26.5.2024 | Svátek má Filip


Diskuse k článku

PSÍ ROZCESTNÍK: Yoda v Bavorsku – zastavení třetí: horský zámeček Schachen

Tento výlet úplně snadný nebyl. Čekal nás dvacetikilometrový pochod se značným převýšením po zpevněné nudné lesní kamenité cestě (král jezdil kočárem nebo na saních) a navíc bylo vedro.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Crossette 13.11.2023 16:49

O tomhle "zámečku" jsem vůbec nevěděla, díky za článek a fotky. Byla to doba, kdy jste s sebou stále měli babičku a ona to zvládla? Když už i Yoda byl ke konci znaven (ale byl pašák).

Ano, našla jsem na netu fotky interiéru - neuvěřitelné8-o. Právě asi jedině výzdobou interiéru se stavba může nazývat zámečekm, jinak, jak píšeš je to honosná horská chata. Nedivím se králi, že se mu líbilo, okolí je nádherné. Ale když se panovník rozhodně postavit zámeček "na skále", zda se to dá realizovat už ho nezajímá. Nechápu, jak se podařilo (během tři let8-o) navozit a natahat nejen všechen stavební materiál nehoru, ale právě i to vybavení "tisíce a jedné noci" (po čem, na čem? )

Z. Xerxová 13.11.2023 19:58

babička si po náročném předchozím dni odpočinula. Pospala si, vydala se do městečka do cukrárny na kafe a dortík a pak lenošila na terase s výhledy na nejvyšší kopce Německa. My dorazili docela brzy odpoledne.