6.8.2020 | Svátek má Oldřiška


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Š. Matyášová 8.7.2019 8:23

je fajn si připomenout Rpuť...

díky totalitě a jejího zneužití-využití mistra Jana z Husi, upadl nejlepší evropský státník a diplomat, bojovník s osmany - do podoby Lišky ryšavé...i když byl Zikmund mazaný jako liška a dovedl vymámit z jalové krávy tele, před jeho majstrštykem- svolat do Kostnice koncil,smekám...když si uvědomíte,co bylo za rok,že pošta se řešila koňmo, jak malá byla Kostnice a kdo všechno se tam sjel a jak dlouho tam bivakoval....to klobouk dolů..a hlavně, někdo ty všechny, musel nakrmit a napojit.....a postarat se jim i o zábavu....

Z. Xerxová 7.7.2019 7:46

hezkou neděli

hezkou neděli všem Zvířetníkům a zvířátkům :o) ...

Je zataženo, chladno, ale ani kapka. Asi vyrazíme na chvilku v Zaniných stopách (do Lužice).

Z. Lika 7.7.2019 8:50

Re: hezkou neděli

Taky čekám, jestli se z těch mraků spustí nějaká vláha. Přeji pěkné výletování!

T. Zana 7.7.2019 9:00

Re: hezkou neděli

Chválím Xerxovi a jsem zvědavá, jak se vám to bude líbit.

Hezkou neděli všem!

Z. Xerxová 7.7.2019 12:43

Re: hezkou neděli

my tam už dost tras máme šlápnutých - některé i opakovaně. Takže dneska jsme urazili další kousek - trochu jiný, než jsme původně chtěli. Neb jsme zaparkovali jinde, než jsme chtěli a vracet se nám nechtělo...

M. Crossette 6.7.2019 18:01

Liko, také děkuji za připomenutí

Rputího článku, chybí nám tu moc!

Jinak mezinárodní den družstev to je tedy zvláštní výročí. Pomalu aby dny v roce zdvojnásobili, už se jich na všechny ty oslavy a výročí jaksi nedostává :) Stejně by mě zajímalo, kdo to vymýšlí a jakým "kreditem" se to někde zaregistruje - když je to tedy mezinárodní nebo dokonce celosvětová oslava :) Jo, při zakládání JZD to pro spoustu lidí byly velmi smutné ba tragické časy, pro jiné zase vítězství. Při školní tělesné výchově (či na táborech) jsme také "tvořili (soutěživá) družstva", nebo jsme se "řadili do družstev" - teď přesně nevím, jaký byl správný povel. Ale někdy to býval docela chaos a přebíhání, když výběr byl jen na nás - kdo se ke komu zařadí, s kým má větší možnost hru (soutěž) vyhrát.

Jinak u nás jsou stále děsná, úmorná vedra a do toho tak každý druhý den sprchne či pořádně zaprší. Takže vlhkost začíná být nesnesitelná, navíc se kvapem rojí komáři a jiná kousavá havěť. I Trixie zjistila, že je mnohem příjemnější ležet uvnitř na chladných dlažicích (na které při tom pokojně slintá!)a ven se jde jen vyčůrat nebo ji tam vyhodím s rajčaty, protože když je rozkousne, šťáva a semínka létají všude kolem. Včera manžel posekal trávníky. Když jsem dneska ráno obcházela zahradu abych označila Trixiny noční hromádky, málem jsem na jednu uprostřed trávníku šlápla. Přes noc totiž tráva z té zavlažovací vlhkosti zase snad o 5cm povyrostla. Takže trávníky sice máme krásně zelené a šťavnaté, ale ta cena za to !!!

T. Zana 6.7.2019 18:43

Re: Liko, také děkuji za připomenutí

Maričko, lituju vás, ale musím se přiznat, že trávu závidím. Tady tenhle týden už zase depilovali ubohé zbytky trávníků... vypadá to podle toho :-(

A slibují sucho, sucho, sucho...

M. Crossette 6.7.2019 19:29

Re: Liko, také děkuji za připomenutí

Zano třeba by pomohl nějaký druh indiánského tanečku deště :) Jinak zdejší trávy jsou speciální jižanské druhy (je jich několik, my máme typ Bermuda grass), které všechny přežijí jak dlouhodobé sucho, tak i to téměř "depilování". Stačí krátká sprška a trávník se zase rychle zazelená. Ovšem v době hlavního růstu (což je tak od května třeba až do začátku října)musí manžel sekat i 2x týdně (a jsou to dohromady 4 trávníky)!

Jo a máš nádherné fotky Stromovky - ta jezírka ji vskutku zkrášlila. Líbí se mi ta "placatá" dřevěná kachna :)

T. Zana 6.7.2019 20:03

Re: Liko, také děkuji za připomenutí

Ta kachna už je tam docela dlouho. Myslím, že autor je stejný, jak ty vlnkované lavičky. U toho rybníčku byla ještě jedna věc, taky moc hezká: ženská postava (veliká, myslím tak v dvojnásobné velikosti) ležící na zádech u vody - ty nohy už měla ve vodě. Úžasné na tom bylo, že to bylo z hlíny a zatravněné.

Ale asi by se o to musel někdo hodně starat - časem se hlína slehla a tak nějak to zmizelo.

T. Zana 6.7.2019 11:59

Liko, díky

za připomenutí Rputi a jejího článku. O moc víc se toho u Husovi asi v dnešním tisku nenajde...

Užívejte si sváteční den a příjemné letní počasí (tady je oblačno a asi 26 stupňů).

Z. Lika 6.7.2019 8:56

Také přeji

krásné sváteční dopoledne a příjemné letní aktivity. Včera bylo venku "makrelové nebe", tak uvidíme, jestli přinese trochu deště. A půjdeme ven, vždyť jsou prázdniny!

Z. Xerxová 6.7.2019 6:34

hezký sváteční den

hezkou sváteční sobotu všem Zvířetníkům a zvířátkům :o) ...

Jdeme do hor. Dneska má být teplo, tak raději poránu. Navíc ještě nebudou cyklisti