16.6.2024 | Svátek má Zbyněk


Diskuse k článku

ČLOVĚČINY: Jaké to bylo aneb 14. velké setkání Zvířetníků v Hranicích

Po dlouhých třech covidových letech jsem se na Setkání fakt těšila.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Crossette 15.6.2023 19:57

Zano, moc děkuji za reportáž a fotky, doufala jsem, že si o tak úspěšném setkání časem přečtu. A samozřejmě jsem si velmi ráda prohlédla fotky - to krásné lidsko-psí hemžení. Všem zúčastněným jsem moc držela palce a jsem velice ráda, že se setkání vydařilo i co se počasí týče.

Příroda kolem Hranic je krásná a mám dotaz ohledně té propasti. Právě, jak píšeš, že je její povrch takový skrytý, je tam kolem ní nejen zábradlí, ale i nějaké pletivo jako zábrana pro divokou zvěř. Tedy jak jinak zvěř pozná, kde se při běhu zastavit a dát zpátečku (a vlastně nejen zvěř)8-o. Jinak mám docela hrůznou představu kolik asi všemožných kosti asi leží na dně té dosud plně nevypočítané hlubině propasti (ta fotky jak propast vypadá je velice názroná, ale právě i docela strašidelná představa).

U nás byla včare od odpoledne až skoro do půlnoci pořádná bouřka. Ale zase jsme měli štěstí, protože jak jsme se ráno dočetly různě v AL padala tornáda. U nás naštěstí jen silně bouřilo, ráno jsme měli na zahradě povalené židle, vítr odnesl popelnici na vedlejší trávník a ze sousedovic borovice spadlo několik silných větví (naštěstí jen na trávník). Dopoledne byl klid, ale jak teď píšu (1 odp.) už zase mohutně leje, lítají blesky a asi bude jistější počítač na čas vypnout.

T. Zana 15.6.2023 20:26

Maričko, kolem propasti je jenom zábradlí. Řekla bych, že místní zvěř to zná a nechodí k ní. Ono taky, jak tam chodí hodně lidí, tak se zvěř asi raději těm místům vyhýbá. Ale nějaké kosti dole nepochybně budou ;-(.

Jsem ráda, že se vám tornáda vyhnula. Neumím si představit, jak bych takhle žila. Člověk se asi přizpůsobí, ale vždycky mě to leká, když o nich čtu.

Tak ať se vám vyhýbají i nadále R^!!

E. Schlittermann 15.6.2023 15:32

Prima hlaseni o prima akci. Krasny kousek zeme tam mate, Jenny. Elementalove bohuzel nakloneni nebyly a nemela jsem ten vikend auto :/. Drzim si palce, priste to vyjde.

T. Zana 15.6.2023 16:10

Určitě se snaž přijet, je to príma akce. A lépe je přespat aspoň z pátku na sobotu, protože za sobotu nikdy nestihneš promluvit se všemi :-).

Naopak neděle je poměrně zbytečná, to už se rozjíždíme...

Z. Yga 15.6.2023 17:03

A pokud chce člověk vidět i něco z okolí a přitom si užít Setkání, tak to chce opravdu o den dříve.

Z. Iva 15.6.2023 15:07

Jen pro upřesnění, ten viadukt není Hranický, ale Jezernický. https://cs.wikipedia.org/wiki/Jezernick%C3%BD_viadukt

Z. Iva 15.6.2023 15:11

Tak oprava - po zvětšení na rajčeti už vidím ten třetí most, takže fakt Hranický viadukt.

T. Zana 15.6.2023 16:08

On Jakkel říkal, že těch viaduktů je tam víc...

Z. Hanča 15.6.2023 14:55

Moc hezké obnovení tradice! Určitě jste se měli všichni fajn, lidi i psi, tak jak obvykle na téhle velké zvířetnické akci. To je vidět z fotodokumentace. My jsme byli ve stejném termínu na setkání strakatých seniorů v Hořicích, ale i kdybychom měli volno, asi bych páníčka nepřemluvila, od nás je to lán cesty. Tak snad někdy příště!

Díky, zano, za písemné i obrazové zpravodajství! :-)

T. Zana 15.6.2023 16:06

Jé, setkání strakáčů musí být pěkné :-). A Hořice mám ráda. Někde jsem četla, že zrekonstruovali to secesní koupaliště R^.

Snad to příště zvládneme trošku blíž!

Z. Hanča 15.6.2023 20:55

Na koupaliště na Dachovech jsem se chystala, byli jsme v kempu poblíž, ale čas nevyšel. Aspoň jsem si ale konečně prohlédla Masarykovu věž samostatnosti i zevnitř a vystoupala nahoru, předtím pokaždé byla zavřená. :-)

Z. Asteris 15.6.2023 17:15

Jéé Hančo, tys byla na setkání seniorů? Prý to byla velice podařená akce. A předpokládám, že příští rok pojedeš na setkání strakatých štěňat :-).

Z. Hanča 15.6.2023 21:03

Bylo to moc fajn, opravdu, pohodička! Původně jsem trochu váhala, ale Denis se zapojoval ochotně, dokonce v době přednášky odmítl odpočinek - chtěl raději pozorovat cvrkot a družit se s kamarády. Odpočinul si až doma. :-P

Už jsem ho upozornila, že období klidu mu brzy skončí. :-)

A. Alimo 15.6.2023 12:39

Moc jsem vám to přála a ještě víc záviděla;-D, ale na nás to bylo opravdu hodně daleko.

K tý propasti bys mě Zano nedostala ani heverem, tak možná v bezvědomí;-D.

A jestli bude příští rok setkání někde alespoň o kousek blíž, budu se moc snažit přijet. Sice bez zvěře, psa už nemáme a kočky teda nepovezu:-P, ale moc ráda bych vás i ty psiska viděla naživoV

T. Zana 15.6.2023 14:53

Ona ta propast je ve skutečnosti dost nenápadná. Po všem tom vykládání, jak moc je hluboká ta suchá část a co teprve ta voda... je to, co vidíš, možná i trochu zklamání. Jak je to celé porostlé různými stromy a chroštím, tak - nevím teda, jak to kdo má, ale já tam těch 28 pater nevidím ;-D a tak nějak celkově mi to až tak dramatický nepřijde. Takže třeba bys aspoň z dálky nahlédla.

Doufám, že se příště uvidíme :-).

A. Rgova 15.6.2023 11:41

Byla to pro mne výprava do daleka. Psiska ji zvládli dobře, jsem na ně pyšná :-). Tenhle kout nabízí vážně hodně ke koukání. Propast, město Hranice i Lázně Teplice. Dva krásný mosty, jeden pro pěší v Teplicích druhý v Hranicích, ke kterému jsme došli po nábřeží a po něm přešli do moc pěknýho upravenýho parku s vodotryskem. Viadukt jsme zkoukli jen hodně narychlo cestou domů. A hodně se mi líbilo i v bukovým lese nad kempem. Jediná drobná nepříjemnost bylo hodně klíšťat v kožichu, nějaká jsme dovezli už bravectem umořená i domů.

Pro prdlýho Jacka to bylo moc vjemů najednou, na seznamování potřebuje buď víc času se společnýma procházkama nebo místo na velkej rozběh, kde jsou všichni na volno (nedaleko kolejí bych si netroufla) a ještě je potřeba vylepšit situaci správně upevněným náhubkem. A nikdo nesmí štěkat:-), je to janek. Ale pomalinku se to lepší, za poslední týden jsme se tady zkamarádili s jedním pejskem a jednou fenkou. Doteď netolerovaní a najednou pohoda.

T. Zana 15.6.2023 12:15

To mám radost, hned je to veselejší, když má kámoše!

Mám pocit, že letos je klíšťat všude moc. Říkala synkova slečna, že na Meggie, která má protiklíšťový obojek, našla už dvě klíšťata na ocase - prostě v maximální vzdálenosti :-P.

Z. Mawe 15.6.2023 10:44

dekuju za nahlednuti k hranicke propasti, tam jsem jeste nikdy nebyla.

jinak sraz musel byt moc fajn, popovidat si a potkat se se vsemi znamimi, a evidentne vam na nej i vyslo dobre pocasi:)

T. Zana 15.6.2023 12:18

Hranická propast a jeskyně hned vedle - je to tam príma. Počasí přes den bylo fakt parádní (zatím se nám to takhle dařívá, ťukťuk), akorát teda v noci byla - hlavně ze začátku - dost kosa.

Z. Yga 15.6.2023 10:11

Už včera jsem se kochala fotkami a opět se vrátila do Hranic. To byly tak bezvadné dny, opravdová radost potkat se s vámi se všemi (a s mnohými jsem se opět jen míjela - hlavně s těmi sobotníky, což mne mrzí).

Navíc - klasicky - vyšlo počasí, kemp byl retro roztomilý, ale bylo tam vše, co jsme potřebovali, byl čistý a upravený, tekla teplá voda (za úplatu ;-)), bylo pivo i večeře, nebyli komáři! Samá pozitiva ;-D

A tady jsou moje fotky ze Setkání 2023 Květen 12 - Setkání Hranice – YGA – album na Rajčeti (idnes.cz)

Z. Yga 15.6.2023 10:27

https://1url.cz/OuKsv

T. Zana 15.6.2023 12:22

Máš moc pěkné fotky - však už jsem nad nimi áchala ;-)R^.

Taky máš pocit, že všechna setkání jsou nějak krátká? Ono asi že ten hlavní den, kdy se sejdeme všichni, je vlastně jen jeden. A člověk se někde chvíli zapovídá a pak nestíhá :-P.

Ale třeba to dohoníme napřesrok V.

Z. Asteris 15.6.2023 8:43

Ano, bylo to moc příjemné setkání. Mne jen mrzelo, že Emma byla na Yodu protivná, na velké psy je zvyklá, ale ty zná od mala. Možná kdyby bylo víc času, možnost být na volno...Zato já jsem si Yodu nadšeně pohladila, byl úžasný. Emča mě připadala proti němu strašně malinká ;-D .

T. Zana 15.6.2023 9:49

Moc ráda jsem vás obě viděla, na Emičku jsem už byla delší dobu zvědavá. Je na svůj věk ohromně šikovná :-)

L. Lika 15.6.2023 10:02

Nejlepší byla Yodova velmi nenápadná akce, kdy se proplížil pod stolem a vynořil se jako lochneska poblíž svých oblíbenkyň ;-D

T. Zana 15.6.2023 12:23

Jo, to bylo dokonalý R^;-D!

L. Lika 15.6.2023 8:06

Hranice mě překvapily, jak jsou zajímavé, členité a prostě pěkné. Ještě jednou děkuju Jenny a Alče za zorganizování, povedlo se to moc - i krásné počasí vyšlo. Byla jsem nadšená z množství pséků i lidských účastníků, moc ráda jsem všechny viděla, bylo to velmi osvěžující. Viadukty jsem viděla z vlaku, shora, a to byl hodně zajímavý pohled. A co jsme tam měli za pséky? Začnu nepřehlédnutelným a roztomilým Yodou, pak tam byla Jenka (ruská boloňka), Connie (kerry blue teriérka),Ema (česká strakatice), trojice Jackie, Miluška a Rubín od Radanovy, dalmatin Bond, pastevkyně Kora (možná Cora?), kavalírky Vanilka a Karamelka (děkuji Matyldě za vysvětlení, jak je rozeznat :-), fešák Erník... Na koho jsem zapomněla? Moc všem děkuju,že jste dorazili R^V

T. Zana 15.6.2023 9:48

Brooke tam byla s Ygou, dalmatin Bondi s Emteskou... A všichni byli moc milí.

Máš pravdu, Hranice jsou bezvadné,hezky jsme si tam užili.

Zvířetnická tradice žije!

L. Lika 15.6.2023 9:58

Á, zapomněla jsem na Brooke, pardon V

A. Rgova 15.6.2023 10:46

Laru od Ri a Jakkela?