19.5.2024 | Svátek má Ivo


Diskuse k článku

VÍP: Aneb víkendový pokecník

Dnes je Tří králů

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Z. Yga 6.1.2018 17:47

Re: Na Tři krále

V půlce ledna, nejpozději začátkem února jaro?! Tak to u nás teprve zima začne - asi - a pak vydrží až do dubna, neboť Březen, za kamna vlezem, duben, ještě tam budem, máj, vyženeme kozy v háj.

M. Crossette 6.1.2018 18:06

Re: Na Tři krále

No jó YGo, když já kdysi fakt záčínala už v únoru sázet na záhoně, zem už byl prohřátá a tak do května jsme tu měli opravdu jarní počasí - paráda! Teď se (asi)kvůli "globálnímu oteplování" vše pár let posouvá o měsíc, dva později a my tu pak hupsneme ze zimy rovnou do veder.

Š. Matyášová 8.1.2018 7:21

Re: Na Tři krále

pokud stromeček neprošel otužovací kůrou a rovnou z tepla jsi ho frkla ven do hlíny, tak to asi nedá......

https://hobby.idnes.cz/aby-vanocni-stromek-v-kvetinaci-prezil-musite-si-na-vanoce-stahnout-topeni-16p-/hobby-zahrada.aspx?c=A101213_174812_hobby-zahrada_mot

Z. Jenny 6.1.2018 11:40

Tak

u nás už tři králové byli hned ráno. Dveře mám označeny. Holky pejskové chtěly jít s nimi, děti je pomuchlaly a šly dál.Takže pro letošek máme odbyto a už jen očekávání, co zas přijde. :-) Slůňo svítí,bude dobrá prochajda.

Taky jsme ráno škubaly chlupy z uší, teda pejskovým, Jenička neříkala nic, bránila Conynku a Conča řvala, jakoby ji brali na nože a to máme ten zázračný prášek, co to po něm dobře jde.

Přeji všem krásný víkend, možná , že sfrkneme i na Hostýnek.

M. Crossette 6.1.2018 17:43

Re: Tak

Jenny, proč vytrháváš pejsce chlupy z uší ? O tom jsem nikdy neslyšela a zajímá mě to. Ono jí to tam pak moc šimrá a drbe si uši, či proč? Dělá se to jen u kerýků, nebo i jiných ras?

Z. Jenny 6.1.2018 20:53

Re: Tak

Maričko, je to k vůli zanášení oušek nečistotami. Jsou to takový vnitřní jemné chlupy, které vyrůstají z uší ven a způsobují pak různé infekce. Dělá se to jak u kerrýků tak i u barevné bolonky

A asi i u některých jiných. Boxerky to neměly a ani kokřík Daník.

Taky to bylo pro mne nóvum. Stačí jednou za čas ale musí to být.Existuje na to pudrový prášek na vsyp do ucha, po tom to jde krásně pryč. Ale Conny je trošku hysterka, tak je to se zpěvem. :-)

M. Crossette 6.1.2018 21:50

Re: Tak

Jenny děkuju za vysvětlení a to pak chápu, že je chloupky občas třeba odstranit. Ale Conny se nedivím, že při tom "zpívá", však jsou psí ušiska velmi citlivá na zvuky, tak dává smysl, že i sebejemnější "škubání" se jim nelíbí. Trixie také nemá ráda když jí čistím (no spíše proplachuji) uši. Ale je to zlatíčko, tak drží a trpí, jen se pak mohutně dožaduje bolestného - velké sušenky :)

Z. Jenny 6.1.2018 22:46

Re: Tak

Když jsem si dovezla domů tu první černou můrku Jenynku,tak jsem u paní chovatelky byla řádně poučena.Jak mi tak říkala o těch chloupcích v uších úplně jsem se zajíkla neb jsem cítila tu bolest.Tak jsem zjišťovala jak to dělá ona.Bylo mi odpovězeno, že se jich, teda pejsků na pocity neptá, to víš, že jsem trpěla za pejsky ale je fakt, že to "Jeníček" , tak jí říkáme, fakt snáší dobře. Taky jsme si jí brali až ve čtyřech měsících. :-) Conynce jsme trhali až my,takže nás činí odpovědnými. :-) Odměňuji bohatě.

M. Crossette 7.1.2018 17:18

Re: Tak

No co já se tu všechno nedozvím :)

Z. Vave 6.1.2018 8:17

Tak Melichara bych znala,

jmenuje se tak jistý kocourek. Také se tak jmenovala jistá bota.

A kašparů je všude plno. :) Jen tan Baltazar ... určitě by se mu říkalo Baltík, to je jako by někdo chtěl říct Bartík a neuměl r.

My odstrojíme stromek zítra, dnes ještě přijede Malá máma s rodinou, protože o Vánocích byli nemocní. Takže malý dodatečný Ježíšek proběhne dnes. Jen bez cukroví. :)

O. Joklová 6.1.2018 10:29

Re: Tak Melichara bych znala,

taky už jste cukroví sež... snědli???

Z. Jenny 6.1.2018 11:33

Re: Tak Melichara bych znala,

nene,kočičiky se sběhly cukroví jim snědly a jak znám Vave, jistě sypě ptáčkům. :-))

L. Písařík 6.1.2018 19:29

Re: Tak Melichara bych znala,

Ptáčkům kupte slunečnici, nemají mít pečivo a cukroví nedávejte pejskům, prý jim škodí.

Z. Jenny 6.1.2018 20:55

Re: Tak Melichara bych znala,

jasně, já si dělám jen malou legraci, vím, že Vave sype poctivě semínka. :-))

Z. Vave 6.1.2018 20:38

Re: Tak Melichara bych znala,

Jasně, že pro ptáčky mám pytel slunečnice. Mám tři krmítka, dvě sýkorčí a to třetí, klasické, si zamilovali vrabci. A protože já miluju vrabce, dosypávám a dosypávám, protože sem lítají zcela jistě z celého Polabí. :)

Z. Janaba 7.1.2018 11:55

Re: Tak Melichara bych znala,

Ke mně se zase slétají straky a dosypávám a dosypávám. Tedy v tomto případě kočičí granule, ty nejlevnější, z normálního krámu. Já vlastně kupuju tři druhy granulí. Pro straky a moje dvě vrány ty nejlevnější, pro kočky venku takové prostředni a pro vlastního rozmazlence značkové. To jsem si zavařila, koukám!

Evt. námitky, že granule pro ptáky ne, mohu myslím vyvrátit. Moje dvě vrány je hltají už několik let a strak také neubývá. Mají k dispozici vodu v misce a využívaji i nedaleký potok.

K+M+B na dveřích je pro mého muže, takto matematika, málo. Má tam celý seznam, který končí ‘a psa’.

M. Crossette 7.1.2018 17:16

Re: Tak Melichara bych znala,

Jano, granulím se nedivím. Ještě jsme neměli Trixie. když jsem nacházela v kašnice pro ptáky plavat velké granule. Nechápala jsem, odkud se ve vodě berou, kočky venku granule neměly. Brzy jsem to odhalila :) Házely si je tam vrány ! Granule kradly psu u sousedků, který měl přes den misku na terase (viděla jsem je skrz plot přímo při pichu). Jenže lepší (a větší) zdroj na změknutí granulí našly u nás. Viděla jsem vránu, jak přiletěla s granulí v zobáku, usedla na okraj kašničky a granuli máchala ve vodě, dokud se jí nezdála dostatečně měkká. Pak ji slupla a letěla pro další. Nebo si jí tam hodila, usedla na větev nad vodou a chvili čekla, až granule nabobtná. Jenže, jak někdy místo čekání asi zaletěly pro další, tak je pak nestačily sníst a "kalily" mi jimi kašničku. Ale stejně jsem obdivovala jejich chytrost.

Z. Xerxová 6.1.2018 7:54

hezký den

hezkou sobotu všem Zvířetníkům a zvířátkům :o) ...

Dneska sklidím světýlka, kouličky a Vánoce budou minulostí... Jen svíčkování mi vydrží - dokud budou dlouhé večery.

Jdeme ven, je třeba se začít trošku víc hýbat :o)

M. Crossette 6.1.2018 2:08

osobně nikoho z těchto jmen neznám

Tak ať vám tihle slavní králové přijdou označit dveře, tady bohužel nechodí. Sama se pamatuji, že pouze jedinkrát zazvonili u našeho pražského bytu, ještě jsem tenkrát chodila na ZDŠ.

A možná jste slyšeli tu dobrou radu, označit si vnitřní rám písmeny K+M+B, aby vám při odchodu z bytu připomínaly nezapomenout si vzít "klíče+mobil+brýle".

Jinak na "Nový Rok o slepičí krok, na Tři Krále o skok dále, na Hromnice o hodinu více" - hurá, dny se začínají prodlužovat !

A když už o švihlé chůzi - pamatujete tuhle scénku ?

https://www.youtube.com/watch?v=XFzlheAS_WQ

Z. Kytka 6.1.2018 9:35

Re: osobně nikoho z těchto jmen neznám

MLP má na rámu napsáno K+M+B+Z (klíče+mobil+brýle+zuby). :o))

O. Joklová 6.1.2018 10:27

Re: osobně nikoho z těchto jmen neznám

Maričko, ještě před Novým rokem je první rčení k prodloužení dne - moje nejmilejší

na Boží narození o kočičí převalení :-)))))

M. Crossette 6.1.2018 18:07

Re: osobně nikoho z těchto jmen neznám

Jéé Bedo, to jsem nikdy neslšela, to je hezkýýý :)

Z. Yga 6.1.2018 19:39

Re: osobně nikoho z těchto jmen neznám

Jó to se pozná město! U nás se na Boží narození převaluje leda blecha, v Práglu celá kočka! To se to žije, ve velkoměstě (:o)))))!

O. Joklová 6.1.2018 19:57

Re: osobně nikoho z těchto jmen neznám

a konkrétně u mě se převalujou dokonce DVĚ kočky - bohužel o to víc světla není, až tak zmáknuté to nemáme :-DDDD

Z. Vave 6.1.2018 20:40

Re: osobně nikoho z těchto jmen neznám

Nojo, Pražácí, ti mají všechno! :)

Z. Jenny 6.1.2018 20:57

Re: osobně nikoho z těchto jmen neznám

A helemese, hihihi. :-))

J. Polák 6.1.2018 1:04

miniapokryf

Na tři krále, Judea, Betlehem.

Tři králové vcházejí k jesličkám. A ten poslední, jak je velkej se pěkně vezme o futro. Koruna na zemi, kadidlo rozsypané, hrča na hlavě.

Baltazar: "JEŽÍŠI KRISTE !!!"

Marie: " No vidíš, Josef, to by bylo jméno, ale ty furt, prej po dědovi, HUGO !!!"

Z. Vave 6.1.2018 8:00

Re: miniapokryf

Jindřichu! :) Pobavilo moc.

T. Zana 6.1.2018 14:33

Re: miniapokryf

:-)))

Z. Yga 6.1.2018 17:19

Re: miniapokryf

Ještě že se praštil (:O))), jinak by nám stromeček nosil Hugísek.