upeče, švára dojede pro svatomartinská vína, mamina udělá knedlíky a neteřky kamarád udělá své vynikající červené zelí...)

Takže nyní déšť nedéšť musíme za chvilku do lesíka

Z. Xerxová 9.11.2019 8:46

ve lese bylo úžasně - mokro, mlžno, déšť padal celou dobu, listí klouzalo - prostě správný podzim ;-)

Z. Iva 9.11.2019 9:18

My jdeme zítra se synkem a se švagrovci na husičku do hospody, která se proslavila tím, že na ni zaklekla Schillerová. Už se těším - mají vždy čtyři druhy knedlíků, pět druhů zelí, je to zážitek. Mysleli jsme si, že se nás sejde víc, ale s dědou (tchánem) se to zhouplo k horšímu, už by to nezvládl a druhá švagrová bude dělat taxikářku neteři.

Xerxová, užijte si to. :-)

Z. Lika 9.11.2019 11:24

Všem přeji dobrou chuť a pohodu :-)

T. Zana 9.11.2019 10:10

Tak u nás husa určitě nebude (jak jsem ze žlučníkářské rodiny, nejsem správně vytrénovaná a naše jediné setkání mi neudělalo dobře:-P).

Ale jinak i v Praze je veeelmi podzimně, chladno, zataženo a mrholí.

Liko, to muselo být ale leknutí!

Z. Lika 9.11.2019 11:29

Zano, ani netušíš, jak strašlivě jsem se lekla - kromě jiného mi hned začaly nabíhat katastrofické scénáře: prochladnutí močáku a ledvin, honem otevřít, než ji napadne vyskočit na zábradlí a havarovat těch pětadvacet metrů dolů, mají otevřeno na veterině...?

U nás husa taky nebude, zato šunkofleky ano:-)

A. Lex 9.11.2019 14:34

Zano, jsem na tom s husou (i kačenou) obdobně. MLP si ji musí dávat v hospodě. A zapít ji vínem, i když Svatomartinským, tak to by mne složilo na JIP. Když tak pivečko. Pečené vepřové nebo kuřecí mně nevadí 8-o.

T. Zana 9.11.2019 16:48

Přesně tak.