29.5.2020 | Svátek má Maxmilián, Maxim


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna. Zobrazit celou diskusi podle vláken, času
počet příspěvků: 4, poslední: 4.3. 2020 22:58, přehled diskusí

M. Crossette 4.3.2020 18:16

Jajko, to jsou zase krásné barvy a detaily kytiček! Mne také vždy potěší tihle první poslové jara - člověk si jich vice a detailněji všimne, skoro je hladí pohledem. Později, když už kvete vše kolem je to sice také krása, ale už taková "celková" nebo jak to napsat.

Alf je krásný kocour a gratuluji ke "kulatému" výročí. Já vždy žasnu do jakých pozic se kočky umí prokroutit - půl těla na jedné straně, druhou půlku opačně - jak když peču krucánky :) A kočka si tak spokojeně tak spí. Z našich koček se teď nejvíc preclíkuje Ginger.

U nás od rána silně leje(naštěstí tornádová varování jsou severněji)a většina krásných narcisů byla ohnutá až k zemi. Takže sotva liják na moment polevil, vyběhla jsem je všechny ostříhat a mám je ve váze. Pršet má ještě další dva dny, tak by chudinky kytičky byly zcela umlácené, zablácené. Ve váze jim to sluší a voní.

M. Crossette 4.3.2020 18:18

A ještě. Jak níže napsala Lika, ty 2 fotky rozdílných budov to tedy je! Jestlipak ta moderní vydrží stejně dlouho, jako klášter - velmi pochybuji. Jednou jsem o kláštěře četla článek - ještě jsem ho našla - tady

https://tinyurl.com/v39388w

Netušila jsem, jakou má krásnou vnitřní výzdobu (koukněte na fotky), nikdy jsem v něm nebyla, jen šla jedinkrát kolem. Jak jsem se teď dočetla na wiki, už je prodaný

https://tinyurl.com/rrlp3up

Z. Lika 4.3.2020 21:06

Jsem z těch novostaveb na rozpacích - mám ráda souměrnost, protože ta ladí s přírodními zákony a tudíž "ladí". Ale ty nové domy, některé, mi připadají rozhrkané a "ruší" mě. Ale nepochybně jsou v souladu s fyzikálními zákony, jinak by se rozpadly. Ale stejně se mi nelíbí, připadají mi jako schválnost. Bydlet bych v nich nechtěla. Ne že by mi to někdo vnucoval, to zase uznávám :-)

Z. Jajka 4.3.2020 21:43

Souhlas, taky bych v tomhle domě bydlet nechtěla. Asi bych příště měla dodat fotku novostavby naproti téhle...