20.9.2021 | Svátek má Oleg


Diskuse k článku

PSI: Sdílení

Zvířátka, co jsme měli v rodině, se většinou dobře snášela

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Crossette 19.4.2021 18:35

To jsou moc hezké fotky a myšky na Dulince mě také dostaly:-) Nebýt té na jejím hřbetě (kde je to fakt "živá myš"), myslela bych, že ta druhá je hračka:-)

U nás svorně a těsně u sebe spí jedině Rusty a Gignger, občas Rusty a Woody (nejvíce u otevřeného okna). Ginger a Woody nikdy ! (tedy zatím).

Ale jinak se kočky až neuvěřitelně sžily s veverkami na zahradě. Na venkovní stůl se jich běhá krmit nejčastěni pět až sedm. Kočky je ignorují a naopak. Dvě z veverek jsou už tak oprsklé, že přiběhnou žebrat o oříšek přímo k mým nohám (a vezmou si ho z mé ruky), zatímco kočky (často všechny tři) postávají jen pár cm vedle. Jednou, když si Rusty chtěla veverku snad očichat, ta na ní "zamručela" a zatřepala ocasem, že Rusty okamžitě odskočila. Nikdy jsem kočky neviděla veverky honit, spíše před nimi couvnou. Asi si už každá vyslechla to jejich hrdelní mručení-varování (a pohled až pichlavých oček) které stačilo k tomu, aby na zahradě mezi nimi vládl mír .

T. Zana 19.4.2021 21:21

Teda ty vaše oprsklé veverky bych chtěla vidět ;-D.

A. Zemanová 19.4.2021 17:12

I když Anka měla amok, když zjistila, že jsem domů dovezla TO, tedy malého milého Mikeška, brzo se to uklidnilo a Mikešek lehával vedle ní na gauči. O měsíc později seděli vedle sebe a svorně zahlíželi, ba skoro vrčeli na Bertíka. Anka ho přijala dřív než Mikeš (a časem se s Bertíkem spřátelila, často ek sobě tulili), ale ani tomu to dlouho netrvalo. Stejně staří kosourci si po pár dnech začali hrát a objímat se ve spánku. To jim ostatně vydrželo celý Bertíkův život, i když v dospělosti to nebývalo každý den. Rózku neřešil nikdo. Sice se kosourkům tak úplně nelíbilo, že je doma nová (asi půlroční) kočka, ale záhy rezignovali. :)

Teď, bez Bertíka, občas leží Rózka s Mikešem docela blízko, to dřív nebývalo. A jindy zas prožene jeden druhého, ale není to na krev.

A. Bytová 19.4.2021 13:00

Tak Anešek nesdílí nikoho. Při příchodu kotěte Džungary dostával takové záchvaty hysterie, že vzteky až blil. A tuhle mi dal MLP jaksi neočekávaně pusu na předloktí a Anešek ho kousl. :-P

Z. Janaba 19.4.2021 15:17

Sichruje se, Anešek. Kdyby v budoucnosti, někdy, snad, možná, měl touhu po sdílení, hlásá už teď, že líbat tě bude smět jenom on. Máš smůlu. :-/

Z. Jenny 19.4.2021 16:55

Macho ! ;-D;-DR^

A. Alimo 19.4.2021 12:17

Náš pes a kočka jsou kámoši, jakmile nás vidí kočka venku za plotem, už k nám běží, nejdřív si dá ducana s Darkem, až potom se jde kamarádit se mnou nebo MLP. Někdy spolu spí v pelíšku, ale ona hřeje jak kamínka a Darkovi je asi horko, tak jde jinam.

Když byl syn malej (cca 9-10 let) měli jsme pískomily -páreček a několikrát mladý, ale dobře zavřený v terárku, nemínila jsem je lovit po bytě. Psovi byli tenkrát ukradený, věděl, že na ně nemůže. Ale měli jsme i andulku Pepíčka a ten někdy nad nimi lítal nebo se jim procházel nahoře po skle. To byli v tu ránu tuhý, dělali mrtvý brouky. Pak jsem se dočetla, že to je jejich přirozená reakce v přírodě, ptáci-dravci je loví, a oni nerozeznali andulku od dravce :-)

Z. Lika 19.4.2021 12:21

To muselo andulákovi stoupnout sebevědomí ;-D

Z. Jenny 19.4.2021 12:10

U nás to vypadá na gauči podobně. Zvířecí sešlost tvoří tak nějak vláček, vagonky pěkně za sebou a já ubožáček abych bojovala o kousek místa.;-D Zatím všechna zvířátka, co jsme měli doma se sdílela navzájem. Stařenka Babu ležívala i na hřbetě pséků. Mia s Čitou se navzájem objímaly skoro pořád a se psy taky. Současné kočindy spí zvlášť ale Lidunka mi ležívá v nohách a Damík pod rukou.Psice se navzájem sdílí se všemi. V Milá Kimi, díky za pěkné počtení a fotky, moc hezké.R^V

Z. Yga 19.4.2021 11:25

Když jsem čistila křečkovi klec, tak ho hlídala Toya (Jeník ne, ten se štítil). Hleděla do kýble, kde byl deponován a pak mi došla nešťastně říct, že už ta néni!! ;-D;-D

Jinak naše zvířata nejsou sdílená, ale jsou tolerantní k domácím - tudíž se v domě míjejí, ale že by se tulili, tak to ne - ale kočičí misku Erník a Brooke vylíznou čumák na čumák ;-).

Když do smečky přibyl Framík, tak dva dny dělal Erňa ramena (to chodil i po bytě poctivě na vodítku), aby zjistil, že je mu to stejnak prd platné a tak už ho bere jako čtvrtého do mariáše (kupodivu, poseroutka Zikmund ho neřeší vůbec a klidně kolem něj chodí se vztyčeným ocásekem).

T. Zana 19.4.2021 10:00

Ty bílý myšky mě taky dostaly - navíc mi chvíli trvalo, než jsem se v obrázku zorientovala, měla jsem pocit, že vidím černobílého psa... až pak: aha, ocásek 8-o;-D.

Z. Lika 19.4.2021 8:37

Přímo slyším to spokojené funění a odfukování, a kvituji správnou velikost gauče :-)

Nad tou fotkou Dulinky s myškami užasnu - že je nezakousla? Ale Dulinka vypadá napapaná :-)

J. Fialová 19.4.2021 8:43

Kdysi jsme doma měli morče. Jen volně ložené, v nízké ohrádce. Psi ho nezakousli, chodili mu krást mrkev, a pojídat ty "granulky" co z morčíka lezly druhým koncem ven :-)

Z. Yga 19.4.2021 9:27

Takže jsi měla bezodpadového hlodavce! Super ;-D;-D

Z. Lika 19.4.2021 9:44

Napadlo mě něco o ekologickém perpetuum mobile ;-D

J. Hlavsová 19.4.2021 12:22

Myši byly v teráriu, Dulinka je ráda pozorovala. Brali jsme je do ruky, dávali Duli očichat, nejdřív prázdnou ruku, pak myšáka v ruce. Pro pobavení jsme myšáky pustli na Jakubovu válendu, Dulinka se přidala, rozložila se na válendě a myšáky nechala běhat. Jak je vidět na fotce, vzala myšáka do tlamky a zase ho vyplivla. Venku se z ní ovšem stal norník a venkovní myši lovila. O to víc jsem oceňovala, že když viděla náš vztah a zacházení s myšáky, přijala je taky za své.

J. Fialová 19.4.2021 8:34

Sdílený gaučing dobrá věc. Akorát bych potřebovala upgrade na gauč velikosti 1/2 pokoje ;-D

J. Hlavsová 19.4.2021 10:31

Gauč je opravdu velký, hned, jak jsem ho v prodejně uviděla, jsem si řekla, že ho musím mít. Je rozkládací, má vysoký sed, takže se z něj dobře vstává, :-)vysoké opěradlo, takže se dá dobře opřít hlava:-) a v současné době, kdy jsem na home office, slouží i jako kancelář - papíry, příručky atd.;-) Jediná nevýhoda je světlá barva a záhyby v čalounění, údržba dá trochu víc práce. Goliáš teď na gauč nechodí, stačí mu, že má pelíšek ve stejné místnosti nebo se povaluje různě po podlaze, mám podlahové topení, tak si hoví.

E. Žampachová 19.4.2021 7:29

Je sdílení a tolerance. Naše holky tvoří velmi kompaktní a pevnou smečku, vzájemně se mají rády i když ne vždy leží na stejném místě, často jim je horko a spí každá zvlášť. Jakékoliv jiné psy tolerují i doma (někdy s pohledem: už zase "to" sem taháš?), ale k tomu, aby "cizince opravdu přijaly do dmečky potřebují pár dní. Tolerují kohokoliv hned. Ale přijmout znamená neuhýbat před fyzickým kontaktem s tím druhým, být ochotni vylizovat společně jeden hrnec, neodtlačovat se při rozdávání dobrot. Jsou to drobné rozdíly. Je zajímavé, že úplně stejný proces je začlenění štěněte do smečky. I když je vlastní. Máma ho bere, ale ostatním to těch pár dní, než jsou štěndo ochotny nechat spát opřené o sebe, trvá.

Z. Matylda 19.4.2021 10:36

Přesně toho jsem si všimla. Karamel (šéfka) kohokoli snese, ale když má s Vanilkou a Ciri vylizovat jeden talíř, tak nechce. S Vanilkou ano, to je domácí. S Ciri ne, i když ji zná. S Pralinkou ano, Kaččina kavalírka u nás přece jen bývala častěji, dokud to šlo. Vanilka neřeší nic.

Z. Janaba 19.4.2021 11:34

Borůvka, Světluška, Karamel, Vanilka, teď ještě dceřina Pralinka, jména jako přinesená z cukrárny, ale Ciri! Kdo je proboha Ciri? :-)

Z. Yga 19.4.2021 12:09

Hujer se hlásí - já vím, já vím, ale my nesmíme ani naznačovat ;-D;-D

Z. Matylda 19.4.2021 12:09

Ciri je synkova fletka :)

Z. Janaba 19.4.2021 15:07

Aha! Ale - synek se vzepřel rodinné tradici?! Správně by měla do rodiny dorazit Šlehačka! Jé, teď mi napadlo hezké jméno pro fenku - Melis. To je norsky moučkový cukr, což by tu sladkou řadu neporušilo.No nic, tak až příště. A nebít do hlavy! :-)

Z. Xerxová 19.4.2021 6:22

hezké pondělí všem Zvířetníkům a zvířátkům :-)

u nás je vždy jen mezidruhové sdílení mezi psy a lidi. Třeba včerejší večerní sdílení Pirátů z Karibiku nemělo chybu. Byli na jednom gaučíku jak sardinky od Nighta po dědečka...

Jarko, všímáš si, jak stíííhááám - i na copánky dojde. Teď jdu na maso a brambory, pak na poradu (hlídá a vaří děda) a pak na výlet (dnes bezpsí, neb při pondělku mívá oddychový den)

J. Fialová 19.4.2021 8:31

To je supr. Fíha,

Xerxová furt stíhá ;-D

T. Zana 19.4.2021 9:59

Jarko, jsi duše poetická i při pondělku ;-).

Z. Xerxová 19.4.2021 10:03

tak si připrav veršovánky i na další dny ;-D Jsem po poradě a konzultaci... a Night bude mít dneska vánoce - kolegyně mi přinesla obří pytel plyšáků...

Z. Yga 19.4.2021 11:16

Jak jsi napsala Vánoce a obří pytel, tak jsem automaticky dokončila buráků ;-D;-D