29.5.2020 | Svátek má Maxmilián, Maxim


Diskuse k článku

VÁNOCE: Radostné a pohodové Vánoce

Milí čtenáři, dovolte, abych se s vámi na několik svátečních dnů rozloučila. Přeji vám všem radostné Vánoce, plné smíchu, dobrot, dárků a pohody. Až budete poslouchat koledy, až uslyšíte Tichou noc, usmějte se a ten úsměv pošlete dál. Po Vánocích se tu zase sejdeme a ve společném povídání si jich aspoň kousek užijeme podruhé.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 57, poslední: 25.12. 2005 18:32, přehled diskusí

23.12.2005 19:04

Re: Krásné Vánoce

Jen se Kláro osmělte a povídejte. Naše virtuální hospoda (cukrárna, čajovna, kavárna???) bude zase bohatší...:)))
22.12.2005 9:48

Připojuji se ke všem

předchozím přáním krásně a hlavně spokojeně a klidně prožitých vánočních svátků, ať se vydaří a stejně tak i vstup do Nového roku. Mějte se opravdu moc hezky, dnes máme vánoční večírek a zítra volno (hurááá), tak se objevím v úterý (nemám už dovolenou, tak budu docházet do kanceláře)!!
22.12.2005 12:13

Re: Připojuji se ke všem

Tak to jsme Heduš dvě, taky tady budu trčet mezi svátky . Tak v klidu zase pokecáme  Měj se krásně!
22.12.2005 12:25

Re: Re: Připojuji se ke všem

jéjda, Lído, tak to se těším!!! Hodíme pořádnou řeč, dlouho jsem tě "neviděla" a "neslyšela" :-))
22.12.2005 9:34

Ahoj lidi

tak tady (na Šumavě) právě hustě chumelí a já si čtu všechna ta krásná zvířetníková přání a díky vám všem jsem úžasně vánočně naladěna a až o štědrovečerní noci  vzpomenu jako každý rok na všechny možné moje blízké, na přátele, na známé, tak v duchu přiťuknu i s vámi všemi (Medvídku ťuk s tím portským)... Tak si všichni užívejte nejkrásnějších svátků v roce, všechna vhodná slova už tu padla, nemám žádná lepší - NA ZDRAVÍ. Též zároveň přeji i pohodový závěr starého roku a šťastné vykročení do roku nového. Ať vám všem přinese vše jen dobré. Já po Štědrém dnu mizím mimo civilizaci, budu až po Novém roce. Opatrujte všechny vaše zvířecí kamarády, ať přežijou oslavy konce roku v pořádku.
22.12.2005 9:26

krásné svátky

Krásné svátky přeji všem dvounožcům, čtyřnožcům i mnohonožcům, tvorům hladkým, osrstěným, opeřeným i šupinatým. Dneska se konečně dočkám - panička bude dělat vánočky a ty já miluju mnohem víc, než cukroví. A tak ty sváteční dny konečně začnou - celá smečka bude doma a bude ta vánočka....
22.12.2005 9:24

Díky,

paní Ruščáková za Zvířetník a všem přispěvatelům za krásné,úsměvné články a komentáře! Na obloze mezi mraky poletují andělé,přeji VŠEM Vánoce šťastné a veselé.A ze stejného důvodu do Nového roku zdraví a pohodu!:-D
22.12.2005 9:09

Milí moji,

již včera jsem se s Vámi rozloučila, ale osud (a šéf) tomu chtěl, a jsem ještě dnes na chvíli v zaměstnání a tak ještě jednou - všem  krásné, nostalgické a pěkně prožité vánoce a hodně štěstí v novém roce. Ale já ještě mezi svátky nakouknu, takže k novému roku ještě popřeju.
P.S. tady - na jihu Jižní Moravy - právě začalo sněžit. No já vím, že sníh nevydrží, ale vánoční náladu to pěkně navozuje. No, ještě musíme koupit stromek (letos po dlouhé době budeme mít přírodní) a večer dobalit pár dárků a Vánoce mohou vypuknout. Cukroví už testujeme (hlavně naše psina, budu jí muset nasadit dietu, neboť už vypadá jako by bylo po svátcích) a je dobré.
22.12.2005 8:59

Přeji Vám všem pohodove svátky vánoční a pohodové i všechny dny roku příštího

a těším se na další příhody, zamyšlení i diskuse. Jsem "na počítači" téměř celý den a Zvířetník je pro mne první ranní četbou, díky za něj
22.12.2005 8:46

Milí zvířecí lidijové,

moc vám všem děkuju za celoroční milou společnost pod ochrannými křídly andělské paní Dé.
Přeju vám všem klidné, ale veselé Vánoce, a v novém roce ať jsou vaše smečky šťastné a zdravé.
(Ještě mě čeká fůra práce, ale těším se na večerní balení dárků s dobrou muzikou a voňavou svíčkou nebo lampičkou; rozhodně musím zabalit dnes, protože zítra večer by mi už chtěla pomáhat Abbie, na kterou se moc těším.)
22.12.2005 11:46

Re: Milí zvířecí lidijové,

Milá Vave, nepochybuj, že Abbie pomáhá vždy a všude, hlavně ráda pomáhá na klíně, dneska ráno mně tak vehementně asistovala, že jsem přes ní upadla. Taky má další novinku, po večerech nosí svému odrazu v balkónových dveří gumového pejska. Ale to jsem ti psala do mailu :o)) Jak já ti závidím, že s ní strávíš její první Vánoce...
22.12.2005 8:42

Krásné vánoce všem

Už se to blíží, tak si všichni užijte krásné vánoce.A to samé přeju samozřejmě i zvířátkům, od rybiček, přes kočiáky a ž po psiska
22.12.2005 8:37

:o)

je to divný - jsem otřesnej cynik, ale Vánoce miluju. Půjdu se večer projít ven, pak si doma
pustím si CD se "Star Of Heaven" od Terryho Oldfielda a  budu popíjet portské a dumat jestli měli všichni radost z dárků co jsem jim dal. A pak budu chroupat cukroví a  pustím si pohádku - já - v mým věku - je to normální ?
22.12.2005 11:19

Re: :o)

Jasně starče, je to normální :-)) a čím víc toho portského vypiješ, tím bude pohádka zajímavější a i těch postav bude najednou nějak víc :-)).
 
Jinak se sanozřejmě připojuji k vánočním přáním....hodně pohody, žádný stresy, spoustu dárků a tak vůbec.
22.12.2005 11:49

Re: :o)

Mňam Portské já ráda :o) a pohády taky! Hele, prý má jít nějaká zbrusu nová poháda "Království potoků" ... a já ji neuvidím :o( Šťastný a veselý, Medvídku!
22.12.2005 8:12

díky všem mějte se krásně

a vánoce at jsou krásné, veselé i dojemné, radostné i tiché, všichni se mějte rádi, užijte si volna, sebe a zvířátek
22.12.2005 8:11

Krásné Vánoce

Tolik hezkého tady už bylo řečeno, Připojuji se a ze srdce Vám všem přeji  úžasné a krásné Vánoce plné klidu a pohody
22.12.2005 7:45

přeji moc krásné vánoce,

klid v duši a jak už tu koluje to říkání o Ježíškovi v chlévě. Po Novém roce se tu zase všichni sejdem, doufám, že i s Petrou a já doufám, že se naše rodina o jednoho člena rozmnží :-). Uvidíme, jak se domluvíme s Ježíškem. :-D
22.12.2005 7:38

Nevím, jestli a kdy budu mít příležitost,

tak raději hned:
Šťastné a veselé vánoce všem, všem, všem ...
22.12.2005 7:24

V uchvátaném běsu často nevšimnem si, že k nám potichoučku vklouzly Vánoce.

Zůstaňme stát, zadržme dech a podejme si ruce - třeba je uvidíme
22.12.2005 9:16

Re: V uchvátaném běsu často nevšimnem si, že k nám potichoučku vklouzly Vánoce.

Když už se tu tak všichni postupně scházíme, musím se s přáním krásných vánočních svátků přidat i já a Argusem a celou naší povedenou rodinkou. Dneska je to přesně rok, co jsem si přivezla ušaté, tlapaté a příšerně akční tříbarevné stvoření. Za ten rok se toho strašně moc zvládlo a když se podívám na naše potomstvo, uvědomuji si nějak intenzívněji běh času. Z Arguse je pořádný hafan, z Péti se pomalu stává ostřílená školačka, kterou  čeká v lednu první vysvědčení v životě a z těch dvou velkých stvoření se zvolna začíná stávat cosi vzdáleně připomínající dospělé lidi. Když si uvědomím, že Píďalka bude za dva roky plnoletá, napadá mě, kam se ty roky vlastně ztratily? Kolikery Vánoce se ještě budeme všichni takhle bezvadně doplňovat a zakopávat jeden o druhého, společně se smát a zuřit a páchat pitomosti? Ten rok, za kterým se teď ohlížím, byl báječný i přes ten chaos, jaký kolem sebe naše rodinka dokáže vytvořit. A je skvělé, když člověk zjistí, že se svýmy problémy a radostmi není zdaleka sám, že kdesi ve světe existují spřízněné duše, které ho nemají za blázna. Tady na Zvířetníku jsem takových spřízněných duší našla spoustu.  Moc za to děkuji a přeji Vám i Vašim zvířecím kamarádům aby Vám spolu bylo dobře.
Lucka V.
22.12.2005 7:10

Všem zvířetníkovým - domácím i návštěvníkům

přeji klidné a pokojné Vánoce, plné odpočinku a radosti a v příštím roce hodně zdraví, stěstí, lásky a osobních i pracovních úspěchů.
Největší dík za to, že se tady můžeme scházet, patří paní Ruščákové, proto pro ni ještě jedno přání navíc - hodně elánu, aby zvířetník zdárně pokračoval i v příštím roce a držím palce pokračování zamyšlením "D", která umožňují zapojení i nepejskařům. Ostatně pro všechny z nás jsou jistě pojmy "major mrňavka", "ešus", kostičík" a nespočet dalších velmi blízké. A to nemluvím o využívání zvířecích citací pro povzbuzení člověčenstva - viz ono známé "sem orééél".
 
Takže přání všeho nejlepšího si zaslouží i naši zvířecí přátelé, kteří jsou nevyčerpatelnou studnicí nápadů a těch nejneuvěřitelnějších příběhů.
 
Zkrátka: vše nejlepší zvířátkům a lidem dobré vůle.
 
 
22.12.2005 6:29

Vánoce

Sice to vypadá, že už všichni propadli snové melancholii a vánočním světýlkům, ale i tak všem kdo ještě do vánoc nakouknou na Zvířetník přeji opravdovou pohodu, splněná přání a hodně lásky od všech, na kterých vám záleží, jedno kolik mají nohou...
Šťastné a veselé!
22.12.2005 4:33

Halooo - zustal jeste nekdo tady, na Zviretniku ?

Pripojuji se k prani pani Ruscakove a preji stejne vsem dobrym lidem v CR! 
Hlavne tady na Zviretniku, jsou bezvadni. U nas je stale slunecno, modra obloha bez mracku,   u sousedu na strome pomerance... Ale ten vanocni spirit je stejny jako u vas.
Jsou tady Vanoce, pro mnohe nejhezci svatky roku. Uzijme si jich
P.S.  Moc dekuji za mail - mam co vracet!
22.12.2005 7:21

Re: Halooo - zustal jeste nekdo tady, na Zviretniku ?

Já se hláááásííííím. Dnes jsem tu poslední den v roce. (No, ještě budu muset zaskočit do práce zalít kytky a vyzvednout emaily a samozřejmě číhnout na Zvířetník. ) Do poledního mne ještě skřípne jedno jednání u pana ředitele a pak prcháááám. Snad i stihnu udolat mrtvou tetu. Ne, nebojte, nemám úmrtí v rodině, to jen tak říkám nasyslené haldě nevyžehleného prádla. (Původce tohoto názvu je pan Suchý v "Člověku z půdy." Já ho tenkrát viděla s panem Horníčkem ). Vánoční sníh už je pryč. Jen kamarádky chlapeček včera přišel domů skvěle upravený za bahňáka. Po úderném dotazu matky  to dítě prohlásilo, že u tunýlku (podchod pod tratí pro pěší) byl poslední ostrůvek sněhu a to nemohli mladí páni nechat nevyužité. No pochop mami, co já vím, kdy zase napadne  Přeju všem, všem, všem krásné a pohodové Vánoce. Abych řekla pravdu, nádherné přání napsala Rpuť do komentářů "Chleba s medem" . Já tak krásné nevymyslím, a tak se k ní sobecky připojuji. Jo, a všem marodům : ať je líp (Omlouvám se za nesouvislý projev, ale ještě v 01 h. jsem musela zabalit poslední dáreček, protože odpoledne je musím předat Ježíškovi a v 05 h. jsem vstávala. A Mína se na mne z mého(?) pelíšku koukala, jako bych se minula rozumem .
22.12.2005 11:52

Re: Re: Halooo - zustal jeste nekdo tady, na Zviretniku ?

Já se ještě rychle připojuji ke všem předchozím přáním.Přeji Vám všem i Vašim zvířecím kámošům hodně zdravíčka,hodně vzájemné lásky a pohody. Já bych chtěla ještě trochu sněhu.,stačil by mi poprašek,ale u nás prší. Ale to nás nevyvede z míry a ty vánoce si stejně nádherně užijeme. Moc Vás všechny zdraví Alena,Kryštůfek a Davídek.  
23.12.2005 16:03

Re: Re: Re: Halooo - zustal jeste nekdo tady, na Zviretniku ?

Štastné a veselé vánoce všem přátelům všech zvířat a všem zvířátkům. Užijte si je ve zdraví a lásce. Nechť se vám ten nový rok vydaří.