16.5.2024 | Svátek má Přemysl


Diskuse k článku

PSI: Jak roste dogák Night – část 2., červen 2014

Hned na začátku měsíce má Najtík „narozky“ – v červnu čtyřměsíční. Za měsíc pobytu u nás přibral ze 17,80 na 25,80 – tedy přesně 8 kilogramů. A v kohoutku se jeho výška změnila taky o osmičku – z 50 na 58 cm.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Z. Xerxová 4.6.2014 13:20

Re: Dogátko

... tak mu dej najíst  :o)

M. Pajakerryková 4.6.2014 14:18

Re: Dogátko

jasné, sypla jsem mu trochu štěněcích granulí :)

T. Zana 4.6.2014 8:26

Těšíííím

Těším se do Věšína - teda doufám, že všechno klapne a černej andělíček přijede :-)

Je fakt fotogenickej.

Z. Xerxová 4.6.2014 13:20

Re: Těšíííím

no doufám že dojedeme. Ale inkubačka na spálu končí až zítra v poledne a pro změnu psík včera večer maličko zapajdal (při jeho některých pohybových aktivitách se nedivím). Ráno si ještě dával trochu majzla (ale schody zvládnul 3x nahoru i dolu - byť nemusel),  ale teď v poledne řádí tak, že fakt vypadá zcela o.k.   Ale pochopitelně mi zatrnulo...

T. Zana 4.6.2014 14:04

Re: Těšíííím

Aby ne, po těch zkušenostech...

Věřím a doufám, že to klapne!

Z. Xerxová 4.6.2014 14:11

Re: Těšíííím

máš připravenej výlet?? A prosím - pokud budeme chtít někam popojet autem, neměl by tam být zákaz vjezdu  :o)   To často chodci-pěšáci neřeší  :o)

Dvě hoďky pochodu by měl mladík v pohodě zvládnout... a delší myslím není nutný

A. Lex 4.6.2014 15:02

Re: Těšíííím

Ach, Xerxová, vím, ještě nějakou dobu to bude trvat, než přestaneš řešit malá pajdání.

Z. Štětinka 4.6.2014 8:04

Anketa pro psíky:

Co Vám letos zabírá na klíšťáky? Mě loni zradil Kiltix (který roky fungoval) a letos i Stronger Top Spot

M. Pajakerryková 4.6.2014 8:28

Re: Anketa pro psíky:

Štěti, já jsem měla pro kerrýky Advantix - byl super ale musela jsem koupat a hned 2x za krátkou chvilku takže jsem to z nich umyla ale do té doby super spokojenost

vrátila jsem se k obojkům kiltix, já s nima mám jen a jen dobrou zkušenost

a výborné je eukalyptus kapsličky, koupíš v lékarně, dokonce to pomáhá i na háravou fenku, osobně vyzkoušeno, fena v nejlepším a krycí pes nic nepoznal když k ní čuchal!

Z. Štětinka 4.6.2014 8:36

Re: Anketa pro psíky:

a jak moc jste "klíšťatově zatížení"? Holky neustále lítaj ve vysoké trávě a po lesích. Včera přijeli od mamky z J. Čech, i když jim spoustu klíšťat vybrala a posbírala, tak i tak jsem na nich našla včera 4 ks a to jsou pod spotem s permethrinem

Z. Štětinka 4.6.2014 8:37

Re: Anketa pro psíky:

přijelY :(

M. Pajakerryková 4.6.2014 9:11

Re: Anketa pro psíky:

jsme zatížení hodně, trávu u cesty kudu chodíme na procházku posekali konečně včera, už v ní nebyl vidět ani Frogi :)

bydlíme na samotě u lesa :) kolem louky, krávy koně seno pro ně.....

s tou pipetou jsem byla moc spokojená opravdu

E. Žampachová 4.6.2014 9:19

Re: Anketa pro psíky:

Vzhledem k tomu, že mám psy vodní nám fungoval vloni jen obojek Foresto. Celou sezónu! Letos máme pozdní štěně, tak jen postřikujeme s nevelkým úspěchem. Na březí a kojící fenu toho moc dát nelze.

Pipetky jsou u ás tak na 2 týdny, postřiky také. Obojky cca 2 měsíce. Jenže máme psy 20x za procházku ve vodě.  Klíšťat mraky (to ta mírná zima a teď vlhko).

A. Lex 4.6.2014 15:04

Re: Anketa pro psíky:

Kamarádka Věra (zlaťák Toby) má letos Foresto, bydlí v lese a rybník u domu. A zatím z něj tahá tu a tam klíšťata, ale taková polozdechlá. Na Vysočině a i u nás, je jich strašně moc a moc.

Z. Yga 4.6.2014 10:26

Re: Anketa pro psíky:

Roky jsem používala obojek Kiltix k naprosté spokojenosti. Vloni pipetky Advantix - taky v pohodě. Ale letos jsem ho dala Toye a chudina se začala šíleně drbat - tak jsem ho musela smýt (tedy jestli se to podařilo, ale už se nedrbe) a teď ji stříkám vývarem z rozmarýnu a octu - klíšťata téměř nenosí, ale je to možná tím, že už moc do trávy neleze - radši po chodníku.

Brooke má spot Advantix a zatím je taky bezklíštěcí (a ona se zase v trávě rochní) - ovšem vyjde to dost draho, neb co čtyři týdny pipeta.

Já sama bych se vrátila k obojku, ale Toyu už tím nechci zatěžovat ...

Z. Matylda 4.6.2014 10:34

Re: Anketa pro psíky:

Frontline loni přestával fungovat, a tak jsem letos stříkala psy i kočku sprejem Effipro. Musí se toho do rozhrnutého kožichu nastříkat dost po celém těle, ale drželo to dva měsíce, než jsme musela nastříkat znovu. Teda kočka úplně plnou dávku nedostala, protože nezadržitelně odešla, a Kačka zvířenu přidržující si stěžovala, že je odblešená a odklíštěná taky.

A. Lex 4.6.2014 15:06

Re: Anketa pro psíky:

Na Kačku by třeba ještě zabíral Frontline!

Z. Štětinka 4.6.2014 12:42

Re: Anketa pro psíky:

díky za reakce, objednala jsem zase ty Kiltixy, ale jestli nebudou fungovat, tak se picnu. Já už letos sebrala tak 50 klíšťat, i přes ten permethrin. Je mi jasný, že nic nebude 100%,ale tohle je moc. Vetka včera ještě říkala, že už existuje i perorální podávání s opakováním po 3 měsících, ale mě se nechce je procpávat jedama ještě vnitřně

Z. Xerxová 4.6.2014 13:04

Re: Anketa pro psíky:

ani jedna doga nebyla sběrač klíšťat. Navíc díky hladké srsti jsou klíšťáci dobře vidět a vždy po návratu z výletu je ještě lezoucí oberu. Z důvodů sdílení prostředí nepoužíváme obojky, pipetu dostávaly tak dvě za sezónu, Betka v posledních dvou letech nebrala nic - kvůli "nabořené neurologii". Night taky nic - nechci žádnou reakci... zatím měl dvě klíšťata (a mrtvá - evidentně byl ošetřen u chovatele)

Š. Matyášová 4.6.2014 14:41

Re: Anketa pro psíky:

hlavně nefunguje Frontline...tedy na kočky..

A. Lex 4.6.2014 15:11

Re: Anketa pro psíky:

Na fopronil jsou klíšťata už rezistentní. Bohužel na kočky je zatím jen Frontline. Patlu Darečka každý měsíc, protože jeho akční radius je hóóóódně velký, jenom keře, tráva, kytky a stromy. Věřím, že až začne horko a sucho :-(((, tak přestanou zase klíšťata.

Z. Štětinka 4.6.2014 17:46

Re: Anketa pro psíky:

tak nevím no, jdu ty košťata ostříhat, aby se líp hledalo,ale ty potvory! Letos měla jedna klíště i mezi polštářkama, jsou jak diví...ve vousech, obočích, slabinách a hrudníku, to je klasika, ale ty hmyzáci už si nějak nevybíraj a v té husté srsti se to blbě hledá. Nejhorší je, že je denně prochmatávám, prohlízím a sonduju, vyslýchám (nic nepřiznaj!),ale pak stejně tu a tam najdu odpadlé nacucané. Blééé

Z. Matylda 4.6.2014 8:01

Frajer španělský

je, zdá se, i vyrovnaný a pohodový. Tak to bude fajn parťák na výlety i na doma.

Světlucha si moje pantofle nosí do pelechu doteď, když odjedu. Mám kožené korkáče a jsou to pořád ty stejné- byť mi spousta lidí při pohledu na štěně spící na pantofli říkala, že brzy budu kupovat jiné a ono ne :)

Z. Xerxová 4.6.2014 13:01

Re: Frajer španělský

taky máme stále stejné pantofle - pravda - občas je kraj korku trošku roztřepaný... ale maličko a funkčnosti to nebrání

M. Sedláková 4.6.2014 7:43

Teda Najtík je opravdu psí krasavec

Navíc je velmi ale opravdu velmi fotogenický.

A čím ho krmíte Xerxová ? Roste jako " z vody ".

Míša z Plzně

Z. Štětinka 4.6.2014 8:03

Re: Teda Najtík je opravdu psí krasavec

no leknínovkou přeci! :D

Xerxí, díky za další hlásání, raport je vzorně připraven a já si ho užívám s úsměvem pod vousy. A ty fotky! Koží! Jak lítaj uši... má nádhernou barvu a na fotkách lysinky vidět nejsou. Určitě klasiku v podobě biotinu dáváte. Možná je to genetické, neptali jste se majitele, jestli třeba jejich odchovy nemaj taky řídkosrsté štěněcí období?

p.s.: strašně ráda bych si vzala do ruky tu vaší "tlapičku" a potěžkala si takovýho macka :))

Z. Jarka_F. 4.6.2014 8:39

Re: Teda Najtík je opravdu psí krasavec

Ano ano, velmi fotogenický, palice velkého myslitele, naprostá soustředěnost při práci s míčem...

Z. Xerxová 4.6.2014 13:00

Re: Teda Najtík je opravdu psí krasavec

snídá syrové kosti s masem a zeleninou. Obědvá granule se smaženým vajíčkem (kvůli srsti). Svačí řecký (10% tuku) jogurt s něčí dobrým (nastrouhaným jablíčkem, broskví, medem, banánem... ) a večeří granule s kusem vařeného (nebo syrového) masa.  Na konci chci mít psa, co jedno jídlo bude mít granulové a druhé "normální"

Žere si myslím docela dobře... strávník je vynikající.

Z. Lika 4.6.2014 7:19

Chtěla jsem se Xerxové zeptat

co je pod tou vaší lískou tak speciálního, že tam psi tak rádi hrabou? Hledají plchy? Mají pocit "střechy" nad hlavou? Nebo je to prostě jediné místo, kde je v tom vašem permafrostu hlubší vrstva zeminy?

T. Zana 4.6.2014 8:29

Re: Chtěla jsem se Xerxové zeptat

rodinná tradice :-)