Neviditelný pes

AUSTRÁLIE: Jak zpříjemnit pracovní prostředí

22.12.2015

I když sydneyský deník The Sydney Morning Herald kupuju jen jednou v týdnu, v pondělí, kdy v něm je program všech našich zdejších TV kanálů na týden dopředu, tak v novinách moc nečtu. Nemám zapotřebí, aby se mně dalšími jobovkami zvedal krevní tlak už i bez toho dosti vysoký.

Díky upoutávající fotce provázející jeden článek jsem si tento přečetl a řekl jsem si, že by mohl zajímat i čtenáře Zvířetníku, a tak jsem ho volně převyprávěl do jazyka Komenského.

O co jde. Bylo zjištěno, že v hektické kanceláři už jen zvuk psího štěkotu dovede zmírnit napětí, navodit příjemnější atmosféru a celkově snížit stres pracovníků. Tohoto jevu se chopila společnost Nestlé ve své divizi Purina Petcare v Sydney. Zaměstnanci kanceláří si mohou brát s sebou do práce svoje psí a kočičí miláčky a společně sdílet pracovní vypětí náročných požadavků zaměstnavatele. A nejen toto. Společnost vyhradila dva dny v týdnu, středu a pátek, kdy je zaměstnancům vyhrazen čas k meditaci a přerozdělení jejich náročných pracovních povinností. Manager tohoto establishmentu, Lal Meyer, se dal slyšet, že brát si svoje psíky a micky sebou do práce je součástí DNA společnosti Purina Petcare.

Jak zredukovat stres v práci - kancelář v Purina Petcare

Tento pán dále prohlásil, že četné výzkumy nám potvzují, že vlastnictví zvířecího společníka snižuje stres už jen tím, že také nastává snížení krevního tlaku a tepu srdce. A to nejen u vlastníka, ale i u příslušného zvířátka, takže pán i pes či kočička jsou vzájemnými terapeuty. Neopomenul připomenout, že výzkumy na „Virginia Commonwealth University“ v roce 2012 publikované v „International Journal of Workplace Health Management“ potvrzují, že zaměstnanci se cítí méně stresovaní, když je do práce doprovází jejich zvířecí miláček. Navíc, přítomnost psů a koček v kanceláři napomáhá lepší spolupráci zaměstnanců.

Bylo jasně doloženo, že v kanceláři, kde zavládla prudká pracovní debata, se atmosféra náhle zpříjemnila, jakmile do místnosti zavítal pejsek anebo kočička. Zúčastnění se uvolnili a zavládla všeobecná pohoda.

Kanceláři v Purina Petcare v Sydney kraluje kancelářská kočka Monty, která diriguje všechny psy v dohledu, kteří ji respektují. Společnost Nestlé také vytvořila „Wellness Wednesdays“. Organizuje tak každou středu stavy dobré nálady a zdraví v hlavním úřadě ve čtvrti Rhodes. Zaměřuje se zde na dobré fyzické i mentální zdraví svých zaměstananců a jejich finanční spokojenost. Společnost nabízí zaměstnancům několik programů, kterých se mají možnost zúčastnit, jako například hlubokou relaxaci a meditaci, oznámil nám pan Meyer.

Psáno 1. 12. 2015.zpět na článek