23.5.2024 | Svátek má Vladimír


Diskuse k článku

ROZHLEDNÍK: Veterinární předpisy a cestování

Pokud je zvíře členem domácnosti, může ho život s páníky zavát i za hranice. Ať už na chvilku výletovou příhraniční, chvíli delší dovolenkovou, nebo i na dobu dlouhou...

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Xerxová 21.10.2009 9:26

Re: hezký den

Hele - to Chorvatsko asi jak kde. Zase jsem někde četla, že kvůli množství psomilných dovolenkářů i v Chorvatsku jsou celé pláže vyhražené pro volný pohyb psů... A hodně lidí tam s čoklíkem jezdí. Vlastní zkušenost nemám - tam jsme nebyli, trošku je bojkotujeme.  My většinou jezdíme mimosezonní poznávačky - a tam pes nevadí skoro nikde...

Jakub S. 21.10.2009 1:08

Přepůvabnou slečnu Betty musím ponechat bokem,

jenom sděluju, co Vave už ví: pozítří tam, u politických vězňů, nebudu - mám pozvání na velké hradišťské oslavy půlstoletí od prvního výkopu na velkomoravském kostelu v Sadech-Derfli nad Uh. Hradištěm. Krev není voda - dva roky archeologie, práce na Pohansku, v Mikulčicích, dokonce v NDR, dvacítka známých archeologů, znám muzejníky tu, tam, jinde, a ve Staráku jsem dokonce pět let dělal - několik přednášek, pak plány města s tím, úpravy, o církvi tehdy, a večer chvilku cimbál... no nekupte to... a UH je krásné, má ducha, styl, atmosféru, lidi taky. Tož - neroztrhnu sa... nedá sa. Mosí sa.

Xerxová 21.10.2009 6:35

Re: Přepůvabnou slečnu Betty musím ponechat bokem,

jen drobná poznámka - slečna Betty se jmenuje zcela technicky jednoduše - Beta ;-)

"Výlet" si užij - s náma se máš možnost vídat relativně často, nějaká ta absence je omluvitelná  ;-P

zana 21.10.2009 9:31

Re: Přepůvabnou slečnu Betty musím ponechat bokem,

Jakube - je to fakt ?

Jakub S. 21.10.2009 13:11

Obkládání cihlových krychliček

Ano, s půldomkama (a ovšem aji s jednodomkama, těch je ovšem výrazně míň, a jsou často kvalitnější) jsou už po generace neuvěřitelné problémy. Opravdu měly stát (podle toho, kde a jaké) cca 20 - 40 let. No - jsou tu dodnes od obzoru k obzoru, a pamáťák má holt své požadavky... a obyvatelé zase svoje potřeby - a ty obklady jsou přece opravdu jedině možný kompromis. Ano, je to výrazně jiný, "necihlový" odstín, a ano, navíc ne jednotný... Nám právě teď obkládají můj polopanelák. Polystyrenem a podobně. To je ovšomž něco úplně jiného, na desítkách domů už to mají hotové a lidi si libujou úspory. A na pohled to vypadá tak pastelově virtuálně, taky s těma obkládačkama, jak na PC animaci, a s tolika stromama všude... no holt Zlín. Po šedesáti letech tady se už pomalu stávám lokálpatriotem... že už bylo načase.

Perlička nakonec: při tehdejším proudovém stavění trvala stavba jednoho dvojdomku od výkopu po kolaudaci čtrnáct dní. A stavělo se jich několik zároveň.