8.2.2023 | Svátek má Milada


AUSTRÁLIE: Jak zpříjemnit pracovní prostředí

22.12.2015

I když sydneyský deník The Sydney Morning Herald kupuju jen jednou v týdnu, v pondělí, kdy v něm je program všech našich zdejších TV kanálů na týden dopředu, tak v novinách moc nečtu. Nemám zapotřebí, aby se mně dalšími jobovkami zvedal krevní tlak už i bez toho dosti vysoký.

Díky upoutávající fotce provázející jeden článek jsem si tento přečetl a řekl jsem si, že by mohl zajímat i čtenáře Zvířetníku, a tak jsem ho volně převyprávěl do jazyka Komenského.

O co jde. Bylo zjištěno, že v hektické kanceláři už jen zvuk psího štěkotu dovede zmírnit napětí, navodit příjemnější atmosféru a celkově snížit stres pracovníků. Tohoto jevu se chopila společnost Nestlé ve své divizi Purina Petcare v Sydney. Zaměstnanci kanceláří si mohou brát s sebou do práce svoje psí a kočičí miláčky a společně sdílet pracovní vypětí náročných požadavků zaměstnavatele. A nejen toto. Společnost vyhradila dva dny v týdnu, středu a pátek, kdy je zaměstnancům vyhrazen čas k meditaci a přerozdělení jejich náročných pracovních povinností. Manager tohoto establishmentu, Lal Meyer, se dal slyšet, že brát si svoje psíky a micky sebou do práce je součástí DNA společnosti Purina Petcare.

Jak zredukovat stres v práci - kancelář v Purina Petcare

Tento pán dále prohlásil, že četné výzkumy nám potvzují, že vlastnictví zvířecího společníka snižuje stres už jen tím, že také nastává snížení krevního tlaku a tepu srdce. A to nejen u vlastníka, ale i u příslušného zvířátka, takže pán i pes či kočička jsou vzájemnými terapeuty. Neopomenul připomenout, že výzkumy na „Virginia Commonwealth University“ v roce 2012 publikované v „International Journal of Workplace Health Management“ potvrzují, že zaměstnanci se cítí méně stresovaní, když je do práce doprovází jejich zvířecí miláček. Navíc, přítomnost psů a koček v kanceláři napomáhá lepší spolupráci zaměstnanců.

Bylo jasně doloženo, že v kanceláři, kde zavládla prudká pracovní debata, se atmosféra náhle zpříjemnila, jakmile do místnosti zavítal pejsek anebo kočička. Zúčastnění se uvolnili a zavládla všeobecná pohoda.

Kanceláři v Purina Petcare v Sydney kraluje kancelářská kočka Monty, která diriguje všechny psy v dohledu, kteří ji respektují. Společnost Nestlé také vytvořila „Wellness Wednesdays“. Organizuje tak každou středu stavy dobré nálady a zdraví v hlavním úřadě ve čtvrti Rhodes. Zaměřuje se zde na dobré fyzické i mentální zdraví svých zaměstananců a jejich finanční spokojenost. Společnost nabízí zaměstnancům několik programů, kterých se mají možnost zúčastnit, jako například hlubokou relaxaci a meditaci, oznámil nám pan Meyer.

Psáno 1. 12. 2015.
KONTAKT na Liku z redakce Zvířetníku je zde více... 
ARCHIV ZVÍŘETNÍKU od února 2010 do prosince 2013 najdete na stránkách Dagmar Ruščákové DeDeník
HLEDÁTE POMOC PRO NALEZENOU VEVERKU?
Vše potřebné zjistíte zde...
Víte, jak správně psát - a to nejen na Zvířetník? Podívejte se do Nápovědníku !