28.1.2021 | Svátek má Otýlie


Diskuse k článku

PSI: Hlášení z porodní bedýnky aneb Že jsi to ty, už se smíš podívat

Když se narodí štěňata kerry blue teriér

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Z. Vave 19.4.2016 11:03

fotky

Konečně jsem se dostala i fotkám, mrňousci jsou kouzelní. Naleštění a vlnití. <3

Z. Vave 19.4.2016 8:15

Konečně jsem si početla,

to je tak krásné hlášení, že mám hubu kolem celé hlavy. :o)

Ještě pár dnů a mrňousci se budou batolit kolem Olíka, to bude tóčo! Už se těším na další povídání, milá Pájo. Přeju celé smíšené rodince hodně zdraví a pohody. <3

M. Pajakerryková 19.4.2016 12:50

Re: Konečně jsem si početla,

děkujíííí

Olik už s nima začíná trošku řádit tak za 14 dní to bude ta správná psina

J. Polák 18.4.2016 22:03

Co myslíte

Jsou tři kerrýci a tři domácí kočky ještě zvládnutelný počet?

J. Polák 18.4.2016 22:05

Re: Co myslíte

PS Zatím mám kerrýky "jen" dva. Kluka a holku , tedy přesněji dědka a bábu (11 a 10 let).

V. Glover 19.4.2016 3:56

Re: Co myslíte

no jasne, ze jsou tri keryci zvladnutelny pocet

M. Pajakerryková 19.4.2016 12:49

Re: Co myslíte

jasan :) tři kerrýci je bezva počet :) přijede si pro štěňátko?

a kočička Betynka dnes sledovala štěňátka a neříkala nic a ony na ni taky nic takže budou slušně vychované :)

Z. Jitur 18.4.2016 16:18

pochvala

opravdu krásná miminka, "všechna", to odrostlejší, dvounohé nevyjímaje, tak hlavně hodně zdraví!

O. Joklová 18.4.2016 16:05

štěňátka sleduju

celou dobu (facebook, rajče), ale i tak vítám toto přehledné shrnutí

no jo, na těch fotkách, které jsou označeny jako 15.-25.den už začínají být o fous světlejší (ale to může být zesvětlením fotek), ale hlavně se tak jako vlní, vypadá to spíše jako faldíky, ale je mi jasný, že to už jsou první kudrdliny

ale ano, Pája už mě opravila, že nejsou kudrnatí ale vlnění - no ale pak by plyšák byl vlňák a to se mi moc nepozdává :-))))))

Z. Hanča 18.4.2016 15:31

Pájo, díky

za vzorné zpravodajství, je radost ho číst a na dálku sledovat, jak se z mini válečků za tři týdny stanou čilí pejsci, kteří dokonce přelezou ohrádku. A jak se jim vybarvuje ne srst, ale povaha, jak už takhle malincí jsou každý jiný. Chichi - cácorka Constance, malá dračice, jestli ona nebude celá po mamince? A ještě fotky musím pochválit, nejkrásnější je ta s Olíkem u štěňátek! Tak si ten krásný čas všichni užívejte dosyta!

M. Pajakerryková 18.4.2016 16:33

Re: Pájo, díky

počkej na další fotky s Olíkem co ted v sobotu nafotila kamarádka, jsou úžasné!!!

M. Pajakerryková 18.4.2016 15:26

Děkuji za chválu a jsem ráda, že

se Vám hlášení i shrnutí líbí. No Nastěnka je prostě matka a stále štěňata hlídá. Olik nespí v bedýnce, na něho a na psy vrčí stále hodně....prostě je taková, příroda velí: matko hlídej děti tak hlídá....

no jedno nechat...zatím je nikdo nechce tak dost možná zůstanou všeci doma :)

Liko, můžeš říkat, že jsou kudrnatí - kapitánka může všechno :)

jinak dnes si krásně hráli na zakusovanou, už krásně vrtí ocáskama, a jeví se mi jako povedená, ocásky rovné, všeci jsou krásně krátcí, kvadratičtí.....tak uvidíme jak porostou dál

Z. Lika 18.4.2016 15:38

Re: Děkuji za chválu a jsem ráda, že

Pájo, díky za privilegium, ale určitě by Ti při tom trnuly zuby a Nastěnka by mě příště mohla rafnout, až bych z toho zkudrnatěla já :-)

Nemám obavu, že by nebyl o mládež zájem. Necháš Nastěnku, aby páníky vybírala?

M. Pajakerryková 18.4.2016 16:36

Re: Děkuji za chválu a jsem ráda, že

jeden pejsek je moooc pěkně střapatý :) Nastěnka jako dospělé lidi a větší děti už neřeší....takže by tě vítala a kdyby bylo něco do hubičky....

Terry je hodně kudrnatý teď když zas není tak často česaný jak před výstavou má zas krásné prstýnky na zádech

M. Sedláková 18.4.2016 12:39

To jsou krásná štěňátka

Tak ať vám rostou do krásy a hlavně ve zdraví.

Míša z Plzně

E. Žampachová 18.4.2016 12:31

Díky

za krásné shrnutí. Štěníci jsou - no prostě štěníci. Nádherné nadělení... Co neznám je, že mamina hudrá, co hudrá, chce člověka sežrat. Naše holky sice sledovaly, ale nechaly mě dělat se štěňaty cokoliv. Mezi sebou také úplně bez problémů, někdo si možná vzpomene, jak Ája pomáhala Ginny s dětmi - svými vnoučaty, i kojit začala. Fletice dokonce ani na cizí nevrčely, dalamtinka vyháněla chlapy, ženské tolerovala. Tak jsem měla úplně jednoduché kontroly, vážení štěňat. Matka to bedlivě sledovala. Zdá se, že u Nasti je to trochu individuální povahou.

Nejsi v pokušení si jedno nechat?

Z. Dalmi 18.4.2016 12:03

Něžné štěněcí

povídání je přesně to, co v pondělí potřebuju. Krásná miminka a hrdá matka.

Sousedova Beruška mě k sobě pustila hned první den po porodu. Asi věděla, že si jednoho kluka vezmu. Ona měla deset miminek, tak měla o jejich osud obavy. Já je tam přehrabovala a okukovala pohledem znalým, koneckonců lidská mláďata jsou moje živobytí. Ona si dokonce úlevně oddychla, protože věděla, že paničku poženu k vetovi. Beruška se mi totiž vůbec nelíbila, byla úplně vyřízená. Všechno dobře dopadlo a ten jeden s bílou náprsenkou je můj :-)

Z. Jenny 18.4.2016 11:45

Pájo,

díky za hlášení, máš krásné štěníky a zasloužilá matinka je velmi starostlivá, což je jen dobře, ještě si užije piraněk dost a dost.

Všechny je na dálku hladím a co na to všechno Olík? nespí v bedýnce taky, tedy občas. :-)

A. Lex 18.4.2016 11:35

Pájo,

díky za hlášení. Mají se čiperové krásně k životu. Přeju jim hodně štěstí na nové pánečky. Líbí se mi fotka, skoroaž ke konci galerie, jak Nastěnka sedí a kouká na to svoje batolící se nadělení :-).

P.S. Minulý týden na coursingu ve Vranově jsem potkala paní, která Tě zná, dřív měla kerýka a nyní má irského soft coated, má takovou pšeničnou barvu. Říkala, že Tě bude ode mne pozdravovat :-). Její dcera má mladého vlkodava. Ten svět je skutečně malý.

Z. Yga 18.4.2016 11:15

Milá Pájo,

díky za hlásání z bedýnky - jak každodenní tak nyní to souhrnné. Kerýčata ti rostou jak z vody a už to jsou roztomilí lesklí plyšáčci - až si říkám, že je skoro škoda, že se zkudrnatí a zešednou ... pardón, pardón (jak říkal Brouk Pytlík) - zvlnkovatí a zmodrají (:o)))). Jsem zvědavá na jejich další pokroky.

D. Ruščáková 18.4.2016 9:54

Pájo, to je nádherné počtení!

Snažila jsem sledovat denní hlášení, ale tohle jsem si vychutnala:))

Nastěnce a Terrymu se povedly krásné děti a věřím, že jim najdeš i prima domovy. Jo líbila se mi ta rada o rozmazlování po nakrytí...:)))

Z. Lika 18.4.2016 9:43

Nastěnka

jak je smotaná do takového navlněného (nesmím říkat kudrnatého!!) uzlíku kolem štěňat, vypadá velice roztomile, že by si ji jeden moc rád podrbal. A ono chramst, a už bych byla bezruká, třeba :-)

Černí uzlíci na fotkách jsou opravdu černí a ne do šeda, já jsem nám je zesvětlila, ať si kromě viditelných ocásků taky trochu užijeme ty faldy a pidiuši :-)

Z. Matylda 18.4.2016 9:24

Parádní štěníci!

Jestlipak některé zůstane doma?

Z. Rpuťová 18.4.2016 8:50

Ňuňátka plyšová!

To je báječný, že prospívaj! Podrbání za ouškem paní matince! :)

T. Zana 18.4.2016 8:42

Pájo, díky

tvoje každodenní hlášení jsou moc fajn, ale takhle pěkně přehledně je to vyšší level. Tak ať ti všichni prospívají!

Z. Lída 18.4.2016 8:58

Re: Pájo, díky

Krásné hlášení o krásných štěňatech! Já těmhle chvílím říkám "čisté radosti života" (že ano, pane Šmíd). Tak si Pájo těch čistých radostí užívej do sytosti!

Z. Xerxová 18.4.2016 6:38

hezký den

hezké pondělí všem Zvířetníkům a zvířátkům :o) těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej. A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp.

Chválím Páju za pravidelná maličká hlášení z porodní bedýnky a nyní i hlášení o batolatech z kuchyně. A pochopitelně tenhle souhrn je moc hezký a přehledný... Krásné dětičky máš. Ten dvounohý i ty černévlnité se ti povedli. Tak teď dobré páníky. Zůstane Čikovi jeden na hraní ?? Nbeo půjdou do světa všichni tři ??

V. Glover 18.4.2016 5:47

Jak se hemží v bedýnce drobci

To je krásné hlášení z porodní bedýnky. Jak jsou všichni roztomilí! To je zajímavé, že naše Kesitka nikdy neměla žádné námitky k zacházení se štěňátky námi nebo Bélou. Očistit, zvážit, omašličkovat, nechat oblízat Bélou, vůbec jí to nevadilo, ještě každou návštěvu pyšně vodila k bedýnce a pózovala s drobečkama. Přitom je to stejné plemeno. Tak ať se miminkům daří a najdou si super hodné páníčky.

Z. Xerxová 18.4.2016 6:42

Re: Jak se hemží v bedýnce drobci

Ona Nastěnka je taková... no ... osobnost :o) Prostě Ruská carevnička. Ono se to stává, že některé feny si děti hodně hlídají. Však ona za chvíli nechá u dětí Čika i pod svým dozorem - bude ráda, že má od malých piraň chvíli pauzu.

V. Glover 18.4.2016 9:30

Re: Jak se hemží v bedýnce drobci

Jojo, jak začly dětem růst zoubky a hemžit se ven z bedýnky tak byla Kesitky oblíbená odpočívárna/pozorovatelna na kuchyňském stole, kam jsme jí dali matračku. Piraňky tam nedosáhly.