26.10.2020 | Svátek má Erik


Diskuse k článku

PTÁCI: Cyro

Odjakživa sme doma chovali andulky...

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Z. Dalmi 11.3.2015 20:58

To je krásné

povídání. Taky jsem si vzpomněla na Kostěje :-)

Měli jsme dvě andulky a dítě s těžkou alergií, tak museli papoušci jinam. Ale jednou....

M. Crossette 11.3.2015 16:33

Maťo, hezké povídání

téédáá, já to přesně z povídání nevyrozuměla, ale jestli Cyro byl skutečně "obyčejná" andulka a ne jiný papoušek, tak jeho věk by měl být uveden v Guinessově knize rekordů :))

Mít zase jednou nějakou ptícu se mi asi vzhledem ke kočkám nesplní, ale jako ostatní, ráda o nich čtu. Takže Maťo, jen tak dále !!!

M. Šilhanová 12.3.2015 3:31

Re: Maťo, hezké povídání

Cyro bol druh alexander ruzovy, to je veľkosti hrdlcky a má na sebe všetky druhy zelenej farby, ružové brucho a sedu hlavu.

Z. Romana 11.3.2015 14:58

Maťo,

to se dožil anduláček krásného věku, díky za vzpomínku a za slovenštinu . Já jsem měla jako dítě anduláka Ferdíka, byl krásně žlutozelený, nemluvil, ale byl ochočený a krotký, rád se nechal drbat na hlavičce, psal se mnou úkoly a rozdrbnul mi při tom několik sešitů.  Umřel asi v 5 letech z nějaké neznámé příčiny. Zbylo po něm hrozné ticho...peříčka a slupky od prosa jsem nacházela ještě dlouho poté..

Ejmy čůrá velmi pěkně, prakticky neustále a všude :).  Ten lék na prostatu bych teda žádnému pánovi nedoporučovala :)  Ale má to posun, včera večer a dneska také se vyčůrala konečně i venku. Oslavovala jsem to jak příchod nového roku :) Zatím teda tak jen po troškách učůrává, pak doma taky nějak pořád, je vidět, že už jí to začíná vadit., chudince.  Lék už ode dneška nebere, tak uvidíme, snad se jí to zase nezarazí. Diazepam jsme vysadili v neděli, takže je u ní po útlumu a ležení a klidu má Ejmy zcela očividně plný zub :-)

E. Šusová 11.3.2015 14:45

Jéé anduláček!!

Občas se mi po Kostikovi a jeho hláškách  zasteskne. Uměl vypointovat často situaci.  Oni jsou hrozní komici. Díky. za prima článek, vidím úplně ten pobíhající klobouk :-) Nemohlo to jeho útočení být tím, že to nakonec byla samička?

H. Williamson 11.3.2015 15:25

Re: Jéé anduláček!!

Petro, prave i na Kostika jsem si pri cetbe Matina clanku vzpomnela. Mam pocit, ze tobedat do pece jakekoli zvire, tak se nej vyklube komik. :)

E. Šusová 11.3.2015 15:45

Re: Jéé anduláček!!

možné to je, dnes ráno mi má drahá polovina v kópelce sdělila, že jsem šašek. Tak asi jo :-D

Z. Jenny 11.3.2015 16:11

Re: Jéé anduláček!!

Ešusko,dočetla jsem minulého Štajníka, vy jste mi teda dvojkotrojka.Šťastlivci k pohledání. Taky bych ráda Štajníka i madam psovou ráda pomudlila a dovedu si Štajna představit jak líbezní rotujíc kolem. Ája II, je taky dobrej cvok, když se chci pomazlit , musím napřed pséku znehybnit, toť lítý boj, pak už jen funí a drží. Teď budou už zase pořádné prochajdy ve cvičebním úboru, zaměřené na NESMÍŠ zajíce.

Na Kostíka vzpomínám, byl to můj oblíbenec.

A. Bytová 11.3.2015 19:43

Re: Jéé anduláček!!

Jéjej, Kosťa, má láska. "Přední tchoři" jsem přejala a pilně šířím. :)

M. Pajakerryková 11.3.2015 13:49

Jo papousci

Moje další láska. Jako malá jsem měla andulaka Lojzika, dožil se asi 11let a byl naprosto úžasný. Dnes toužím po jakýmkoliv velkém papoušku,sen je kakadu a to i přesto, ze je bily :)

Těším se na další povídání o šikovných operencich

Tak jednou budu mít proutene houpací křeslo, britskou modrou kočku a kakadua, já nespěchám času mám dost :)

Z. Jenny 11.3.2015 12:12

Všechny Zvířetníky moc zdravím.

Už je líp a doufám, že to tak zůstane.

Milá Maťo,moc pěkná vzpomínka na ptáčka.32 let mne tedy překvapilo, to snad toho našeho ptáka andulku asi nedochováme. Přiletěla k nám před lety otevřeným oknem a kočičky ji v patře očesávaly za vydatného vřeštění ptíce. Zachránili jsme ptáčka a od té doby cvrliká doma v klícce, je to plašoň, ačkoliv můj přístup

i přednostův je veskrze kladný, pták nechce ani na ruku ani na prst, chytá ho při tom amok, tak to raději neřešíme. Krásně zpívá, neříká nic, dělá kolem sebe bordel a když nemá uklizeno tak příšerně vřeští.

Jdu dočítat, přeji všem pevné zdraví a teplé pelíšky.

H. Williamson 11.3.2015 14:58

Re: Všechny Zvířetníky moc zdravím.

Jenny, zrovna jsem si rikala, co je s tebou. Dost dlouho ses neobjevila. Doufam, ze vsechno je OK.

Z. Jenny 11.3.2015 16:12

Re: Všechny Zvířetníky moc zdravím.

Hano, dík, už snad fakt bude líp. Skolila mne nemoc a vzápětí úmrtí v rodině.

T. Zana 11.3.2015 9:14

Díky

moc hezká vzpomínka na papouščí osobnost. To je dobře, že se tu zase nějaký objevil - poslední psaní od PetryK. už bylo moooc dávno.

Ehm, v reálu se jich bojím, halt Hitchcock...

Z. Yga 11.3.2015 9:05

Milá Maťo,

Moc hezký příběh - to tiché děkuji mne dojalo, asi byl rád, že už je z batohu venku (:o)). Sice odborníci tvrdí, že papoušci opakují slova, aniž by znali jejich význam, ale dle empirických výzkumů třebas u PetryK si myslím, že to není zcela pravda (vzpomínám na jeho podotknutí Ty hruštičko, které Peťu upřímně rozhořčilo - chichi).

My měli karakiriho, ale to byl, s prominutím, takový hajzlík, že po jeho odchodu jsem již po papouchovi nezatoužila. Ale čtu o nich ráda a ráda se na ně dívám.

Z. Yga 11.3.2015 9:10

Re: Milá Maťo,

Oprava - samosebou, že papouch byl kakariky, přehodila jsem písmenka (červenající se smajlík).

A OTéčko - první březnová dekáda na jihu Jižní Moravy byla nádherná (za to dnes je venku již nehezky), ta tady jsou fotky

http://yga.rajce.idnes.cz/2015_Do_10._brezna/

J. Jovo 11.3.2015 19:05

Re: Milá Maťo,

YGO, fotoreportáž první březnové dekády je moc pěkná!

M. Šilhanová 11.3.2015 12:17

Re: Milá Maťo,

Cyro bol riadna mrcha,napríkladld len babke hovoril skomolene hubicku,, ale vyšla mu z. toho.icku a nikomu inému to nehovoril. A IQ maju vraj ako 5rocne dieťa.

Z. Vave 11.3.2015 8:17

S andulkami a ostatním

chovným ptactvem je to u mě stejně jako s rybičkami: líbí se, obdivuju je, ráda se na ně dívám, ale netoužím po tom je mít doma.

O to víc o nich ráda čtu, mám dojem, že dokáží být velkými osobnostmi s vyhraněným pohledem na svět a na lidi. :o) Takový byl zcela nepochybně i Cyro.

Děkuju Ti za pěkné vyprávění v milé slovenčině a přeju všem dobrý den. <3

M. Sedláková 11.3.2015 8:02

Papušek a andulky

Nemám zkušenost s ptactvem. A vzhledem ke 2 kočkách asi nikdy mít nebudu. Mě by asi chyběl ten kontakt a mazlení. Neumím si představit, jak se mazlí s ptactvem.

Jinak článek pěkný a Cyro byl určitě zajímavý a krásný papagáj.

Míša z Plzně

Z. Matylda 11.3.2015 7:54

Andulky

jsem měla od dítěte- bylo to vlastně první zvíře, které mi rodiče do paneláku dovolili, a na dlouhou dobu jediné. Chovala jsem je, i když jsme měla vlastní děti, klec stála v pokojíčku a dodnes ze zabalených hraček občas vzpomínkově vylovím modré pírko. S příchodem první kočky jsme zrušila chov ptactva.

Cyro byl teda kousek, to ti řeknu, Maťo :)

Z. Rpuťová 11.3.2015 7:49

V mém zvěřinci

samozřejmě nemohly andulky chybět! Co dítko jsem jich měla 7, dokonce u nás zahnízdily a vyvedly mladé.

A nejvíc si lebedily, když jsem jim z koupelny pro panenku dala vaničku. Kratší strany byly zkosené a andule to okamžitě využily, Huply na okraj, pustily se ... a sjely z kopečka do vody, projely vaničkou a na druhém konci vyjely ..... a oběhly vaničku a poslušně se postavily do fronty na ten báječnej wellnes! :)))))

T. Zana 11.3.2015 9:15

Re: V mém zvěřinci

Aaach, škoda že to bylo ještě v dobách předyoutubeových!

Z. Lika 11.3.2015 6:55

Cyro byl svéráz

a přesto uměl poděkovat :-) Papagájové se mi díky Zvířetníkům líbí čím dál víc.

Díky, Maťo :-)

Z. Xerxová 11.3.2015 6:36

hezký den

hezkou středu všem Zvířetníkům a zvířátkům :o) těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej. A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp.

Zatím pohoda, ozvu se poO

Z. Xerxová 11.3.2015 13:27

Re: hezký den

pohoda trvá. Dopoledne "výtvarka" a plavání... teď zasloužený odpočinek (hlavně nás)  :o)

Článek moc hezký, věk opeřence úctyhodný (na andulku)

E. Šusová 11.3.2015 14:47

Re: hezký den

taky jsem věkem překvapená, měla jsem za to, že žijí tak 10-15 let.